Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

bashenka
13. apr 2010

a kedy budes vediet co to bude? 🙂

natalie_tmk
13. apr 2010

Buduci tyzden idem na kontrolu, tak snad mi aspon nieco povedia 😒 A potom sa objednam aj na 3D.

bashenka
13. apr 2010

Mne nevedeli povedat az do konca tehu... som nakupila aj pre dievca aj pre chlapca a hlavne neutralne 🙂 az v 9. mesiaci mi povedali ze s väcsou pravdepodobnostou dievca 🙂 a tento sk.rok v skole dokoncis?

natalie_tmk
13. apr 2010

Nie nie, ja som teraz tretiacka. Ale ten prvy polrok stvrteho rocnika vynecham a druhy uz chcem chodit do skoly + maturity aby som robila v nahradnom termine - v lete.

bashenka
13. apr 2010

A kdde bude babo?

bashenka
13. apr 2010

ale ako budes moct nastupit v druhom polroku 4.teho rocnika ked prvy nebudes mat dokonceny?

natalie_tmk
13. apr 2010

Skusim si vybavit ISP, a do skoly by som sla na skusky 😒

natalie_tmk
13. apr 2010

Ja som o tom hovorila s riadielom minuly mesiac - ze ten prvy polrok by som asi nechodila (aj ked sa babo narodi v septembri, tak nestiham). Ale cely druhy by som mala, plus maturity v lete. Vraj by sa to tak dalo. Ak nie, tak cely 4.rocnik by som mala ISP.

bashenka
13. apr 2010

ja som blbaa lebo neviem co je ISP 🙂

tara39
13. apr 2010

ahojte, tak ja mam zaracha ako vravela lia a som tu len "nelegalne" kym nasi niesu doma 🙂 ide to v pohode len stale vsetkym lezim v zaludku, stale len kritizuju, len ma zdrbat vedia a pod...tak mam obcas stale stresy kto mi co povie a ja neviem co ked je to moja rodina, a ze som ich strasne sklamala atd...ale mam aspon babo, hadam aspon to ma bude dakedy chapat ked moja rodinka to pochopit nechce. aspon cast. minule prisla babka len pre to aby mi povedala ze lutuje nasich a ze, toto si dobre precitajte, som si mala mysliet ze to mam na cikanie, ze som 16 rocna soplinda...ako same dristy bez hlavy a paty...ako ked mi nechcu pomahat nech sa ani nestaraju do mna...no ale tak este si toho asi uzijem. brusko uz zacina byt vidno, no este nie tak ze pod svetrom ale ked si dam nanho ruku alebo sa pozrem do zrkadla tak uz je vypucene trosku... 😅 len keby mi uz chceli dat pokoj. by som bola rada. skolu si budem musiet robit ale hadam to nejak zvladnem aj pri babe 😵 uz sa tesim nanho, by som ho najradsej uz mala pri sebe. a vy ako s malymi? a s tymi tridsiatnickami som to myslela tak ako pisala ta kocka petre, neviem aky ma nick, ze poniektore len vzdychaju ake su unavene a neviem co...a nech si hovori kto chce co chce, je to pravda...cest vynimkam. a financne zabezpecenie je asi jedine co maju na rozdiel od nas

natalie_tmk
13. apr 2010

ISP - individualny studijny plan 😉

tara - super, ze si sa ozvala, potesila si ma 🙂 Mama s tebou bola u lekara? Co ti povedal? A priatel ako?
Tie reci si nevsimaj, ja som si uz zvykla, ze proste oni MUSIA zabrdat do niekoho... Aspon ze mas ako taky pokoj, a mozes zostat s babom doma 😉 Nechodis s mamou nieco nakupovat uz? 😀

bashenka
13. apr 2010

jaaj sak ja som to tak mala... ale potom som to zrusila lebo som sa nemohla babatku napolno venovat tak nastupim az ked mala pojde do skolky.. to budu aj lepsie znamky snad 🙂 a babky suuu babky 😀 preto som to mojim babkam ani neoznamovala 🙂

tara39
13. apr 2010

ahoooj natalie, ano bola som, za dva tyzdne mam ist do poradne a babo ze presne zodpoveda terminu poslednej MS tak je velke ako ma byt aj vsetko 😵 dufam ze ich to uz prejde lebo uz nemam nervy. ano ostanem len ten nas gympel a ISP asi da zabrat...v piatok mame ist. a ty ako? 🙂 inak ak chcete vam napisem cislo mozme napisat sms obcas lebo tu budem asi velmi malo

natalie_tmk
13. apr 2010

Ja chodim kazde dva tyzdne na kontroly, tak idem dalsi 😉

Super, ze je babo v poriadku 😉 Ja na to ucenie aj dost kaslem - uz aj teraz sa skoro vobec neucim... na co aj, ked viem, ze mozno ani strednu nedokoncim 😀 Ale TERAZ ma to vobec netrapi, prvorade je mimco 😉

A drzim ti palce, aby sa ti aj rodicia aj cela rodinka trosku ukludnila, nech to vezmu ako hotovu vec, ktora sa uz neda zmenit a bude uz len lepsie a lepsie 🙂

natalie_tmk
13. apr 2010

bashenka - aj ja to mozno tak urobim 😉 Dokoncit sa to da hocikedy, aj odlozit to mozes, ale detstvo svojej dcerky prezijes len raz 😉

tara39
13. apr 2010

natalie len ma hneva ze nasi sa zacinaju zmierovat a stale do toho dakto pride ze aka som sprosta atd a ide to odznova, potom sa fakt s tym nemaju AKO zmierit 😖

natalie_tmk
13. apr 2010

Ja viem 😒 Ale ostatnych do toho nic... Prvorada si ty a tvoje babo a potom nazor tvojich rodicov, ostatnych do toho H**** 🙄
Tvoji rodicia davaju na reci ostatnych? 😒

bashenka
13. apr 2010

Presne tak... a ty si ju potrebujem vychovat a ked ju das niekomu strazit tak ten ti zmeni zas cely rezim a z toho ma islo porazit 🙂 .. a aj tak mala ta bude potrebovat do troch rokoch najviac... len ma mrzi ze teraz pojdem do skoly ako stara krava v 20-tich ...

natalie_tmk
13. apr 2010

Pojdes este na strednu? Na to sa vykasli kolko mas, teraz studuju aj dochodcovia - nova moda 😀 😀

bashenka
13. apr 2010

ja si musim dokoncit este len druhy rocnik na strednej! 🙂 este ma caka dlha tura za maturitou, jasne ze pojdem vo februari nastupujem buduci rok... ale vobec sa mi nechce ale sak musim jak sa potom uzivim 🙂 a babo nebude donekonecna babo a bude chciet rozne veci tak aby som to aj mala z coho zaplatit... no a potom chcem dalsie 😀 😀

natalie_tmk
13. apr 2010

Gymnazium mas? Ja dufam, ze vynecham len tak pol roka - potom si to nejako zariadim, aby som mohla dostudovat, nechcem vynechat ani jeden cely rocnik 😵

bashenka
13. apr 2010

ne ne ... normalne strednu s maturitou ...ja som tiez myslela ze dokoncim co najskor ale tak ja som sa nemohla pri tej mojej blaznivej ucit ked som studovala individualne a strasne vela toho bolo ... otrasne znamky som mala a nestihala som tak som to nehala tak a ze pojdem az ked pojde do skolky.

natalie_tmk
13. apr 2010

Jasne, lepsie prerusit ako este nahodou prepadnut alebo mat stresy aj zo skoly 😉 Teraz si v pohode dokoncis a mozes si hladat pracu 🙂

bashenka
13. apr 2010

Presne tak 🙂 a niekto mi povedal ze sak uc sa vecer ... ale kokos sak vecer som uz bola taka unavena ze ked som uspavala lauru tak som spala jak drevo aj ja... Ale niekomu to ide vystudovat externe... mne riaditelka povedala ze zo 6-tich to zvladla popri dietatu jedna...

natalie_tmk
13. apr 2010

Ani sa necudujem 😒 Aj ked dufam, ze ja budem jedna z mala, co to dokaze, verim si 😵 😵

bashenka
13. apr 2010

Hehe, tak to ti zelam 🙂 lebo mne sa teraz absolutne nechce trepat do skoly. A inak ked chces tak skus si taku haluz na nete, aby si vedela ako asi bude tvoje babo vyzerat na makemebabies.com 😀 posles tam fotku seba a svojho priatel. Ja som to skusila s mojim, ale taka obludka nam vysla nejakaa hehe...

natalie_tmk
13. apr 2010

Idem si to skusit, aj ked byvaleho fotku hladat... 🙄

bashenka
13. apr 2010

Ale je to sranda 😀 ja som si skusila aj dievca aj chlapca ale dufam teda ze bude vyzerat uplne inak 😀

natalie_tmk
13. apr 2010

Ked som bola este s nim, chcela som, aby bolo cele po nom... teraz dufam, ze z neho nebude mat nic 🙄

bashenka
13. apr 2010

Tak podla mna ked sa ti narodi dievcatko bude viac po tebe, Chlapec by ti pripominal jeho 🙂 ja mam dievca a ked na nu kuknem tak "jeho" v nej vidim len velmi velmi minimalne 😀 co som rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre