Mohla sa mi 4 dni po sekcii objaviť hrčka pod pazuchou kvôli laktácii?

simona966
15. okt 2019

Prosím vás mamičky žienky tie čo ste mali ale máte podobnú skúsenosť ... Som štvrtý deň po pôrode po cisárskom reze ... V tretí deň som si našla v nemocnici pod pazuchou veľmi bolestivý hrču ... Ktorú som tam nemala ... Začala som aj lojit aj sa mi mlieko spustilo mám veľmi bolestivé a tvrdé prsníky myslíte že ťa hrca v podpazuší je spôsobená tým mlieckom že sa mi to ešte rozbieha a mala si ešte nevytaaha toľko aby sa mi to neupchavalo ... Chcem počuť názor radu ďakujem ... Ak mi to neprejdú určite po na pôjdem k doktorovi

zontik
15. okt 2019

@simona966 ahoj. chod si na gyndu,dajú ti nejaké kvapky..ja som mala 2x upchaté, bolesti, teplota ma brala, dva dni som sa trápila, lebo som nemala kde bábo nechať.urcite chod, lebo môžeš aj o mliečko prísť.ono najlepšie je to dať vytahat babu, cez bolesť to iba pôjde,to ťa neminie, a možno sa budeš musieť aj odsávať, ak máš veľa mliečka.

simona966
autor
15. okt 2019

@zontik A myslíte že ťa hrca je zapríčinená tým upchatym mlieckom ... Sestričky v nemocnici mi povedali že mám byť trapezliva že mi to prejde len že musím odsavat a prikladať si malú to aj robím ... Dúfam že to zmizne a aj bolesť ustúpi ... Ešte som v nemocnici ale zajtra má púšťajú tak štvrtok hneď pôjdem doktorovi nech sa mi na to pozrie ... Ďakujem

daisylucky
15. okt 2019

Ano, je to tym mliekom, aj ja som mala, povedz doktorovi, daju ti na to daku masticku.

lenadka
15. okt 2019

@simona966 4-5 deň po pôrode som mala vždy brutálne tvrdé bolestivé prsníky a hrče, čo sa vplyvom hormónov začalo tvoriť mlieko. Toto trvalo vždy pár dní u niekoho môže byť dlhšie. Malo by to prejsť keď bábätko začne lepšie piť a všetko vyťahá. Gratulujem k drobčekovi 🤗🌹

zontik
15. okt 2019

@simona966 niekedy to prejde..niekedy príde zápal..ak ti bude horšie, nedaj sa odbiť, že to tak má byť..a keď ti drobec zaspí, chod si do teplej sprchy, koľko zvládneš, a masíruj si, to sa tiež uvoľní..tiež gratulujem, veľa zdravíčka 😊

e1i
15. okt 2019

@simona966 mne velmi pomohla odsavacka,kedze kojit este nemozem. Mam elektricku a uz po prvom odsati ulava,vytiahlo naraz 30 ml a odvtedy ked pravidelne odsavam je to ok.

lujziana44
15. okt 2019

@simona966 áno také hrče bývajú keď máš veľa mlieka a nestíha si toľko vyťahať, ja odporúčam odsávať 🙂 aby si sa vyhla zápalu

daisylucky
15. okt 2019

@simona966 ved v nemocnici doktorke (gynekologicke) povedz, ked pride na vizitu, nie sestrickam. Mne to doktorka riesila, dokonca teraz si nie som ista, ci to bolo mlieko alebo zvacsena uzlina, myslim, ze by som to nasla v prepustacej sprave. Tusim ze octanovu mast mi na to dali, ale uz si nie som stopercentne ista, ci bola octanova.

reuska1
15. okt 2019

@simona966 ahoj....ja som to mala tiež, je to prídatná žľaza. Mala som obrovskú hrču pod pazuchou. Dali mi na to octanovú masť. Ale dlho som to mala zvačšené, potom už síce nie bolestivé, ale ešte pár rokov to bolo trocha vačšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre