Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

marfuuuska
27. júl 2009

Maja myslim, že žádná doktorka v tomhle nedokáže poradit. Byl by to jen její názor jako je můj nebo tvůj. Každý dítko je jiný a ty sama poznáš co bude pro tvoji Natálku nejlepší a jak jí to nejlíp říct. Já kdybych nepoznala dnešního muže, tak bych to asi řešila už dřív, aby s tim pocitem malej vyrůstal. Zatim nevim jak a kdy mu to říct, ale co jsem si na 100% jistá, že mu nikdy neřeknu jméno toho grázla.
Ze svý zkušenosti ti můžu jen říct, aby ses připravila na moc málo hodnejch lidí, který tvoje rozhodnutí budou respektovat a pak na moc zlých lidí, který tě budou přesvědčovat, abys otce nahlásila a kolikrát s tebou budou jednat jako s méněcennou. Já jsem kolikrát z úřadu odcházela s pláčem, když jsem cítila jak se na mě dívaj, když zjistili, že neni otec v RL.
Neznám tvůj důvod proč ses takhle rozhodla, ale já to musela udělat. Nejdřív mi vyhrožoval, že ze mě dítě vymlátí a když už jsem byla víc těhotná, tak zas, že mi ho sebere, protože jsem ve škole a stejně se o nej nedokážu postarat a bude se o malýho starat jeho matka. Prošla jsem si v těhotenství peklem. Až do konce jsem se musela schovávat a ještě půl roku potom jsem se bála, aby to nedal k soudu o určení otcovství. Naštěstí to neudělal (všem jsem lhala, že neni dítě jeho a že ani nevim s kym ho mám, tak to bylo snažší) a namísto toho se rychle oženil a založil si rodinu jinde. Naštěstí pro nás 🙂
Lidi mi říkala, že z něj dostanu aspoň alimenty, ale já si nedokázala představit žít s pocitěm, že kůli pár korunám mi může malýho sebrat a odjet s nim pryč a pak by s tim naše soudy stejně nic moc neudělali.
Ale ty to máš už určitě vyřešený. Držim ti palce ať vše dobře dopadne a jste obě holky zdravý a šťastný 😵

phoebe003
27. júl 2009

maja děkuju za přivítání 😵

nechci do toho nějak kecat, nebo se vměšovat, ale moje kamarádka zažila to jisté, co ty majo, ten její se na ní vykvajznul jak mu řekla, že je těhulka. těhu zvládla sama a porodila holčičku (Michalku) des už jí jsou 2 roky. asi 4 měsíce po porodu si našla přítele, který se nechal napsat do RL. Malá mu říká tati a nic se neřeší, a až se jednou zeptá, no nevím, jestli vůbec mít důvod se ptát, když ho bere od začátku jako svého tátu ale kdyby se zeptala, tak jí řeknou pravdu. Ale myslím, že k tomu nedojde...

aisha1011
28. júl 2009

ahojte..mozem sa pridat do tejto temy...som tehotna... 😢

maja177
28. júl 2009

marfuska, pisala som moj pribeh do slobodnych mamiciek, ked chces si precitaj a pochopis 🙂

pheobe, ja pochybujem ze si dakoho najdem, mozno raz ale tak skoro asi nie... prezila som si toho az dost a chlapov sa akurat tak bojim 😠 ved uvidme ako to bude, mozno ostanem aj naveky sama a nebudem mat co riesit 😀 a myslim, ze ked jej vysvetlim, co bol jej otec zac, tak ani nebude chciet vediet kto to vlastne je...

aisha, preco taky smajlik? 😒 ved cakat babo je ta nauzasnejsia vec na svete!!!!!!!!!!!!

aisha1011
28. júl 2009

ja viem...lenze ja mam 17..to by ani nebol rpoblem..skor rodicia ☹

garonka
28. júl 2009

aischa

gratulujem 😉 😉 😉 😉 len som zakukla sem

maja177
28. júl 2009

aisha, to je len prvy dojem...oni to prekusu a budu ti najhrdejsi stari rodicia na svete 🙂 neboj, viem o com hovorim 🙂

aisha1011
28. júl 2009

ja sa bojim zenie...ze najme oco to nepredycha...enviem mne sa ako keby zrutil svet
😢

maja177
28. júl 2009

aisha, aj mne povedal foter ze som neni normalna, ze on dedko este nechce byt a neviem co, nejaky cas sa somnou nerozpraval...a teraz? tak nakupuje vecicky jak zeravy 😀 neboj, hlavu hore, to bude dobre 🙂

aisha1011
28. júl 2009

asi som potratila...bo minule som mala spinenie...take silnejsie a na konci bolo trosiicku krvy takej svetlej..a teraz mi doktor volal ze testy z krvy su negativne aze mam prist v stvrtok tam..

motylik22
28. júl 2009

a ako si sa dozvedela ze si tehotna? s tehotenskeho testu? no ked vyslo ti z krvy ze niesi tehotna mozno ze si ani nebola....

aisha1011
28. júl 2009

prvy test z krvy mi vyisel pozitivny..no dneska mi brali znova krv a vysiel negativny...povedal ze nevei ci tie hodnoty pri prvom teste boli uz klesajuce ...rpeto mam ist k nemu vo stvrtok

marfuuuska
28. júl 2009

maja ráda si tvůj příběh přečtu. jen to nemůžu najít, tak dej prosím odkaz 😉

aisha to se stát může, že se mimi neudrží. Jak si psala, tak si se moc bála rodičů. Asi to tak má být. držím palce, aby vše dopadlo, tak jak si jen ty přeješ.

aisha1011
28. júl 2009

marfuska dakujem..vies ja by som moc cela babo...mne osobne envadi ze vy osm ho mala..ja mam rada deticky...no lenze vies...najme ti rodicia...nai skola ma moc enhneva..iba rodicia...mozno to tak fakt malo byt..mne to aj hneva ze som mozno potratila...ael je to zaroven aj dobre...

gerci90
28. júl 2009

aisha smiem vediet ci skola ako???dokončila bz si ju ,,ci by si si dala odklad kebý si bola tehotna????

aisha1011
28. júl 2009

hmm neivem fakt..ale urcite asi odklad ee..urcite by som chodila externe..priatel mi o tom hovoril...

gerci90
28. júl 2009

a čo ty hovoril??

maja177
28. júl 2009

ja som chodila do skoly aj s brusiskom jak svet, v siedmom mesiaci som maturovala a myslim, ze sa to da zvladnut uplne vpohode...aisha, len ty tento rok asi nebudes koncit 😒 ale podla mna, ked sa chce, da sa vsetko...aisha, je mi to luto....marfuska idem pohladat ten odkaz 🙂

aisha1011
28. júl 2009

hmm nei je nic iste..uvidime v stvrtok..ci som alebo ee..a da sa vybavit aj externe studium..ze by som chodila napriklad 2krat/tyzdenne na dake skusky??

romaroma
28. júl 2009

na strednej škole sa to podľa mňa nedá

gerci90
28. júl 2009

na strednej??cosi!!!!!určite nie,,a na tej mojej už duplooom,,bo ja mam týž.skolu a týž.prax:(

aisha1011
28. júl 2009

priatel co ma spoluziakov..teda mal..tak tak chodili...aj ine baby z jeho skoly

maja177
28. júl 2009
maja177
28. júl 2009

urcite sa da vybavit individualne studium, to je na kazdej skole 😉

romaroma
28. júl 2009

aj na stredných? napríklad ja ani na svojej výške nemam moznost dat si individualne studium

maja177
28. júl 2009

romaroma, na strednych hej...ved si zober napr. sportovcov, ludi co od malinkeho mala sportuju a maju nejaku karieru tak snad ju nenechaju kvoly skole...maju skolu na individualne studium, to je na zaklade dohody riaditela a ziaka, nicoho ineho... vysoka je nieco ine, strednu mat musis, teda aspon povinnu dochadzku ukoncenu, vysoku nemusis mat...

romaroma
28. júl 2009

aha, sportovci ma nenapadli, ozaj, modelky a tak. sranda. tak to hej, potom sa to ozaj asi v niektorych pripadoch da. mna velmi presviedcali, ze dokonca aj kazda vysoka ma mat moznost individ. studia, nanestastie to pravda veru nie je.

aisha1011
28. júl 2009

maja..ozaj to tak je???a keby som si to tak dala..tak ako by to bolo??ci to je vec dohody??ale potom myslim ze sa robia komisionalne skusnky nie?

andrea12737
28. júl 2009

Ahojte narychlo som sem nakukla...individualne sa da dat aj na strednej aj na vyske, s tym nie je problem...akurat budes musiet ist na komisionalne, a na vyske podla dohody s profakmi, nejake zapocty a pod...ale to by si hadam zvladla, ist v januari 4x za 2 tyzdne na skusky a to iste v maji....takze toto je najmenej...myslim ze by si to nemala riesit, pokial nie je co riesit, zbytocne sa tym budes zatazovat. 😉

maja177
28. júl 2009

aisha, podla mna ale do urciteho tt by si do skoly chodit mohla, bolo by to pre teba urcite lahsie jak sedet doma nad haldou knih a dohanat co sa vsetci ucia, a potom s toho robit skusky... skus behnut za riaditelkou a normalne sa snou porozpravaj ake mas moznosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre