Problém s psychikou

lulina14
17. dec 2016

Ahojte mamičky mám taký zvláštny problém. Som v 26 tt, prvorodička a asi sa až príliš sledujem. Stále sa bojím že bábätko nebude v poriadku a mám panicky strach z predčasného pôrodu. Od začiatku tehotenstva som vo veľkom strese kvôli rodinnej tragédii ( zomrel mi otec pri dopravnej nehode) a jednoducho neviem prestať myslieť na zle veci. Brala som lieky na úzkosť a na udržanie tehotenstva. Príliš sa sledujem či sa maly hýbe, stalo sa mi že sa dlhšie nepohol a ja som dostala záchvat že sa určite zadusil. V noci nespímdobre kvôli tomu že keď zavriem oči vidím svojho otca vo vreci na ceste nemôžem si pomôcť. Mohli by ste mi prosím povedať či ste mali takéto stavy a či Vám niečo pomohlo? Partner mi robí program a snaží sa aby som sa cítila lepšie a je mi ľúto keď ho vidím zničeného že mi nevie pomôcť.

delmondo
17. dec 2016

Treba navštíviť odbornika

sibalka21
17. dec 2016

@lulina14 Uz len koli dietatku, navstiv psychologa... Taketo stresy a uzkost urcite nepomoze babatku... AJ ked to nieje bohvie aka rada, aspon sa pokus tesit z babatka 🙂 Mysli na to ake to bude ked sa narodi, ako sa s nim budes maznat, hrat sa a ake to bude pekne 🙂 Nemysli na to ako sa mu moze nieco stat, urcite bude vsetko v najlespom poriadku... AK sa on bojis, kup si angelsound na pocuvanie srdiecka, ked ho budes pocut, tak ta urcite zahreje pri srdci ... Prajem vela sil a hlavu hore, to najkrajsie ta este len caka ;)

mima4
17. dec 2016

@lulina14

ahoj, za mna:
- urcite navstiv psychologa
- uplne si ZAKAZ citanie akychkolvek clankov na nete ohladom tehostenstva a deti a podobne..
- opakuj si, ze odmietas negativne myslienky, klamstva, bludy... tvoje dietatko je zdrave a v poriadku, ved chodis na kontroly! kto iny ako doktor ti to ma potvrdit? internet? 😉 hovor si nahlas "odmietam tieto myslienky!!!!"
- zamestnavat seba roznymi aktivitami, velmi ti odporucam riesit pomoc inym ludom, pomoct im ak treba, mozes ist navstivit starkych..ked nemas chod do domova pre seniorov...proste NERIES SEBA!
- Uzivaj magnezko, venuj sa svojim konickam 🙂

hivanik
17. dec 2016

@lulina14 To co sa stalo sa uz neda zmenit ale svoju mysel musis nasmerovat na krajsie a pozityvne myslenie. Netrap sa, zamestnaj sa niecim. Cakas babatko ktore citi ze sa trapis a to by si ani ocko nezelal aby si sa takto trapila. Kazda sa boji aby bolo vsetko v poriadku, viem tiez som bola ustrachana ale hlavne sa treba tesit na pokladik. Ak myslis tak vyhladaj odbornu pomoc a mysli na pekne veci ktore ste spolu prezili a nepytaj sa preco. Lebo sa utrapis. Drzim palce.

marylynn
17. dec 2016

Ja Ti asi nepomôžem, ale strašne Ti držím palce. Ja sa tiež strašne bojím a som práve v období, keď už nemám nevoľnosti a do pohybov je ešte ďaleko a tiež som šialená od strachu, že sa bábu niečo stalo... Veľmi Ti rozumiem. Homeopatiká si neskúšala?

lulina14
autor
17. dec 2016

Ja sa naozaj snažím len psychika nezvláda. Otec sa veľmi tešil že bude dedko a o ničom inom nehovoril ostalo mi po ňom jedno body pre malého....rozmýšľala som nad psychoterapiou pretože žiadnej kamarátke to povedať nemôžem lebo na mna pozerajú ako na sibnutu že sa mám tešiť len sa to neak neda

marylynn
17. dec 2016

@lulina14 a lieky na úzkosť už neberieš?

zuzikak
17. dec 2016

urcite na tu psychoterapiu chod. Tesis sa na babo a to ta potrebuje mat zdravu a v pohode. Ine ti tu asi nikto neporadi...Je lepsie ak sa porozpravas s odbornikom. Ten ta nauci so svojimi uzkostami a predstavami pracovat. Teraz je to strach o babo, neskor sa to moze pretavit do horsieho. Nechcem strasit ale kym je babo v tebe (este nie je na svete), skus sa naucit so svojim myslenim pracovat. Potom uz nebude cas 🙂 - aby ta to neprevalcovalo. Drzim ti velmi palce. Neboj sa, babatko je urcite v poriadku. 🙂

marylynn
3. jan 2017

@lulina14 Ahoj, ako sa Ti darí? Ako si zvládla Vianoce?

lulina14
autor
3. jan 2017

Ahoj. Vianoce boli veľmi tiché. Veľmi má podržal priateľ ktorý ich strávil s nami. Snažila som sa hlavne kvôli bábätku a mame aby aspoň trosku zabudla na to ako nám otec chyba.

eliska13
3. jan 2017

@lulina14 a bola si u psychológa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre