Tehotná a strach zo všetkého. Je tu niekto na tom podobne?

maca88
7. aug 2008

Ahojte,
ja som prave v 6 tt a mam priserny strach zo vsetkeho, ci sa mi nieco nestane, ci je male v poriadku je to uz pomaly nezvladnutelne, chyta ma panika, tazko sa mi dycha....bojim sa ze ublizim dietatku

bola som uz aj na ultrazvuku a vsetko bolo OK, tak neviem preco to robim, ale som zufala, myslela som ze ked konecne budem tehotna, budem neskonale stastna.....

snazim sa mysliet pozitivne ale neda sa to, strach je silnejsi...

je na tom niekto podobne ako ja?

mikca
7. aug 2008

Klííd podívej co je tu těhulek a maminek a všechny to zvládají..strach je naprosto přirozený..počkej až se ti mimi narodí..ale nesmí se to přehánět..pak mimču opravdu ublížíš...takže se hod do pohody mysli na mimčo... 🙂

meleri
7. aug 2008

první tři nebo čtyři měsíce je to takové divné...děláš dobře že se šetříš.
ale malé procházky pokud to fyzicky zvládáš neuškodí..
já měla v prvním trimestru celkem depku, taky se mi motala hlava a špatně dýchalo..neboj, všechno odezní a pak se už budeš strašně moc těšit! tělo si musí zvyknout na ty těhotenské hormony,a jak si zvykne tak už to bude v poho!

maca88
autor
7. aug 2008

ja sa snazim, ale nejde mi to, mam teraz napr. hrozne zapchaty nos a tazko sa mi dycha a hned ma chyta panika ze babo ma malo kyslika.....

ivana26
7. aug 2008

maca ,to poznam. mne to preslo az ked som porodila, teraz uz nemam cas rozmyslat nad blbostami. musis to len predychat a zamestnavat sa niecim.

sandrika
7. aug 2008

maca prvorade sa ukľudnilebo akniečo ubližuje miminku takje to stres nie tvoj upchatý nos...ja som celé tehu prezvracala, kde mal naozaj vtedy nízky prísun kyslíka, pila som pivko, chodila veľa pešo,maovala, vešala záclony, umývala okná a keby sompri pôrode nemala v pošve infekciu tak by sa mi synček narodil úplne zdravučký takto bol smrteľne chorý, ale najdôležitwejšie je aby si bola v pohode. Keby si zrovna dostala chripka tak to miminku neublíži neboj sa pekné tehu

lili03
7. aug 2008

Ahoj maco, ono to miminko zas tak přecitlivělé není, já jsem 3 měsíce zrvacela několikrát denně, taky jsem se bála, že mu to musí ublížit, nehledě na to, že jsem do sebe nedostala žádný živiny, už vůbec ne nic zdravého, skoro jsem nic nepila, ale mimi je silák 🙂
A jak je to dlouho, cos zjistila, že jsi těhu? Já jsem ze začátku taky byla spíš nervózní, než že bych se nějak radovala. Bylo to plánované, ale člověka to přece jen zaskočí. Navíc pracují hormony, ale to se urovná. Ten začátek bývá někdy opravdu divný. Ale jak mi bylo špatně a do toho jsem měla stres v práci, ani jsem nestačila na miminko myslet, takže si to vlastně užívám až teď, teprve přemýšlím nad kočárkem a tak 😉

meleri
7. aug 2008

hele zacpaný nos mám taky tedkom během těhotenství, a kdyby jenom zacpaný nos....ono se toho ještě zacpe víc! 😅

Pokud nezvracíš, tak to máš náhodou super, já taky měla tohle štěstí...vím ty závratě jsou o ničem, jakoby byl člověk nadrogovaný, ale to je nízkým tlakem...to se pak srovná, ale chce to trpělivost! Mě do toho ještě brutálně bolela pánev, že jsem pajdala jak Geoffrey z Angeliky..

inka04
7. aug 2008

ahoj maca88... tak to som rada, ze nie som sama taka "divna", uz som si myslela, ze som sama na svete.... ja som v 5tt, prezivam podobne co ty... vsetkeho sa bojim... ked sme planovali mimi, tak som si snad myslela, ze to ani nezvladnem, ze sa budem bat cokolvek zjest, niekam ist a pod. ... a teraz az na par depiek som celkom v pohode... avsak aj ja sa velmi bojim...ani nejdem menovat coho vsetkeho, lebo by sa to tu nezmestilo... najhorsie je, ze my to nevieme nijak ovplyvnit... preto to ber tak ako to je.... a tes sa! .... ja sa snazim vsetky tie cierne myslienky vytesnovat....

maca88
autor
7. aug 2008

lili03, pred tyzdnom som si robila test, ale vyplasila ma doktorka, tak som stihla za tento tyzden aj zmenit doktorku, a nova doktorka mi spravila aj ultrazvuk. Ten den bol krasny , hrozne sme sa aj s manzelom tesili. Ale na druhy den to zacalo.

Hrozne nechcem malemu ublizovat. Nechcem byt ani v strese, ale ja proste taka som odjakziva, vsetko vidim len cierne. Neviem sa skoro z nicoo tesit. Ja som uz chodila aj ku psychologicke, a myslela som ze je to za mnou. Ale pravdepodobne nie je.....

ja si dokazem nahnat taky panicky strach ze sa mi zasne horsie dychat a klepoce mi srdce....a je mi na odpadnutie...

martinka17
7. aug 2008

maca
tak ja som už 15tt a stále sa bojím, každý menší kŕč v podbrušku ma vystraší, dávam pozor, aby som nenosila ťažké veci....., ale zase veľa chodím pešo, aj po schodoch. ale aj tak neviem niekedy spať, Jednoducho mám stále strach z potratu..takže nie si iste sama ale hlavne držím palce, nech ťa to čo najskôr prejde 😀

sandrika
7. aug 2008

maca tak vyhľadaj pomoc zase, miminku sa určite nič nestane, nesmieš na to ani myslieť, nemá sa mu prečo dačo stať

maca88
autor
7. aug 2008

uz som aj volala doktorke, ale je na dovolenke tento tyzden, a na buduci tyzden idem na dovolenku,tak az potom sa mi podari k nej dostat....

dufam ze sa mi podari nieco s tym urobit, aby sa to aspon zmensilo.....

ja sa snazim kazdy den sa poprechadzat, doma upratujem varim, chodim do prace, ale neviem sa poriadne na nic sustredit....

keby sa mi podarilo zahnat tie cierne myslienky, stale sa snazim aspon usmievat, to mi trosku pomaha, aj sa s malym rozpravam....ale je to priserne tazke....
hlavne chcem byt stastna...

xsipm04
7. aug 2008

maca88: Koukám, že jsi z Martina, já bych ti doporučila obrátit se na Patrika Balinta
http://www.regresnaterapia.sk/
v pravo je záložka, kde se můžem objednat na terapii a tam máš popsané, co on nabízí pro těhulky.
Myslím, že u tebe je nejdůležitější odstranit ten strach a určitě ti to půjde líp, když ti s tím někdo pomůže a bude to pro tebe i dobrá příprava na porod.
Jinak on je děsně super, jsem byla na jeho přednášce a bylo to moc fajn.

maca88
autor
7. aug 2008

dakujem, napisala som mu mail mozno mi pomoze
inak vsetky ste mi pomohli, dakujem za povzbudzovanie, a dufajme ze sa z tohto stavu nakoniec dostanem

katarinkad
7. aug 2008

maca, mas pred sebou este velmi dlhu cestu. Si este len na uplnom zaciatku tehu. 😵 Ale babetko si si zelala a urcite si aj stastna, ci nie? Len u teba tie zle pocity prevladaju nad tymi pozitivnymi. 😢

Nebudem ti pisat, ze ono to prejde a vsetko bude super, lebo v mojom pripade to takto nebolo a nie je. Strach o babetko a obavy ma sprevadzaju celym tehotenstvom. No babetko sme si velmi zelali a preto sa snazim byt pokojna a vydrzat to. No nie je to vzdy lahke. Som tiez taky trulko ze sa kvoli vsetkemu stresujem. A hlasky typu "tehotenstvo je to najkrajsie obdobie v zivote zeny" ma doslova vytacaju!
Ja ked som zistila ze som tehu, bola som s manzelom velmi stastna, no ten pocit stastia coskoro vystriedal strach a obavy z toho nepoznaneho, nevedela som co tehotenstvo obnasa, aku dlhu cestu plnu prekazok mame pred sebou. Je to nase prve dieta. V prvych mesiacoch som sa pri kazdom zaboleni v podbrusku strachovala ze potratim, ked som mala krvavy vytok, tak som salela, ze je to uz potrat...potom u mna zacali nevolnosti, to nebolo tiez velmi prijemne, trvalo to do 5. mesiaca, medzitym testy na vyvojove vady, morfologicky utz....cakanie na vysledky bolo pre mna hrozne, predstavovala som si tie najhorsie scenare....potom sa u mna objavilo busenie srdca, kombinacia nizky tlak a velmi vysoky tep...behanie po kardiologii....mavam zavrate...potom zle krvne vysledky...prislo tvrdnutie bruska....palenie zahy...som anemicka, bola som tyzden v nemocnici kvoli nizkemu tlaku a zlym krvnym vysledkom...bolia ma hrozne klby, v noci toho vela nenaspim...teraz sa stresujem kvoli tomu, ze na poslednom utz sme mali zle prietoky...jednoducho neviem nemysliet na to ze kedykolvek sa moze nieco stat nasmu babetku a neviem si tehotenstvo vobec vychutnat. Prave naopak toto obdobie je pre mna dost stresujuce, deprimujuce, hormony si so mnou robia co chcu, som precitlivena a tolko co som sa naplakala v tehu, som snad este nikdy neplakala. No nastastie sa to strieda aj s pocitmi radosti a stastia, takze nie je to az take zle.
Tymto ta vobec nechcem vystrasit. Chcem len aby si bola pripravena na to, co vsetko ta moze pocas tehotenstva postretnut. 😀 Snaz sa preto nemysliet na to zle, bud optimistka, neboj sa, vsetko dobre dopadne. To ze sa budeme stresovat predsa nepomoze ani babetku ani nam. 😉 No sama viem, ze ono sa to lahko hovori....

maca88
autor
7. aug 2008

mas pravdu Katarinkad , a dakujem za povz 😒 budive slova, potrebovala som ich pocut 🙂

Snazim sa to riesit vsetko uz teraz aby som tie horsie chvile potom zvladla.....viem ze ma caka dlha atazka cesta, ale ak nakonci bude krasne zdrave babatko, tak to vsetko bude stat zato

martinka17
7. aug 2008

katarinkad
možno to macu vystrašilo, ale mne to skôr pomohlo. Mávam tiež strach a vďaka tebe sa mi "nezdá" až tak zbytočný. Vydím, že stále sa len tešiť nevie každá. Ja som sa po deckých veciach ešte ani nepozerala, keď mi niekto núka nejaké veci pre bábo, tak pekne poďakujem, že ešte je skoro a jediná vec,ktorú som si objednala je uteráčik z Nivea katalógu, lebo mi príde až do 60 pracovných dní..teda o 3 mesiace a bol len do vypredania zásob 😒
Máš to ťažké, prajem Ti fakt už len pekné posledné týždne.......a ešte krajšie obdobie po pôrode 😀

katarinkad
7. aug 2008

maca, urcite to stoji za to! Inak by sme to vsetko nepodstupovali. 🙂 Ja tiez dufam, ze na konci tejto dlhej cesty, nas bude cakat nase vytuzene babetko a ze pri pohlade nan na vsetko to zle co sme si v tehu vytrpeli zabudneme. 😵 😵 😵
Drzim ti palce, aby si to v pohode vsetko zvladla. Mozno mas zbytocne obavy, mozno budes mat super, bezproblemove tehu a budes si ho uzivat. Kto vie? 😉 😉 😉

katarinkad
7. aug 2008

martinka, dakujem.
Poviem ti, ja ked som este nebola tehu velmi som sa tesila na nakupovanie vsetkych tych krasnych detskych veci, tesila som sa ako si budeme vyberat kocik, zariadovat izbicku....no ked to uz naozaj prislo, tak az tak velmi si to nevychutnavam a az tak velmi sa z toho netesim. Sice uz mame nakupene skoro vsetko pre nase babo, no vzdy ked sme nieco kupili, tak som mala z toho aj taky blby pocit, ze co ak sa nieco stane, co ak ....co budem robit s tymi vsetkymi vecami.

milhaus
7. aug 2008

maca nestresuj tak moc, ja som sa hambila za bruško pomaly do 7.mesiaca ale babo som chcela, ked mi to dr.potvrdil tak som sa rozplakala ale predtym som vedela že som asi tehu
aj mne sa tažko dichalo v lete ked som bola asi v 4.mesiaci, dusilo ma v tych tropickych horučavach, viac som pila ale i tak to nepomahalo, až ked sa trocha ochladilo bolo lepšie
chodila som všade, dokonca som sa bicyklovala v 6. mesiaci a svokra šla odpadnut ked to zistila i s mužom, ktory bol vtedy v nemecku, moja mama mi na to nepovedala nič, že aj ona sa vozila na bicykli
tehu prebehlo v poriadku len som sa začala skôr otvarat a mala sa narodila v 35.tt na konci toho tyždna a je v poriadku až na pruh a zväčšene teliesko na obličke ale povedali že pokial nebude mat zapal tak to nič nie je a ten pruh zatial s tym nerobia nič, nezväčšuje sa to ale tomu trocha asi pomohol i stres že sa narodila skôr tak nestresuj lebo manžel bol dlho v nemecku a ja tu sama a svokra ma jedovala do toho a už to bolo

hava77
7. aug 2008

ahojte, tak ja tiez mavam sem tam paniku .....nam este len minuly tyzden potvrdili tehu po KETe, a zakazdym ked mam bolesti v podbrusku na vajecnikoch a pod. tak stresujem.....prvykrat som mala skory potrat ☹ a tak si myslim ze je asi normalne ze sa tak viac bojim.......ale zaroven sa aj z drobca velmi tesim 😉

milhaus
7. aug 2008

hava u teba to bude normalne ten strach ked si už raz mala potrat ale to som sa i ja bala najmä ked už som vedela že je to dievčatko

maca88
autor
7. aug 2008

hrozne mi pomohlo uz len to ze som sa tu vypisala....je tazke to rozoberat doma s manzelom 🙂

ja sa za brusko teda vobec nehambim, dokonca aj teraz ho uz vystavujem na obdiv a to som len poriadne nafuknuta....a uz vyzeram ako v 5 mesiaci 😀

mne sa dycha tazko len kvoli tym stresom, ktore si sama sposobujem, a este k tomu sa pridala nadcha....

tiez este skoro nikto o tom ze sme tehotni nevie, bojim sa o tom rozpravat ked neviem este ako to vsetko dopadne....

adrioska
7. aug 2008

Ahoj Maca,
je dobre, ze si sa tu vypisala. Vidis, kolko ludi Ti odpisalo a ze vobec nie si sama so svojimi problemami. Ja som tiez podobny typ ako Ty, stresujem zo vsetkeho a tiez mavam cierne myslienky. Na zaciatku mojho tehu boli problemy, tak som sa tiez bala, ze potratim, potom neskor sa to ukludnilo a teraz s bliziacim sa dnom porodu sa zacinam viac bat, bojim sa, ze porodim predcasne, bojim sa toho, ake to bude, ked uz bude maly medzi nami, ako sa o neho postaram, ci budem zodpovedna a tak...a to mam 28 rokov...no co uz... ☹
Len tolko by som Ti chcela poradit, ze ak Ti aj napadnu cierne myslienky, treba sa nimi sice zaoberat, nie hned zahnat, lebo to nemusi pomoct, ale netreba prepadat panike. Treba ten problem nejak spracovat, pripravit sa na to, co ak nahodou...ale vsetko s mierou...aby si neublizila privelkym stresovanim sebe a svojmu babu. No a treba aj viac mysliet pozitivne, aby nas tie zle myslienky neopantali uplne...mysliet na to, ake je to fantasticke, ze sme dostali takyto dar, nosime pod srdieckom nase dietatko, mysliet na to, aku radost nam do zivota prinesie,...atd.
A z tej nadchy si tiez nic nerob, je to sprievodny jav tehu, sliznica je prekrvena a nostek sa upchava...ja mam tiez skoro kazdy den nadchu, lebo som alergicka a nemozem brat lieky... 😒

hlavinka
8. aug 2008

Ahoj holky, hlavne Maco 🙂
Co se tyce toho ucpaneho nosu, cetla jsem v chytre knizce, ze behem tehu je to bezny, ze to ani nemusi byt nejaka chripka nebo co, ale je sliznice otekaji a je to u tehu normalni. Mozna jsi treba i alergicka na pyl a projevilo se to az ted v tehu. To mimcu neublizi. Ja jsem alergicka, na alergii nic neberu (tedka) a holt smrkam a smrkam.
Ale mate pravdu, ze clovek v tehu stresuje. Bohuzel jsem porad nemocna, zanety ledvin, taky mam strach, zda ATB a ruzny vaginalni cipky nemuzou mimcu uskodit, ale asi nema cenu to resit. Nejak trochu verim, ze je to holt osud ci co. Proste bud bude vse ok nebo ne a Ty to neovlivnis. Nekdo pije alkohol, nesetri se a Buh vi co a ma zdrave decko a nekdo, ackoliv je ukazka zdraveho zivota ma pak nemocne mimco. Je to mozna nefer, ale jak rikam, proste to clovek neovlivni.
Takze se holky drzte, moc drzim palce a mala rada (mozna trochu blazniva), vzdycky pred spanim si rikejte (nevim kolikrat, treba 10X dokola, nebo nez unsete) to, co chcete, aby bylo, tzn.: jsem zdrava nebo jsme zdravi (ja a mimco), jsem klidna a tak ruzne. Ale musi to byt pozitivni, takze nerikat si: nejsem nemocna, nejsem tlusta. Kdyz nic jinyho, aspon prijdete na jiny myslenky a rozhodne to neublizi a treba to i pomuze 🙂
Tak hodne stesti 🙂

tilly
8. aug 2008

baby 😀
prvý krát som sa 9 mesiacov non stop bála a chcela som, aby bol malý už na svete, asi som si myslela, že tak ho lepšie ochránim, ale teraz už 3 roky non stop hysačím, aby sa mu niečo nestalo...

teraz som si test robila predvčerom a odvtedy mám zas strašný strach 😀

katarinkad
8. aug 2008

tilly, aj mne moj manzel hovori, ze teraz to je este nic. Ze este len ked sa maly narodi, tak az potom sa to zacne, to sa este len zacneme on bat a strachovat. 😀 No radsej na to ani nemyslim. 😀 😀 😀

maca88
autor
8. aug 2008

dnes som sa o strachu rozpravala aj s terapeutom ktory mi bol odporuceny vyssie, a dost mi ten rozhovor pomohol. A to bol zatial len telefonicky rozhovor, v pondelok som si uz dohodla aj stretnutie, tak dufam ze sa to zlepsi....

maca88
autor
20. aug 2008

bola som u lekara aj u terapeuta, odporucili mi homeopatikum Sedatif, na ukludnenie, uzkost a zaspavanie, lebo sa mi v poslednom case ani neda zaspat....chcem sa opytat ci mozem tieto homeopatika kludne brat aj v prvom trimestri....nechcem nieco pokazit, uz som zobrala 3 tabletky a neviem ci mam prestat alebo nie....pozrela som uz aj reakcie na internete ale tie su rozne a k tomuto lieku tam nie je skoro nic.....

Na letaku je napisane ze v pripade tehotenstva sa mam poradit s lekarom,.....tak tam asi je nejake riziko, alebo nie?

bianus
20. aug 2008

radšej sa porad s gyndosom, ci je to vobec mozne brat... 😒 aj ja mam strach, pretoze o prve babo sme prisli 😔 a teraz sme znovu tehu. stale sa snazim nejako sa ukludnit ... 😵 rozpravame sa s manzelom. stale sa mu hodim na narucia a pritulim sa .. a on uz vie, ze som taka nijaka, citlivucka 😵 velmi mi pomaha po psychickej stranke...vsetko spolu prezivame - strach - radost ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre