Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

adka_praha
19. apr 2010

ono vraj sa staci dotknut bruska alebo pozriet na babo...ked uz o tych poverach... 😅

natalie_tmk
19. apr 2010

lia - ak sa rozplaces pred spychologickou, ona ta za to neodsudi. Ja som skor povaha, ze smutok premienam na hnev, ale psychologicka mi v tomto vela krat pomohla a praveze ma podporovala v tom, aby som to placom dala zo seba vsetko von. A tiez som jej nechcela hovorit svoje sukromne problemy, lebo pre mna to bol cudzi clovek, a myslela som si ,ze o mne nic nevie, nechape ma a nemoze mi pomoct, ale pomohlo mi to. A to vidis az teraz, odstrupom casu, pomoze ked sa s niekym porozpravas. A tym, ze je cudzi clovek, neodsui ta, nepozna ta, a poda ti uplne nestranny nazor na tvoj problem, uvidis. 😉
Ja som mala doost velke problemy v zivote (aj ked som si ich zapricinila sama) a mohla som si vybrat bud rozhovory s psychologickou alebo rovno ist na psychiatriu... 😔

lia23
19. apr 2010

nataly..ja sa skor bojim...vies citam vela sprososti na nete..a priatel mi uz bravi ze mi preskakuje...ale bjim sa toho...ze kedze mam anovulacne cykly...ze to tak uz bdue navzdy..ez uz sa mi to evrati..a ne zostanem neplodna...toho sa strasne bojim....keby som mala aspon tie ovulacie..ael ani to nemam ☹ ☹ ☹ ☹

natalie_tmk
19. apr 2010

lia - ak si bola u lekara a nemas nejake cysty alebo podobne, tak si zdrava, a ovulacia ti meska mozno aj kvoli tomu stresu. Privela na to myslis 😒 Viem, ze sa lahko hovori a tazko robi, ale, cim viac na to myslis, tym horsie ti bude, a aj tvoje telo raz prestanme zvladat ten stres a este sa ti moze nieco horsie stat 😢

lia23
19. apr 2010

nataly...hmm..ja mam niekedy chut sa zavriet niekde do izby na tyzden..vyplakat sa...mat od kazdeho pokoj...a dat setko zo seba..ale to nejde...to nie je take lahke..kedze nasi envedia o com je rec...veis...a co poveiM?placem koli priatelovi??mama mi povie ze sa koli otmu netreba trapit..ted akoli chlapom a tak..o tby bolo marne..a keby som sla ku psychologicke...ako to tam prebieha???

adka_praha
19. apr 2010

lia dnes sa da vselico uz riesit lekarsky...a propo, nechcem aby si si myslela, ze podryvam alebo co, ale cim viac budes na babo aj neskor namotana, tym to pojde tazsie...teda aspon vacsinou to tak byva...cim sa viac ludia na otehotnenie sustredia, tym tazsie to je...ked sa uvolnis a presntanes s to tak brat, pojde vsetko...

lia23
19. apr 2010

vecsina zien..ktore su neplodne ...tak nemaju ovulaciu..cize anovulacne cykly..a to je moj pripad:(preto sa bojim aby som ja neiked mohla mat babo..bo to by bol moj koniec uz vazne ☹ 😉 😉

natalie_tmk
19. apr 2010

lia - napisem ti IP 😉

lia23
19. apr 2010

adka....ano..uz soms a o to snazila x krat...presiel mesieac a znvoa som sa zviezla...ti vravim mne uz bolo fajn..len tato svadba..mozno som tam fakt nemala ist..

lia23
19. apr 2010

nataly..ok

lia23
19. apr 2010

dokonca...jedna vestica povedlal mojej sestre o mne..ze ja budem mat babo a staly vztah az v 30 rokoch... 😢 😢 a z otoho mam strach..ze najprv kariera a tak..ze som kariestka..a az potom rodina..a rpitom tak to nie je..a enivm ci mam tomu dako verit..laebo nie.. ☹ ☹

norikk
19. apr 2010

urcite tomu nemas verit, to su len hluposti....ale sila myslienky robi vela,takze ak budes mysliet negativne,tak ta to negativne neopusti

lia23
19. apr 2010

norikk...lenze ja tak troskuv erim vesticiam...moaj sestras a tiez sobomen venuje kartam..a ked mi kukala do kariet...tak jej dost vela krat sadlo s tym co sa mi stalo...takze nivem ci tomu verit...alebo nie ☹

norikk
19. apr 2010

lia nie ☹ ...vidis,zeby ti to prinasalo stastie?? ved ta to len trapi...najlepsie je verit sam sebe a tomu,co chce clovek dosiahnut a verit ze to aj dosiahne,ze ziadne ine sily na to nemaju vplyv...akurat ja k tomu pridavam este Boha,ze sa modlim za to, co chcem...

lia23
19. apr 2010

norik..dufam ze to tak je...o ak by som mala mat babo v 30...tak neivem co by somr obila... 😉 😉

sisi8881
19. apr 2010

lia.....a ako sa da zistit ci mam anovulacne cykly alebo nie?

lia23
19. apr 2010

sisi..no merias si bazalnu teplotu...a podla toho..to som si sama zistila ..a potom mi to aj Dr povedal..ze mam anovualcne cykly

natalie_tmk
19. apr 2010

Kde ste baby? Veceriate? 😀
Ja som akurat dosla domov z prace, znova vyhladovana, ale nejako nestiham, lebo sa musim ist ucit 🙄

Snad mate krajsi vecer 😉

misss
19. apr 2010

Ahoj Natalie..ako??ake mas vlastne brigady??

adka_praha
19. apr 2010

v detskom kutiku a potom este strazi nejake deticky... 😀 to som ale sikovna, co?... 😀
my sa akurat kupeme...teda mm malu kupe... 😀 ja mam na ruke exem, takze aby sa mi zahojil, tak nemozem ziadnu "mokru" robotu robit... 😝 dost odveci ale co uz...
misss ako ste prezili s drobcom den? 🙂

misss
19. apr 2010

celkom v pohode..boli sme na klbikoch a všetko OK, tak tam už nemusime ist... 😀 😀 ..
už sa nam tlaci aj druhy zubok.. 😀 😀 inak ani nic..spinkali sme, papali, hrali sa..a den je za nami..
inak my sme uz okupkani a uz sa u nas aj spinka.. 😀 😀 som zvedava dokedy..predvcerom sa zobudil len 1x a vcera zase 3x.. 😢 😢 ..ja chcem, aby už spinkal dlhšie...
a vy ste čo robili cely den??

norikk
19. apr 2010

inak,baby,kedy vam narastli zuby mudrosti? mne dnes napadlo,ze tie moje zacnu rast, ked aj nasemu malinkemu,by bola sranda no 😀 .... by sme to aspon prezivali spolocne...ja viem,ze trocha skoro o takom uvazovat 😀

misss
19. apr 2010

norikk, ja este nemam ani jeden.. 😖 ..neviem, ci sa mam tesit, alebo plakat... 😀

adka_praha
19. apr 2010

doobeda sme boli na poste pre knizku co nam prisla z dkk, spinkali, hrali sa, kricali po sebe 😀 a taaak...mala uz je v postielke...len ju ucim na iny cumel, tak dnes budu asi dlhsie protesty...za 1. ten stary uz je maly a za 2. je trosinku inak tvarovany, a za 3. nema to usko, ak vies co myslim, aby som jej ho mohla dat na snurku...takze ju chcem naockovat na tento cumel, lebo by aj tak mala mat cumlik velkosti adekvatnej jej veku a tento ma aj to usko... kedze rada hadze vsetko, tak nech neskonci niekde na zemi ked budeme vonku... 😅

adka_praha
19. apr 2010

ja mam tusim tri uz prerezane ale 4. este nie celkom...a ked sa zacne tak to zas budem jak besny pes chodit...desne to boli... 😠 chudiatka deti... 😒

misss
19. apr 2010

viem, viem.,,Tomasko si zase zvykol na taky ten klasicky hnedy gulaty dudlik..som mu striedala dudle, nech si na nejaky nezvykne, nech s tym nemame problemy, ale ked sa mu dostal do pusy tento, tak uz nechcel ziadny iny..a najhorsie je, ze ho skoro nikde nevieme dostat..maju ho len v carefoure..tak len kvoli dudlu musime chodit na druhy koniec bratislavy..horor.. 😀 😀 ..teraz uz nemame ziadny v zasobe, tak sa musime vybrat.. 😀 😀

adka_praha
19. apr 2010

😀 no veru vsade si tie take "krojene" ci ako to mam nazvat...ja som malej teraz taky kupila a pred tym mala taky rovny plosky...

misss
19. apr 2010

jemu tiez nevadil a zrazu ho ani do pusy nechcel..idem kukat romantiku..Panelak az rano..teraz vedie markiza..papaaa 😀

adka_praha
19. apr 2010

paaa... 🙂 ja tiez kukavam panelak az rano...aj spravy... 😀

mon777
19. apr 2010

NATI...to máš fajn, keď si už v treťom 🙂 To keby sa nám pošťastí teraz mimino, tak by som nebola veľmi nadšená, čo sa týka školy. Musela by som sa na ňu vykašlať. Ale z malého...fúú...to by bola radosť 😀 Ozaj...poďme si písať cez správy, čo ty na to?? 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre