Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

kiert
1. aug 2009

Caute kocky,
tak ja uz naozaj nevladzem, vkuse mi tvrdne brusko, mam krce na vnutornych stehnach, z toho, ze uz som unavena z nosenia mojho babatka v brusku. 😒
Teda myslela som si,ze v tomto case ho uz budem doma drzat v naruci....Cele tehu bol bez problemov, tak ma drobec musi vytrapit teraz ku koncu. Navyse stale riadne kopka, akoby sa ani nahodou nechystalo ist na svet. ☹
Baby no dufam, ze vas to minie a porodite deticky najneskor v den vasho terminu...
Anuska,tak brusko este podrastie, kedze hlavne ku koncu pribera babatko najviac, ale zaroven zvykne pred porodom aj trosku poklesnut - takze by sa ti malo trosku ulavit, hlavne co sa dychania tyka.., aj ked to nemusi byt pravidlom

ivkaivka
1. aug 2009

simi, obe to mame uz coskoro. Anuska, brusko este urcite podrastie, este si ho uzijes. Kiert, sucitim s Tebou, nech uz sa male hlasi cim skor. Uz Ti padlo brusko dole? Na tejto stranke http://mamina.pluska.sk/mamina/tehotenstvo-a-po... pri 38.tyzdni tehotenstva je recept na urychlenie porodu, vyskusaj a daj vediet ci zabral 😀 😀 😀 . Drzim palce 😀

vlnka
2. aug 2009

Simonka mne tie cipky nezabrali a moj porodnik povedal,ze je to nie je vhodna liecba a ze vacsinou aj ked sa ten streptococ prelieci o tyzden,dva je tam zas.Pri antibiotikach potom vraj nie je az taka masivna ta infekcia.Tak neviem,ale ved skusis a uvidis.
Susisus ja som tiez chcela sacu,ale potom mi povedali,ze saca nema novorodenecku jisku.Keby sa nieco vazne stalo s babatkom,jeho prevezu do novej nemocnice a ty ostavas v saci.Tak to u mna zavazilo,aby som bola aj v najhorsom pri dietatku.
Kiert neboj,keby sa ti to podla receptu nepodarilo,porodnik ti ho vyvola.Pri najhorsom nejaky tyzden este vydrzis.Aj ked verim,ze toho mas dost.Ja som v 36tt a tiez by som najradsej uz rodila,ale samozrejme moje babatko musi este trosku pribrat. 🙂

briketa
2. aug 2009

V posledne dni ma chyta cez den vo vlnach taka unava ako na zaciatku tehu.
Velmi ma to ubija. Mate to tiez? Mam doma takmer stvorrocneho syna - maly hurikan a vyslovene trpim. Nestiham mu v parku, doma som ako matoha. grogy 🙄

deborah1
2. aug 2009

Briketa,aj ja bývam unavená 🙄 ,ale myslím,že aj to teplo robí svoje.A tiež nehovorím,aká som pomalá 😅 -kým niekam prídem,kým niečo urobím,odfukujem ako parná lokomotíva,potom si musím oddýchnuť a tak mi všetko trvá 🙄
Anuska,ja mám obvod brucha 123cm 😅 😀 ,mne rastie nejak smerom dopredu.Keď som bola v 22.tt v poradni,doktor mi povedal,že mám brucho ako v 30.tt,aj minule dr. ,že mám veľké brucho. 😅
Ja sa bojím aj pôrodu,veď minulý týždeň v poradni som ledva vyliezla na kozu,a to ešte ani pôrod.bolesti nemám,aj brucho mi zrejme porastie.A na sone som zase ledva zliezla z toho stola,som ako slonica.
Inak,čo sa týka toho dýchania,neviem či je to tehotenstvom,poslednú dobu stále vetrám,v noci musím mať pootvárané riadne okná /ešteže spím pri okne/,aj keď nie je najteplejšie,čím večšia zima a čím mi viac fúka vzduch do nosa,tým lepšie.Nikdy som taká nebola,ani v največších horúčavách.Aj u vás je to tak?

ivkaivka
2. aug 2009

briketa aj ja mam strasne problemy s horucavou, ak som na priamom slnku je mi na odpadnutie, takze von vyliezam az po 20.00. Ja dieta este nemam, ale ani si neviem predstavit, ako by som znasala behat okolo drobca-fakt klobuk dolu. Deborah, to mas faje brusko. Lekar Ti nepovedal, informativne, ake je velke babo? Ja taktiez spim len pri otvorenom okne, no aj tak sa budim cela spotena, dokonca musim mat vlasy v cope, pretoze mi je horuco na krk.

deborah1
2. aug 2009

Ivkaivka,ja sa tiež len potím a potím. 😅
V stredu som bola na sone a dr.mi povedal,že bábo má 2500-2600g,čo sa mi nezdá ani veľmi veľa,no keď som bola v 30.tt,malo nejak 2070g. 😵

susisus
3. aug 2009

briketa - presne včera som povedala to čo píšeš, že sa cítim ako na začiatku tehu, vkuse som zaspatá 😔 Asi je to normálne...

hankaaa1
3. aug 2009

kiert, presne viem ako sa citis...posledne 2 tyzdne som uz taka otravena z toho tehotenstva, za si uz aj sebe leziem na nervy ..a dnes ma dr. dorazil....ked mi povedal za ani tento tyzden to urcite nebude ( mala by som mat ternin porodu v sobotu ), a objednal ma na dalsie vysetrenie na 13.8
..uz si skusla tie recepty na vyvolanie porodu , pomohli Ti ? 😝

vlnka
3. aug 2009

Baby vraj na vyvolanie porodu v poslednych tyzdnoch je najlepsi sex 😉
Muzske spermie vraj obsahuju oxytocin...co sa picha ako vyvolavacka pri porode,takze hor sa na manzelov 😀

simona444
3. aug 2009

no aj ja som pocula ze na urychlenie porodu je dobry sex 🙂 som sa tesila ze si ho aj ja naordinujem 😝 ale som potom aj toto citala http://koktail.pravda.sk/sex-v-tehotenstve-neur... hmm tak ma zas nepotesili 😒

vlnka
3. aug 2009

No vidis Simi kolko ludi toko nazorov,ked tym nic neurychlis,ani nepokazis...este mas moznost sa trosku uvolnit bez neustalej pozornosti svojho buduceho dietatka.Inak nejako divne ti rata konik tyzdne tehotenstva.Ja mam termin 1.septembra a zajtra koncim 36tt a ty uz mas 38tt?

simona444
3. aug 2009

no to som si uz aj ja vsimla ze mi to akosi cudne vyratalo,lebo dnes mi zacal este len 37.tt a termin mam 23.8. neviem preco ,v profile som vsetko spravne vyplnila..

ivkaivka
3. aug 2009

susisus, bud rada, ze mozes spat. Ja som na zaciatku tehu mala kopec energie, uprostred som mala utlm a teraz neviem co so sebou-spanok neprichadza a neprichadza-no najdu sa aj svetlejsie noci, ked spim ako babo-no tych je straaaaaaaaasne maaaaaaaaaaalo. Vlnka, kiez by si mala pravdu s tymi spermiami, sice ako tak rozmyslam, mne by to bolo na prd, pretoze manzel sa ma boji dotknut-vraj aby nam neublizil ☹
Co sa tyka poctov na konikovi, ani mne to dobre nevyratal 😨

alexandrah
3. aug 2009

baby, sexujte kludne, ked sa da a manzel chce 🙂 😉 😎 😀 , podla mna to nemoze ublizit ... poznam baby, co sa nemilovali cele tehot., uz im z toho hrabalo, vraj aby neublizili ... lekar si len klopal po hlave ...
ivka - moj manzel by sa toho nebal, skor by si nasiel dovody pre ako proti 😀 😎

vlnka
3. aug 2009

My s manzelom sice mame celibat,ale teraz sa uz neobavam,ze by sa nieco pri sexe stalo babatku,ale skor toho streptococa,aby som ho nedostala zas.Tak sa radsej zdrziavame.A neviete baby ako je to s orgazmom?Nemoze zene spustit kotrakcie?

perla200
autor
4. aug 2009

ahojte babenky...vidím, že téma sa krásne rozbehla....no my sme v nedelu prisli z pôrodnice....takže stavy skončili...ale nastali stavy v sestonedelí....ale je to krásne...tešte sa...pôrod sa dá prežiť úplne v pohode.... držtte sa

simona444
4. aug 2009

ahojky 🙂 ,ivka ja som v rovnakej situacii ten moj sa ma tiez boji dotknut ☹ a inak chce ist aj k porodu a som citala ze niektori muzi co sa toho zucastnili a videli to potom nechceli sex .. no dufam to nebude nas pripad 😀
inak ja spavam asi az moc dobre,sice byvam hore az do polnici,bo cakame draheho nez pride z robotky ale potom spim az do 12-tej a to sa v noci zobudim mozno 1-2krat..
perla gratulujem 🙂 uzivaj si to naplno aj ja sa uz tak tesim ked budem mat toho drobceka v naruci 🙂

vlnka
4. aug 2009

Dakujeme perla za podporu a gratulujeme k babenku.Uz aby som to aj ja mala za sebou,tiez sa malej neviem dockat....hovoris,ze porod v pohode?Mala si epiduralku?

ivkaivka
4. aug 2009

Perla blahozelaaaaaaaam, hned by som s Tebou menila. Takze porod prebehol v pohode, podla toho co pises. Ja som niekde citala, ze sex v tehotenstve udrziava porodne cesty a porod je potom o trosicka lahsi-no niektorym chlapom nevysvetlite. Simi, aj moj sa chysta ku porodu, no hadam, ked nasi muzickovia maju teraz taky celibatik, tak potom ich uz nic neodradi 😉 Vlnka ja som zo zaciatku chcela celibat, pretoze som mala vytok, potom mykozu... a nechcela som stale do seba pchat nejake lieky, no vsetko sa preliecilo a muz si nejako zvykol 😖
Simi, Vlnka, Alex- vy chcete epiduralku?

simona444
4. aug 2009

ivka,no ved my tych chlapov potom lahko prehovorime,nie??sak vieme ako na to 😉 och mykoza,tej som sa nemohla zbavit skoro 7mesiacov,naozaj neprijemne...hmm a epiduralku??ja by som sla radsej bez nej,ja mam skoro panicky strach z ihiel,a ked si predstavim ako ju tam mam zapichnutu 😖 aj ked jasne ze v tej bolesti mi to ani na um neziide a mozno budem prosit este o nu,no teraz sa citim ako velka hrdinka ked este neviem co ma caka 😀

ivkaivka
4. aug 2009

to verim, ze tych chlapov presvedcime 😉 mykozu som nastastie mala len raz a uz nechcem. Ja by som tiez radsej bez epi, aj ked kazda ktora ju mala ju len chvali... tiez sa obavam toho pichnutia 😒 nevies, treba to skor nahlasit, ze ju chcem? Co ak pridem do porodnice tesne pred samotnym porodom. Ved aj odporucaju dojst, az ked budu kontrakcie kazdych 5min., tak to neviem ci sa to este da 😖

alexandrah
4. aug 2009

jaj, ivka - ja by som vrazdila pre epi!!! urcite ju chcem!!! ked mi kamoska vravela, ze uz ju to tak bolelo, ze by si dala hlavu rezat, tak sa z nej vraj stala chodiaca reklama na epiduralku ... len ci ju stihnu pichnut ... niektorym nestihnu, a potom je uz neskoro ... tak uvidim ...ja hrdinka neni som ani u zubara, bez injekcie ani neotvorim usta 😠 teda, aj vydrzim, ale preco by som musela tolku bolest, ked sa tomu da krasne predist??

cucuska
4. aug 2009

no moja kamoška čo so mnou rodila je seričkou na ARE a pichala jej EPI primárka ARA a všetko cítila všeko ako bez EPI tak ti prajem nech sa to u teba stihne 😉

simona444
4. aug 2009

ak chcete epi tak to terba asi hned povedat,lebo potom moze byt porod v takom stadiu ze by to nestihlo zabrat,teda aspon som pocula..a sa bojim ze ked to utlmi tu bolest tak nebudem dobre spolupracovat s doktorom...no uvidim ked ma to chyti ci este nezmenim nazor 😝

alexandrah
4. aug 2009

ale praveze vsetko citis, aj pohyby, aj stahy, len ta to neboli, takze praveze mozes lahsie spolupracovat, to nema byt ze necitis nic, len bolest necitis taku ...

simona444
4. aug 2009

no ved jasne,len uz tolko prihod som pocula,citala a sa stava vselico...uz mam z toho taku veelku hlavu ,uz to chcem mat za sebou..

mirka2710
4. aug 2009

Ja som pri EPI kontrakcie vobec necitila. Ukazoval ich len monitor na ktory som bola napojena. Len ked epiduralka odznievala a bolo treba dopichnut, tak som nieco citila. A vpich je uplna pohoda, citite to mozno ako taky mensi tlak na chrbat. Treba ju vsak pichnut ked ste otvorena na nejake 4 cm, takze neprist do porodky asi s dvojminutovymi kontrakciami.
Tiez som typ, ktory radsej netrpi ked nemusi, takze u mna by EPI opat vytazila.

alexandrah
4. aug 2009

ivka - este u nas pred epi musis ist na take "skolenie", kde ti cca 10 min. o tom povedia, potom podpises, ze rozumies, bez toho ti ju nedaju, a to sa u nas kona cca raz za mesiac, cize ked nestihnes ... potom ju nedostanes, snad je to u vas lepsie ... a este si za nu samozrejme musis zaplatit 😖

vlnka
5. aug 2009

Ja sa neviem rozhodnut,ci EPI ano,alebo nie.Neviem ake bolesti ma cakaju...a neviem,ci to je dobre pre babatko.Aj u nas funguje tzv.predpriprava,poucia ta,daju podpisat nejake papiere a pri prichode do porodnice len povies,ze ju chces a oni ti ju daju.EPI zacina ucinkovat po polhodke,takze musis prist tak,aby stihla zaucinkovat.U nas sa za nu plati 72eur.Ale mamicky si to fakt chvalia,takze nad tym vazne uvazujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre