Nenávidím svoje nenarodené dieťa

pupavka123456
30. júl 2016

Ahojte. Viem, ze ma tu vsetci odsudite, ale aj tak to sem napisem, lebo to viac v sebe dusit nemozem.
Som v koncoch. Nenavidim svoje dieta. Cely moj zivot, moje plany, moje sny su v riti. Na vsetko mozem zabudnut, lebo pri decku to mozne nebude nikdy. Vsetkych som stratila, som len doma, medzi 4 stenami a uz neviem co mam robit. Nenavidim ten pocit ked ma kope, ked citim ze sa hybe. Nenavidim ho a tak isto nenavidim aj jeho otca. Vsetko mi dosrali.

sissy27
30. júl 2016

@pupavka123456 a veď aký problém? porodíš, dáš hneď na adopciu a môžeš si žiť svoj život a plniť svoje sny... aj keď teda neviem aké sny sa nedajú plniť aj popri dieťati, chce to síce lepší manažment, ale dá sa... a rovnako tak medzi 4 steny ťa nezavrelo tvoje nenarodené dieťa ani chlap, sama si sa tam zavrela, stačí dvihnúť prdel a ísť kam len chceš...
ale vzhľadom k tomu, že si nemala ani peniaze na interrupciu, tak si myslím, že tvoj problém je inde...
ale nad tou adopciu vážne pouvažuj, ty to dieťa nenávidíš, ale je dosť takých, ktorých by ho milovali...

pes123456
30. júl 2016

@sardinka32 zastať sa dá človeka aj inak a slušne!
a v poriadku asi nie je, ak sa ti všetko zosype v živote a začneš to hádzať na jednu osobu to nie je ok

cmulinko
30. júl 2016

Zena,ktora nenavidi svoje nenarodene dieta si nebude hladat forum pre tehotne a mamicky a neda si tu namahu vyplnit si udaje o tehotenstve.Takej zene je lahostajne uplne vsetko okolo tehotenstva a dietata. Take zeny nechodia na modrykonik.Nech si ktokolvek,cokolvek mali by ta adminy cim skor vypatrat a zablokovat a tuto temu uplne vymazat.

nevelyn
30. júl 2016

@pupavka123456 Nie pre kazdeho je zmysel zivota mat dieta. Silne slova patria k mladosti a tehotenske hormony urobia tiez svoje, podla tvojich prispevkov si myslim, ze si mala tazke detstvo, ale pritom (aspon podla pravopisu) nie si ziadna hlupana, ktora by totalne preflakala skolu. Ak nezmenis nazor, skus zvazit tu adopciu, urobis tym dobry skutok, pomozes tym dietatu, sebe, jednemu paru, ktory zrejme presiel mnohymi rokmi snazenia sa o dieta. Lepsie je dieta urobit stastnym u niekoho ineho nez ho trapit v nelahkych pomeroch. Drzim palce.

fadama
31. júl 2016

@modraslza ja si to uz nepamätám, kde som to citala, ale dakde som to citala. Viem ze existuju poporodne depresie ale nerozumiem ako niekto moze mat depresiu z toho ze bude matkou. Ja som mala super tehotenstvo. Porod bol taky hrozny ze som povedala nikdy viac uz porod nechcem zazit a nic sa nezmenilo ani po deviatich rokoch ale aj ked to bolo hrozne tak som nemala depresiu. 🙂

valika_val
31. júl 2016

mila @pupavka123456 🙂
aj ked sa to fakt zle cita (najprv to poburi, potom sa ti chce grcat), tak triezvym rozumom by som chcela napisat, ze gratulujem.
Niektore zeny to dusia v sebe. Nikomu nepovedia, ale ublizuju sebe, alebo nenarodenemu dietatu. Niektore zeny sa s tym nevedia vysporiadat tyzden, ine cele tehotenstvo. A niektore dieta nechcu, lebo maju prave partnersku krizu, alebo ich otec dietata velmi sklamal. Niektore z nas maju ruzovucke idealne tehotenstvo, a ine take normalne, ale najdu sa aj zeny, co to mali tazke pred tehotenstvom a este tazsie pocas neho. To len aby si vedela, ze VSETKY pocity su ok, vsetky z niecoho pramenia a vsetky sa daju riesit.
1. to, ze si sem napisala, asi nebola spravna volba, ale aj tak je to fajn, lebo HLADAS pomoc. To, ze ju tu nedostanes, je druha vec. A mozno si ani nedufala. Mozno sa tak strasne hanbis za to, co citis, ze si si vlastne len chcela precitat, aka si zla, a chcela si sa tymito slovami od cudzich zien bicovat verejne, aby si odlahcila svojmu svedomiu. Pomohlo? Nie.
2. Ziadna kasa sa neje taka horuca, ako sa uvari. Je velmi pravdepodobne, ze sa tvoje negativne pocity coskoro zmenia a nebudes chapat, ako si mohla prezivat to, co prave prezivas. Alebo aj nie. V kazdom pripade tento svoj stav neber ako konecny, a ze sa s nim neda nic robit. Je to proste prechodny stav, ktory sa casom ustali, upravi, vylepsi, v kazdom pripade nejako zmeni.
3. Psycholog. Jeden dobry psycholog je ako vyhra v loterii. Neviem, z akeho mesta si, neviem, ci mas par € navyse, ale vsetku svoju energiu vloz prosim do toho, aby si nasla jedneho odbornika, s ktorym sa o tuto situaciu podelis. Budes sa onho moct opriet a nebude ta sudit za to, ze nieco, co citis, nie je spravne. Sama to nezvladnes, a s priatelmi ci "priatelmi" tiez nie. Nikto sa nevie odosobnit natolko, aby ti radil a presiel s tebou tuto zivotnu etapu bez ujmy 🙂
4. Riesenie. Neskusaj sa rozhodnut a robit zavery teraz. Mas cas. Mas pred sebou kopec tyzdnov, ked cas bude plynut a veci sa budu menit. Necakam, ze sa rano zobudis a z nicoho nic budes stastne tehotna, to nie 🙂 Ale tie riesenia, ktore sa ti zdaju teraz ako nerealne, mozno nadobudnu iny rozmer, ked sa bude blizit porod. Spis si na papier aj pocity, aj moznosti, ake mas. Analyzuj, ale nic nemusis uzatvarat. Dietatko pekne donos, daj mu aspon fyzicky to, co je prenho naj - dobru stravu, ziadny alkohol, cerstvy vzduch... a to uplne staci. Nemusis sa pretrcat s bruchom, nemusis si ho hladkat, ci rozpravat sa s nim, dokonca ho ani nemusis milovat. Vsetko sa bude casom menit...
Velmi ti drzim palce a v ziadnom pripade nechcem zatvarat oci pred tym, ze taketo veci sa okolo nas deju. Deju sa, a my s tym nic neurobime. Nemame pravo ani sudit, ani rozhodovat za cloveka. Nikomu si neublizila, snad ani neublizis. Tak sa drz a hladaj moznosti 🙂 Okrem smrti nic nie je konecne... A toho psychologa si najdi, je to fajn (pisem z vlastnej skusenosti) 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre