Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

valria321
2. apr 2010

awojte tehulky fiha je vas tu čoraz viac chvilku som si čitala čo tu píšete ja už tiež niesom nasťročna ale preboha ved je to nadherne že sa tak snažite naozaj vam to bude stať zato ja by som svoju babulku nevymenila za nič na svete tak ju lubim držim vam všetkym mocisko palčeky uvidite dobre to dopadne a o rok sa tu zidete a budete si pisať ako sa vam dietky pekne držia rastu a robia pokroky ešte raz držim palce všetky to zvladnete aj ked viem že niekedy to nieje lahke🙂

natalie_tmk
2. apr 2010

tara v skole si to este nepovedala? Skus zajst za psychologickou (aj skolskou). Povedz jej celu situaciu. Ona by mala spravit posedenie aj s tvojimi rodicmi. Aby ste to vyriesili spolu, cez nejaku tretiu, nestrannu osobu, ktora ale bude kvalifikovana.

tara39
2. apr 2010

valri mna posielaju na potrat 😢
natalie neviem ci vobec v skole take daco je, a to uz bude neskoro 😢 jedine ze by som to povedala tete co je v Nemecku ale ktovie ako to vezme ona 😢 neviem baby

krpcek
2. apr 2010

tara skus tu tetu - mozno ta pochopi a dohovori rodicom. . .
zas musim ist vencit. 😀

natalie_tmk
2. apr 2010

tara tak jej to povedz. Mozno to aspon ona pochopi, aj keby si mala odist byvat k nej. Hned ako mozes, sa s nou skontaktuj a celu situaciu jej vysvetli. Nejaku rodinnu blizsie nemas??

valria321
2. apr 2010

preboha a kolko maš rokov ?skus sa snimi normal porozpravať povedz že to nedokažeš alebo čo ved v takejto veci ti nemôžu predsa prikazovať viem ale že si ešte od nich zavisla to je s prepačenim na hovno ale ver že ta z domu nevyhodia to je len prvotny šok ser na nich zatial🙂

bashenka
2. apr 2010

A odkial si? Lebo v BA je take zariadenie kde sa buduce mamicky mladee chodia poradit co a ako je to aj pre rodicov oni by mohli trocha pomoct ja som dostala taky papier ked som bola tehotna ale uz ho nemam. Na internete nieco take bude tak skus popozerat viem ze v Petrzalke pri mne to je ale neviem ci aj tam kde byvas ty.

natalie_tmk
2. apr 2010

krpcek - si kupila psika sebe ci dcerke? 😀

natalie_tmk
2. apr 2010

tara ja som si hladala centra pomoci pre mlade matky, kym som este nevedela, ako to bude vyzerat. Na internete je viac takych stranok, ja som si nasla par takych domov.

tara39
2. apr 2010

mam ale asi budu vsetci proti. no asi jej to poviem a uvidim...vsak ked to nebude chapat ani ona...tak uz neviem potom

natalie_tmk
2. apr 2010

Najskor skus ju. Kasli na to, ze sa pre to tvoja mama nastve. Nejaku zachranu snad najdes aspon v tete...

natalie_tmk
2. apr 2010

tara ulozila som si jednu stranku - http://www.domov.estranky.sk/clanky/domovy-pre-...

tara39
2. apr 2010

valri mam 16 😢

valria321
2. apr 2010

tara no sice maš malo🙂ale to je vpoho nejdem odcudzovať ved predsa ak sa citiš byť matkou prečo nie tak ked si babo chcela bojuj on a nevzdavaj sa nikto nevie pochopiť čo to pre ženu znamena ak sa vzda drobca tak ešte raz to skus z rodičmi uvidiš že to niakom časom vezmu fajn a budu sa tešiť

tara39
2. apr 2010

podla mna ked pojdem na potrat bude to horsie. viete, neprejde to nikdy. ked poviem ze nepojdem, tak to bude horsie nateraz ale ked sa narodi myslim ze to bude lepsie...ale potrat neprejde nikdy...valri ak si ho necham musim teda odist

valria321
2. apr 2010

ale joj to by ti snad neurobili preboha čo to maš za rodičov?????moja ja musim isť off napišeme niekedy ked budem mať viac času držkaj sa zatial bude dobre🙂

natalie_tmk
2. apr 2010

Tara nechaj si ho. Radsej mimo domova ale s dietatom, ako stratit dieta ale byvat doma 😒 Na nic ta nechcem nahovarat, rob ako chces, to je len moj nazor... 😖

tara39
2. apr 2010

valri oni su fajn ale toto ich vzalo...
viem natalie len neviem co bude dalej

natalie_tmk
2. apr 2010

Ja viem, mas to tazke 😒 Tiez som sa tak isto citila, ale ja som mala istotu byvania (na intraku) aspon do konca sk. roka 😖

tara39
2. apr 2010

moja ja nemam ani to teraz...

bashenka
2. apr 2010

Natalie tak uz nemusis riesit ani spolubyvajucu 😒 ... Tara moji rodicia mali podobny nazor... ale teraz su najstastnejsi na svete ze je to ako je.

bashenka
2. apr 2010

no tym chcem povedat ze to je to teraz cerstve tak preto tak reaguju ked si to nechaju ulezat v hlave tak to moze byt lepsie

natalie_tmk
2. apr 2010

tara podla mna ked povies pred lekarom, ze si to chces nechat, nedonuti ta ist na potrat. Nekontaktovala si sa este s tou tetou?
Niektori lekari potrat z humanneho al. cirkevneho hladiska odmietaju, aj keby si bola len uplne na zaciatku.
Porozpravaj sa este raz s mamou. Nekricte na seba, normalne ako dve dospele osoby.
V kolkych rokoch ta mala ona?
Sla by si potom do nejakeho centra byvat, keby si nemohla zostat doma?
Povedz mame, ze ked ta vidi, ze tym vyhodi aj svojho vnuka/vnucku a znici mu tym detstvo (ja som tiez dost vydierala rodicov, aby som si aspon nieco vydobila).
Myslis, ze by to nechala tak, keby sa videla, ako si balit veci a odchadzas do nejakeho pomocneho centra? Naozaj jej to za to stoji???

tara39
2. apr 2010

bashenka ale cas je do utorka...dufam ze som uz presla dvanasty tyzden a ani sa to nebude dat
natalie a od kedy mas ty ten byt? mozno to fakt tak spravime 😖

natalie_tmk
2. apr 2010

* vyhodi

natalie_tmk
2. apr 2010

Neviem. Este som si ani nic nezacala zistovat. Neviem este ani v ktorom meste.
Dufam, ze si to dovtedy nerozmyslia, lebo sice odsuhlasili, ale foter presviedcal matku, nech mi nic nekupuje, nech odidem. Tak som este zvedava, ci ju nakoniec nepresvedci...

tara39
2. apr 2010

natalie ona povedala ze ani sa nemam pokusat pred doktorom robit sceny. porozpravam sa s nou mozno zajtra. neviem kde by som sla, vobec neviem...jedine ze do toho centra alebo priatel nieco vymysli alebo neviem

natalie_tmk
2. apr 2010

Tak si neviem predstavit, ze ty by si byvala v centre a priatel u svojich rodicov. Musite byt spolu, aj ked len u svokrovcov v jednej izbe. Povedz, ze si priatel najde aspon nejaku brigadu, ze sa budete sami starat.

natalie_tmk
2. apr 2010

Kasli na to, ze ti povedala, ze nemas robit sceny. Lekar musi jasne poznat tvoje stanovisko. Ty cakas dieta, nie tvoja mama. Ty rozhodujes.

tara39
2. apr 2010

priatel ma brigadu zatial a ze ma takeho sefa ze ked bude vediet o co ide zamestna ho aj ked nema este 18...len co lekar moja?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre