Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
21. apr 2010

hmm tak to ti norik fakt nezavidim ☹ ☹ ☹

mon777
21. apr 2010

norikk...presne viem, aké to je. Ja sa tam tiež týram. Ale na vysokú sa celkom teším 🙂 Teda, ak ma vôbec vezmú 😀 😀 😀
Ale ak sa mám priznať, tak by som si vedela predstaviť, že tam nie som 😀 😀 😀 😀 😀

lia23
21. apr 2010

baby..ako vidim mam to z vas asi najlespei:Desteze som nesla na gympel 😀 😀 😀 😀

adka_praha
21. apr 2010

misss ja som taka stara ako ty a este som sa tu tak votrela... 😅
kattka aj my blahozelame... 😀
podla mna je 2-3 roky snad najlepsi vekovy rozdiel medzi surodencami 😀... este to tak vysvetlit manzelovi... 😀

mon777
21. apr 2010

No tak to teda máš lepšie. A oveľa, si myslím. Nie si nútená ísť na VŠ, ako my. Ak chceš, môžeš. My to máme nakázané 😒 Tak ale ja sa ny VŠ aj celkom teším 😀 😀 😀

mon777
21. apr 2010

Dobre, baby, ja vás opúšťam. Musím sa ísť ďalej učiť. Držtemi palce. Zajtra mám 7 hodí a na piatich budú skúšať a budú písomky. ešteže mám jednu voľnú a jednu zastupovanú. Inak by ma kleplo. Majte sa pekne, dobrú noc a pozdravte drobčekov 😉

natalie_tmk
21. apr 2010

Ahojte baby.

Prepasovala som si do izby v nemocnici mobil s internetom, tak som sem skocila pozriet 😉

Ako sa mate??

michaa
21. apr 2010

Ahojte baby, tak som vas precitala. mam sice 22, ale tiez to nie je take jednoduche a idealne. uplne sa vymykam klasickej scenke - muz a zena, ktori sa neuveritelne miluju, potom nasleduje svadba a finalne dve planovane deti. ale dost o nestandardoch 🙂

dneska som sa velmi vystresovala a taka som z toho unavena, ze si to ani neviete predstavit.

natalie, je mi luto co sa stalo. dufam, ze sa coskoro zotavite. nie je to sranda. ja som bola v nemocnici v 7.tt a nic moc teda. stale som len lezat musela, tlacili ma hormonmi, aby som malu udrzala v sebe. raz som sa presla po chodbe a mohla som ist spat na pol dna. takze natalie, fakt vela oddychuj, male si to pyta.etrea to podcenovat. je ti uz lepsie? mas predsa all inclusive :D

mon777
22. apr 2010

Ahojki Nati 😀 To máš fajn, keď tam máš ten telefón. aspoň ti rýchlejšie prejde čas 😉 Predpokladám, že sa máš už lepšie. Ale ako povedala michaa...len pekne oddychuj 😉 🙂

misss
22. apr 2010

No vidis Natalie..mozno preto si sa dostala do nemocky..babatko potrebovalo pokoj a tak s tebou seklo, aby si na pár dní vypla 😀 😀 ..take male a take šikovne.. 😀 😀
Aspon sa nemusis nahanat.. 😉
Držkaj sa..

adka_praha
22. apr 2010

cauke kocky... 😀
ako sa mate?
natalie ako sa citis?... 😉
mne tu slecna nieco strasne vysvetluje... 😅 este pol hodku a pojde do hajan...mam z nej zasa hlavu jak balon... 😅
misss a vy ako? uz mate dalsie zubky?... 🙂

natalie_tmk
22. apr 2010

Ahojte 🙂

michaa dakujem, cele dni tu len oddychujem. Chcela som sa ist dnes doobeda prejst len po chodbe a aj to mi zakazali 🙄 Nutia ma umelo priberat, pichaju do mna vseliake gebuziny, dufam, ze to drobcovi neublizi 😢

Inak neviem, ci mi rychlejsie prejde cas, lebo sa z toho ide zblaznit 😀 Ked za mnou pred chvilou bol lekar, pytal sa po akom case dosiel od prvej kontroly, tak som mu povedala, ze presno o 14 598 sekund po odchode prvej 😀 Uz som spocitala aj zaluzie na oknach, spinu na strope, vylustila 3 casopisy krizoviek, precitala 10 vydani zahradkara a prekonala som svoj 8. rekord v Sudoku v mobile 😀 😀 Tomu sa vravi nuda!!! 🙄

misss - to male bude chytrejsie ako ja 😀

Inak sa citim trosku lepsie, ale totalne netehotne. Lekari stresuju, ze som tolko schudla (vazim ledva 50kil), ja stresujem lebo necitim ziadne pohyby... 😖 A bud ma prepustia v sobotu, alebo pondelok (podla vysledkov) ☹

michaa
22. apr 2010

Natalie a v ktorej nemocke si? ja som lezala na antolskej na 5om. tiez som sa poriadne nudila, ale mala som super spolocnost na izbe, takze sme sa stale smiali alebo spali. nechces mi zatial spravit pracu do skoly, ked sa tam tak nudis? 😀

natalie_tmk
22. apr 2010

michaa na kramaroch 😒 Ale zas az tak sa nenudim 😀 Dnes mi doniesla spoluziacka ulohy do nemocnice, tak mam co robit 😀 Lekar obmedzil na 1 domacu ulohu denne 😀

mon777
22. apr 2010

Neboj natalie, všetko bude ok. Asi je drobček len unavený a spinká, tak ho necítiš 😉 🙂
Ach...úlohy...ani mi ich nespomínajte nikto 😀

natalie_tmk
22. apr 2010

mon - no len ja som pohyby este necitila vobec 😒 A vela zien mi hovorilo, ze nevedeli, ze je to babo, lebo citili len nejake divne pohyby. Lenze ja som necitila VOBEC NIC 😖 A lekari sa toho obavaju, ze miminko malo reaguje 😢

Inak bola za mnou socialka, tak sa pytali na veci v rodine atd. Len nemam chut riesit to takto cez stat 😒 A potom by ma bud zverili do opatery inemu clenovi rodiny, alebo by som sla do detskeho domova na 2 mesiace (kym nebudem mat 18). Som hovorila, ze pojdem byvat k babke... Ale zacali mi kazat o pravach, o nestarostlivosti rodicov atd. Tak kde boli tych 17 rokov??? Kaslat uz teraz na to 😢

zuzanockamt
22. apr 2010

natalie ... ja som tiez 20 tt ako aj ty a este som tiez nic necitila a v pondelok som sa vratila z nemocky a lekari kvoli tym pohybom nestresovali ... neboj, vsetko bude, aj pohyby 😉 ... moja sestra ich citila az v 22 tt a aj to len obcas, maly skoro stale spal a je uuuplne v pohode teraz 😉 ... drz sa 🙂

mon777
22. apr 2010

natalie ... vôbec ti nezávidím takých rodičov. Niekedy by som nechcela mať žiadnych, ale teraz viem, že tí moji sú najlepší na svete. A ten decák je na 2 mesiace somarina!! Veď ak to TY nechceš riešiť, tak nech sa ONI do toho nestarajú, nie??
A neboj, malé bude určite v pohode, len sa mu nechce behať 😀

natalie_tmk
22. apr 2010

zuzanockamt tak neviem preco tito stresuju a uz vystrasili aj mna ☹ Som si myslela, ze tak do 25.tt je to v pohode... Viem, ze niektore to citia napr. uz v 18.tt, ale nejako som sa pre to netrapila... ale teraz 😒

mon tak si uzivaj svojich fotrovcov 😀 A ked na nich dostanes nervy, tak si spomen na tych mojich 😀
No a velmi sa nemozem rohodovat sama za seba, lebo este nemam 18, takze je malo platne, ze NECHCEM ist 😒 Ale ked mama este povedala lekarovi do telefonu, ze nech ju neotravuju, ze ju moj stav nezaujima, tak to zacali riesit 😖 A teraz ked si na to zasadne socialka, tak som v .... 🙄

eveluska
22. apr 2010

natalie - uz to tu chvili ctu a musim rict, ze mi je te hrozne lito, jak se k tobe tvoje okoli a hlavne rodina chova - to je sileny! nemusej souhlasit s tvym rozhodnutim, ale takhle se chovat! 😠 nez te odvezli do nemocnice, tak si byla doma? nebo kde jsi bydlela? co ta babicka, kdy by ses k ni mohla nastehovat? a kde vezmes penize na cestu a treba na kocarek apod.? nezkousela si kontaktovat nejakou neziskovku, ktera pomaha samotnym maminkam v nouzi? drzim palce, at vsecko dobre dopadne! 🙂

lia23
22. apr 2010

nataly...som rada ze ste obaja v poriaku..a dufam ze vas coskoro pustia...fakt ma mrzi ako sa tvoji rodicia k tebe chovaju...tak ako vraveli eveluska...s tvojim rozhonutiem nemussi suhlasit ale zase aby sa takto k tebe chovali??zo nei je normlane...dufam ze uz bdues mat zivot krajsi... ☹ 😉 nehcem im priat zle...ale verim ze sa im to isto setko vrati...tak ako kazdemu

mon777
22. apr 2010

No to si ich budem užívať. Keď vidím, aké to máš ty, tak som rada, že sú moji takí, akí sú. Aj keď je pravda, že som môjmu otcovi povedala pred časom, že nie je môj otec, lebo môj otec sa nespráva ako on, ale to mali naši krízu a dajako sa nám to doma všetko kazilo. Ale teraz je to už v pohode.

To s tou neziskovkou nie je taký zlý nápad. Oni by ti pomohli, podľa mňa. Keď nie veľmi, tak aspoň trošičku.

natalie_tmk
22. apr 2010

eveluska ahoj 🙂 Kym ma odviezli do nemocnice, tak som byvala na intraku (kde som vlastne este stale) a budem tam do skoncenia skolskeho roku. K babke sa nastahujem hned v juli, ale neviem, ci si citala, ako to vnima aj ona 😒 (nechce ma tam, robi to len aby nastvala moju matku 🙄 ). A peniaze na cestu - tak tam sa uz nejako dostanem (asi po mna pride babka) ale peniaze na vybavu nemam. A tie organizacie som nepozerala, dali by mi nejaku financnu podporu? Ale ked sa stahujem k babke, tak by som na to asi nemala narok, nie? Pozerala som si len centra, kde by som mohla byvat, ale toto nie...

mon777
22. apr 2010

Ja si myslím, že by ti určite dali nejaké tie peniažky. Len si nie som celkom istá, či budeš spadať do kategórie, ktorej ich dajú, keďže môžeš bývať u babky. Máš to hold ťažké. Ale ty to nejako zvládneš 😉 Kde nepomôže rodina, pomôžu priatelia 😉 😉 😉

natalie_tmk
22. apr 2010

mon, to by najprv nejaki museli byt 😀 Ved to, ze nespadam do ziadnej kategorie... nedaju mi ziadny priplatok, lebo rodicia maju prachy, a nebudu mi platit vybavu pre babo, ked budem byvat u babky 😒

mon777
22. apr 2010

Ale veď to je choré, prebohaživého!!! Čo im načisto šibe?! 😠 😠
To, že neprijali fakt, že budeš matkou v tak mladom veku...FAJN!! Ale tak keď vedia, tak by ťa mali podporiť, dopekla!!! Už len kvôli tomu malému, keď už nie kvôli tebe.

natalie_tmk
22. apr 2010

mon tak ale ja to nezmenim 😒 A ani ty nie 😢 Vzdy boli taki, ale predtym som aspon mohla byvat doma 😒

mon777
22. apr 2010

Vôbec ich nechápem. Neviem...dajako mi je to proti logike všetko 😒

natalie_tmk
22. apr 2010

To ani nikto normalny vobec pochopi 😖

mon777
22. apr 2010

Kašlať na nich. Keď oni vedia kašlať na teba, ty môžeš na nich 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre