Pohyby bábätka v 31. týždni

sangre
28. máj 2018

Caute kocky chcela by som sa opytat na skusenosti som 31tyzden tehotenstva a mam troska strach ale nechcem.hned robit paniku ...tak prva vec mavam.niekedy pichanie pri pupku trva to uz asi 3 den jak.keby ma tahalo strasne a sa mi neda ani chodit potom.vzdy lahnem a prejde niekedy je to take miernejsie urcite to spomeniem na poradni len zacalo az teraz neviem.ci sa mam bat co to je citala som.ze roztahovanim.maternice a dalsia vec je normalne ze napr pred tyzdnom som.malu citila fakt aktivne vcera a dnes uz len tak letmo ??ako citim.ju furt ale nieje to az tak.intenzivne napr cely den nic az potom na vecer ked si lahnem.troska pokope myslite ze nemusim.sa bat ??dakujem.za vsetky skusenosti

mijunik
28. máj 2018

@sangre ahoj, myslím, ze báť sa nemusíš. Maličké má už menej miesta, preto sa nemôže tak intenzívne hýbať. Čo si ale myslím tiež, je, že ak máš akékoľvek pochybnosti, zbehni k lekárovi IHNEĎ. Ani jedna z nás tu nevie so 100%-nou istotou, prečo sa cítiš tak ako sa cítiš. Všetko sú len dohady, skúsenosti a porovnania. Mne lekárka v tehotenstve povedala- "radšej prísť tisíckrát zbytočne, ako raz neskoro". ☺️ Takže za mňa- smer gynekologická ambulancia. ☺️

potvora1
28. máj 2018

@sangre ahoj, ak máš akékoľvek pochybnosti radšej zbehni doktorke, budeš kľudnejšia. Čo sa týka pohybov bábätka, môj sa cez deň takmer nehýbal, asi spinkal, ale večer a v noci bol zas veľmi aktívny.

pininka
28. máj 2018

Mozno bude babo aj kludnejsia povaha, mojej svagrine sa velmi malo hybala dcerka a od narodenia bola dobry spac a kludas a sestrina tiez. Moji aj v deviatom mesiaci sa neskutocne hybali a skalali, a besni su aj po narodeni. Co sa tyka toho pichania pri pupku, tiez sa mi to stavalo, az ma prehlo, ale ties neviem co to bolo, vzdy som si dala magnezium a lahla si na chvilu.

ajinka766
28. máj 2018

Ahoj, slabé pichanie som mávala aj ja , len mne pritom aj tvrdlo bruško a bolo to kvôli skratenemu krčku maternice. Tiež to vždy prešlo,keď som si poležala chvíľu. A možno tie pohyby nie sú až také intenzívne,lebo bábo je väčšie a už nemá toľko priestoru . Dôležité,že sa ohlási 😉. Samozrejme,že skonzultujte na poradni,pre istotu. Držím palce!!!

1mina
28. máj 2018

Co sa tyka pohybov tak ja som teraz 34 tyzden a potom 30 tyzdni sa pohybt tiez zmenili - uz to neni take kopanie ako predtym tiez sa hybe pomenej a skor tak prevalovanie sa sem tam alebo vystrci len nozku alebo ked si lahnem na bok tak vtedy citim ze sa zboku odtlaca ... ale ozaj su ine a menej ako predtym...v 33 som mala kontrolu vsetko ok proste ma malo miesta...plus mne hlavicka nalieha uz dole a niekedy mam pocit ze citim mrvenie skor odspodu ako v bruchu 😃

sangre
autor
28. máj 2018

Dakujem kocky velmi ste mi pomohli
@1mina ano toto presne robi aj.mne ze sa vyduva vzdy na pravo a ked ju citim tak uplne dolu uz.je tiez otocena ...len som.chytila paniku troska ze zrovna vcera skoro cely den taka ze nic moc sem tam nejaky stuchanec dovtedy bubnovala celkom akcne ...tak ma to troska videsilo ci sa nieco.nedeje a presne jaknpises ze dakedy len take odtlacanie pod rebrami 😂
@ajinka766 ahoj ano aj mne tvrdne tak ma zacne tahat strasne brusko to pichanie uz je lepsie najhorsie to bolo predvcerom to.bolo.fakt neprijemne mam.to hlavne pri pupku.na pravej strane tiez som.supla magnezium.a lahla a preslo.ale ked som.sa postavila tak zasa az ma normalne podlomilo dneska uz je to lepsie skoro nic tak myslim.ze to.asi ta maternica pracuje

sangre
autor
28. máj 2018

@1mina
@ajinka766
@pininka
@potvora1
@mijunik dakujem.kocky velmi.moc moc ste mi pomohli

1mina
28. máj 2018

@sangre myslim ze je to uplne v pohode moja to uz par tyzdnov len tak robi len sa tak vlni pripadne skor dole ma sem tam stuchne 😃 na kontrole vzdy ok proste su tam uz natlacene 🙂 ...zato ked som si cez vikend dala na navsteve pernik v cokolade tak sa tak zobudila ze mi fakt chvilu trcala jej nozka zboku zbrucha 😂 ale inak tiez skor spinka

sangre
autor
28. máj 2018

@1mina tak super mozno.jak spominala
@pininka budeme mat spachtosky 😂😂 ako hovorim citim ju stale ze daco stvara ale tak iba jemnucko nic prevratne ja som tiez bola pred tyzdnom na utz ten morfo a tiez vsetko uplne super ...ano inak to sladkee robi svoje ja vcera cely den nic az vecer som dala keksik a tiez sa rozsantila 😂😂

pininka
28. máj 2018

@sangre hehe,no sladke pre deti je riadna energia. No prajem ti aby ti spala co najviac, aby si si aj ty oddychla.

tinaa64
28. máj 2018

Nemusis sa bat...ja som aj pri prvpm ak deuhom tehu pohyby cez den velmi necitila..malokedy..ked sa pohybujes dietatko sa hojda a a to ho uspi..vecer alebo ked si v klude tak sa zobudi a bide v bruslu "vystrajat"aspon u mna to tak bolo...a v mojom pripade ci blizsie som bola k TP tak menej pohybu som citila lebo babo tam uz nemalo tolko miesta..pokial pohyby citis aj ked malilinke tak je vsetko ok..hotsie by bolo keby si och nevitila vobec...ja ked som uz

tinaa64
28. máj 2018

Ja ked som necitila pohyby aj cely den trosku som s bruskom zatriasla.(samozrejme nie silno ale tak jemne)a vtedy sa drobec pomrvil..a uz som bola pokojnejsia

sangre
autor
28. máj 2018

@tinaa64 jasne super dakujem.moc som.kludnejsia

sangre
autor
28. máj 2018

@pininka no sak uvidime bodaj by 🙏🙏dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre