Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

jankaw
11. júl 2009

Mne minule kamarat pisal a pytal sa kolko som pribrala, tak ja ze 12 kg a on hned zacal rozpisovat ze dieťa ma 3 kg a ten zvysok je potom co? Ze to som strasne vela pribrala. Tak som mu odpisala ze on ma 20 kg nadvahu a ani tehotny nemusi byt. Od vtedy sa ma uz take sprostosti nepyta 😀

seeweed
11. júl 2009

Tak prispejem mojou najnovsou skusenostou...zvonil mi mobil, pozeram, ze teta mi vola...hned mi bolo jasne, co bude nasledovat, ale jej otazky ma komplet dorazili. "uz si slonica? si cela velka a opuchnuta?" no chapete???? skoro ma porazilooooo, tak som len odvrkla, ze ked sa pyta na to, ci mam velke brucho a tesne pred porodom, tak ano, ale ze nechapem, preco by som mala byt slonica...joooj, ani na to nemozem mysliet, lebo ma ide picnut! 😠

perla200
autor
11. júl 2009

to tie kilá ani nehovorím....vsetci kolko si pribrala? no tak cudzím ludom to budem hovoriť...tak hovorím, že nepoviem.... a oni že dosť že? a ja že nie....

ja mam najnovšiu skúsenost....sedela som na dvore na hojdačke a ked som sa isla postaviť tak som si chytila bruško...a suseda na plnú papulu cez ulicu na mna kričí...."janka už ideš".... a ja že nieeeee...... skoro ma drblo

jankaw
11. júl 2009

Ja mam jednu "znamu" a ta mala stale pripomienky na moje brucho a postavu. Najskor sa jej nepacilo ze ho mam moc male, ze ci som naozaj tehotna, potom ze ja nemam babo v bruchu ale v zadku lebo mi nerastie brucho ale zadok. Ked som uz mala brucho tak podla nej som ho mala nejake cudne a moc nizko a este mi aj uvadzala priklady ako jej jedna kamaratka ma taaake krasne brusko, take gulate nie take podlhovaste ako ja. A prva otazka ked ma stretla bolal kolko som pribrala a tak skodoradostne cakala ze jej poviem ze aspon 30 kg. Nastastie som ju uz dlho nestretla, lebo aka teraz byvam podrazdena tak by som jej povedala svoje.

xxveronikaxx
11. júl 2009

jankaw

Ahoj ja som v 30 tt mám dosť veľa takých známych čo sa radi starajú domňa stále som bola nervozna a teraz musím brať na ukludnenie lieky aby babätku sa dačo nestalo.

maja177
11. júl 2009

mna ked sa opytaju kolko som pribrala, poviem ze ja som nepribrala, ja este aj chudnem 😀 a nech kukaju jak puci kaslat ich :D

seeweed
11. júl 2009

a este lubim takzch odbornikov, co svojim vedeckym okom zhodnotia, ze cakam chlapceka a ze urcite to bude pred terminom...tak vzdy sa len pytam, ze odkial maju lekarsky diplom, ze mi tato cast ich kariery nejako usla 😀

jankaw
11. júl 2009

Ano aj taku poznamku som uz pocula ze si mysleli ze budem mat dievca, lebo pri chlapcovi sa opeknieva 😀 Nech si kazdy vyskusa grcat, nie len rano ale behom celeho dna, mat taky nizky tlak ze som po byte chodila ako stara babka a to by kazdy taaaak opeknel 😀

perla200
autor
11. júl 2009

no a vidite teraz ste mi to pripomenula, minule som stretla u kamošky jej svagrinú a tá je teda fakt nepekná žena bezzubá a hrozné kruhy pod očami a hovorí mi že - ako si ošpatnela.... budete mať dievčatko...teda to bolo ešte pred tým ako sme vedeli čo budeme mať.... a ked mi také ropuchy tlsté hovoria akú mam velkú riť...no a čo ved je to moja rit....

babullka1
12. júl 2009

Ja som bola vcera vecer na zabave,ale rychlo som sa odtial vratila....otazky typu ty sa este gulas..alebo co tu loptu uz nezahodis ma privadzali do sialenstva 😠 ...a najlepsia bola ze ci cakam trojicky....lebo ze brusko na to vyzera 😠 no pozabijat tych ludi....

maja177
12. júl 2009

hej hej to aj ja pocuvam ze: a ty nosis v tom bruchu aj kocar?? 😠 alebo: nebudu nahodu dve? ved kukni jake mas crevo! a to vsetko taky ludia ze maju nadvahu 25 kilov... ale ja sa im vzdy zasmejem do xichtu a tak ich odserem, ze viac neotravuju :D co koho do toho ake mame zadky a pneumatiky...sme krasne vsetky do radu, ved nosime pod ssrdieckom novy zivot 🙂 a komu sa nelubim nech mi vyleze na hrb! 😀

babullka1
12. júl 2009

presne maji...sak su to nase zadky a brucha..no nie?a kolke nam tie bruska..a hlavne babetka v nich zavidia 😉

perla200
autor
12. júl 2009

babullka...a to si mala predčasne porodiť že? oni ti to tuším zastavili navždy🙂))

baby ja mam taký pocit, že budem tehotná naveky..... chcem rodiť

babullka1
12. júl 2009

No presne Perla...oni mi to zastavili a teraz ani za toho pana nie a nie rodit 😠 mna z toho ide vystret....a to som uz druhy den sama doma...manzel na 12-ke a dnes mi volal ze zas ma 12-ku 😒 a ja len tvrdnem pri nete.

perla200
autor
12. júl 2009

no ja iné ani nezvládam...len byť na nete.... môj spí po nočnej.... ale poobede behneme na návstevu k sesterničke...ale poviem ti, ja mam toho fakt plné plné zuby........

babullka1
12. júl 2009

ja si nanajvys navarim ...upratane mam a tiez nemam co robit..len ten net 😝 inak ako si na tom s vahou?ja podla doktorovej +21 😠 ale tento tyzden mi chutna jest tak isto uz aj viac

maja177
12. júl 2009

ide ma poraziiiit 😠 ja mam take nervy ze by som asi do dacoho kopla najradsej 😠 uz ma to nebavi to cakanie, leze mi to na nervy a to som bola vzdy vcelku kludny a trpezlivy clovek 😀 a nech mi nikto netlaci take kaleraby dohlavy ze cakanie na babo je take kraaasne 😝 no velice 😀 preco nemozme cakat babo jak ine zvieratka, napriklad tri mesiace? 😀 to by som este zvladla ale toto...ja uz ju chcem ovonat, vystiskat, vybozkavat malinku moju 😒

babullka1
12. júl 2009

majka ja mam ten isty pocit..a tieto posledne dni..to je hroza...ja som mala termin vcera a nic ....a tak moc uz by som chcela mat malickeho vedla seba 😢

maja177
12. júl 2009

no ty mas uz aspon termin, ale ja este osem tyzdnov 😠 😠 😠 ale vsugeruvavam si ze uz len pet! 😀

babullka1
12. júl 2009

jaj veru neviem si este predstavit..tolko cakat.ja som na prasky uz teraz 😝

maja177
12. júl 2009

dik za povzbudenie 😀 najviac ma stve ze musim (teda mala by som 😀 ) len lezat kvoly krcku tak si nemam ani ako kratit cas 😠

maja177
12. júl 2009

najnovsie som sa zacala utesovat tym, ze ked som vydrzala 32 tt, musim aj ten zbytok 😉

perla200
autor
12. júl 2009

ano maja...ale tých 8 týždnov čo ťa čaká bude najdlhších za celý tvoj život.....

teda aspon pre mna je tento posledný mesiac ako rok.... a babullka...ja mam do normalneho termínu 3 týždne, ale mam pocit, že nevydržím ani den..... fakt!

babullka1
12. júl 2009

ja ti verim perla..ja uz som taka nervozna jak slak....premna bol tiez najpomalsi ten posledny mesiac..myslela som ze uz nezvladnem ani den......a nakoniec este prenasam..no to je na porazenie 😠

maja177
12. júl 2009

nieeee to mi ani nehovorte 😠

leri
12. júl 2009

ahojte bruchane a slonice 😀 ja som bola vcera na chate a ked sme tam prisli, tak sa zlietli na mna ako supy, vsetci chceli chytat a otazka kedy a co..........a ptom zacali komentovat ake meno sme vybrali........no dovidenia.........a samozrejme.......poznamka od stareho mladenca co nema ani frajerku a nieto este dieta....ze je to krasne, ale to krasne sa konci osratymi plienkami, potom je to uz peklo........tak som mala dost 😀

babullka1
12. júl 2009

Cau Leri..tak vravis,ze aj ty si si to vcera uzila... 😉

agatkag
12. júl 2009

ahojte, ja mám do pôrodu ešte nejaký ten týždeň, ale čím viac sa to blíži, tým lepšie sa cítim. Od začiatku tehu mi bývalo všelijako, boli aj nejaké menšie problémy, ktoré ešte pretrvávajú, ale neohrozujú bábätko, iba pre mňa sú trochu nepríjemné. Bruško veľké že vraj nemám, ešte nosím aj rifle z obdobia pred tehu...Stále niečo robím a vylepšujem izbičku pre bábo, chystám mu oblečenie a vyrábam aj nejaké hračky, dekorácie, to všetko mi robí nesmiernu radosť. Nie som vôbec náladová, nemám žiadne chute, no dlhé nákupy už nezvládam a menej upratujem. Viem, že posledné 2 týždne budú na nevydržanie, ale nejako to prežijem.

maja177
12. júl 2009

ale baby hlavy hore 😉 vzdy lepsie cakat dlhsie, ako nebodaj porodit predcasne. ved si zoberte babetka, ktore sa narodili prilis skoro, potom dlhe pobyty v inkubatoroch, dozivotne naledky, komplikacie...alebo take babetka, ktore ten boj jednoducho nezvladli... anehovorim o tom, ked sa babo vybralo na svet ked malo sotva par milimetrov alebo centimetrov. budme radi, ze cakame, ved vzdy lepsie krasne, zdrave, tucnucke, vynosene babo, ako keby sa malo narodit skor a len sa trapit... 😉 co by druhe zeny dali za to, aby mohli takto cakat...a bolo by im jedno ci maju velke zadky alebo priberu 25 kilov, bolo by im jedno, co im nato hovoria druhy, boli by len vdacne zato, ze ten zazrak tam mozu nosit a mozu nan cakat... len ludia su taki... ked je zle, su nestastni, ale ked je moc dobre, zasa su nestastni... no proti prirode si asi sami nepomozeme, tak nam nezostava nic ine len si trenovat trpezlivost 🙂 koniec koncov sa nam to bude hodit 😉

babullka1
12. júl 2009

Veru maja..pekne si to napisala..je to pravda,ale niekedy clovek uz proste nevladze 😉 a potrebuje sa aj postazovat 😖 ja som tiez vdacna ze malickeho mam,lebo som zo zaciatku mala vela problemov...len som netrpezliva 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre