Nechápanie rodiny

cica120
12. feb 2016

Ahojte chcem sa spytat... Pri prvom tehotenstve sa kazdy tesil a zaujimal sa ako sa babetko citi a teraz ked cakam druhe mam pocit ako keby to bolo celej rodine jedno. Ako ste boli natom vy???

jana_eyre
14. feb 2016

@nelinka2009 tato tema s touto podtemou nemala nic spolocne - to len otazky na zakladatelku k tomu postupne smerovali a ona uz ani neodpovedala (vlastne sa jej ani necudujem)..

a ani nemam pocit, ze by z jej strany bolo povedane nejako vela - len proste chcela vediet o tom, ci aj ini mali skusenost s tym, ze sa rodina tesila z prveho dietata a z druheho uz nie..

/a ked cakala prve, tak tiez neboli svoji, takze nerozumiem v com chapes svokru a preco zakladatelku oznacujes ako niekoho kto nechape co je rodina, len preto, lebo na svoju rodinu nema papier z uradu a ma na to iny nazor../

0silvia0
14. feb 2016

@mima4 myslela som na úradoch pri vybavovaní nejakých formalít slovo druh/družka mi neznie dobre, skôr lepšie znie partner/partnerka. Ale pri súkromnom oslovovaní partner znie veru chladne, ale priateľ zase znie ako randiaci priateľ, nie ako životný partner. No jednoducho fakt manžel/manželka znie najlepšie, to je fakt 😉

nelinka2009
14. feb 2016

@jana_eyre no zalezi od kazdej situacie... Ale aj ta svokra ma zrejme na toto nejaky dovod... A preco sa zacali debatit o manzelstve... To uz fakt neviem kto to zacal...

lubkavargova1
14. feb 2016

dievcata, oni si aj tak vzajomne vztahy musia vyjasnit a rozhodne to nema nic spolocne s manzelstvom alebo stym ze ziju divoko...tam je podla mna viac a to konflikt so svokrou a svagrinka..takze hlbsie vztahy apokial oni si vtomto neurobia poriadok, tak moze rodit ako jablon bud bude prva alebo ta najposlednejsia...

jana_eyre
14. feb 2016

@nelinka2009 moj svokor na to, aby mi na tretie dieta nastvano povedal "to si chcete spravit futbalovu jedenastku?" nemal ani najmensi dovod.. s jeho synom som vydata, mame vlastny dom, na moje deti pozor nedava a nepomaha mi ani financne.. /ak mi niekto niekedy pomohol s detmi, tak to je svokra, ale ona sa so svokrom vlastne ani nebavi len vedla neho zije, takze jeho sa ta pomoc nijako nedotyka/ on to proste povedal len preto, lebo je taky..

a tak to moze byt aj v tomto pripade.. nevidime do toho, nemusi mat na to ziaden dovod a mozno aj ano - ale to uz sa nedozvieme.. a debatit o manzelstve sa tu zacalo len preto, lebo zakladatelka nie je vydata a "dovolila" si nazvat svokru svokrou.. proste sa tu tema zvrhla na uplne nieco ine..

@lubkavargova1 zakladatelka nic rozsiahle o vztahoch v rodine nepisala a o svagrinej uz vobec nie..

je tu uz tolko stran a autorka otazky sa vyjadrovala len na jednej.. preto ma trocha rozculuje, ze sa jej tu vklada do ust tolko slov, ktore nikde nenapisala..

alexska
14. feb 2016

@jana_eyre ukaz mi vydatu spoluobcianku🙂))teda minimalne polovica z nich nie je,samy druh druzka a 10 deti s neviemkolkymi partnermi...

jana_eyre
14. feb 2016

@alexska uz sme si to s mimou vysvetlili, kde mi povedala, ze romovia v osadach maju svoje neoficialne obrady - a tak som sa ospravedlnila za svoju chybnu info..

alexska
14. feb 2016

ja citam postupne 😀 😀 a uzz som nakonci pomaly... 😀 kazdopadne aj ked suhlasim velax s nazormi mima tentokrat nesuhlasim ze len vysokoskolaci sa sobasia 😀 😀 prave naopak,moj nazor,a je kazdeho vec ako zije,ja som za manzelstvo a premna to nie je len zdrap papiera a som rada titulu manzelka,neak mi to pridava na vaznosti ako priatelka-tych moze byt na mraky,manzelka len jedna 😀 😀 😀 plus nedajBoze ak by sa nieco stalo,neviem si predstavit zeby nabehla svokra svagor a rozhodovali co kde ako,lebo ja by som bola vzduch a deti by mozno dedili v 18tich,takto mame pekne vsetko co sme nadobudli zahrnute v BSM a nemusim sa trapit s neakymi zavetmi 🙂 a hockde na urade sa nemusim citit ako chudera s 2ma detmi a slobodna matka,ale to je iba moj pohlad,mam par znamch co ziju "nadivoko",dokonca v rodine a su to vacsinou VS vzdelani ludia..ale vacsinou po dlhsom cases tym "prastia " a ak pride viac ako 1no dieta si radi ze su uz "svoji"..uz len priezvisko status pravo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre