Mali ste počas tehotenstva nezvyčajné chute?

andel7766
13. aug 2010

Trošku zvláštna otázka, ale ja ked som bola malá, a myslím, že ako každé dieťa som jedla piesok, ale tiež obhrýzala steny 😀 a teraz počas tehotenstva sa mi tie chúťky nejako vrátili, akože nejem to, ale mám na to nepredstaviteľnú chuť, že sa musím ovládať, tak isto mi vonia aj zem po daždi alebo štrk 😀 niekde som čítala, že to môže znamenať, že mi chýba vápnik alebo nejaké minerálne látky.

ludka140281
13. aug 2010

ja som jedla cele prve tehotenstvo slaninu a kysle uhorky 😀 druhe tehotenstvo sunka,klobasky,maso....obe su dievcatka

denne73
13. aug 2010

@andel7766 ahojček no teda??? to som ešte nepočula 😀 . ale asi to bude to čo píšeš nedostatok nejakeho vitaminu. ja zase zjem všeeetko čo vidim sladké, slané, kyslé, ale kilá nepribudaju 😕

adky
13. aug 2010

@andel7766 v detstve som tiez oblizobala steny,ale v tehotenstve-nič,absolutne ziadne ine chute som nemala-len som jedla vela,nie za dvoch ale za piatich 😀 😀 😀

traktor
13. aug 2010

taketo chutky nie...skor na sladke , slane, ..milovala som jablka, zmrzlinu...a bolo super byt tehu...ze okrem ineho dobry dôvod na papkanie 😀 ..potom som si mohla dopriat papkat , lebo som kojila 😀 ...a teraz uz nie som a ani neplanujem byt tehu a tym padom nebude ani kojenie ....ale chutky mam stale...uz len vymysliet ten dôvod, ze preco mozem papkat ... 😀 😀

moniqe3
13. aug 2010

fuha tak to som ešte nepočula.. to je už extrém.. a neskúsila si ochutnať? 😀 možno by ťa prešli chúťky.. ale nie no ak ti chýba vápnik alebo niečo iné.. skús si vypýtať, že nech ti zoberú krv a zistí ti doki, že či to môže byť z toho , alebo len pobláznené chuťové poháriky.

zuzanockamt
13. aug 2010

ja som ziadne specialne chute nezaznamenala ... stravujem sa presne tak isto ako pred tehu

zuzanka.j
13. aug 2010

ja som mala asi 4 posledne mesiace neuveritelnu chut na nejake "vapenko" 😀 t.j. kriedu, sadru, vapno a pod. bolo to neuveritelne nutkanie a par krat som zjedla malinku omrvinku z kriedy 🤐 a stale som pchala nos do takej lienky - pokladnicky zo sadry a nepredstavitelne mi to robilo dobre 😀 😅 dufam ze si tu o mne teraz nepomyslite ze som na hlavu 😀 😀 ale ked musis tak musis 😅

masinka
13. aug 2010

ahoj
tak ja som pri prvej mala strasnu chut na ovocie a zeleninu. popri robote som sa cely den cpala hroznom, jablkami,paradajkami, paprikou, doma som potom natlacila este kilo -dve nektariniek a pol melonu, manzel len kukal ze kde to zmestim. pri druhej som mala chut zase na same nezdrave veci - pecenu kacicu, mastny chleba, slaninu, polievku so spikovymi kostami... ale otehotnela som pri pri vahe 52 kg (pred prvym tehu som mavala okolo 57 kg ) , tak si asi telo potrebovalo doplnit trochu tukovych zasob 🙂

katka211
13. aug 2010

Ahoj ja som jedla kečup s kyslými uhorkami, alebo zmrzlinu a hned na to nektarinky a strašne mi voňala farba na steny ked sa malovalo. A napríklad moja kámoška mala tiež chuť na kriedu, ale neodolala tak si jednu kúpila a po troške jedla 🙂

zuzkat1
13. aug 2010

@andel7766 mne bolo zle zo vsetkeho sladkeho...ale nic nove som nejedla ani nezvycajne..jednoducho som len nejedla sladke🙂

cikyta
13. aug 2010

Ja som odjakživa mala rada pečené kura a čokoládu.Denne zjem aj celu čokoládu...
No v tehotenstve ma z týchto dvoch vecí strašne napínalo a dokonca som už pri vôni z kuraťa utekala na WC 😝
Zato lízatká mi velmi chutili ! 🙂

janzurka
13. aug 2010

Nie, akurat som nemohla mentolove zuvacky a vobec nic mentolove. Ostalo mi to dodnes 😒

bershka
13. aug 2010

nie

janulienka1
13. aug 2010

Ja som na začiatku potebovala kysle a na konci som prešla na sladké.Veľmi mi chutil ananas.

veqa
13. aug 2010

😀 pri druhom som milovala krémžsku horčicu 😀

katecameron
13. aug 2010

pri dcere som nenavidela ryby aj ked v skutocnosti ryby milujem ked som bola tehotna vracala som uz pri pomysleni na ne u syna som pila vodu s citronom na hektolitre a u 2syna sommala strasnu chut na pivo a drozdie jedla som ho normalne cele kocky potom som grgala ako das a tiez voda s citronom bola in 😉

pallacinka
13. aug 2010

Absolutne nie, iba sa mi znizila chut na sladke. A tiez teda jem v jednom kuse 🙂

@andel7766 To, co opisujes, sa vola pika a v tehotenstve je celkom bezna (aspon tak to pamatam z jednej tehu knizky 🙂 ). Tam spominali tusim nedostatok zeleza, tak sa skus prip. spytat na to lekara.

aleela
13. aug 2010

az take divne veru nie 🙂 iba som tlacila citrony a hocico makove. aj mak iba tak- sam. velkou lyzicou 🙂 keby bol maly flegmatik tak viem z coho, ale energie ma aj za dvoch 🙂

marthuska
13. aug 2010

citrony v akejkolvek forme vyhravali vzdy. a v siedmom mesiaci to bolo hocico oranzove-nedostatok betakarotenu.

medyna
13. aug 2010

ja som ziadne zvlastne chute nezaznamenala, akurat som prestala jest kečup - uplne

didiana333
13. aug 2010

V každom tehu mi chutili zemiakove lupienky...také tie mastné krčmové... 😅 sem-tam som si ich dala...a pri poslednom tehu som nemohla ani variť,lebo mi bolo zo všetkých kuchynskych pachov zle...ani puding som nedokázala uvariť,hned som utekala,,, 😝 a nemohla som ani meso kupovať,ani okolo mesiarstva isť,lebo tá "vona mesa" ma nenormálne napínala...

zuzul1310
13. aug 2010

počas tehotenstva som bola schopná zjesť neobmedzené množstvo Študentskej pečate (čokoláda) napriek tomu že za normálnych okolností som ju nemala rada ani pred ani po tehotenstve, pred otehotnením som ju raz ochutnala a viac sa jej nedotkla a po pôrode som ju viac ani v ruke nemala, ale kým som bola tehotná tak sa u nás míňala ako na bežiacom páse 🙂

tanitta
13. aug 2010

ahojky....ako tehula vajcove chleby prve 3mesiace ranajky obed vecera...a potom mucne jedla,a smazeny syr.....vrtelo ma z kuracich stehien 😝 a masa celkovo....

alana1111
13. aug 2010

ja som mala strašne rada všetky citrusové plody 🙂

fem
13. aug 2010

@andel7766
ja som kvoli tej zvlastnosti jedla kopu ovsenych vlociek, ale podotykam suchych, aby vrzgali, asi ako ten štrk... 🙂 , inak som neznasala cervenu

lenok
14. aug 2010

Milujem vsetko, co chrume ped zubami - kysle uhorky, salatove uhorky, kapusta surova aj sudova, kalerab ci surovy karfiol, tvrde kysle jablka a vlastne som jedla vsetko, najma take "robotnicke jedla" - segedin, madarsky gulas, knedlo, vepro, zelo, rezne a zemiaky a pijem hektolitre citronovej vody, citron som schopna zjest aj sam 😀 a co sa tyka voni, som cista fetacka - dym z cigariet v otvorenom priestranstve /ale nie, ked mi ide do bytu 😝 /, farby, laky, odlakovace, vsetko,co obsahuje alkohol, benzin, nova koza, nabytok 😕 napina ma zo smetiakov, ryb, suroveho masa a spotenych noh 😝

mirka907
14. aug 2010

ja som ficala na ovoci...na kvantach ovocia 😉

divoska
14. aug 2010

prve 3 mesiace som nemala chut absolutne na nic, a aj som mala problem do seba cokolvek dostat. aj napriek tomu ze som bola hladna jak fras a snazila som sa. som musela vymyslat ze co aspon do seba natrepem, napriklad slepaciu polievku, odstavovane veci a tak. potom sa to spravilo a jedla som uz ako tak normalne porcie na ake som bola zvyknuta.
a od piateho mesiaca to zacalo, to ma zo dna na den asi 2 mesiace vkuse drzala zmrzlinomania. kazdy den aspon kopcek-dva, nanuk, proste hocico zmrzlinoidne muselo byt. potom ma to postupne opustalo takze uz nepotrebujem zasoby nanukov v chladnicke. + vyskusala som tento rok asi vsetky zmrzlinarne ktore sa dali po slovensku stretnut. teraz v lete na kila melony, ale to mam aj netehotna, detto ako baby spominaju broskyne, nektarinky.
inak to s tymi omietkami ked som prvy krat pocula som neverila. tak uz verim 😀

denisocka
14. aug 2010

nie

cmulinko
14. aug 2010

1.tehotenstvo....paradajky a syr non stop 😀
2.tehotenstvo....cerveny melon non stop 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre