Problémy s pleťou v tehotenstve. Máte to podobne?

vilocka
29. sep 2008

Ahojte babulky, rozhodla som sa zacat tuto temu, lebo vsetky prispevky o pleti na konikovi boli starsieho data. Ja som teraz v 10 tt a na tvari sa mi vyhodili skarede vyrazky. Vlastne bojujem s nimi asi dva tyzdne. Viem, ze to nie je dlho, ale kazdy den sa mi vyhodia nove a tie stare sa nechcu vobec zahojit. Takmam po tvari cervene flaky a vyzeram ako jezibabka😀 . Mate niektora podobny problem? Snazim sa nepapat ani nepouzivat ziadnu chemiu,kvoli babenku, ale uz som zo zufalstva pouzila skinoren aj pitiol, a krem od la roche possay na aknoznu plet (mala som vzorku z lekarne). Teraz mam z toho schyzu, ci to babenku neublizilo, lebo mne to aj tak vobec nepomohlo. 😢 . Ja viem, hlavne je, aby babenko bolo zdravucke, ale zase vyzerat ako strasiak sa mi nechce 😅 . Keby som bola chlap, nechala by som si narast bradu 😀 , lebo okolo ust a sanky to mam take najhorsie. Nepoznate nejaku prirodnu kozmetiku, ktora by mi pomohla a neublizila babenku? Dakujem 😉

janinah
29. sep 2008

skús zistiť,či poblízku nemáte liečebnú kozmetiku a poradiť sa tam, mne ostali riadne fľaky po troch tehotenstvách,už to ani neriešim,vyrážky som nemala,pokiaľ viem vyrážky okolo úst signalizujú žalúdočný problém,nemáš veľa kyseliny náhodou?ale chcem ťa aj povzbudiť,tie malé problémiky za to stoja,bábetko ti to vynahradí

astonka
29. sep 2008

Ja som pri dcere mala vyražky aj červene flaky po brade(tak to všetci vraveli že bude dievčatko) 🙂 , pri durhom som tiež mala červene flaky oloko ust aj brady,bola som s tým za kožnou no nič mi nedala ,vravela že vplyvom hormonou sa plet meni,ale jedna pani mi poradila aby som si výdy tvar umyvala studenou vodou,no mne to veľmi nepomohlo ale skus,možno skus skočiť za kožnou možno ti bude vedieť poradiť,no moc som nepomohla,ale aspoň vieš že si v tom neni sama 😉

jasminka
29. sep 2008

ja mam tiez podobny problem, mam nenormalne skaredu aknoznu plet predovsetkym na licach, aku som nikdy nemala.. zacala som pouzivat ten modry garnier-cistiaci pletovy gel, trochu to pomaha, a dufam, ze mi vyrazky coskoro pomiznu..babsky recept nepoznam a aj v lekarni mi povedali, ze to su hormony a proti nim sa nejak ucinne bojovat neda..snad len treba vylucit zo stravy vsetky drazdive potraviny

nikol178
30. sep 2008

ahojte, ja som na začiatku tehu mala celkom v pohode pleť, čomu som sa veľmi tešila, ale asi mesiac dozadu som sa začala aj ja vyhadzovať hnusnými vyrážkami. A keď mi už konečne začali miznúť, začali sa robiť nové. s tým ale asi nič nenarobíme. Musíme to vydržať a tešiť sa na bábo.

vilocka
autor
30. sep 2008

ahojte, astonka, myslim, ze mam presne ten isty problem ako ty, takze sa asi mozem tesit na dievcatko 🙂 . Liecebnu kozmetiku tu poblizku, veru neviem, musim pokukat na internete. Uz som na to myslela, ci by nebol dobry aj nejaky laser, alebo nieco podobne. Ku kozmeticke nechodim, nejako nemam k nim doveru, aspon som o ziadnej extra dobrej tu v okoli nepocula. Ja viem, ze hormony sa oklamat nedaju a urcite to suvisi aj s mojimi nevolnostami, ktorych som si uzila habadej.Uz pomalicky nastastie prechadzaju. Ale mam pre vas aspon zopar prirodnych rad co som nasla na internete. 1: je vraj dobre umyvat si tvar vo vode s morskou solou (to mame kazda urcie v kuchyni), 2: zapalene vyrazky potierat slivovicou (na vysusenie), no a este som objavila cisto prirodnu kozmetiku Dr. Hauschka, ktora je urcena na plet s akne. Sice je drahsia, ale za pokus to stoji a mam aspon istotu, ze babenku to neublizi. Objednala som si ju, teraz cakam kedy pride. Potom vam dam urcite vediet 😉 , ci funguje.
jasminka, aj ja som rozmyslala nad garnierom, ale ten obsahuje kyselinu salicylovu a tej sa bojim, aj ked mozno tam je neskodne mnozstvo.
Tak sa drzte a pozdravte babenka 😀

moni1412
30. sep 2008

baby ja som mala cele tehu hroznu plet. mysleli sme ze cakame dievcatko.... to bolo prekvapko ked sa na sone ukazal chlapcek 😀 takze som sa prestala spolihat na taketo znaky 😉

zina2
30. sep 2008

Ahojte tehulky 🙂 ja mam od 8 tyzdna ten isty problem. Plet ako po vybuchu. Stale mastnu, vkuse mi rasia bolave vyrazky a neviem sa toho zbavit nasadila som si zinok a piling od garnieru a tiez krem s nazvom A- derma v takom modro-bielom baleni a to mi zacalo trosku zaberat. Inak si plet necistim ziadnym tonikom lebo ten mi to len cele zbytocne drazdi a tak si pustam na tvar prud studenej vody a ta mi celkom pomaha ibaze ked som v praci tak to nejde ale cez vikend som si na plet nedavala ziaden make up len som si asi 8 x oplachovala tu tvar vodou a zacalo mi to ustupovat no dnes je utorok a ja sedim v praci a ked pozriem do zrkadla na tu mastnu pokozku tak sa len desim, co bude ked pridem domov a odlicim sa... Asi si fakt nepomozeme a musime to vydrzat a tesit sa na drobcekov...

Pekny dnik vam prajem 🙂 pa

zuzkaprofant
30. sep 2008

sa pridavam , mam taku mastu pokozku ale ja si stale ked som v kupelni preplachnem s vodou a nekremujem si velmi tvar

ja mam ale vacsi problem s vlasmy sa mi urobili supiny mastne mam za pa hodin 😀 😀 ked si umyvam kazdy den tak ma svrby pokozka na hlave tak skusam samponiky ktore by mi pomohli ale zatial nic, dobre ze ide zima nahodim capicu asi do konca tehu 😅 😅 😅

vilocka
autor
30. sep 2008

Ked si oplachujete tvar studenou vodou, potom si ju aj utriete alebo len nechate uschnut? A nevadi, ked ste sa napr. rano nakremovali a potom si to tou vodou umyjete? 😕

zina2
30. sep 2008

ja si tvar trosku utriem ale nie do uteraka ale do tych kozmetickych tamponikov ktore trosku tiez namocim pod vodu a necham tvar prirodzene uschnut a hlavne nechytat sa jej je teraz asi najlepsie.

Ozaj baby kedy ste boli 1. x na utz. a videli ste srdiecko? a ake velke bolo vase babo?

vilocka
autor
30. sep 2008

Ja som bola prvykrat na sone na konci piateho tyzdna, ale vtedy este nebolo vidno srdiecko. Potom som bola druhykrat na konci osmeho a srdiecko bilo a babenko meralo 1,63 cm. Mam aj jeho fotku, vyzera tam ako tucnucka fazulka. 🙂 Teraz som v 10tt. Odvtedy urcite narastlo, lebo uz sa mi zdviha aj brusko. 😀
Zina2 - podla tvojho profilu sme na tom tusim dost podobne, my mame termin koncom aprila.

Este ma napadla jedna rada na tu plet, ja pijem zeleny jacmen, ktory je dobry aj pre babenko, ma to kopec prirodnych vitaminov. Akurat, ze som s tym musela prestat, lebo mi byvalo velmi zle a zo vsetkeho som vracala. Ale uz druhy den je lepsie, tak som si dala aj jacmen a snad pomoze aj ten. On okrem ineho alkalizuje krv, no a to je na plet tiez dobre, tak zvnutra.

bashabasha
29. mar 2011

Ahojte,
vidím, že k tejto téme dávno už nikto nič nenapísal... Ja mám líca čím ďalej červenšie, na jednej strane suché, ale zato veľa drobných bielych vyrážok... Už neviem čo s tým - či natierať, či nenatierať... skúšala som bambucké maslo, kokosový olej,... vždy sa to zlepšilo len na tú suchú pleť... vyrážky ostali... Mala som tento problém aj pred tehu, akurát mám pocit, že sa mi to zhoršilo teraz.... Ak máte niektorá nejaký naozaj osvedčený prírodný recept... a hlavne, či sa na to dá ísť stravou, lebo tá sa vraj prejavuje na koži... Ja sa stravujem celkom zdravo, pijem aj zelený jačmeň... tak už neviem... Díky moc.

erickaa
30. mar 2011

@bashabasha Ahoj, ja mám problémy s vyrážkami tiež ☹ Teda ja ich mám odjakživa, kvôli hormónom, nevedeli sme ani otehotnieť. Ako som otehotnela, pleť sa mi začala úžasne meniť.. Tak som sa tešila, že tehotenstvom sa to raz a navždy vyrieši, ale tešila som sa iba 3 mesiace a vyrážky sú späť.. Hlavne na brade teda. Ale jedno sa zmenilo..napriek vyrážkam sa moja pleť stala suchou, predtým som mala veľmi mastnú.
So skúseností viem, že žiadne prírodné veci nepomáhajú (aspoň mne). Ja chodím pravidelne ku kozmetičke na čistenie a používam kozmetiku z lekárne La Roche z rady Effaclar. Tú mi ešte pred 10 rokmi odporučila dermatologička a naozaj mi robí veľmi dobre. Popritom som samozrejme vyskúšala aj iné značky, lacnejšie aj drahšie..ale táto kozmetika sa mne osvedčila najviacej.
No a najviac sa teším na leto, lebo slniečko mi tuším pomáha najviac 😀

bashabasha
1. apr 2011

@erickaa Ďakujem za zdieľanie. Dnes som si kúpila nový krém od Weledy, tak uvidíme. Som skoro ako pokusný králik... 🙂

hviezdicka111
4. júl 2013

Zienky, som v 12tt a dneska som si vsimla vyrazky, ale nie na tvari, ale chrbat ramena, prsia, nieco ako akne, ale takto som to ani v puberte nemala 😀 ked tak na tvari sa mi robievali. nejaka dobra rada co s tym?

martinami74
20. júl 2013

hviezdička111 - ja som bola v piatok u kožnej s bradavicami. Všetko v poriadku, ale lekárka si všimla vyrážky a dala mi recept na kyslú pleťovú vodu. Dnes som si ju dala prvý krát, tak neviem či zaberá. Lekárka povedala, že by som tie vyrážky mala lepšie znášať a aj by mali zmiznúť.

anita1234
19. apr 2014

Vilocka a po tehotenstve ti akne ustupili?

virginia
25. sep 2014

Ahojte, najlepsia kozmetika, ktoru ja na akne poznam je svajciarska Karin Herzog. Okrem toho, ze ma lokalny krem na vyrazky, ma aj kremy, ktore odstranuju fleky po vyrazkach a vyrovnavaju plet tak, aby vyrazky nevznikali. Na Slovensku ich najdete tu:
http://www.vasakrasa.sk/oxygen/

dominala
16. mar 2017

ahojte som v 20 tt a mám ako keby výsyp okolo úst aj na brade. cca nejaký mesiac. lekár povedal že to môže byť alergia na jedlo. do teraz som na nič nebola alergická ani nič výnimočné som nejedla. máte s tým skúsenosti? je to len tehotenstvom alebo tá alergia? a

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre