Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

maja177
27. júl 2009

ja mam nervy jak pes dnes...mama stale ze "a ty aj na chrbate nosis babo?" vraj tam mam strasne vela sadla a neviem co a stale mi do toho stucha a ukazuje a hovori ze som jak sumo a neviem co...pritom ona pribrala 25 kg ja polovicu z toho ale furt do mna len rype 😠 😠

sssimi
27. júl 2009

Ja som 2tt prenášala. Bola som unavená, bála som sa o malú a každú chvíľu som plakala. Moja doktorka sa so mnou 3x lúčila s tým, že už sa uvidíme až po šestonedelí... Na posledy som mala pri tých slovách slzy v očiach, že už som to počula 2x... Nakoniec mi museli pôrod vyvolať...

Maja a nemá tvoja mama niekde fotku keď bola tehotná? Asi by bolo treba pripomenúť jej ako vyzerala ona!!! Veď ani jedna nevyzeráme v tehotenstve ako modelka! Každá má nejaké kilečko navyše.

olalka
27. júl 2009

maja, z toho si nic nerob, mne kazdy hovori, ze urcite cakam dvojicky, som obrovska a ako to zhodim, pritom mi narastlo iba brusko a pribrala som 10kg. a vdaka tej diete uz hadam viac ani nepriberiem

babulka123
27. júl 2009

ahojte, ja som doma cele tehotenstvo kvoli rizikovemu..
a poviem vam ze obcas telefonaty co mas nove, ako sa mas a co robis ma vytacaju do nepricetnosti..
mam sa rovnako, nove nemam nic, lebo sa toho doma moc zazit neda a robim stale to iste, vstanem,umyjem sa najem zapmen tv a nb, a toto dookola 9 mesiacov.. obcas nejaky vylet k znamym alebo poradna.. to bolo super, vytrhnutie zo stereotypu.. noo a nebudte podrazdene.. a to nie ze 1 tel.denne, ale 3-4.. no moje nervy... no a skusim nezdvihnut.. budu ma vsetci uzvanat k smrti.. des.. a teraz ku koncu je to este horsie.. hned volaju drahemu ci uz rodim.. darmo vsetkym vysvetlujem ze ked tak bude, dostanu o tom info.. niekedy by som sa najradsej odstahovala a prisla domov tak o mesiac. heheheheh

takze baby drzte sa a vydrzte a kvoli vahe si nic nerobte..
olalka.. nechcem ti brat iluzie ale priberies .. ver mi hehheeh
maja.. kasli na to .. nestoji to za to ..

olalka
27. júl 2009

babulka, uz som nepribrala asi dva mesiace nic a teraz ako som na diete som este aj schudla, tak uvidime 🙂
inak s tymi telefonatmi je to presne, presne tie otazky a presne ta zurivost u mna 😀

maja177
27. júl 2009

simi, ja som jej tiez hovorila, ze urcite nebola ako modelka a urcite sa prezierala viac ako ja ked pribrala raz tolko a ona to len okomentuje slovami "sak som to potom aj pekne lutovala" a vypravami ze chuda uz nebudem nikedy, ze schudnem mozno tak za pet rokov a podobne...neda sa to uz pocuvat 😠 😠 😠

babulka poznam...ja bych mala lezat kvoly krcku, takze postel, wcko a tak dookola a ked mi niekto stale vola co mam nove tak ma ide roztrhat..najlepsie su telefonaty typu "cau, co robis?" vrrrrrrrrr

babulka123
27. júl 2009

hej hej .. poznam .. a ked nieco povies , tak odpoved znie co si podrazdena.. heheheh
baby ale uz to mate za par.. tak vydrzte..
ja som z cisteho nerozumu vcera povedala nasim ze v pondelok nastupujem do nemocky.. tak to je horor.. mala som si kusnut do jazyka.. je ti nieco, boli ta nieco, ako sa citis, nejdes uz teraz, mam prist pre teba a budes u mna..
a ja kukam ako puk.. ako keby som nebola 8 rokov vydata.. nejako mi zabudaju na manzela ze aj on je tu .. a je max.zodpovedny.. no co vam budem hovorit..

a to este neviem ako spravim aby som mala v nemocke aspon 2 dni pokoj.. lebo ak to bude ako u sestry {rodila pred 4 meisacmi } tak pane boze.. nejde o to ze by som nechcela aby hned videli prcka.. pre mna za mna, ale o to ze ich chcem ochranit pred stresom .. no bude to zaujimave..
heheh hlavne chudak manzel lebo ak od pondelka nebudem zdvihat telefon v nemocke hehehe tak budu hned volat jemu.. heheheh

maja177
27. júl 2009

no mame to za par, len mne sa skor zda, ze sa ten cas natahuje, nie krati 😀

babulka, moja mama ma bude viest do porodnice az bude doma, az nie musim si volat sanitku, lebo ja byvam len snou, chlapa nemam... a stale len vyprava kazdemu, jak im ona vsetkym bude volat aj o pol noci ze uz to je, a ked ma tam zaveze, alebo ma teda zaveze sanitka, ze ona odide aj z roboty aj spinava a bude tam cakat na chodbe kym porodim a kym ja budem este na sale po porode tak jej zatial donesu babetko...a ked pojdeme domov, tak si ju bude niest ona, a ja budem niest kabele.... a toto stale pocuvam, pripada mi to, ze cakam svoju sestru, nie svoje dieta... 😠 😠 no odijst nemozem, nemam kam a ani za co... 😠 ja viem, ze mamina pomoc sa mi bude hodit, aj si vazim co premna robi, bez nej by som bola stratena, dakde v krizivom centre mozno, ak nie na ulici... je pre mna vsetkym, ale taketo reci mi fakt lezu na city...a povedat jej nieco? no nahneva sa a zasa si bude mysliet ze si nic nevazim...co jej poviem, nech necaka, nech ide domov alebo co? aj tak si spravi po svojom. som povedala, ze ked bude v robote, a na mna to pride, pekne si zavolam zachranku, zoberem kabelu a odidem. a jej zavolam, ked uz budem mat po tom, ze je babka, aby tam nestresovala zbytocne 😀 😀

babulka123
27. júl 2009

majka viem , citala som ta v nastrocnych ..

no poviem ti tak , ja mam 31 a manzel 36, zijeme spolu 8 rokov, a maminka sa ku mne sprava ako keby som bola vo vzduchovej bubline.. dnes sme sa pochytiili kvoli tomu.. lebo som povedala ze aj tak tak bude ako poviem ja a ona ze nie aj tak bude po jej...

moja sestra ma 33 porodila pred 4 mesiacmi a niekedy sa moja mama sprava tak ze presne ako pises porodila si brata a nie syna.. ale ja som povedala ze je to aj jej chyba lebo to mala stopnut od zaciatku a nie vsetko tolerovat... byt ticho a pocuvat jednym uchom dnu druhym von, lebo potom sa dosiahne presne to co chcela mamka..

ja viem ze u teba je ta situacia ina, a vobec ti nezavidim len sa skus s maminkou dohodnut na tom ze ak nieco budes potrebovat alebo nebudes vediet ze sa spytas, ale nie na silu ze ona ho bude vychovatat a teba budu ignorovat..

tymto som len chcela povedat ze asi kazda mamka je rovnaka len ide o to aby sme to ukocirovali.. vsetky vieme ze to nemyslia v zlom a chcu len a len pomoct a snazia sa najviac.. az.. moc..

ja mma vyhodu v tom ze muz sa ma zastane vzdy.... citim v nom veliku oporu a hlavne sa tesim na to ze po porode bude somnou doma a bude klud...

velmi budem na teba mysliet.. drz sa , ani z daleka to nieje jednoduche...

perla200
autor
27. júl 2009

babule.... to poznám.....som vydatá tri roky, síce bývame u našich, ale po pôrode sa sťahujeme do nového domu ktorý sme postavili....a ona stále, že bože čo bude potom ked sa narodí? a podobne ako u vás, akoby sme boli nezodpovední s mužom.... ale väčšinou stíchne ked jej poviem, že mam 28 preč a budem o chvílu matkou....

ale je zlatá.... aj môj ocino že kde dáme tú malú ked príde? hovorím ná...do vozíka - prívesného:!))))))))))))))))))

ale to je len to, že nas chcú chrániť....

jasné babulka - ved aj my mame hypotéku na krku, obrovskú zodpovednosť či v práci a naši si myslia, že sme deti🙂

maja177
27. júl 2009

babulka, ja by som jej nieco aj povedala...ale potom ma to bude mrziet, ze ona sa tak stara a ja knej takto... bez nej by som nemala ani na wc papier, jak sa povie... este ked som mala chlapa, a byvali sme spolu u nas, tak vzdy hovorila, ze ona sa nam do vychovy starat nebude, len pomoze ked bude treba, a poradi ked nebudeme vediet... no a odkedy odisiel, je to tak ako je... este ma aj do zahranicia posiela, ze mam ist zarobit aspon na mesiac tam do roboty, a ona si akoze mysli, ze ja tu necham male babo a pojdem si len tak do sveta...no ale povec jej nieco na to... ja si obcas tak poviem, ze by som chcela nejakeho normalneho chlapa a byvat snim sama dakde, bars aj v garzonke a vsetko si organizovat sama podla seba...ale zasa mi je luto jej, ze ona ostane sama v takom velkom dome a ja si len tak odidem... vsetko ma svoje pre aj proti, a ja zasa nechcem nikomu zle, ja uz som raz taka, nad vsetkym rozmyslam, ze akoby sa ten clovek citil, keby spravim to a to... len sa obavam, ze raz vybuchnem aj ja a to nemusi dopadnut dobre 😀

babulka123
27. júl 2009

majka.. drzim ti palce.. nebooj nejako to zvladnete.. len maminka musi pochopit ze to je tvoje dieta.. a ona je stara mama..

a to ze ta posiela do roboty .. ta nasa chcela ostat doma ze ona sa bude starat a my mame ist robit so sestrou .. no kukala som ako puk.. sestra ticho a ja som povedala ze aj keby to nastalo tak babatko ide do jasiel.. budem velmi rada ak si ho alebo ju budu bravat na vikend raz za cas.. ale vychovavat moje dieta budem ja a manzel.

este to bude vesele..

perla... ano sme na tom podobne.. len ja mam vyhodu v tom ze moj manzel nema problem poslat kohokolvek niekam ,ci je to moja alebo jeho rodina.. len sa bojim ze ak by to srpavil tak by som svoju mamu uz nevidela tak sa zatial drzi.. ale raz ho vytocia a bude zle..

maja177
27. júl 2009

perla, babulka, to asi kazdy preziva 🙂 kazda stara mama, starka, ci babka, chce byt ta najlepsia na svete 😀 pockajte, my budeme raz babky a potom budeme take iste 😀 😀

perla200
autor
27. júl 2009

nastastie moja mama je rozumná, chce byť starká....lebo ma pozná a nepôjde proti mne...nikdy....

babulka123
27. júl 2009

no ja verim ze u nas sa to zmeni..
uvidme. ...
a perla ty co ? kedy ides rodit.. v pase mas ze dneska cakate.. tak uz ti neostava vela casu.. heheheh

maja177
27. júl 2009

aj ja uz chcem mat v pase ze dnes cakame, kurniksopa! 😀 😀 😀

nejako bolo, nejako bude... snad ked rodicia budu videt, ze robia zle, tak prestanu... 😉

perla200
autor
27. júl 2009

no babulka...zajtra idem do nemocky - mala som zlé výsledky krvi tak idem na pozorovanie:(

maja177
27. júl 2009

perla, dufam ze sa vratis uz aj so simonkou 🙂

ivkaivka
28. júl 2009

ahojte, citam o vasich mamkach, ja by som aj brala aby moja ostala s malou, ale az tak po roku-dvoch. Som totiz workoholik a neviem si predstavit byt bez prace. Tyzden som na materskej a uz mi rastu rohy. No mama hovori, ze ak sa narodi mala, tak si nebudem vediet predstavit byt bez nej-myslim, ze ma pravdu. Perla, uz aj ja by som chcela mat 41.tyzden-ja neviem ako to zvladnem, lonove kosti neskutocne bolia, je to aj v 41.tyzdni? Perla, to Ti este bral gynekolog krv? Mne ju zobral okolo 3-4mesiaca a uz nic. Ani krcok nekontroluje - teda len raz ho pozrel, urobi sono a to je vsetko. Dokonca minuly tyzden som mu sama musela povedat, ze som sa docitala na nete, ze by mi mal urobit vyter, tak ho urobil.

maja177
28. júl 2009

ivka, ja tiez planujem ist do roboty najskor po roku...myslim, ze taku malinku by som ju nenechala bezomna cely den, navyse sa strojim kojit aspon do toho roku a myslim ze ani spanok nebude bohvie co, budem sa mat co obracat a este taka unavena aj do roboty ist...

mne brali krv aj teraz v 32 tt, aj ten vyter mi robili a doky mi kontroluje krcok na kazdej poradni... co to mas za doktora preboha? 😠

ivkaivka
28. júl 2009

No zatial moj lekar bol fajn, len teraz je nejaky bez nalady. V 32.tyzdni Ti brali krv kvoli niecomu konkretnemu?

olalka
28. júl 2009

ivkaivka mne beru krv skoro kazdy mesiac, len asi raz vynechali, aj teraz v 36 mam prist zasa nalacno na krv 😕
pravidelne mi kontroluje krcok, od 20 tt mi kontroluje aj prietoky a uz 2x som bola aj na monitor

ivkaivka
28. júl 2009

Prietoky mi kontroloval raz asi v 32.tyzdni,vraj vsetko o.k. Aj moc mi kontroluju pri kazdej poradni. Len tu krv, nie.Monitor,myslis sono? To mi robil pri kazdej poradni,len minule vynechal-urobil len ctg, pozrel na papier a nepovedal nic. Tak myslim, ze je to o.k.,ved ak by bolo nieco zle tak dufam, ze by povedal. 3.8.idem do poradne,tak uvidim co mi povie. Olalaka, aj Teba tak brutalne bolia lonove kosti? Ja sa nemozem ani otacat,ked lezim a ked sa zdvihnem zo stolicky, mam pocit, ze mi tie kosti rubu sekerou.

maja177
29. júl 2009

ivka, neviem co konkretne to bolo, lebo ja sa tym skratkam nerozumiem, ale to bolo nieco co na zaciatku, tam sa zistuje ten RH faktor myslim ci co to, a este mi tam aj zistil, ze mam nedostatok zeleza... tak neviem, asi vsetko mozne pozerali z tej krvy, brali mi jej ozaj dost 😀
tie prietoky sa ako kontroluju? 😀 ja ani neviem ci mi to robili ci nie 😀 12.teho idem na tie pasy, neviem co to je, ale uz som na tom bola 😀 ja som taky amater v tomto az no 😀
aj mna bolia kosti, hruza.. ale uz treti den ma boli brucho jak pri mrche, a krize... mam pocit, ze sa mi tam dole nieco deje, obcas ma aj stipe krcok...zrovna teraz musi mat doky dovolenku 😠 😠 😠 😠

olalka
29. júl 2009

no, monitor su tie pasy, kde sa kontroluju kontrakcie, ci uz nejake mame. niektore zeny na to ale chodia az, ked ich gynekolog odosle uz do nemocnice, kde budu rodit. tam sa chodi zhruba mesiac pred porodom. ja ale budem rodit pri svojom dr. a on ma monitor v ordinacii.
ctg su prietoky 🙂 a kontroluju sa pri klasickom sone, takze si to maja asi ani nepostrehla.
tie kosti priserne bolia aj mna, ked sa mam v noci postavit z postele a ist na wc, tak mi je az zle.
maja zeby uz poslickovia? mne sa to uz tiez stalo, ale preslo to same. a ten krcok ma obcas stipe tiez, ale vraj je mala dole hlavickou a mam ju zosunutu dost dole a ta mi tlaci na mechur a preto to tak pocitujem, tak neviem...
jaj, a ta krv, mysim, ze teraz budu znovu kontrolovat protilatky a aj krvny obraz? aspon v tehuknizke mam v kolonke pri 36tt tak pisane.

maja177
29. júl 2009

no ja idem na tie pasy za dva tyzdne, ale o tom, ze by som mala chodit do poradne do nemocnice mi nepovedali zatial nic 😖 a sak aj tak chvalabohu, nejak ma to tam nelaka 😀 😀

simona444
29. júl 2009

ahojte,mozem sa pridat??ja sa tiez tym skratkam moc nerozumiem, olalka mna doktor poslal na prietoky a povedal mi ze mi spravia aj ctg do knizky mi napisal prietoky+CTG myslis ze je to to iste??mavate dakedy pocit ze prasknente??ja sa ani najest nemozem normalne,hned som najedena a mam pocit ze prasknem ako balon ale doslova..juj a nez si najdem spravnu polohu tak sa mrvim aj 2hodiny...ale to malicke bude stat za to 😉

maja177
29. júl 2009

ja mam posledne dni nejak vsetko nasalame 😀 😀 😀 😀

briketa
29. júl 2009

ja som strasne leniva dneska. ziadne pocity hniezdenia. len bohapusta lenivost...

ivkaivka
29. júl 2009

maji, tie prietoky mi robil pri sone, viem ze nadaval, pretoze nemohol zamerat pupcek malej-takze to bude suvisiet asi s pupocnou snurou a mala som to v poriadku. Tie bolesti urcite budu poslickovia, co je podla doktora pozitivne, pretoze nebudeme vraj az tak trpiet pri porode. Ako Vas stipe krcok? To som este nemala, alebo nespozorovala. Somoni, ahoj, ja mam pocit, ze ked sedim tak mi brusko zlomi rebra, ono mi nejako vystupuje nad rebra, takze sa nemozem skrcit a ist na wc a sediet ako s pravitkom v zadku tak to je zazitok. Ak moje tehotenstvo bude trvat este nejake tyzdne, tak to ani netusim kam to brucho chce rast 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre