Spadli ste v tehotenstve? Ako ste to prežívali?

munu
24. okt 2008

ahojte tehulky, dneska sa mi stala taka nehoda.. bola som v praci a ked som isla na WC, tak som sa posmykla, lebo tam je vsade po zemi kopa oleja a vsetko klzke, tak som spadla.. ale neudrela som si nastastie brusko, ani nikde v boku.. udrela som si len ruky, teda dlane a stehno vzadu hned pod zadkom.. bola som hned u doktora, ani som nezostala do konca smeny, tak sme pocuvali srdiecko, tak malky je vporiadku, srdiecko bije ako vlacik, pekne pravidelne, aj sa hybe, lebo aj citim pohyby... len som sa neskutocne zlakla dneska.. a strasne som si to vycitala.. nechapala som, ako sa mi to mohlo stat, lebo som v piatom mesiaci a od zaciatku tehotenstva si davam pozor na seba aj malkeho.. a zrazu stotinka sekundy a bola som na zemi, ani neviem ako... stalo sa vam to uz niektorej? potesi kazda vasa odpoved...

celine
9. dec 2008

maja25, pre tvoj klud na dusi by si mala ist k lekarovi. Urcite budes ovela kludnejsia, ked ti povie, ze babatko je v poriadku. Urob si teda vychadzku a cestou od dr. sa stav na vianocnych trhoch 😉 Urcite to je lepsie riesenie, ako sa teraz neviem ako ldlho strachovat, ci sa nieco nestalo malickemu.

gergi7
9. dec 2008

maja5, babatko chrani plodova voda,takze by sa mu nec nemalo stat 🙂 ja som v zletela zo schodov. narizila som si poriadne som si udrela na ruke lavy prstenik.no a ked mi po porode,ked mi priniesli malicku mala ten isty prstennik mensi ako malícek. a vtedy mi hned tukol do hlavy ten moj uraz ☹

katuska15
5. okt 2009

Ahojte babenky...prosim poradte mi...dneska som na chodniku spadla, ale buchla som si len kolena na ktore som spadla a ruky...brusko som si vobec nebuchla...pohyby citim,nekrvacam a ani bolesti nemam...myslite,ze by som mala ist k lekarovi??? ☹

xxveronikaxx
5. okt 2009

katuska15
Ja si myslím že nie pokiaľ ta brusko neboli tak nie a ak cítiš pohyby tak to je super nemusíš sa ničoho báť 🙂

csina
5. okt 2009

ja mám tiež také padavé obdobie... 😀 Pred dvoma týždňami to bolo na vážno, to som spadla večer doma na parketách, mám nejaké šmykľavé ponožky.. rozpleskla som sa ako žaba 😀 No na druhý deň mi do smiechu nebolo, dosť som krvácala, tak ma doky poslal do nemocky na hospit., ale nemali miesto...Tak som ležala doma. No a včera som spadla vonku, ale som v pohode. Zrovna som mala dnes poradňu, ani som sa radšej nepochválila, ale som vraj o.k. tak sa neplaš, nemusí sa nič diať, ak sa cítiš dobre. Ale šetri sa a trošku sleduj. lebo aj keď nepadneš priamo na brucho, môžeš sa tak nešikovne natiahnuť ako ja a z toho môže byť problém. Držím palce.

pink_lady
5. okt 2009

Mne doki povedal, ze kazdy pad ci v tehu v tehotenstve i slaby treba vysetrit
A nechcem strasit ale dnes mi volala kamoska ze jej znamej sa dnes narodilo mrtve babo...cez vikend tiez padla ☹

csina
5. okt 2009

Tak to ani nestraš....príšerné!!! To ma veľmi mrzí.....

alexandrah
5. okt 2009

pocuj munu, ja som padla este v 1 alebo 2. mnesiaci na lade po piruetach, pekne som vyletela do vzduchu, a jak kabela celou vahou na bok ... hned som sla dole z ladu (som riskovala, ja viem), a uz pojdem az po tehu, a bolo to v 1. trimestri, podla mna priroda je silna, a babatko sa drzi, malinky je uplne v poriadku, neboj!!!!!!!!

katuska15
6. okt 2009

Ahojte... 🙂 tak som tu...tak pre istotu som rano sla k lekarovi a ma vysetril aj sono urobil a ze vsetko je ok,ze sa nemusim bat,ze vsak deticky su chranene plodovou vodou...tak som sla domov hned s usmevom...dakujem za povzbudenie... 😵

nikush4
7. okt 2009

Ahojte ja sa k vam tiez pridavam.. vcera som spadla na chodniku som si zlomila clenkovu kost takze teraz som o barliach so sadrou na nohe.. ale nastastie som si okrem nohy a ruky neudrela este aj brusko.. aj ked som sa dost zlakla..ale nakoniec mala kopala cely vecer aj dnes rano ma uz privitala velkym buchotom tak mi trosku odlahlo 🙂 len s tymi barlami je tazko...

munu
autor
7. máj 2011

caute
chcem sa spytat, vidim, ze je to moja tema, co som zalozila este ked som bola tehu s mojim syncekom.. no teraz rano sa mi stalo to, ze mi ten moj syncek uz dvojrocny udrel hlavkou priamo do brucha a som tehu v 7.tyzdni.. az so mnou hopslo.. salili sme sa na posteli rano este a takto nechctiac ma udrel.. myslite, ze sa nemohlo nic stat? bol to naraz priamo do brucha

kuratko
7. máj 2011

@munu myslim ze v 7. tt neni sanca aby dietatu uskodil taky naraz od tvojho synceka, babatko ma len par milimetrov a okolo seba kopu miesta, urcite sa mu nic nestalo 🙂

heln
7. máj 2011

@munu ahoj 🙂 zaiste to bolo dosť nepríjemné, ale ja osobne predpokladám, že malinkému sa neublížilo, v siedmom týždni je ešte veľmi maličké, niekoľko mm, max cm. a uložené ešte nízko v maternici, chránené maternicou a tvojim bruškom. takže snáď sa nič nestalo. ale keby si mala bolesti alebo krvácanie, tak určite utekaj k doktorovi. 🙂

munu
autor
7. máj 2011

@kuratko myslis? je to pravda, co hovoris.. mozno ma tak hopslo vlastne preto, ze mam teraz citlive podbrusko, maternicu a proste som ju pocitila ako ma zabolela pri tom naraze len preto, ze je taka citliva, nie preto, ze by to bolo nejako moc.. myslis, ze sa teda nemusim bat?

munu
autor
7. máj 2011

@heln ok, dakujem za odpoved, pokusim sa teda na to nemysliet, aj ked mam momentalne plnu hlavu len toho, ci je vsetko vporiadku..

heln
7. máj 2011

@munu áno, maternicu máš isto citlivú preto ju tak môžeš cítiť, rácio mi hovorí, že sa nemusíš báť a malinkému sa nič nestalo, ale ako žena, ktorá už raz prišla o svoje bábo v brušku chápem tvoje obavy a preto Ti odporúčam trochu sa upokojiť, nemyslieť na to a pochvíli, pol hodinke, hodinke prehodnotiť ako sa cítiš a ak máš zlý pocit radšej ísť k doktorovi, neviem síce ako to funguje vo VB, ale radšej nechať zo seba urobiť somára v nemocnici ako prežívať stres z toho čo sa by mohlo stať. tak neviem, či som poradila.

munu
autor
7. máj 2011

@heln poradila a dakujem velmi pekne 🙂

dreamer4
20. máj 2011

Ahojte,
mne sa stalo to, ze ked som si lahala do plazoveho kresla, pretrhlo sa podomnou a ja som asi z 20 cm vysky spadla na betonovu podlahu, rovno na kostrc....... pohyby citim a boli ma len ta kostrc....ale velmi som sa zlakla....

ewisam
24. máj 2011

Ja som spadla vcera... pristala som na kolenach. Nic sa mi nestalo. Zlakla som sa az vecer, pretoze aj ked je drobcek cez den v brusku tichucko, vecer lahnem na chrbat a uz poskakuje.... Vcera nic. Darmo ma chlap upokojoval, ze sa mu nic nestalo, ze ma komfort a pohodlie a tym ze som pristala na kolenach a nebuchla si brusko bol len trosku v soku, ze ma erbeg...a plava si dalej - bolo mi az do placu. A dnes rano som veru plakala 🙂 krpcekovi sa nic nestalo, rano o 5 poskakoval ako vzdy....

3livka3
16. máj 2012

ahojte baby no musím sa ku Vám pridat,dnes som totiž aj ja spadla,velmi som sa vylakala,ale nič ma nebolí a ked sa dobre pamatám tak nie na brucho,ale asi tak na bok,presne ani neviem,lebo som sa tak zlakla a rýchlo vstala.....dufam ze je vsetko v poriadku,maličká kope v piatok idem na uzg aj poradnu......tak dúfam ze je vsetko ok ...prajem Vám pekný den

daduska2009
24. júl 2012

Ahojte t,ak aj ja sa pridávam.Dnes som šla dať pradlo do pračky a či sa mi na schodoch nešmyklo..... som sa na zadku zviezla cez tri schody a odniesol si to rozbity lakeť a udretý chrbet.Bola som pre istotu u dr a je všetko v poriadku bábo tancovalo o sto šesť 🙂 aj srdiečko bije,no vystrašila som sa riadne a teraz odpočívam...🙂

blackcat8885
28. mar 2013

V januari 2dni pred termínom som venčila psa ktorý ma cca 35kg,šmýkalo sa a stiahol ma na zem rovno na bruško.Hned som išla domov,panikárila a išli sme na pohotovosť.Naštastie všetko v poriadku,robili CTG aj USG len som sa zľakla lebo som necítila pohyby.Tehuľky dávajte si sakra pozor

samsung1992
17. feb 2014

ahojky som v 3 mes..v 12,.tt..a pred 2 dnami som sa posmykla na kamienkach.. ale spadla som len na koleno a ruku.. nie na brucho ani zadok..dufam ze sa malickemu nic nestane lebo rpezivam infarktove stavy:(---poradi mi niekto??..prosiiim

munu
autor
26. feb 2014

@samsung1992 ahoj 🙂 ukludni sa, urcite sa babatku nic nestalo.. pozri spatne moje komentare.. pri oboch tehotenstvach som zazila nieco znepokojujuce a uz mam dvoch zdravych huncutov doma KLOP KLOP.. ;) hlavne neprezivaj take nervaky, lebo si este navodis zle.. relax a pohodicka, brucho si neudrela, tak bude vsetko ok, neboj sa nic 🙂

e_z
27. feb 2014

Ahojte kočky, spadnúť s bruškom alebo si ho udrieť, vystraší každú tehuľku. Vo Wiki Modrý koník je aj článok o páde v tehotenstve. Napíšte prosím ako to bolo u vás a hlavne, že čo ste robili potom (išli ste k lekárovi alebo nie, ako vás lekár vyšetril, čo kázal sledovať a pod.). Rozhodne pomôže ak viem, že inému bábätku sa tiež nič nestalo. Ale upokojí veľmi aj to, že viem, čo mám urobiť, keď už som s bruškom spadla. Dik
Miesto pre skúsenosti je dole pod článkom: https://www.modrykonik.sk/pad-v-tehotenstve/

@munu
@mima07
@didusa.risulo
@mercy
@maja5

brady1
27. feb 2014

neboj malinky je chraneny v placente ako v perinky, pokial si nepadla bruchom na nieco ako na roh alebo nieco tzv.ostre tak by sa nemalo nič stat, to sa len hovori, že babenku sa moze aj zlaknut, to len nasledkom ty že si sa zlakla a zrychlil sa ti tep tak aj babbedku lebo ste prepojeny. Neboj babenko je chranene,ja som spadla zo stoličky, teda zlomila sa po do mnou a ja som naopak ku podivu ostala pokojna a zacala sa smiat a citila som ako mala spokojne zakopkala. Preto nestresovat a uživaj si tehulkovanie a aj babo bude spokojne.

brady1
27. feb 2014

@brady1 bože to je gramatika, sorry nevšimla som si ako to pišem 🙂

siska765
25. dec 2014

myslite ,ze pad na bok v 17tt moze nieco zanechat na babetku?teda myslim konkretne ze by sa potom inak vyvijalo ?

bony441
31. dec 2014

Ja som sa vcera strepala zo schodov buchla som si len chrbat tak snad je vsetko ok...maly kope normalne..ale zlakla som sa dost

lauricka
31. dec 2014

moja kolegyna 2x, raz na lade sa smykla a druhykrat zo schodov...a povedala, ze to ked babo prezilo, to moze byt jedine dievca, to len baby toho vela vydrzia 😀 A naozaj ma dievca a nic sa nestalo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre