Nervoztia, náladovosť. Ako sa s tým vysporiadať?

nina1980
5. jan 2009

Ahojte tehotky,
tak som chcela požiadať o pár rád ako zvládať nervozitu a náladovosť v tehotenstve, som na konci 1.trimestra a je to príšerné. Dieťatko sme plánovali a aj tak ma stále mátožia zlé sny, som neskutočne nervózna a o tešení môže byť reč tak asi 1-2x do týždňa, je toto normálne? Aké máte pocity vy?

tita201
8. mar 2011

lyonigirl ani mi nehovor to chlap nikdy neuprace tak ako my žienky a najlepšie je že robia všetko strašne pomaly a organizacia nulova ale chvala bohu už mi je dobre takže si každy deň poupratujem varim každy druhy deň vydim že manžel je spokojny lebo pride s prace a nečaka ho kopec riadu a neporiadok a myslim že aj on si chce odpočinuť chodi do prace takže ma toho dosť a aj tak mi vela pomaha robi nakupy hra sa z malym snaži sa nie každy muž je taky ako on tak si to važim ešte šťastie že sa už to zle obdobie skončilo lebo vydela som že už mal na male a hrozilo mu zrutenie ale aspoň si bude viac važiť čo v domacnosti robim ja on len nedokazal pochopiť ako to všetko stiham popri malom lenže my ženy sme proste strašne dobre organizatorky času kym sa vari dame prať povysavame povešame pradlo stihame sa pohrať z drobcom kym pan muž ked vari tak len vari proste robia len jednu vec aspoň moj je taky. 🙂

lyongirl
9. mar 2011

@tita201 to si presne vystihla, ak robí jednu vec, tak robí len jednu, organizácia fakt nulová, ja mám kúpeľňu umytú za 15 min a on tam trčí hodinu a nič nie je dobre spravené 😀
Ale zas nemá problém ísť s deťmi von, na nákupy tiež počas mojich nevoľností chodil len on, prebaľoval deti, kúpal, uspával, no niektorí chlapi s deťmi toto nikdy nerobia, tak som rada, že aspoň toto a riady aspoň poumýva a včera mi obalil do 3obalu baklažán 🙂 , len povysávať nevie dobre 😀 . A vie aj vybrať prádlo z práčky a povešať a zvesiť ho a to celkom super 🙂

tita201
9. mar 2011

ja som sa až teraz dozvedela som sa skoro pošulala od smiechu ked som davala prať a manžel na mňa pozeral jak na zazrak a spytal sa že prečo davam osobitne tekuty prašok a avivaž ked on to daval spolu no a robil to tak šikovnik 3 mesiace kym som nemohla citiť žiadne vone no ale ani ja nie som dokonala tak čo čakam ale na pobavenie to bolo dobre 🙂

lyongirl
9. mar 2011

@tita201 no teda, tak som sa veru pobavila 😀 , ale hlavne snaha sa cení. Môj manžel zas počas môjho pobytu v nemocke pral a dával také množstvo aviváže, že keď mi doniesol prádlo, tak som nemohla dýchať, jak to bolo silné a chodil v tom oblečený aj chudáčik môj ani nie 2 ročný syn, šak to muselo byť hrozné dýchať to...

tita201
9. mar 2011

tak tomu verim ešte dobre že maly sa s toho nevyhadzal 🙂 no proste mame doma zabavu ja budem mať doma 3 chlapov takže sa podla mňa nikdy nudiť nebudem 🙂

lyongirl
10. mar 2011

@tita201 no aj ja mám zatiaľ 3 chlapov, snáď nebudem mať 4 😀

tita201
10. mar 2011

a ako to zvladaš z detičkami ake si mala tehotenstva pri každom ti bolo tak zle 😒

lyongirl
10. mar 2011

@tita201 pri každom tehotenstve mi bolo zle, našťastie 1 syn bol strašne dobručký, takže som robila len najnutnejšie veci, on sa zahral sám, alebo pozeral TV, spolu sme chodili cez obed spať. Teraz mi bolo zle od 5tt do 11tt, takže starší syn bol v škôlke a menší to akoby vycítil a vtedy sekal dobrotu. Dosť sa zahral sám, ale dosť času som mu púšťala aj TV ☹ . Odkedy mi je dobre, zase neposlúcha 😀 . Zvládať sa to ak mi je dobre dá, len niekedy mi rupnú nervy a trpezlivosť a ak moc neposlúchajú, tak kričím a dokonca niekedy sa to nezaobíde bez capnutia po zadku. Teraz mal starší zápal ucha, tak je vyše týždńa doma a bude aj budúci, tak sú stále bitky a hádky o hračky a stále sa tu len niečo rieši, no "pezinok"

tita201
11. mar 2011

lyongirtl aj naš maly ked mi bolo zle tak to asi vycitil lebo sa snažil byť dobručky a vela spinkal čomu som bola rada ale akosi viacej začal lipnuť na ockovi normalne som žiarlila ale teraz čo mi je už lepšie tak vystraja jak o dušu a tak isto ma skuša a tiež ked sa inač neda dostane aj on po zadku až vtedy sa pozastavi že niečo robi zle lebo pekne slovo nepomaha vždy teraz prave je v takom obdobi že by sa len mojkal a ked manžel kriči tak beži ku mne a tuli sa je zlaty ale aj velky zbojnik a najviac sa mi pači jak z ničoho nič beži k zachodu a robi sa že vracia no to čo vydel chudak u mamky tak napodobnuje. 🙂

amulienka
4. aug 2011

Ahojte. ja som netusila, ze dokazem do nepricetnosti vytocit sama seba, az to som sa uz potom uvedomila, ze nie je vsetko tak ako predtym 🙂 . okolie ma samozrejme podla mojich oci stve, nechape a netoleruje a potom som ako tiger. Zatial som nezvracala, iba ma napinalo od 8-10 tyzdna, ale vzdy som to za 20 minut predychala. od 11 TT mi je nejak lepsie, akurat ma vsetko rozplace, naposledy napriklad, ze manzel zaslapil mravca, ktory si niesol gulicku jedla v zuboch. no to som dva dni nevedela predychat, ze uz k svojim domov tu gulicku neprinesie 😎
total chore... tak sa tesim na dalsie radostky, aj tak je to najsuper cas v zivote zeny 😵

anabelleee
23. feb 2012

a ako ste na tom tie, ktore ste pocas tehotenstva nervozne boli a uz mate dieta??? je pravidlom, ze aj dieta je potom viac citlive, neuroticke a placlive????

peta421
28. nov 2012

no tka to Vám úprimne závidím . ja som si našla takého chlapa ktorýma ani nepoľutue ani nepovbudí ked´som zlá tak sa zduje alebo je nepríjemný .. a k tej nervozite som stále nervózna mám pocit že všetko a všetkých nenávidím takže nič príjemné ked´ ma nikto nedokáže pochopiť ..

romanka2211
7. jan 2013

na zaciatku tehotenstva som bola velmi nervozna,zuriva a vsetko mozne,priatel si dost pri mne vytrpel,moje nalady,stavy a vsetko,ale to robia vsetko hormony,ktore asi neovplyvnime..teraz som skor citliva,vsetko ma rozplace a moj priatel to nedokaze pochopit moje zmeny nalad,tiez sa za vsetko na mna oduje a nebavi sa so mnou a tak sa nebavim ani ja...ale ked vas nepodrzi on,tak uz potom neviem na koho sa mozme spolahnut,kto nas polutuje,podpori a to vsetko ostatne...ale v kazdom pripade sa na malicku velmi tesim a neviem sa dockat kedy ju prvy krat uvidim 🙂)

polenta6
26. jan 2013

no sa mi ulavilo to tu citat uz som si myslela ze mi prepina :D

polenta6
1. feb 2013

@nina1980 no ja som v tretom mesiaci a tiez som moc nervozna ... aspon ze nie som sama 🙂

katka_halabalka
4. feb 2013

Ja čakám druhé bábo a moje skúsenosti sú v tomto smere bohaté, pri prvom som plakala až do 5 mesiaca, stačilo mi ukázať bodku na papiery 🙂 pri druhom som čakala, že to bude lepšie a nebolo, len to trvalo kratšie, smutné je, že pri druhom ste si toho vedomá len škoda, že sa to nedá ovplyvniť. V 4 mesiaci som pochopila, že moja rodina si vôbec nemyslí, že na to treba pochopenie, skorej ich napadal odborný lekár 🙂 ono to ťažko vysvetlíte malému dieťaťu prečo mamke šibe a oteckovia to nepochopia nikdy, ich hormony maju len dva stavy ten kludný a ten ktorým nás dostali do toho nášho, takže výkyv im nič nehovorí. Odporúčam nájsť si veľa práce a zamestnať hlavu pomáha to.

zuzkabeno
10. mar 2013

@katka_halabalka No ja už keď cítim tú začínajúcu nervozitu, tak je najlepšie keď som ticho, niečo začnem robiť, a častokrát je dobré ukľudniť sa v osamelosti - proste zostať sama aj celý deň aj viac koľko je potrebné a doma si upratať, nevšímať si hlavne manžela, lebo ani rozprávaním to nepochopia. Je to tak aj u mnohých zvierat - manžel mal kedysi párik škrečkov a samička odkúsla hlavu samčekovi keď bola tehotná. Tak to si hovorím, aké sme my ľudské ženy milé, len trochu nervózne a uplakané.

lucyna1616
10. aug 2013

Ahojte ja mam hrozne vykivy nalad a priatel to nezvlada ze je zo mna psychicky unaveny!tak radsi si ma ani nevsima a to je este horsie potom stale placem a mam pocit ze sa o mna a moje tehotenstvo nezajima a taketo wselijake myslienky mam

martina1305
10. aug 2013

@lucyna1616 ahoj, to aj ja poznam. to su tie nase hormonalne vykyvy...mne sa to dost zlepsilo, ked som zmenila trosku stravovanie, pridala viacej cerstvej zeleniny a ovocia...ked som uz veeelmi nervozna, tak si kvapnem do vody 2 kvapky pomarancoveho alebo citronoveho oleja na ukludnenie. aj na skusky v skole som sa s nimi ukludnovala. spoluziacky jedli nejake lieky, co psychiatri predpisuju, ale ja som si vystacila s prirodnymi pomôckami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre