Strata chuti na mäso v tehotenstve. Je to normálne?

nikulqa
27. júl 2011

Stalo sa aj Vam,resp. mate niektora skusenost s tym, ze by Vam v tehu prestalo chutit mäso?
predtym som nevedela ani jeden den vydrzat bez neho a teraz ho vobec nemusim, a ked mi niekto ponukne mäso, tak odmietnem.

medveckaeva
23. dec 2012

Ja taktiež masko ee. Fuj fuj 🙂 ani rybicky nemôžem. Smrdkaju mi. Neberem tehu vitamíny a všetko je ok. Telo si pýta co potrebuje a odmieta to, čoho má dostatok 😉

khat
16. apr 2013

tak tohle je to, co jsem hledala celý týden na netu. Počáteční nevolnosti mě konečně přešly, že už snesu víc jak pomeranč a piškoty, ale nechuť k masu zůstala ba naopak vzrostla. Nemůžu ho ani vidět, cítit, ne-li dát do úst. Ale okolí mě straší, že maso prostě potřebuji pro dobrý vývoj mimi. Tak právě hledám jak s tím zápasí ostatní a zda to jde něčm nahradit. Předem kdyžtak moc díky za tip 😉

zaree
28. okt 2013

V 1. trim. som jedla iba maso a sladke, bolo mi stale zle a nic ine som nemohla. Potom sa to zo dna na den zmenilo asi v 14. tyzdni a maso mi neskutocne pachne (inak ani pred teh.som ho moc nejedla, obcas som si dala rybku). Dr mi potvrdila, ze to nevadi, hlavne sa snazit dostat bielkoviny a zelezo z inych zdrojov. 🙂

vroni
28. okt 2013

Ja som masozravec masozravy, obilniny akehokolvek druhu nedam dobrovolne do ust a prve styri mesiace tehotenstva som zmierala po spagetach, nockach, chlebe a podobnych pochutinach, ktore mi pred tehotenstvom sposobovali nechutenstvo uz len pri ich precitani na jedalnom listku. A namiesto cistej vody, ktoru uz roky pijem som slintala po cole a sladkych malinovkach (z vody som vracala, z malinovky nie) Normalne sa mi to sice nezdalo, ale bola som proti vlastnemu telu bezbranna. Po stvrtom mesiaci sa to pomalicky zase zacalo normalizovat... Jedina nezmenena ostala chut na zeleninu a salaty, tie mi chutili a chutia nepretrzite.

gangulienka
24. jún 2014

ja som teraz tehotna 3 krat a pocas kazdeho tehotenstva sa zo mna stala vegetarianka 🙂 ...proste celych 9 mesiacov bez masa ....ale ryby som jedla to mi nevadilo.....obe baby boli zdrave s vahou 3800 a 3300 g a myslim ze ani to tretie tym nejako neutrpi ze nejem maso 🙂

lia6
24. jún 2014

Stalo sa mi to pri druhom tehu-bolo mi z neho zle...a dokonca aj po narodení malého som cca tri roky bola bez masa-proste mi nechýbalo...a to som teda bola neskutočný masožravec! Malý je zdravý a mne to neuškodilo...teraz som sa ku masu vrátila, ale nejem ho veľa-z môjho jedálnička je to cca len 3 až 5%...a vôbec mi nechýba, teda aspoň nie v takej miere,ako pred tehotenstvom. 🙂

luky30102010
27. aug 2014

ja som pri malom prve tri mesiace maso nemohla ani citit a to pred tehotenstvom som bez neho nevydrzala ani den.ako prisiel prvy dn stvrteho mesiaca, dostala som chut na grilovane koleno 🙂

nella130
28. aug 2014

Ja tiež nemôžem mäso ani cítiť. Ani salámy.

pele
28. aug 2014

Ja to iste, pri jednom tehu maso ani citit, pri druhom maso stale. Normalne maso jedavam. Ja mam inak nacitane dost o krvnych skupinach a jedeni podla toho a v mojom pripade to sedelo, ze dietatko, pri ktorom mi maso nechutilo bolo nakoniec krvna skupina A (vegetariani) a druhe pri ktorom mi chutilo bola 0 (masozravci).
Detom inak aj teraz chuti to, co mi v tehu s nimi chutilo. Podla mna sa urcite nestane nic, ked cele tehu clovek maso neje, ja som napr. mohla rybu, tak som sa snazila tych viac, pridat strukoviny, tofu, orechy, ako tu niekto pisal, ale nesilila som to (ved sa to ani neda)🙂 Aj lekari radia pocuvat svoje telo, kym vam teda nediktuje samu cokoladu alebo cispy🙂

ajana1
28. aug 2014

ja som mala asi dva tyzdne kedy som nemohla jest paradajky 🙂 Inak daj si vela strukovin, cervenej repy a "watercress" aby si doplnila zelezo. A najlepsie zapit pomarancovym dzusom aby sa lepsie vstrebalo. A aspon hodiny neprijimat nic s calciom.

domin9
25. aug 2015

ja som v 17 tt, uz koncim, a maso nemozem ani citit.. som z toho trosku vyplasena, predsa su tam ziviny, ale neviem ho do seba dostat... strasne mi srdi.. uz som ho nejedla ani nepamatam.. sice celkovo teraz nejem skoro nic :( .. naprasky som z toho.. ze to takto je.. :(

mlcika
21. dec 2020

Juj, ja keď počujem slovo mäso hneď mi príde zle :( Blížia sa Vianoce a u doma to bude veľmi zaujímavé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre