Lišaje na tváričke

gugu
24. apr 2010

Ahojte, maminky. Mám 5 mesačného synčeka a už od narodenia nás trápia fľaky pri uškách siahajúce až na líčka. Sú to také lišaje, červené a šúpu sa. Vyzerá, že ho to nesvrbí, lebo on na to vôbec nereaguje. Pediatrička nám na to predpísala už 2 druhy krémov, v lekárni som kúpila ešte jeden , mastili sme to aj detským olivovým olejom, používali sme biolampu, ale stále to zmizne len na krátku dobu a zas sa to vráti. Nemáte niekto s takýmto niečim skúsenosti? Je to skôr estetický "problém",. ale dosť ma to trápi. je to len na tvári. Kožnú lekárku by som najradšej nechala ako najhoršiu variantu, už mám dosť všetkej tej chémie, čo lekári predpisujú. Ak tu už taká téma bola, ospravedlňujem sa. 🙂

latvia
25. apr 2010

gugu, nesfotis to ako to presne vyzera?
moja babka pouziva na vsetko domacu nechtikovu mast...neviem ci to na to zaberie...a ako presne pomenovali tie lisaje doktori? ci to nahodou nieje nejaka atopicka vec...skusim sa mrknut na nejaku bylinkarsku masticku, ci na to nieco je, len by som potrebovala vediet presne co to ma.

strapco13
25. apr 2010

gugu..my sme mali..zabrali az kortikoidy...a aj to az vtedy, ked spom sa zacala liecit ja..kojim a mala som mykozu
skus to umyvat hypermanganom..sprav si taky jemne ruzovy roztok
a kukni do temy..babske recepty na atopicky exem...je tam jedna mamycka...tusim kamzyk /alebo tak nejak/ a macelkom dobre rady

ada73
26. apr 2010

Ahoj gugu. Je možné, že je to seboroická dermatitída. Môj krpec to má tiež. Bola som s tým na kožnom, dali nám na to ichtiolovú mast. Na tele zabrala, na tváričke tiež pokiaľ nebolo slniečko. Ichtiol a slniečko sa neznášajú. Kožná kázala mast vysadiť a natierat len modrou indulonou. Pomaly nam to mizne:O)

moon1979
13. jan 2011

@gugu moj maly ma presne tiez take iste na licku ako opisujes - suche, ruzove, nesvrbi, neboli, ani si nevsimol ze tam nieco ma, proste jeden fliacik o rozmeroch 5 centov ... skusala som calciovu mast ale nezabrala. prispevok si pisala davnejsie, ale chcela by som vediet, ci sa ti podarilo zbavit sa toho 🙂

zuzana76
15. jan 2011

skus bambucke maslo, mojmu malemu pomohlo na lisaje aj Excpial U lipolotio

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska7111
6. jan 2013

@moon1979 Prosím ťa, ako ste to vyriešili s tým fliačikom na tváričke.. môj malý to má tiež, bude mať 5 mesiacov, zatiaľ mu na to dávam sudocream. Poraď mi, prosím...

dudduli
6. jan 2013

nam pomohla sos nivea 🙂

moon1979
6. jan 2013

@majuska7111
ahoj jediné čo na to zabralo bol krém z urei, teda z močoviny Excipial U lipolotio, zabral okamžite, sudokrém na tvár nedávaj, je to zbytočné, môžeš len priťažiť ... skús sa spýtať v lekárni na to čo som ti napísala ... dáva sa velmi jemnučká vrstva, je to konzistenciou ako telové mlieko

majuska7111
6. jan 2013

@moon1979 Ďakujem, uvidíme, čo sa dá robiť 🙂

selo
7. jún 2014

Dnes odskúšané : med a škorica cez noc lišaj zmizol 🙂 mesiac som sa trápila...neuveriteľné 😀

graziela
12. jún 2014

@majuska7111 ,@gugu - na ekzemy a celkovo problemy s pokozkou je dobra nimbova kozmetika, konkretne nimbovy olej, ktr. ma antiviralne a antimykoticke ucinky, pouziva sa aj pri liecbe psoriazy, atop.ekzemov, bradavic a pod. Ono je to ale s kazdou kozmetikou tak, ze treba skusat dovtedy, kym clovek najde to, co mu pasuje. Je to velmi individualne, co jednemu sedi,druhemu nemusi.
No a v neposlednom rade treba spomenut stravovanie...Pokial dojcite, vsetko co spapate, sa odraza na zdravui Vasho dietatka...vynechajte mlieko a mliecne vyrobky, lepok, muku a pecivo, cukor a sladkosti, jedzte vela zeleniny, ovocia, strukovin, orechov, semien a pite dostatok tekutin...Mäso by sa tiez nemalo jest casto a tiez len vhodne upravene.