Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
11. apr 2010

Ja som akurat dojedla zmrzlinu so slahackou 😵 😵 Sice ma trochu poolieva hrdlo, ale... 😀

adka_praha
11. apr 2010

no my sme s malou nachcipane jak cip, takze ja radsej zmrzku nie... 😒 mame v mrazaku, ale tam jej je dobre... 😀 co ti teraz viac chuti? sladke alebo slane?

natalie_tmk
11. apr 2010

Vsetko rovnako 😀 Ale nejako sa neprezieram, zatial jem normalne 🙂

adka_praha
11. apr 2010

😀 ja som nemohla nic varene okrem parkov a zemiakov... 😀 ine psycho... 😀

natalie_tmk
11. apr 2010

Ja jem skoro vsetko 😀 Jedina chut, co sa mi zmenila, je cesnak - predtym som ho neznasala 😀

adka_praha
11. apr 2010

😀 ako mne jedlo vonalo a vsetko ok, len potom mi bolo zle od zaludka...akurat co som zboznovala a potom som z toho skoro tycky hadzala boli cierne olivy...ale uz ich nazad luuuuubim... 😀

natalie_tmk
11. apr 2010

Ja som sa bala, ci nebudem mat nejake divne chute 😀 A vsetci sa mi smiali, ci si nechcem dat kysle uhorky so slahackou atd. 😖 Ale nastastie nic take - obcas som sice pomiesala, ale to som robila aj bez tehu 😀

norikk
11. apr 2010

ahojte holky, ja mam za sebou extra den...boli u nas buduci svokrovci...dohodli sme sa,kde budeme byvat a zacali sme riesit svadbu..s milym sme zasli aj na faru, a dohodli ako tak s fararom... 😵 mam z toho take "velke oci" ze waaau...a moj mily je uzasny....sak viete,ze mnoho chlapov ujde abo cuva...ale on to prijal s kludom...aj humorom

natalie_tmk
11. apr 2010

norikk super, zavidim! 😀 😉 A kde budete byvat? 🙂

norikk
11. apr 2010

u svokrovcov....vela ludi aj chape,aj nechape preco...kazdy vravi,ze by ostall u vlastnej mamy...ale zas...newem ako by sa tu citil priatel.... s mojou mamou by sme sa asi dozrali.....a u priatela vyskusam nieco nove.....

natalie_tmk
11. apr 2010

norikk vela ludi nadava na svokry, ale nie kazda je rovnaka. Ta tvoja moze byt perfektna a mozno si s nou budes rozumiet viac ako s vlastnou mamou 😉

Tvoja mama (resp. rodicia) co na to hovoria? Maju sa navzajom radi?

norikk
11. apr 2010

nasi ano, v septembri budu mat s otcom 40. vyrocie svadby... 😀 mama je asi trocha smutna z toho,ze chcem vypadnut z domu......ale vsetky moje sestry utielkli z domu.....u nas by dve generacie v jednom byte asi moc nefungovlai...a tak verim ze so svokrou bude dobre, je celkom sympaticka a mila 😀

adka_praha
11. apr 2010

norikk teda tak super... 😀 sice ta nepoznam ale normalne mi to radost spravilo... 😅 na svokrovcov si treba v prvom rade zvyknut... 😀 ja som uz v stadiu "mam celkom rada"... 😅 ale nikomu to nevravte... 😀
natalie inak neviem, kto vymyslel, ze ide chut na kysle, sak som myslela, ze mi kyselina bude striekat zo zaludka aj nosom von, nie este si zaludok drazdit kyslymi uhorkami...a co je dalsia vec, ktoru isto vymyslel chlap, nazov "ranna nevolnost"... 😅

norikk
11. apr 2010

joj to neznasam "a mas ranne nevolnosti??"" by som najradsej odvrkla : "ne! celodenne" ti,co ne su tehotni,nechapu.....

buducamama
11. apr 2010

Jooj baby ani nevravte o tych nevolnostiach, ja sa asi od stvrtka dam na PNku, uz mi teda byva riadne zle. A to aj rano aj pocas dna ako pisete. Najprv mi to ako tak preslo ked som daco uzjedla, teraz ked daco zjem, tak ma to prejde, ale len na chvilocku a zrazu mi je zle jak keby som sa prejedla a napina ma. A chute mam, ale take ze uhorky tiez nie, skor na maso, mnam taka udena sunka, tej som zjedla na Velku noc na kila 😀 A placky tych sa neviem dojest. A mizne mi chut na sladke, ale tomu som len rada.

buducamama
11. apr 2010

A este viete co by ma zaujimalo? Ze ci uz zacinate trochu setrit alebo skor z coho planujete nakupit vybavicku. Ved len kocik, postielka su nezanedbatellne polozky. Ja sice pracujem, ale som zvedava jak na to vsetko naskrabem ked este najom do toho celeho zaratam...

adka_praha
11. apr 2010

hej...len sa dozvedia, ze si v tom, tak prve co spravia, ked ta stretnu, tak slahnu pohladom po bruchu... 😀 a na com som sa najviac smiala, tak ked sa niekto malej prihovaral na zaciatku tehu (akoby ich uz vnimala), tak hladkali mi brucho pod prsiami... 😀 a mala sotva zasahovala do podbruska... 😅
ale ako otazky "mas ranne nevolnosti?" a "ake mas chute?" teda vedu...inak mne zle nebyvalo a ked hej, tak zasadne az poobede alebo vecer... 😝

adka_praha
11. apr 2010

inak by ma zaujimalo co je na tych chutiach pravda, lebo este mi ziadna tehulka nepovedala, ze by mala nejake divne chute, ze to co dokazala skombinovat cez tehu, kombinovala aj pred... 😝

buducamama
11. apr 2010

Ja zas tie chute zmenene pocitujem, ale skor to, ze by som vsetko mozne pojedla, oblozene chlebicky a na to zakusky. A najviac to maso. A stve ma, ze zas napr. ovocie a zelenina mi nesmakuje 😒

norikk
11. apr 2010

tak mne je zle pri pomysleni na zeleninu, sunky maslo varene jedla ....ble, neznasam obrazky na jedlo 😀 ostalo mi to z prveho trimestra.... ani nemam moc chut, aj ked obcas aspon trocha...ale vzbudzuje to vo mne pocit na zvracanie, len si pomyslim, napr na zeleninovy salat s majonezou, fuj .....

janka108
11. apr 2010

natalie, dostala som sa na net az teraz. na tvoju otazku, ci mozes kavu v tehotenstve, tak mozes, ale vsetkeho s mierou. nie smrtaky, ale raz za cas, alebo ak si bola zvyknuta aj pred tym, tak jedna za den je uplne ok. ja som pocas tehotenstva pocuvala svoje telo, ked som mala pochybnosti, pytala som sa lekara, ale v podstate dopriala som si na co som mala chut (samozrejme okrem cigariet, tvrdeho alkoholu a mojho oblubeneho tataraku🙂.

misss
12. apr 2010

Ajoj Natalie..kukala som konecne tu knizku..tak 1.pohyb som zistila, ze ci tim ta prelome 19-20 týzdna..v 20 už to bolo 100%.. 😀 😀

natalie_tmk
12. apr 2010

janka mozno ked mi bude dnes tak, tak skusim trosicku tej kavy - ja som ju nechcela hlavne kvoli tomu svojmu tlaku 😒

misss no tak si este nejake 2 tyzdne pockam 😀

misss
12. apr 2010

a mozno to uz teraz citis a nevies, ze je to ono.... 😀

norikk
12. apr 2010

ale to sa da tak skoro citit?? sak v takom malom brusku este nemoze byt silny futbalista :D ...ci?? od 17 tt do 20 tt brusko porastie rapidne??

misss
12. apr 2010

jasne, ze da..ja som to presne vedela v nejakom 19 týzdni, ale pocitovala som to uz asi týzden, len som nevedela ze to je ono..je to take zvlastne vlnenie..ved uvidis sama..mne rastlo brusko velmi rychlo..ved kukni v albume..neviem,ake velke brusko mas ty, ale ja som mala v 17tt uz dost velke..na konci som mala obrovske brusisko.. 😀 😀

adka_praha
12. apr 2010

ja som citila malu uz koncom 17-teho tyzdna... 😀 a nikto mi to nechcel verit... 🙄 proste som vedela, ze to cudne co citim, je mimi...a v 20-tom uz kopala, jak keby sa chcela na svet prekopat... 😀

norikk
12. apr 2010

ta dufamze sa dockam :D bojim sa,ze to budu len creva :( sak viete ze crevna aktivita je v tehu casta 😀

adka_praha
12. apr 2010

neboj norikk, to spoznas... 😀

misss
12. apr 2010

norikk urcite to spoznas a urcite na 100% aj uvidis...8o))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre