Pocity v tehotenstve

tete
26. sep 2008

Tato tema by mala byt o tom ako sa kazda z nas citi, ako preziva kazdy den v tehotenstve...a podelit sa o svoje pekne aj tie menej pekne pocity s ostatnými.............. 🙂

shela
26. sep 2008

no ale nikdy nehovor nikdy..mozno si testovala prilis skoro...a inac to sa stava ze zena este nestihne mat menstruaciu od porodu a stihne pritom otehotniet... mozno ci sa vam to nepodarilo hned pri prvej ovulacii 😉 skus testnut este raz

vivien22
26. sep 2008

ono telo nás niekedy tak oklame, že nikdy nevieš čo od neho môžeš čakať.

katkaklimka
26. sep 2008

ahojte, myslim, ze toto je dobra tema, v ktore vela bab moze najst nieco pre seba 🙂
ja som akurat tento tyzden videla na teste prvykrat // 😀 a straaaaasne ma bolia prsia a brucho...tak este testnem cez vikend a buduci tyzden by som sla asi na krv..

inak ako som citala prispevok od shely, tak som si uvedomila, ze to nase zdravotnictvo nie je AZ take strasne...aj kamoska v anglicku mala podobne skusenosti, ze za cele tehotenstvo mala ist k lekarovi asi tak 2-3krat.. 😒

vivien22
26. sep 2008

katkalimka - gratulujem k //. 🙂

katkaklimka
26. sep 2008

viven, dakujem 🙂 len sa este bojim, aby som to nezakrikla...

sandrika, ja som tiez mala prvy test negativny a potom bola slaba ciarka a potom silnejsia....a pocity, ako opisujes aj ty, takze este to nevzdavaj! 😉

shela
26. sep 2008

katka...svedske zdravotnictvo je dobre ale oni nemyslia na to ze sa moze pocas toho nieco stat .. napriklad oni vobec nekontroluju zo spodu a s tym s nimi suhlasim..totizto tu je o 50% menej pripadov otvarania sa pocas tehu...nechcu porusit hlinovu zatku..alebo ze caste sono tiez nie je moc dobre pre babo...oni to robia tak nechavaju malinke do 19tt totalne v pokoji a potom zacinaju... ale zasa si nemysli ze mam prehliadky 2-3 krat pocas tehu..to nie mam kazdy druhy tyzden...a tiez pri prvom babu sa porodnej sestre nepacilo bitie srdiecka tak hned som letela na sono a komplet vysetrenia... a si predstav kontrolovali ma aj zo spodu a porusili hlienovu zatku...presne do tyzdna bola mala na svete

katkaklimka
26. sep 2008

no asi vedia, co robia...ved porodnost je tam dost vysoka, nie? 🙂 teda ja robim pre IKEA, tak som vo Svedsku parkrat bola 😉
ale teda zasa mam nove infosky...o hlienovej zatke a tak.. 😀 dakujem

sandrika
26. sep 2008

no a som neskutočne pažravá po večeroch doobeda mizase nechutí a ešťe mám výtok dosť taký prisvitný a do žlta

vivien22
26. sep 2008

sandrika - to máš celkom jasné príznaky tehu. počkaj ešte pár dní a urob test ešte raz.

katkaklimka
26. sep 2008

sandri, ved hovorim, to vsetko mam aj ja...urcite to budu // 😉

shela
26. sep 2008

katka...asi hej asi vedia co robia...neviem kde si bola ale ked prides opat tak na juhu v meste Lund je to oproti Malmu je jedna z najlepsich nemocnic sveta...neviem ci nie 2 najlepsia...tam robia take veci ze ach jaj..ale to fakt tam beru len najhorsie pripady..a porodnost hej tu je to celkom OK...totizto cely system maju perfektny.. tu napriklad ja dostavam matersku okolo tych 25000- 30000 na nase..a pri tom si asi videla tie ceny...tu je to dokonca lacnejsie ako u nas...napriklad u nas kupis kasicku nestle za 100 nieco korun..gramaz je 250g tu ju kupis za 30SEK co je na nase 120korun a gramaz je 530-560g...ale zasa platime dost vysoke dane okolo 25-30% ale z tych dani sa opravuju dialnice plati sa poistenie no koplet vsetko...u lekara maju taky system ze do roka nesmies zaplatit viac ako 900SEK ked si opat chora vsetko je uz potom zadarmo

sandrika
26. sep 2008

ale mneje už takto tretí týždeň a ak som tehu tak sa určite zahniezdilo v nedelu to viem kôli tomu kpsku krvy no a testovala som na 4 deň po zahniezdení čiže to by už malo výnsť nie????Ona teda bola ,ale len pod lampouju bolo vidieť atoo asi presvitalo tak mi ich v minulosti vyšlo z pústu...tak sa mi dnesdáko zahmlieva pred očami, že anina ten monitor nevidím.....
vivien ajja som chcela Karolínku nomuž mi zatrhol tak sme sa zhodli na Timea - teda Timeike

vivien22
26. sep 2008

sandri - Timeika sa mi tiež páči, ale jednu už v rodine máme tak sme volili niečo iné. Ale ešte je času dosť na rozmyslenie. 🙂

janka30
26. sep 2008

Ahojte,
ja som si robila testy od nedele 4x, vsetky vysli s //, tak som v stredu isla k doktorke, na sone nevidela este nic, zobrala mi krv a HCG som mala 380, tak mi na 99% potvrdila, ze som tehu a vo stvrtok 2.10. mam prist a uvidime. Prsia ma bolia, ked si ich stlacim, nejako sa mi zvacsili a brusko ma tiez trosku boli, niekedy pichne, ale to je vraj normalne. Tak som zvedavana buduci tyzden, dufam, ze to vyjde. Tento mesiac som mala ist na 1. IUI, budem rada, ak by som sa tomu vyhla.
Drzim vsetkym palceky. 🙂

tete
autor
26. sep 2008

katka gratulujem k //
janka aj tebe gratulujem 🙂

tak uz som napchata...fuuuuuuuuuu

vivien22
26. sep 2008

janka30 - gratulujem. držím palčeky aby bolo všetko OK.

vivien22
26. sep 2008

tete - už napapaná? ja na dnes už končím. idem konečne domov, variť.

sandrika
26. sep 2008

jani gratulujem 🙂 aprajem krásne bezproblémové tehu rovnako všetkým vám ostatným

tete
autor
26. sep 2008

k tomu zdravotnictvu u nas...napr. to pozeranie od spodu.....ja som pomaly 27tt a mna pozeral len raz, povedal ze ked nie je nutne tak netreba

tete
autor
26. sep 2008

vivi a co dobre

vivien22
26. sep 2008

tete - mňa pozerá od spodu pri každej kontrole.
idem variť kyslú zemiakovú polievku a kuracie soté na uhorkách s ryžou. mňam už som taká hladná.

tete
autor
26. sep 2008

vivi na mna vobec nie.........no asi to je nazor kazdeho gyndu iny

tu polievku nemusim a le to sote mnam, mnam...posli ochutname 🙂

a co idete robit cez vikend

janka30
26. sep 2008

Strasne moc dakujem.
Aj ja vsetkym gratulujem.
Inak, super temicka.

tete
autor
26. sep 2008

janka 🙂

dicinka1
26. sep 2008

janka gratulujem..a asi sa vyhnes tomu iui....a to je super... 😉

tete
autor
29. sep 2008

dobre ranko babenky tak kde ste .............. 🙂

vivien22
29. sep 2008

ahojky tete, ja som tu....... 🙂

sandrika
29. sep 2008

aj ja som tu dobré ránko 🙂

tete
autor
29. sep 2008

no konecne niekto...ako ste sa mali cez vikend babulky 🙂

vivien22
29. sep 2008

ja fajn, celý víkend doma. ani päty som nevitiahla z bytu. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre