Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

kwetinnka
13. aug 2009

Tak to ty sa chces este o trosku viac poponahlat ako ja...jednoznacne treba ist za kvalitou..to ze to mas blizko a niekto ta odflakne ti za to vobec nestoji

olalka
13. aug 2009

no ved presne, vies ja mam dva terminy, jeden o tri tt a druhy o 4, tak to bude tak akurat hadam
a mala je velka skor na ten prvy termin, uz je tak 38 tt

kwetinnka
13. aug 2009

a aka velka bola naposledy...mne urobia sono az 27..

olalka
13. aug 2009

ja som mala sono pred tyzdnom, mala okolo 2800 g, mne teraz robi cca kazd dva tt sono a prietoky, monitor kazdy tt

kwetinnka
13. aug 2009

monitor myslis ako ctg??noo nasa mala v 34tt 2380..tak dufam ze pribera pomaly:o)

smejo251
13. aug 2009

ano baby tak to je fakt mne doteraz nic nevadilo ale teraz mi vadi naozaj vsetko vsecucko...tak co uz musime vydrzat

olalka
13. aug 2009

ano, monitor j tg, uz mi sibe z tych znaciek 🙂

kwetinnka
13. aug 2009

to len aby som v tom mala jasno...

bibi78
13. aug 2009

olalka, hej, idem na sekciu kvoli maleho zlej polohe, uz niekolko tyzdnov je vo vodorovnej 🙂 ... ja by som najradsej pockala do 38 tt, ale takto to bude 37,5 tt - moj doktor ma zly termin - 7.9. 😀 , neviem, ako sa k nemu dostal 😀 , proste to tak vypocital este pred prvym vysetrenim utz., ale podla vsetkeho a mojich vypoctov by to malo byt - 11.9. 😀...

ivkaivka
14. aug 2009

Bibi, ak je vo vodorovnej polohe, kde najviac citis pohyby. Ja totiz, neviem ako je moja mala otocena a mam pocit, ze najviac kope po bokoch-tak sa obava, ci tiez nie je vodorovne.

briketa
14. aug 2009

Mne dnes maly vylial na sedacku cely pohar kakaa, tak mam workout na den splneny... 😠 vyniesla som ten diel sedacky na balkon a cele to vytepovala destilovanou vodou (mikrofazu), predychavala som len hnev na maleho ...
Ja sa nejako citim, ze zase to potiahnem minimum do terminu, mozno aj kusok dalej.
So synom som mala termin 3. septembra, narodil sa piateho. A teraz mam termin 3. septembra... sranda nie?

bibi78
17. aug 2009

ivkaivka, ved gynekolog Ti uz urcite vie povedat, v akej polohe je male... moj maly vacsinou vyduje zadocek alebo hlavicku, takze po stranach sa mi zvacsi brusko, ale pohyby, resp. buchnaty 😀 citim aj dole v podbrusku, tam ma asi rucicku. najviac rozpoznam jeho polohu podla stikutky, lebo vzdy stikuce na lavej dolnej strane bruska, takze viem, ze je stale v rovnakej polohe... je mi to uz jedno, hlavne nech to vsetko dobre dopadne... uz sa mi to krati.

ivkaivka
17. aug 2009

bibi, dnes som bola v poradni a vyziadala si sono, samozrejme za priplatok. Mala je uz otocena hlavickou dole. Ale vraj ak neporodim tento tyzden, tak potom len sekciou, pretoze som vraj velmi uzka a mala ma 3100g a do konca tyzdna pojde vahou nahor a to by som vraj uz nezvladla ☹

alexandrah
17. aug 2009

ivka, to mas dobru polohu, nie, aj 3100 g je slusne ...to je cudne, ze u vas robia sono za priplatok ... ja idem zajtra, potom dam vediet, ako som dopadla ... ja mam tie cukrove testy rano, a hod. na to poradnu, tak aspon nejak stravim cas, a nemusim tam len tak cakat 2 hod. na vysledky, ale aj tak mam lekara cez vulicu, tak by som sla domov ...

ivkaivka
17. aug 2009

alex, do teraz som za sono neplatila. O cukrovke som Ti pisala na 2xtehotne a ....

alexandrah
17. aug 2009

jasne, odpisala som 🙂

bibi78
18. aug 2009

ivka, mne sa zda vaha Tvojej malickej uplne v pohode... ale doktori su odbornici, tak sa treba na nich spolahnut. ja idem zajtra na poslednu kontrolu a v pondelok na sal, ak vsetko pojde podla planu. zacinam mat lepy, hlavne o maleho, ale myslim pozitivine.... 😉 tak vela stastia, ivka, daj vediet, ako pokracujes...

vladka8185
18. aug 2009

ahojte zenicky citaam vase prispevky uz pekne dlho ale az teraz som sa prihlasila....ja som uz v 39 tyzdni a je to na nevydrzanie..nohy ako slon ruky podobne trpnu a velmi to boli...taktiez nehovorim o bolesti lonovej kosti,panvy a kolien...bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou a stale som este cela 😀 malej sa akosi nechce na svet 🙂 a bibi78 moje male je presne v takej polohe ako tvoje a tiez to poznam podla toho ako vystrkuje hlavicku a zadocek mna to potom pekne boli lebo mala sa natiska uplne pod rebra...jooooj tak sa bojim ale zaroven aj neskutocne tesim kedy to uz bude za mnou a ja budem drzat moje dievcatko v naruci...tak drzim vsetkym prsteky a nebojte sa moj dr.stale tvrdil nech som mala akykolvek problem ze je to normalne 😉

deborah1
18. aug 2009

Baby,aj ja som už šuvix,iba sa presúvam pomaly po byte,už neviem do akej polohy sa dať,zle sa mi chodí,zle sa mi sedí,zle sa mi leží..už neviem,čo so sebou.Vladka,aj ja to tak začínam cítiť-bojím sa,ale už by som chcela mať pôrod za sebou a utierať špinavú ritku,obskakovať okolo bábatka 😀 ,len aby som už bola funkčná a dostala sa do kondície. 🙄 A ani nehovorím,aká som zo vštkého nervózna 😒

ivkaivka
18. aug 2009

bibi, neboj, zvladnes. Lekar tak usudil kvoli mojej musej vahe. Ak budes mat strach, pis, pokecame. Proste vsetko dopadne o.k. Bibus, potom nezabudni napisat, ako prebieha cisarsky, mozno aj mna caka.
Vladka aj ja mam paradne bolesti, no posledne 2 dni v len v krizoch a podbrusku a malej sa tiez u mna velmi paci.

vladka8185
18. aug 2009

deborah viem o com hovoris mam 2 metre na zachod,ale to je horsie jak zdolat mont ewerest-asi sa to tak pise..a aj ja uz chcem byt taka cula a obratna ako pred tym a zhodit zatial aspon polovicu toho co som pribrala{prosim pekne 40 kg}fuj,,,,,a to som sa ani neprezierala to skor teraz trpim hladom 😀 ivaivka a preco ten cisrsky by pripadal do uvahy?ja mam bolesti uz take tri tyzdne ale v noci a dnes uz som si myslela ze pojdem vyprazdnit brusko ale este nie no bolesti waaau,,,pred nedavnom som vstala zmohla ma unava no a nie a nie tie bolesti rozchodit no fakt to len akosi prezit..termin mame 27.8.tak sa modlim aby to bolo do terminu a nie po 🙂

ivkaivka
18. aug 2009

vladka, cisarsky kvoli velkosti babatka a mojej uzkej panve.

misskkaa
18. aug 2009

no ja som v 31tt a mam dojem ze mam male brusko,furt so sa pre to stresovala...a vcera mi gynda povedala ze mam sirsiu panvu tak to preto mam male brusko...mne nevadi ze ho mam male alebo velke,len nech dietatko rastie ako ma... 😵 😵 ..a aj povedala ze mozem byt rada ze sa mi roztahuje ze maleho len "vyprdnem".. 😀 😀

ivkaivka
18. aug 2009

miska, to mas super. Ja by som chcela velmi rodit prirodzene, dufam, ze mi to umoznia.

misskkaa
18. aug 2009

predpokladam ze ked sa mi panva roztiahne uz sa spet nevrati...?? 😒 😒

ivkaivka
18. aug 2009

miska, to neviem, no ja dufam, ze sa to aspon mierne zuzi.

misskkaa
19. aug 2009

mohla by lebo by som musela menit garderobu.... ☹ ...

ivkaivka
19. aug 2009

no to by si nebola sama. Mne by bolo velmi luto vsetko vyhodit ☹

alexandrah
20. aug 2009

mne este lekar panvu nemeral, vraj az na konci, ale mne sa paci moja uzka panva ... sice na porod nic moc, ale mozno tiez pojdem sekciou - moja vyska, vaha, + tetania ... uvidim ...

r.ferraro
20. aug 2009

Ahojte mna zacalo pobolievat podbrusko asi pred 3 dnami. Inak si pripadam ako velryba ked sa otacam v posteli, najprv si chytim brusko a potom sa prevalim ja... no hrozne! A este to teplo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre