Popôrodná depresia

polariso
24. nov 2014

Prosim je tu niekto kto ma skusenosti s uzivanim ad v tehotenstve? Ci po porode dostala poporodnu depresiu alebo vdaka luekom ju to obislo. Ja uzivam ad na uzkost a mam strach ako to bude po porode..

luka2510
24. nov 2014

a čoho sa konkrétne bojíš?

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 ze sa mi stav zhorsi...ze to ze som liecena na uzkost...teda uz mi je ako tak fajn len obcas ma prepadnu yslienky co bude po porode...no ze mozem byt viac nachylna na depresiu po porode a nebudem taka stadtna mamina ako by som chcela

luka2510
24. nov 2014

a si liečená na úzkosť zo všetkého alebo máš úzkosť len z jedného konkrétneho dôvodu? Pretože si myslím, že práve to , že budeš mať dieťa a pocitiš na vlastnej koži a uvidíš na vlastné oči ako to dieťa miluje a je na tebe závisle ti pomôže.Budeš mať zrazu pocit že zvládneš kvôli tomu krpcovi všetko....
viem, že sa to ľahko hovorí ale ver mi...

kikina84
24. nov 2014

@polariso v tehotensteve sa ad uzivat nesmu..minimalne tie na predpis..ale ako je to s ad volne dostupnymi na bylinnej baze,to neviem..Ja som uzivala rok naordinovane lekarkou,ale ako som zistila ze som tehotna,tak som ich okamzite vysadila

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 no bala somsa byvat doma sama...cestovat busom..byt vo velkych nakupnych centrach...nadtartovalo to stroskotanevmanzelstvo a chripka. Ale som druhy krat vydata..odstahovana do inehokesta a cakame vytuzene babatko...a bolovsetko ok...praca ludia uplne super. Aj cele tehotenstvo somzvladala az tenosmy mesiac sa trosku pohorsilo...ale nie toco bolo oredtym len mi stale v hlave vyrili myslienky ako to zvladnem...a hlavne co bude so mnou po porode...bajradsej by somsa prefackala. Kazda somarina ma vie vystresovat..mpotom sa mi dviha tlak a ja mam vycitky ze ublizujem malemu.

luka2510
24. nov 2014

ano moja -pre malého to nie je dobré...ja keď som bola tehotná, tak som stále spala ( teda posledné mesiace ) a veľa som sa smiala.narodili sa mi deti ktoré stále spali a keď boli hore tak sa smiali. prežívaš krásne obdobie ...uži si to..manžel je ok? všetko v poriadku?

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 jujmpj manzel je uzasny....by si zasluzil medailu...lebp obcas som fakt hrozna...hormony. np necham to na prirodu...to co ma prist pride a ja tomu nezabranim....ale vsetko sa da zvladnut.

luka2510
24. nov 2014

no super...tak to sa teš moja !!! budeš úžasna mama ...už len to že sem píšeš..liečiš...na všetkom ti záleží ..ak chceš hocikedy napíš..keď budeš mamina tak tiež ti pomôžem , napíšem , vysvetlím...ale verím ,že to zvládneš!

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 jujjjj dakujemmmm urcite to vyuzijem. Ja som komunikativny clovek...len od zaciatku tehu na rizikovom a doma medzi styrmi stenami..takze obcas je toho ticha na mna moc hlavne kef ma muz ppobednu...a o stvrtej je uz tma..ufff. takto som sa v praci vzzdy vyrozpravala
..prisla domopv...porobila co mala a na myslienky nebol cas. Joj nech uz je drobec tu a nudit sa nebudem
Tak ked mozem spytam sa...mam kupenu sklenenu a aj umelu flasku a cumlik...akp sa to vyvara???

luka2510
24. nov 2014

v pohode a chápem ťa 😉 dáš si zovrieť vodu..ponoríš tam fľašky a necháš to povariť tak 5-10 min..ale držím palce aby si dlho kojila 😉

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 takze je to jedno ci zo skla alebo umela....znesu tu vriacu vodu obe..

luka2510
24. nov 2014

ano samozrejme 🙂

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 dakujem...ked budem potrebpvat poradit akebo len tak pokecat napisem cez internu postu...suhlasis?

luka2510
24. nov 2014

samozrejme aj keď ta znovú chytí depka ....OOOOKKK ?

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 anoooooo....hlavne v tomto smutnom pocasiii

luka2510
24. nov 2014

presne tak ..deprimujuce ze az...ale ty moja..pekne si zapni sviecky ja ich milujem a pusti si hudbu ktoru zboznujes a ak rada citas tak nieco pekne

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 no skvely napaddddd...urcite nieco vymyslimmmmm a zamestnam si moju hlavku hehe

luka2510
24. nov 2014

🙂 urcite..ja milujem taky relax...a horia mi palacinkyyyy:D

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 mnammmmmmmm....ja som prave zjedla trdelnikkk co som si kupila dnes na katarinskych trhoch

luka2510
24. nov 2014

no vyborne 🙂 zavidim ! milujem trdelnik :D a kedy sa vrati manzelik? moj ma dnes pracovnu veceru :(

polariso
autor
24. nov 2014

@luka2510 nooo ten dorazi niekedy po polnoci...podla toho kolko roboty bude mat...je frezar v hednej firne...este ze je to ani nue pat minut autom od nasho bytu. Takze obe sme bez muzickov....

bonaqa2013
24. nov 2014

@polariso užívala som ad počas tehu, a potom pri kojení sa lieky musia vynechať. ale vo vačšine prípadov sa stav maminkám zhorší a znova nastupuje liečba. Ja to mám od lekárky, na túto tému som sa s ňou rozprávala. Inak to čo si popisovala ako problémy - ataky -tak to ja dobré poznám - a je to depresia. tiež mám pocit že sa toho asi nikdy nezbavím....

polariso
autor
25. nov 2014

@bonaqa2013 takze teba po porode chytila depresia...ako sa to prejavovalo

bonaqa2013
25. nov 2014

@polariso hlavne som nemohla spať - poruchy spánku. A taktiež som mala problém niekde ísť - panická porucha.

leporeloo
25. nov 2014

@polariso ahoj podla mna je pre teba uplne klucove dalej sa liecit a dat si pozor na prirodzene veci okolo porodu a dojcenia... depresia nie je kontraindikacia tehotenstva a ani materstva naopak zvacsa sa stav zlepsi... nebezpecne je presne liekuy vysadzat a nasadzat a podobne ... dolezite je aby ti nastupili vsetky prirodzene postupy ktore sa po porode deju,prirodzeny oxitocin ta naplni stastim a zamilujes sa do svojho dietatka a budes mat silne materske kompetencie, a to iste je dojcenie je totalne klise ze sa nesmu brat ad a dojcit, vcom je rozdiel oproti tehotnosti? prave naopak ad do mlieka takmer neprechadzaju... drz sa a tes sa na dietatko iste to zvladnes...

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

počas tehotenstva to určite neužívaj a po pôrode na depresiu už môžeš http://akoapreco.com/ako-spoznat-poporodnu-depresiu/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre