Tehotná v 19. rokoch

monikam20
9. máj 2018

Ahojte mam 19 rokov zachvilku 20 , som cerstvo vydata a tuzime s manželom po dietatku je tu daka na tom podobne ?

dzulik_
9. máj 2018

@monikam20 skús skupinu Mamina 23 🙂 tam sú mladé maminky

monikam20
autor
9. máj 2018

@dzulik_ dakujem ☺

monikam20
autor
9. máj 2018

@dzulik_ nenašla som tú skupinu

vierka0508
9. máj 2018

Ahoj, ja mam sice o 8 rokov viac mam 6 mesacneho syna, po svadbe sme si povedali ze si este trochu uzijeme, ale keby som vedela aka je to "fuska" splodit dieta idem do toho hned. Stalo nas to vela nervov ale usmialo sa na nas stastie. Ak mas milujuceho manzela a obaja tuzite po babatku tak nevahaj, nie je nic krajsie 🙂 zivot ma az teraz zmysel. Drzim palce

michaella94
9. máj 2018

Ahoj..ja som mala 19 keď som sa vydala a na 20 sa nám narodil prvý synček...teraz mám 24 dvoch synov a snažíme sa o tretie dieťatko 😊 môj muž je odolná starší o 18 rokov no sme šťastný a spokojný 😉

monikam20
autor
9. máj 2018

@vierka0508 my to nechceme odkladat , snazime sa no zatial nic

monikam20
autor
9. máj 2018

@michaella94 , to je super ze je tu dakto s mojim pripadom , pretoze strasne vela ludi ma taky nazor ze deti az okolo tridsiatky

vierka0508
9. máj 2018

@monikam20 nam ked sa uz dlhsie nedarilo, tak mi pomohli ovulacne testy. Ale zatial skus moc sa na to nesustredit, psychika robi svoje

eliska1986
9. máj 2018

@monikam20 ked mas milujuceho manzela,ste zabezpeceny-tak drzim palce pri snazeni o miminko.Ja som rodila ako 21rocna,rada by som si tehotenstvo este zopakovala🙂

kallanchoe
9. máj 2018

@monikam20 mam 30 a 2 ročného syna. Máš ideálny vek na dieťa. Keď sa na to pozriem teraz, mala by som dieťa oveľa ovela skôr. Teraz začali všelijaké zdravotné prekážky a neviem ci sa podari ešte jedno. V pôrodnici bolo veľa žien prvorodiciek okolo 30 aj po 30 a veľa z nich malo problémy splodiť dieťa.... Keď ste na to pripravený tak kľudne. Snažili sme sa od mojej 26-tky a porodila som na 28 r. .Niekomu sa podari hneď, niekomu to trvá. Prajem veľa šťastia 😉

sasenka6
9. máj 2018

Ahoj, síce nemám 19, ale o bábätko sme sa začali snažiť v 21 a podarilo sa nam az teraz (9tt), mám 25 a som veľmi rada ze sme išli nato skoro. Keď si predstavím ze by sme začali len teraz v 25 a toľko rokov by sa nedarilo a prvé by sme mali na svete okolo 30 tak to je pre mna uz silná káva . Aspon sme skoro zistili zdravotné problémy. Vždy som chcela mat do 30 vsetky detičky odrodené. A mám v rodine názory typu najprv kariéra a po 30 riešiť dieťa ale načo? Veď sme mladé este plne energie tak načo čakať ? Moja mamina mala moju sestru v 38 a vidím ako to teraz nezvláda, uz nevládze , nevenuje sa jej toľko ako mne. Mna mala v 22. Takze držím palčeky nech sa čoskoro podarí ❤️

kllamarka
9. máj 2018

jej no ja v dobrom zavidim, ze mate moznost v takom mladom veku. Ja som nemala ani zdaleka. O prvom som mohla zacat uvazovat tak okolo 27, porodila som v 28. No a v 35tke som porodila nasu mladsiu. A to teda poviem...ze vek teda neni len cislo (alebo ako pre koho...). Citim na sebe, ze potrebujem viac oddychovat, telo sa neregeneruje tak ako pred 15 rokmi.. Zvladam to, ale mala je just mega šidlo, takze niekedy som na hrane s energiou...aj popri starsej.
Drzim palce!

xnatalkax
9. máj 2018

aké ste mali prvé príznaky tehotenstva? a kedy

nika898
9. máj 2018

@monikam20 ahoj sice uz davno nemam 20 ale vzdy som chcela mat deti skoro a nie byt trendy a rodit az okolo 30. Teraz mam 28 a dvoch synov jeden ma 2 roky a druhy 4 mesiace. Je to uz trosku narocnejsie po fyzickej stranke a fakt si neviem predstavit mat babo este neskor. Teraz mam este aspon cas do 35 na 3 😀. Drzim palceky aby sa cim skor podarilo. Mi sme s tymto nastastie problem nemali ale aj tak zbytocne necakaj 😉

janikovaanicka7
9. máj 2018

@monikam20 taktiez v dobrom závidím, ze mas uz takto pekne zorganizovany zivot v mladom veku. U mna prisiel ten pravy partner neskôr a po vyze dvoch rokoch vztahu som mu parkrat naznačila, ze by sme sa mohli zacat snazit o babo, aby sme nemali nejake zdravotne prekážky....nechal si to v hlave ulezat a minuly rok v oktobri, 3 dni pred mojimi 29-tymi narodeninami mi vysiel pozitivny test. Tak sa tesime, porod je za dverami a na nasho Tobiaska sa uz velmi tesime. Prajem Ti vela štastia, aby to vyslo tak jednoducho ako nám, na prvý ci druhy krát 🙂

janikovaanicka7
9. máj 2018

@xnatalkax ahoj, my sme sa v septembri posnazili a hned ten mesiac som mala bolestive prsia ako pred MS, no ta neprichadzala. Ziadne zvracanie, ci nechutenstvo, len prsia väčšie o jednu veľkosť. A potom pozitivny test 🙂

meandbaby
9. máj 2018

@kllamarka ja zas som rodila v 36 a uplne vpohode, hned som behala a nic ma nebolelo.je to indivodualne.

ebi88
9. máj 2018

Ja vam tak povoem na rovinu, deti treba mat ked je na to cas, ja som rodila 1. 28 rocna a uz to je neskoro, podla mna, ale som robila opatrenia, aby som dieta mala, tj zasadne kroky v zivote, aj narocne dusevne, aj fyzicky, ale vedela som co chcem od zivota, tak som isla za tym, no mala by som omnoho skor keby som mala partnera, ktory by to so mnou zdielal, bol taky co nezdielal, nuz po rokoch dovidopo, laska nelaska, potom by som 50 tnicka sama fnukala ze nemam deti len chrena na krku, co videl len seba... tak to nie treba najst v sebe silu, vyhovorky su vyhovorky..ze preco sm cakala do 40 tky...? Nebol partner. No nebol ked pani preberala, alebo ani nechcela...a pripady, pockam este najprv kariera, a potom 36 rocna odzita stara mindza, sory, ide plodit prve, sa potom cuduje, ze dieta je chore, ze sa neda, ze ma potraty, a nakoniec je v nejakom reflexe v telke, alebo familii, ze dieta je chore lebo chyba lekarov, ona stara vrana 40 vyse, chlap to iste, hlavne ze kariera, vobec nekuknu ze su stari na deti. Takze unnna podpora vsetci co sa pre dieta rozhodli a rozhodli sa ho nat v pravy cas. Zaiste su tu brzdy ako skola praca peniaze, ale nech mi nikto nehovori ze do 40 treba cakat aby clovek bol priprqveny ekonomicky na dieta.

kllamarka
9. máj 2018

@meandbaby to urcite je pripad od pripadu 🙂 ja len hovorim za seba...nie, ze by som v pohode neporodila aj neodchovala...len som spomenula, ze ja a moje telo citime rozdiel ako zpred 15r 🙂

meandbaby
9. máj 2018

@kllamarka 1ano.suhlasim s tebou.Zas urcite vyckavat tak dlho zbytocne neodporucam ani ja, nikto nevie, ako to v konecnom dosledku bude u eho a rizika su tam.

vierockamatkova
9. máj 2018

Mne sa 1dieta narodilo keď som mala 19 a nikto s môjho okolia to neriešil že som mladá teraz mám 35 a predminulý rok k nám pribudli ešte 2deticky a to ešte k tomu končím 2stupen VS ekonomickej takže sa ničím netráp a čo ma prísť príde

vierockamatkova
9. máj 2018

@ebi88 ako sorry ale 36rocne prvorodicky nazývať stará minzda je dosť hlúpe a ke každého osobná vec kedy sa na dieťa cíti či lepšie je naplodit a potom pýtať cez rôzne zbierky a siedme nebo rôzne príspevky lebo to alebo hento

patusssha
9. máj 2018

Mne sa maly narodil vo februari 2013 a hned v maji som mala 21 rokov 😁 teraz mam cerstvych 26 a uz su dvaja. Jeden ma 5 rokov a druhy 15 mesiacov. Takze s mojho hladiska to podla mna skoro nieje. Som rada ze sme ich mali v takom veku. Sme mlady rodicia a mozme si s detmi uz len uzivat.

ebi88
9. máj 2018

@vierockamatkova nie je to nic hlupe, a nie je to nic lepsie ani horsie, mat 10 deti 30 rocna a po kariere sa na stare kolena s prachnivou suskou rozhdonit ze uz hadam aj dieta... to su oba pripady na hlavu.

ebi88
9. máj 2018

@vierockamatkova a nemyslim tym zeny co sa roky snazia a neda sa, tych mi je uprimne luto, tie moralne neuprednostnili svoje kariery a pohodlie pred rodinou a zrazu by chceli na starost vsetko a obvinuju vsetkych naokolo ze to nejde. Tak to su mindze pre mna

ebi88
9. máj 2018

@vierockamatkova tak ti poviem, pre mna to su sebecke zeny, ktore sa rozhodli uzivat si zivot a mladost slobodne, a svojim detom venovat svoju starobu...

monikam20
autor
9. máj 2018

@ebi88 Pekne si to napisala , ja mam 20 rokov a moja mamina ma 40 rokov a je to super ze mam taku mladu maminu☺

ebi88
9. máj 2018

@monikam20 dakujem,
ja viem ze sa vela starsich mamiciek urazi, ale tak niekedy na rovinu povedane veci su neprijemne, ale zial.
Ja uz tiez budem mat jedno prso nizsie a vacsie ako druhe, dole to uz nebude tiez celkom ako pred tym, a to som este rel. Mlada. Ale obetovala som to. Niekto sa “mladosti” a krasy a modernych trendov vzdat nedokaze, a potom na starost narieka, ze sa nedati pocat, alebo ze triple testy su katastrofalne... a moze za to lekar, vacsinou.. lebo lekar to zanedbal. Tieto pripady zien alw i muzov naozaj nemam rada, to je obraz sebeckosti doby a pomylenych priorit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre