Strach z pôrodu, z rastu bruška a z priberania

xtina1711
5. apr 2021

Ahojte baby vcera som zistila ze som tehotna teda potvrdil mi to treti test,kde boli krasne dve palicky..chcem sa len opytat,velmi som vdacna, ze budem matkou,velmi si zelam mat zdrave dietatko no mam velky strach z procesu tehotenstva,doslova z rastu bruska nie ze budem tucna alebo nieco,skor z prvych pohybov dietatka, a velmi velmi velky strach mam z porodu, z toho ked mi odtecie plodova voda a pojdem rodit ja asi skolabujem..nechcem vyzniet nejako hlupo,ale velmi mam strach z celeho tehotenstva zatial sa ani neviem tesit ..idem volat na gyn aby mi to potvrdil a bojim sa ze sa nebudem tesit ale cim dalej tym.viac sa budem bat..nic som nespala neviem sa zbavit strachu ..su tu aj baby co to mali podobne?nie so strachom ako sa postarat o babatko,ale procesu celeho tehotenstva a samotneho porodu...dakujem za pozitivne spravy🙂..

suge
5. apr 2021

@xtina1711 Budeme tu viaceré, neboj.💪💪

julie19
5. apr 2021

@xtina1711 vieš čo, nezačala som panikáriť lebo ja som panikarila už týždeň pred pôrodom lebo som mala silných poslickov “falošné kontrakcie” tak som bežala do pôrodnice že rodim 😱 vtedy som tam veru panikarila a keď som zistila že som urobila paniku z falošných kontrakcii🙈 no pustili má domov že sa mám vrátiť keď už to bude naozaj ... cely týždeň som sa sledovala, stopovala som si kontrakcie, kontrolovala zbalene kufre 🙄 a keď to prišlo o 4 v noci som zistila že hmm asi mi tečie voda ... tak to som ušla s takým vnútorným pokojom až mi to bolo samej divne :D tešila som sa že už je to naozaj a že zas odtiaľ neodídem bez bábätka 😅

kiki68
6. apr 2021

Ale prosim Ta, je to jediny cas kedy si mozes sadnut a jest s uvolnenym bruskom 😂 neni sa coho bat, je to super obdobie, Tak ako aj to po tom . Ja som pribrala 20kg , ono z toho bolo 15kg len voda. Cize to islo dole rychlo a bez namahy. Tych poslednych cca 5-6kg uz boli cvicenim. V tehu som nejedla sladke ( ale to radsej skrz preventivne opatrenie voci cukrovke, hoci som ju nemala a moc mi to nechutilo) . Mne bolo z vela veci nevolno a tak by som tehu nazvala skor dietou. Ale ziadna tragedia. Ku koncu som si to uzivala najviac a krmila sa ceresnami, jablkami, melonom. Teraz mam postavu, ze by som nepovedala , ze som rodila . Ziadne brusko, prave muz hovori, ze teraz vyzeram o dost lepsie. Cvicim ,jem zdravo. Tehu nie je nejaky koniec dokonalej postavy a je to prirodzena sucast zivota zeny. Sme na to stavane. Tiez som sa bala a teraz si tukam na celo, ze coho .

xtina1711
autor
6. apr 2021

@kiki68 nvm ja som.ten napdis nepisala ja sa vobec kil nebojim🙂 ja mam strach z rastuceho bruska ako z pohybov a tak a ked pride hlavny den ja skolabujem a bojim sa ze mi prepne strasne mam velky strach :(

mabenn
6. apr 2021

@xtina1711 ak tým nechceš prejsť sama a chceš si nechať pomôcť, odporúčam vyhľadať dulu

xtina1711
autor
6. apr 2021

@mabenn rozmyslala.som.nad tym som nestastna ako to prezivam :(

jolikaa
6. apr 2021

@xtina1711 hlavne si dopraj cas, este si len na zaciatku,musis to cele spracovat a ak by si aj nadalej mala strach,tak skus vyhladat dulu, alebo niekoho kto ta vypocuje a upokoji ta

xtina1711
autor
6. apr 2021

@jolikaa skusim je to treti den co som sa to dozvedela a ziadna pekna emocia len strach a triaska:(

jolikaa
6. apr 2021

@xtina1711 nic si nevycitaj,je to normalne, kazda zena to preziva inak

kiki68
6. apr 2021

@xtina1711 tak niekto tomu zmenil nadpis. Ja som mala mega brusko a je to v poho. Vobec sa toho neboj. Na zaciatku som mala podobne stavy ako Ty a ku koncu uplne oki. Lebo ten porod je taky, ze uz chcem to dieta vonku a vies, ze sa tomu nevyhnes a hlavne Ti pojde o to dieta. Ver tomu, ja som po nich hucala, ze podla mna to ide pomaly a nech maleho dostanu von ziveho aj keby mna rozkrajaju. No som tu cela ja aj mlady pan.

xtina1711
autor
7. apr 2021

Baby dakujem mohli by ste byt vsetky so mnou oocas tehu aj ked budem rodit?😀smejem sa ale som zufala

mamuch321
23. feb 2023

@xtina1711 Ahoj, ako to pokračovalo? ja este ani nie som tehotna a zazivam pocity, ktore opisujes 😀 Dakujem

xtina1711
autor
23. feb 2023

@mamuch321 vies co na to ze prisiel den D som bola dost v klude lebo mna proste nepustil rozum vyvadzat medzi ludmi a ani ma to nenanpadlo vkuse som sa s dakym rozpravala a fakt kazdy kto ma pozna nechapal o co mi cele tehotenstvo slo ake som so robila nervy a bola somkludna 😃to E ti napisem neboj sa nejdem ani riesit lebo mne to vraveli seci😃ale ja keby viem ake to cele bude som fakt o dost kludnejsia..mne pomohlo to ze sa tam vkuse dakto motal a proste som sa rozpravala ..fakt keby som sama asi ziapem ale dost mi to pomohlo🙂 ak budes potrebovat kludne mi pis 😊

lucia147852
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre