Problémy s pleťou v treťom mesiaci

polariso
6. jún 2014

Ahojky, chcem sa spýtať mala ste niektorá problémy s pleťou. Ja som kým som neotehotnela mala stále na tvári hlavne okolo ust a sánky bolestivé vyrážky. Ako som otehotnela, tak mi ostala tvár čistá. Ale teraz v 10 týždni sa mi už opäť začínajú robiť vyrážky, teda zatiaľ len dve, ale teraz neviem, čím to môže byť, či hormónami, alebo sa v brušku už rozhodlo čo čakáme, alebo sa mám báť že s bábom nieje niečo v poriadku, keďže sa mi pleť začína opäť zhoršovať. Na sone som bola pred 10 dňami, vtedy bolo všetko ok a najbližšie idem do poradne až 24. júna. A pobolieva ma v podbrušku ako pri menzese, ale je to miernejšia bolesť a občas ma pichá pri vaječníkoch. Ďakujem krásne za odpovede

monicm
6. jún 2014

zmeny na pleti sú úplne normálne,hormony robia svoje,ja som ako na hojdačke a o mojom chrbáte radšej pomlčím 😉 a čo sa týka pobolievania v podbrušku,aj to je normálne,maternica sa rozťahuje,pokiaľ sú to znesiteľné bolesti,tak ich netreba veľmi riešiť,je mi jasné,že každá bolesť vyvoláva otázky a strach a ak si si nie si niečím istá,radšej zájdi k dr.nemusíš čakať do poradne.ale tie bolesti som mávala aj ja,raz väčšie,raz menšie...................sú časté

ivanakir
6. jún 2014

ja som mala pri prvom tehu do tretieho mes taku hroznu plet- horsia ako v puberte, no po 3 mes ako sibnutim prutika-super plet, vlasy, nechty....uvidis prejde to.... drzim prsty. a tto pobolievanie v podbrussku je ok- maternica sa roztahuje.... mysli pozitivne!!!!

simonka3
6. jún 2014

Ahoj ja som mala pred tehotenstvom peknu pleť na tvari a skoro počas celého tehotenstva vyrazkovu a po tehu tak ako predtym cistu

lulu369
6. jún 2014

@polariso ahoj, to, že sa ti zhoršila pleť je úplne normálne...Keď som čakala dcérku mala som tvár ako pubertáčka, najmä čelo som mala asi od 4. mesiaca stále samá vyrážka. Pri synčekovi som mala pleť bez jedinej vyrážky. A toto tehu (vyzerá to na dievčatko, len to ešte nie je na 100% isté) ma opäť trápia vyrážky, aj keď je to trocha lepšie no teraz sa mi robia najmä okolo úst a medzi nosom a hornou perou... A čo sa týka toho pobolievania podbruška je to tiež v tehu normálne, je to tým, že sa ti zväčšuje maternica 😉

lamadea
6. jún 2014

@polariso No ten istý problém mám aj ja. Totálne zhoršená pleť na tvári. Plecia, chrbát, doteraz som mala ok, pred menzesom som sa zvykla vyhádzať, ale ináč v norme. A teraz? 😀 som na začiatku 9-teho tt. snáď sa to upraví 🙂

polariso
autor
7. jún 2014

@lulu369 no mba metie to ze po otehotneni sa mi tvar vycistila a teraz na konci tretieho nesiaca zasa sa vyhadzuju vyrazky. Ta bolest...no uz druhy den ma picha ale iba pri pohybe kusok napravo od pupka. Nie je to hrozna bolest ale vzdy zpozorniem. No picham si aj fraxiparin do hrucha mozno je to aj tym.

lulu369
7. jún 2014

@polariso čo sa týka tej pleti, nečudovala by som sa ničomu, lebo v tehotenstve sa nám aj hormóny správajú inak...aj to, že sa ti pleť na začiatku upravila a teraz znova zhoršila je určite tehu...Aj ja som mala pri dcérke asi do 4 mesiaca peknú pleť, no potom sa mi strašne zhoršila...Aj teraz nám zhoršenú pleť, ale asi od 3-4 mesiaca...
@lamadea no nerada by som ťa sklamala, ale pleť sa ti upraví asi až po pôrode ☹ Mne sa upravila po pôrode a čím viac sa mi blížil pôrod, tým som mala horšiu pleť pri dcérke...teraz to mám o niečo lepšie, len znova mi veľmi chutí sladké a keď to preženiem tak som ako pubertáčka ☹

polariso
autor
7. jún 2014

@lulu369 nux a ja lezim uz v nemocnici. Zacala som krvacat ale len tak jednorazovo ale nechaoi ma v nemocnici. Dufam ze to bude okkkk

lulu369
8. jún 2014

@polariso tak držím palce nech to dopadne dobre 😉 oddychuj a bude dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre