Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
31. mar 2010

No pribrala som necele 3 kila, tak to vidno len trosku. Ale zatial to maskujem oblecenim 😀 Neviem, kedy im to poviem, ale asi az neskor, ku koncu skolskeho roku.

natalie_tmk
31. mar 2010

Muzi su sikovni 🙄 (samozrejme, nie vsetci). Teraz som na intraku, ale neviem, co bude po skonceni sk. roku...

bashenka
31. mar 2010

Hehe... vies co akoze ja ked som pribrala nejak 3 kila a maskovala to ...a potom im to vsetkym povedala tak oni mi povedali ze to na mne bolo vidno od zaciatku 🙂 to len ja som si vzdy myslela ze este je to v pohode to este nikto nezisti a pri tom to bolo uplne vidno 🙂 ...

bashenka
31. mar 2010

A myslis ze mamu to neprejde? A odkial to si? Ja nechapem inak take baby aj minule v telke bolo ze 16 alebo 17-tka porodila na intraku a vyhodila babo z okna ... akoze to je dost sila ... a tesis sa aspon ty? A ako sa bude volat?

miia
31. mar 2010

Ahojte,tiez som bola nastrocna ked sa mi prve dieta narodilo,a keby rodicia nepomohli neviem kde by som bola,s priatelom sme sa rozisli ked som este tehotna bola ale to bolo asi lepsie ako ostat s nim,hanbil sa za nase dieta...Natalie tebe veru nezavidim bo uz ked sa ti mama takto chrbtom obracia tak to je dost na nic,len aby ti aspon to byvanie platila ked uz ta z domu vyhodila,a priatel sa tiez nepekne zachoval,citam vas dlhsie tak uz co to o tebe viem a vela krat mi luto prislo ked si pisala ake to mas.drz sa,neber si k srdcu odsuzovanie cipohrdanie inych a pokym budes mat kde byvat tak aj o babo sa dobre postaras

bashenka
31. mar 2010

No keby aspon ta materska bola vyssia ale co z tych 180eur mlada mama co ani nezarabala a este k tomu bez chlapa ...

miia
31. mar 2010

ja som si musela najst pracu,po roku na materskej som zacala robit aj skolu som si dokoncila,tyzden skola tyzden robota.lebo naozaj tie peniaze nestacili.

bashenka
31. mar 2010

waw... tak to klobuk dole... ja som pri tej mojej hyperaktivnej dceruske nemohla ani externe skolu dokoncit .. nevedela som sa pri nej ucit a moja mama chodila do roboty nemal kto strazit a vecer som uz bola taka unavena ze jak som ju ulozila spat som zaspala v momente aj ja.

miia
31. mar 2010

moja je tiez hyperaktivna,ved to moderna ,,choroba", teraz,velmi vela takych deti poznam a mne hned v porodnici povedali ze s tymto dietatom to nebudete mat lahke,vobec nespala stacilo jej malo a to dost divne pri malom babe ved mne uz ako mesacna prespala celu noc ale cez den ani oko nezatvorila.moja mama nepracovala tak sa dalo ale unavena som byvala neskutocne.ale cim je Mirka vacsia tym je aj pokojnejsia,donedavna sme aj k pedo-psychiatricke chodili,lebo som sa balaako to s nou neskor bude ci sa na ucenie bude vediet sustredit,ale skolka ju zmenila a sikovna je.

bashenka
31. mar 2010

Moja ma dva roky a co poznam ostatne deti este ako 3rocne spavaju poobede lenze ked moju ulozim na obed spat tak potom vecer ani za svet... no a teraz som ju zapisala do skolky snad ju zoberu od septembra tak som zvedava jak to dopadne 🙂 ale uplne sa bojim lebo nema este ani tri roky v septembri bude mat dva a pol 🙂

miia
31. mar 2010

V kazdej skolke je to inak ale ak uz sa bude pytat cikat a nebude potrebovat cez den plienku tak by s tym nemal byt problem.chces ist do prace ci skolu dokoncit?

bashenka
31. mar 2010

Uz sa pyta ... ale nie stale lebo akurat sa mi pocikala... 😅 No a pojdem zarabat nejake peniazky od septembra do februara lebo vo februari mam nastupit dokoncovat este len druhy rocnik! ... takze to uz bude potom sama skola..vobec sa na to netesim

bashenka
31. mar 2010

A ty cakas uz druhe? Ja mam tak rada deti ze keby bola ta skola dorobena a boli by peniazky tak aj druhe si hned urobim :D

miia
31. mar 2010

Do skoly sa ide tazko naspat,ja mam len vyucny list,comu som nerada ale povedala som si aspon nieco,lepsie ako nemat nic.Teraz budem bez prace az do porodu,bo zmluva mi skoncila v praci a tehotnu ma len tazko niekde zamestnaju,co ma hneva lebo aj tych par eur navyse by boli
na nieco dobre

miia
31. mar 2010

Hej cakam druhe,o par tyzdnov mam svadbu tak aspon na nieco bude dobre ze nepracujem,vsetko si v klude vybavim,na toto babo sa moc tesim a uplne inak vsetko prezivam,akoby som tehotna prvy krat...predtym som sa vsetkeho bala,kazdy ma odsudzoval-slobodna matka a taka mlada...a bla bla.A kolko krat tie starsie co deti maju su horsie matky ako my mlade.

bashenka
31. mar 2010

Preesne... a co tak neskoro svadba ked prve ma 5rokov? To ti zaavidim teraz 🙂

miia
31. mar 2010

Preto tak neskoro lebo nezijem s otcom mojho prveho dietata,ten mal ine baby uz ked som tehotna bola aj preto sme sa rozisli.Teraz mam krasny vztah,babo sme chceli,moju dcerku ma rad a aj ona jeho.

natalie_tmk
31. mar 2010

bashenka - jasne, ja sa velmi tesim 🙂 Uz som s tym chcela viackrat skoncovat, ale to male ma proste taha dopredu a nedovoli mi prestat bojovat. Vsetko co robim, robim prenho, je zmyslom mojho zivota uz teraz 😵
Urcite nic take ako tie baby neurobim 🙄 Snazim sa hladat nejake centra pomoci pre mlade mamicky, keby som uz v najhorsom fakt nemala kam ist.
A zhanam si aj brigady - zatial to vyzera tak, ze budem mat dve. Dufam ze to zvladnem spolu so skolou a ucenim 😒
Ja som z Kosic. A to, ako sa bude volat babo zatial neviem 😀 Vzdy ked najdem nejake pekne meno, tak si ho dopisem na zoznam a potom sa rozhodnem 😀

miia - no dufam. Zajtra je ten den D, kedy sa s nimi na vsetkom dohodnem. Ale povedala som si, ze aj ked odmietnu, tak sa nemozem stresovat, lebo to mimcu este viac skodi.

bashenka
31. mar 2010

Tak to ti budem drzat palce !! A mysliet na teba dufam ze si este dame vediet ako to setko dopadlo 🙂 A ked budes mat mimi tak to si prerusis skolu nie?

natalie_tmk
31. mar 2010

Dakujem 🙂
Rozmyslala som nad skolou. Mimco sa narodi v septembri. Strasne by som to chcela zvladnut tak, ze prerusim len jeden polrok. A druhy polrok uz budem chodit + skusky spravim v lete 😒
Ak nie, tak prerusim na cely rok a potom si dokoncim - strednu musim mat dokoncenu! A vysku max. externe

bashenka
31. mar 2010

No to hej aj ja chcem mat dokoncene vsetko ale kam das mimi? Ja som ho nemala kam dat tak som musela prerusit normalne na 3 roky. Ja nastupim do skoly vo februari o rok.

natalie_tmk
31. mar 2010

Prave to neviem. Ale skola ma ZATIAL netrapi 😀
Teraz, kym este nemam stopnute financovanie od rodicov - cize do zajtrajsej navstevy ( 😀 ) pokupim nejake veci drobcovi. Na vychode je to lacnejsie ako v BA. Zajtra doobeda sa ide nakupovat 😀

bashenka
31. mar 2010

To uz nejak skoro nie? 🙂 A co teda rodicia? Jak sa k tomu stavaju vobec u nich nebudes moct byt? Ved to bude ich vnuca..prepokladam prve 🙂 Ja mam babku na vychode inak 🙂 a som myslela ze ju pojdem pozret teraz co budu tieto sviatky ale neviem este :D a hovorila mi tiez ze je to tam dost lacne

natalie_tmk
31. mar 2010

Tak ako vzhladom na vychodoslovenske platy je to tam drahe. Ale na BA pomery je to lacnejsie 😀

Rodicia mi kazali rozhodnut sa - potrat, alebo mam odist. Tak som odisla - potrat pre mna neprichadzal do uvahy...
Ano, je to ich prve vnuca, ale pre nich som hanbou rodiny. Mozem kaslat na taku rodinu. Sice sestra s bratom sa ma zastali, ale vela toho nezmozu 😒 tak im ani nic nevycitam.

bashenka
31. mar 2010

ja neviem ci je to tam kazdy takyyy.... ale akoze moja mama tam ma dve sestry... hej moja babka je z presova a tam su asi vsetci taky zadubeny boze... ja som to babke ani nemohla povedat lebo by dostala asi infarkt no ked sa laura narodila tak mama jej to nejak oznamila ... akoze a uz uplne citim ze ma bere inak...a jedna zo sestri mojej mamy sa s nasou rodinou uplne prestali bavit akoze total drbla rodina. No boze tak sa stalo a co teraz? som sa mala odstrelit? Neze by sa tesili oni na mna povedali ze som jak ciganka ci co... Tak celu taku rodinu mozem s prepacenim j*bat do papule a aj ked tam raz pojdem ta babkou tak ani tych ostatnych nechcem vidiet,

bashenka
31. mar 2010

Ziadna hanba mali by byt na teba hrdy aspon jak si sa k tomu postavila sak niekto nieje schopny sa o dieta postarat v 30-tke

natalie_tmk
31. mar 2010

Ja mam pocit, ze ludia su zadubeni na celom svete 😀 Rodina mi sice byva v meste, nie na dedine. Ale niekedy sa mi zda, ze ti dedinski ludia (nic v zlom, nemam nic proti nikomu) su zaostalejsi v tychto veciach. Uznavaju sex po svadbe a dieta az niekedy v 28ke a aj to na teba zazeraju. Musis mat svadbu, pravidelne chodit do kostola a neviem co este. Tak ja rozhodne nepatrim k takym ludom 😀
Ja som sa uz na rodicov vykaslala, ked sa k tomu takto stavaju. A aj keby potom neskor zmenili nazor, nevratim sa k nim. Cloveku, ktory na zaciatku tehu posle svoju dceru na potrat by som uz nemohla verit nikdy. Mozno som priliz tvrdohlava alebo co, ale na tuto reakciu proste nikdy nezabudnem.

bashenka
31. mar 2010

No su zadubeni ..ale nie kazdy sa ocitol v takej situacii ako ty alebo ja pred dvoma rokmi. Kazdy ma na to uplne iny nazor len skoda ze tiii ktori by ti teraz mali pomahat sa otacaju chrbtom. Ale sak mozno sa to este zmeni do porodu este daleko 🙂 Tak zajtra alebo kedy este popiseme ze co a ako 🙂 ja uz padam lebo treba malu umyt urobit mliecko a za chvilu pride drahyy 🙂 tak sa luuucim 🙂

natalie_tmk
31. mar 2010

Jasne, dam vediet 🙂 Pozdrav odo mna malu 😀

kattka08
31. mar 2010

Ahojte, ako sa mate? 🙂 Ste tu niektora, ale som tu zasa sama? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre