Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

kiert
20. aug 2009

Ahojte mile maminky cakatelky,tak konecne som sa nasla trosku cas na net...Chcem sa pochvalit, ze konecne 11 dni po termine prisiel na svet moj pokladik. Viktoria mala 3,5 kg a 51 cm a je prekrasna... 😀 Tak napokon som sa dockala aj ja...Vsetkym vam prajem nech tieto posledne dni zbehnu co najrychlesie a nech ste cim skor doma aj s babatkami v naruci.. 😀

olalka
20. aug 2009

ja uz chcem porodit, uz mam toho dost 😖 nespim cele noci, vsetko ma boli, tlaci, picha....

ivkaivka
20. aug 2009

alex, mne panvu zmeraju aj v den porodu, aspon tak mi to povedal moj gynekolog.
Kiert blahozelam, ma zamrazilo, ze 11 dni po termine, dufam, ze u mna to bude skor. No som stastna s Tebou, musi to byt uzastne mat malinku v naruci. Uzivajte si to.
Olalka, nie si sama, moze to prist kazdu chvilu

maja177
21. aug 2009

kiert, blahozelam, zelam hlavne vela zdravicka 🙂

baby co riesite, ja som sa zmierila stym, ze rodim na vianoce :D

silvuskaa
21. aug 2009

maja hadam az druhe na vianoce 😀
Mozno sa stretneme v nemocke, mame podobny termin, ja mam dokonca podla lekara 5sept.

maja177
21. aug 2009

no silvuska, ja mam podla doktora porodit do konca tohto tyzdna najneskor 😀 ale zatial tomu nejak nic nenasvecuje, ved sa ho spytam pondelok, ci uz nieco vyhral na sportke, lebo typovat veru nevie dobre 😀

silvuskaa
21. aug 2009

juj tak u teba tipuju takto skoro? Ja idem este v pondelok do poradne a v stredu ak sa nic nezmani tak na pasy na natacanie 🙂

maja177
21. aug 2009

no ja pondelok na poradnu a na tie pasy som uz bola, a este ma objednali az 2. septembra, tak dufam, ze tam uz nestihnem ist 😀 a komu chodis gyndovi?

olalka
21. aug 2009

ahojte, tak ja uz som v nemocnici, zatial nerodim, ale krcok uz rozpadnuty uplne, tak ma pre istotu uz dr. poslal. pokial sa to nerozbehne skor, tak je planovana sekcia na 27.9.

maja177
21. aug 2009

olalka, drzim moc palceky, davaj o sebe vediet ako sa vam dari 🙂

kwetinnka
21. aug 2009

Olaka tak ty nas este aj predbehnes...tak drzim palceky nech ste s Lujzinkou v poriadku:o)..a cakame na správy:o)

rose86
21. aug 2009

aj ja uz chcem ist 😠 uz na to nebavi. ledva sa hybem. 2.9. mam planovanu sekciu ale bojim sa ze do vtedy ma asi odvezu este na psychiatriu 😅

kwetinnka
21. aug 2009

a preco ju mas v plane tak skoro?

olalka
21. aug 2009

ja mam termin podla ms 4.9, takze je to len tyzden skor, ufff nechce sa mi tu byt, doma je lepsie 😢
a je tu teplo ako v ..... doma si mozem aspon ventilator zapnut, tesim sa na zajtrajsie ochladenie

kwetinnka
21. aug 2009

A potom podla coho mas ten 10.9? a nemohla si este ostat doma? sak cez vikend...a nejak extra sa ochladit nema...asi len zajtra v nedelu ma byt zas teplo...

olalka
21. aug 2009

ten mi dal podla prveho uzv, ale babulka zodpoveda skor tomu prvemu, vraj to bude vacsie babo 🙂 tak som zvedava.
ved ja by som najradsej doma este bola, ale idem rodit v porodke cca 80km vzdialenej a kedze nalez je taky, ze to moze uz prist kedykolvek, tak ma radsej chcel mat pod kontrolou.

kwetinnka
21. aug 2009

A ako vyzera nalez? aj mas nejake bolesti?

olalka
22. aug 2009

kwetinnka, zacali mi znovu davat magnezko, aby som to este podrzala, ale vraj to bude mozno uz v utorok. takze brusko teraz tvrdne menej, zaznamy su vraj dobre. inak by som sa citila aj v pohode, ale strasne ma boli vsetko medzi nohami 😠 , ked vstavam z postele, tak by som od bolesti az plakala. a nemozem spat 😒

krpuch
23. aug 2009

ahojte dievcata...ja som len v 19. tyzdni, vsetko si to tu citam, aby som vedela co a ako...juuuj, bojim sa porodu...babo mi bublinkuje v brusku uz od 18. tyzdna, aj ked sa vravi, ze prvorodicky to citia okolo 20. tyzdna. je to krasny pocit, to bublinkovanie....

silvuskaa
23. aug 2009

Ahojte, ano krpuch je to krasny pocit, ale pockaj ked ti bude nadskakovat brusko...to je este krajsie🙂
maja ja chodim k dr do Cachtic, ratas s tym ze porodis skor ako mas termin? 😉

perla200
autor
23. aug 2009

babulky..vy mate také krásne tt...to fakt za chvílu príde na vás...nebojte sa...po pôrode je to horšie...velmi náročná je starostlivosť o bábätko, ale za to krásna....

maja177
23. aug 2009

silvuska, mne tak povedal doktor, ze najneskor do konca tohto tyzdna porodim, teda podla neho, ze uz dlhsie nevydrzim a rosypem sa 😀 no jaksik sa nic nedeje, zajtra idem na poradn, tak som zvedava ako si zatipuje znova 😀 ale ved uz tie dva tt hore dole 🙂

silvuskaa
23. aug 2009

jasne to uz neni vela 2tt, lepsie skor ako neskor..teda myslim pokial sa jedna o tie 2tt.
Perla urcite je to narocne, ale ja sa uz moc tesim🙂 Aj ked takto s bruskom mi je tiez dobre, teda teraz ku koncu sa to troska zhorsuje ale da sa🙂

katulka11
24. aug 2009

Ahojky, aj ja som jedna už z tých netrpezlivých, aj keď to mám oproti vám ešte ďaleko.... 😒 No už teraz mám pocity, ako keby som sa mala rozsypať.... Doteraz sa to dalo, aj som ešte pobehala okolo dcéry ale tento víkend sa to nejako zlomilo a mňa už všetko bolí a celé tehu mi lezie hore krkom.... 😠 Juj.... 😝

maja177
24. aug 2009

katulka, hm aj mne lezie veru, a cim dalej, tym ten cas ide pomalsie... 😢

katulka11
24. aug 2009

Možno už je to aj tými myšlienkami na pôrod a jedno s druhým... Ale proste už mi dochádza trpezlivosť, hlavne keď ráno vstanem viac unavená, ako keď si idem ľahnúť... 🤐

alexandrah
24. aug 2009

baby, ivkaivka tiez pred par dnami porodila - olivia - 49 cm a 3100 g!!! (alebo tak nejak). 😀

maja177
25. aug 2009

katulik, to je v pohode, ja spim max. 4 hodiny v noci, alexandra, viem, citala som 🙂

misskkaa
25. aug 2009

ahojte,baby mna v poslednej dobe strasne trapi potenie,pripadam si ako keby som bola v prechode,proste to na mna pride a ja sa musim chvilku ovievat,pokym to neprejde... ☹ ,v noci mi je este horsie,nemozem zaspat lebo mam tie navaly...aj napriek tomu ze som strasne unavena a hned by som zaspala....baby je to normalne??? ☹

maja177
25. aug 2009

samozrejme, to su hormony 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre