2,5 týždňa do pôrodu a ja už nevládzem, ste na tom rovnako ?

somkatka
8. feb 2020

Ahojte maminky/budúce maminky. Ako sa cítite pred pôrodom? Ja mam 2 a pol týždňa do pôrodu a je to čistá katastrofa :-/ aj fyzicky aj psychicky. Mám ešte 2 ročného syna a uz vôbec nevládzem. On už pomaly nechce spávať a ja som taká unavená aj by som.si ľahla a.neda sa :-/ cítim sa ako slon s 22 kg navyše, všetko ma boli, pali.neustale zaha a už čakám na pôrod ako na vykúpenie.. ako to máte vy? Ide mi iba o zdielanie pocitov, prosím bez kritiky, ďakujem

barceloneta
8. feb 2020

@somkatka ahoj, ja som na tom tak isto. Ja mam este 3 tyzdne do porodu ale uz si prajem aby to bolo za mnou. Ja este ani jest nemozem co chcem lebo mam tehotensku cukrovku tak som na diete. Ale uz je prosim koniec a nech vsetko dobre dopadne. Tiez sa trochu bojim porodu 🙄

somkatka
autor
8. feb 2020

@barceloneta čakáš prvé babatko?

tosomja
8. feb 2020

Preco nevstava k synovi manzel?
Ja mam mesiac do porodu, citim sa fajn s mensimi problemami ako nespavost, opuchnute ruky, nohy, palenie zahy...fucim ako slonica 😃
Teraz som po dvoch tyzdnoch nejak ostrihala nechty na nohach, ani neviem ako sa mi to podarilo. 😉 vydrzime.
A mam 9r dceru, ktora ma od vcera kiahne, takze este aj ju obskakovat, mamickuje, teplotuje.

haaadanka
8. feb 2020

Ja mám 3 týždne do pôrodu, ale cítim sa super. Upratujem, varím, cvičím, zariaďujem izbičku. Nič vďaka Bohu nebolí, spím ako zarezaná. 🙏🏻 Akurát sa rýchlo zadýcham pri dlhšej chodzi a občas ma pobolievajú lýtka, ale inak krásne tehotenstvo 🤰🏻Mám za sebou kurz hypnopôrodu, tak meditujem, čítam si afirmácie, relaxujem a neviem sa dočkať malého a pôrodu. 🙏🏻 Už nech je tu s nami, zdravý a spokojný 😍 Asi si nechcela čítať niečo také, ale myslím, že veľa závisí aj od toho ako sa človek nastaví v hlave 🤞🏻☺️🥰

somkatka
autor
8. feb 2020

@tosomja on v noci spi celu noc, ja som myslela ze cez den by som si pospala a on už nechce veľmi spavat. Och tak to nezávidím s tymi kiahnami. Ja si nohy neviem uz ani nakremovať pomaly 😀

somkatka
autor
8. feb 2020

@haaadanka noo tak to závidím 🙂 a môžem sa opýtať koľko si pribrala? Lebo mne práve vaha spôsobuje najväčšie problémy.. inak ja som pozitívne nastavené, žiadne negatívne myšlienky, na bábo sa tešíme, ale už mám toho dosť skrz vsetky tie fyzické nepríjemnosti:-/

fiafia
8. feb 2020

@somkatka ja som mala v tehu kazdodenne bolesti rebier, nieco neznesitelne, spavala som po sediacky , palenie zahy, opuchnute slonie nohy boli nic proti tym bolestiam. Takze pre mna.boli posledne tyzdne vykupenie ked babo zostupilo dolu. To uz tu boli zase poslickovia 😂 neviem si predstavit toto zazivat pri druhom dietatku a nemam ani odvahu viac to skusat.

somkatka
autor
8. feb 2020

@fiafia jejda tie rebra to aj ja mám, najprv som myslela ze z podprdy ale boli ma to.aj keď si dám dole.

haaadanka
8. feb 2020

@somkatka 11 kíl ... tak to asi bude tým...

somkatka
autor
8. feb 2020

@haaadanka Noo.to áno, ja keď som mala 11 plus som ešte veselo behala 😉

fiafia
8. feb 2020

@somkatka mna boleli tak,ze som nemohla stat,lezat,chodit.mala som to od 4mesiaca kazdy den a nikto nevedel z coho lebo mi nemalo este co tlacit a k tomu take palenie pod prsiami. Dodnes nechapem ako som to prezila bez jedinej tabletky. Pribrala som pre malo pohybu 25kilo. Dodnes sa somnou kamaratia 😰

barceloneta
8. feb 2020

@somkatka nie je to druhe ale prve bolo tiez velmi zle tehotenstvo a nakoniec som skoncila s cisarskym. Man 5 rocnu doma ale ona je uz samostatba. Mala som uplne ine problemy ako mam teraz. Uz velmi si prajem nech to pride ale asi by bolo lepsie este pockat aspon tyzden. Musime di drzat palce.

bojka22
9. feb 2020

@somkatka ja som akurát v 38tt. A tiež už čakám kedy to budem mat za sebou. Ale tak ja od začiatku vraciam. A stále nejaké bolesti a ťažkosti. Hoci mám aj strach z prvého pôrodu ale hovorím si ze zvládli to iný zvládnem to aj ja. 🙂 u mňa je výhoda ze mam bruško ako v 6m takže dokážem si veci porobiť sama a pohode aj spim. 🙂
Len sa bojím ze budu nejaké komplikácie

somkatka
autor
10. feb 2020

@fiafia :-/ možno sa to tam už nejak pôsobením hormónov roztahovalo nie? Ja som pribrala 21 zatiaľ a to sa stravujem úplne normálne, aj pri prvom som to pribrala :-/ potom som to ešte rok dávala dole

somkatka
autor
10. feb 2020

@bojka22 no jasné zvládneš 😉 to grcanie nezávidím:-/ to ka obišlo, ale tie dva týždne už nejak zvládneme🙂 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre