Tehotná v 19. rokoch

monikam20
9. máj 2018

Ahojte mam 19 rokov zachvilku 20 , som cerstvo vydata a tuzime s manželom po dietatku je tu daka na tom podobne ?

ewell13
12. máj 2018

Ahoj ja som s mojim manmanželom od svojich 15-tich. Od zaciatku som vedela ze je to ten pravy a tuzili sme neskor aj po babatku. Ked som otehotnela mala som19on 24. Maturovala som s drobcom v brusku.maly sa narodil mesiac po mojich 20-tych narodeninach. Moj manzel pracuje v zahranici takze sme zabezpeceny kupili sme si byt a teraz mame druheho polrocneho krpceka. Mame vela precestocaneho nic nam nechyba ale hlavne mam milujucu rodinu. Ja som s na babatko tesila uz v 15mozno to znie hlupo ale od malicka milujem deti a vzdy som sa tesila na to ked budem mat svoje. Niekto sa na dieta citi az ked ma30' takze ak sa nato citis uz teraz taksup do toho lrajem vela stastia

monikam20
autor
12. máj 2018

@gir , ano pozname sa od 12 rokov ☺ vsetko je zalozene na dôvere ☺ z kamaratsva sa stala laska a nakoniec manzelstvo , trvalo to roky ☺ ale nikdy by som nemenila ☺ ked je clovek s krestanskej rodiny tak vie ze sex az po svadbe☺ mne mamina vzdy doverovala a ja jej ☺ a som jej zato velmi vdacna☺ a co sa tyka deticiek uvidime ako bude lebo zatial sa nam nedari☺ mozno ze sa nam zadari az ked budem mat tridsat, uvidime,

simusska
12. máj 2018

Ja a môj manžel sme spolu od 16tich. Sme rovnako starí. V 19tih, hneď po maturach , som neplánovane otehotnela. Bábo sme si nechali, pravdaže. Dnes už má dcérka takmer 9 rokov, pribudla k nej pred troma rokmi aj sestrička ☺️. Nikdy sme neľutovali, že sa nám pošťastilo tak skoro. MM ani na chvíľu nezaváhal, hneď bola aj svadba.

monikam20
autor
12. máj 2018

@ewell13 aj moj manzel pracuje v zahranici , je doma pomenej ale nevadi , aspon zarobi kedze nam treba kazdy cent pri stavbe domu, aj ja som na tom tak isto ako ty tiez uz dlho tuzim po babetku , mam kopu malickym babetiek v rodine a vzdy ked sme na navsteve tak nam vsetci hovoria no mohli by ste uz aj vy mat dake babo, posnazte sa 😂

ewell13
12. máj 2018

@monikam20
Moj manzel chodi na tyzden prec a na vikend je doma vtedy mi vzdy s detmi pomaha,..teraz ked mame dve je to trosku narocnejsie ked som s nimi sama,..ale ja to milujem ten adrenalin vela prace a malo casu 🙂... ja vyzeram este na15takze ked moj starsi syn na mna na ihrisku zavola maminkaa...
Vsetky oci na mne ze ty si mama?? :D ale nevadii.... ked to tak citis tak to tak sprav... ja ked niekedy stretnem spoluziacky sa mi vzdy cuduju ze oni by este babatko nezvladli ale ja som sa na babatko citila Vzdy. A moje deti ma v nicom neobmedzuju prave baopak dali mi toho vela. A pokial mas zodpovedneho manzela na ktoreho sa mozes spolahnut tak nieje co riesit

lenqua_12325
13. máj 2018

@gir tak to už záleží od situácie a možnosti. Ak nechce bývať zo svokrou nech ide do podnájmu. Ako väčšina mladých.

11mirka22
13. máj 2018

Ja som otehotnela v 19 tich s partnerom o rok starším, chodili sme asi 4 roky spolu už. Bola svadba, narodil sa nás prvý syn. O 6 rokov druhý. Boli sme manželmi 18 rokov. Bolo super mať deti tak mladá, mám s nimi kamarátsky vzťah. Lenže ako deti rástli, menej ma potrebovali, zatuzila som po tridsiatke ešte po bábätku, no manžel už nie. Tak som hľadala iné možnosti ako naplniť náš vzťah, no on už si užíval svoju slobodu, kamarátov a všetko o čo v mladosti koli deťom prišiel.. Tak sa naše cesty rozišli, a ja som si naplnila svoje materinske sny s novým partnerom a V 37 rokoch sa mi narodila dcérka. A tak viem porovnať. Je skvelé mať deti mladá, a je skvelé mať dieťa " stará " ak po ňom naozaj tuzis. Samozrejme, že mám k rodicovstvu teraz iný prístup, ale nie preto že som stará, ale preto že už mám bohaté skúsenosti a vidím, čo z tých chutnuckych babetiek vyrástlo, tak sa chcem vyvarovať chybám vo výchove. Ale vôňu miminka cítim rovnako.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre