Prehnaný strach v 5. týždni

melania132
14. aug 2015

Ahojte kocky.....chcem sa Vas opytat? Ja viem, ze co sa ma stať sa statne,ale ja sa velmi velmi bojim potratu....a pritom nemam preco...som v 5tt, citim sa dobre,ale stale ma prenasleduje ta ista myšlienka...co ak?...viem,ze mi budete teraz pisat,ze treba pozitívne mysliet, ved ja sa snažím 🙂 ... Len sa musim niekomu posťažovať...doma sa totiž tvarim,ze som uplne v klidku 🙂 mavali ste ten prehnany strach aj vy? Ako ste sa ho snažili zbaviť?

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender84
14. aug 2015

Mysim,ze treba pozitivne mysliet, doverovat svojmu telu, zbytocne neriskovat a ak aj by sa nieco nedajboze malo stalo neovplyvnis to... Tes sa z babatka v brusku a uzivaj si kazdy den pa

julka188
14. aug 2015

necitaj o takych veciach, hlavne nie tu na MK! skus sa prve tyzdne, mesiace myslienkami zaoberat niecim pozitivnym, citaj, pocuvaj, pozeraj iba take veci 🙂

melania132
autor
14. aug 2015

@julka188 presne...dôležité je asi necitat všetko....ja ked som zistila,že som tehotná, hned som prišla na MK a citala rad radom, čo všetko sa môže, či nemôže stat, čo môžem čo nemôžem robiť a odrovnalo ma to... 🙂 asi si dam od MK nachvilu pauzu ... 😉 aby som si nemyslela,že mam mimomaternicove tehotentsvo, alebo mnoho inych ne-pizitivnych veci .... Kocky držte sa vsetky - mam vas rada 😉

alexanotbad
14. aug 2015

ja som take pocity nemala. od zaciatku som verila a vedela, ze vsetko bude v poriadku. jednoducho si take myslienky nepripustaj, a ked Ti to zase napadne, prehod vyhybku 😉
drzim palce.

mishelita
14. aug 2015

presne ako pise neverendinglove, vacsina zien pocituje takyto strach, a musim povedat, ze u mna to nepreslo ani tym 11-tym tyzdnom, vzdy a aj teraz ma sem-tam napadne, preboha co ak a samozrejme si myslim, ze ten strach sa potom zmeni na iny, ja uz sa teraz obavam ako budem maleho v noci kontrolovat ci dycha a podobne. presne ako mi mama hovorila, strach pocitis az ked budes mat vlastne deti, holt je to tak. a naozaj sa vyhybaj negativnym clankom tu na MK, ja som tiez na zaciatku citala, co mozem jest a co nie, keby som sa tym mala riadit, tak zijem asi len zo vzduchu. ja si dam aj kolu a aj mcdonalda a co? ked som vracala aj 8-krat denne, tak to zeleninova polievka nevydrzala, dala som si mcdonalda a bolo super. takze neber vsetko vazne a dakedy si clovek moze aj nieco dopriat. tehotenstvo nie je choroba. drz sa 😉

bonaqa2013
14. aug 2015

nie , nič také som nepociťovala. Najma nie pri prvom tehu - chodila som do školy a na rady kámošky som skúšala kadejaké babské rady - aby nato rodičia neprišli. Po čase sa aj tak všetko prevalilo. Syn má 20 r. Pri ost. tehu tiež nie.

maslenka47
14. aug 2015

@melania132 nie, ten prehnany strach je zrejme sposobeny tym, ze si naockovana nepriaznivymi scenarmi napriklad aj tu z MK. Treba vsak vsetko brat s nahaldom a uvedomit si, ze ludia sa na internetove fora chodia obvykle stazovat alebo hladat rady v zufalstve. Malokto sa sem pride pochvalit, ze otehotnel na prvy sup, tehotenstvo tip top a pod. Preto sa ti moze zdat, ze 2/3 zien nemoze otehotniet prirodzene, z toho dalsie 2/3 ani po IVF a minimalne polovica tehotnych potrati. Nestresuj, naozaj to nie je tak.

nikuska744
14. aug 2015

jasne, bojím sa veľmi...už som v 13tt...a ten strach budem mať až do pôrodu...aj po pôrode, aj stále. Prvý syn má 2 roky, a keď s ním ide mm na prechádzku už len vyzerám netrpezlivo cez okno, či ešte neidú....Ach jáááj, my maminy... Ale odporúčam vyhýbať sa všetkým negatívnym článkom...

bielavila
14. aug 2015

ja som sa bala priserne, cele tehu, ale snazila som sa nemysliet na to a uzivat si, ale ja som vedela, ze budeme mat problemy a aj sme mali preto som bola stale ako na ihlach, ale aj tak najkrajsie obdobie na svete🙂 a teraz este krajsie🙂 maly je zdravucky a uplne ok a co bolo bolo 🙂 ked nemas problemy nestresuj uzvaj si to 🙂

melania132
autor
15. aug 2015

...Ďakujem kočky za povzbudivé slová....chcem sa však ešte opýtať...uz druhu noc som mala hnedý výtok, akoby spinenie...musim sa veľmi báť? V pondelok idem k lekarke, stačí to riešiť v pondelok,alebo mam ist pre istotu na pohotovost? Nic ma nesvrbi,ani nepali, len ten vytok ☹

georgia2411
15. aug 2015

@melania132 hlavne nič nečitaj negativne!!!!
na pohotovosť radšej chod! a hlavne sa nenamáhaj !!

georgia2411
15. aug 2015

@melania132 ja som teraz tiež ako ty v 6 tt 🙂 a tiež mam obavy ako čo ale netreba tu čitat lebo tu je to...no všetko možneeee

barbara088
20. aug 2015

@melania132 ja mam nieco podobne som8+3tt

nini1010
20. aug 2015

Co sa ma stat stane sa.tak bude ako ma byt.myslim ze ked toto prijmes budes sa citit vo vacsej pohode.

nini1010
20. aug 2015

@melania132 ale s tym spinenim by som sla k doktorovi.pozru sa na teba pri najhorsom daju lieky na udrzanie.spinenie pocas tehotenstva nema dobod byt.mna pri spineni nechali na mesiac doma v druhom mesiaci.a to som mala pen ozaj minimalne.

melania132
autor
21. aug 2015

@nini1010 mas pravdu...pri navsteve gynekologicky mi hned predpisala duphasol....uz nespinim vobec, tak dúfam,ze to bude v poriadku...nechcem o neho prist 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre