Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzu4444
23. apr 2010

lia.......ani nie zatial, len sa snazime uz par mesiacov a nic ☹
v mojom pripade to nie je lahke, bo s priatelom sme neni spolu kazdy den a este mam aj nepravidelnu mrchu, meriam aj BT ale vzdy mame take ,,stastie" ze mam ovulku a s priatelom sme zrovna spolu neni ako naschval ☹

natalie_tmk
23. apr 2010

Ahojte 🙂

misss
23. apr 2010

tak Lia, moze byt vselico..aj kramy pocas tehu.. 😀 😀

aaaahoj Natalie..ako??aka bola velka vizita??

natalie_tmk
23. apr 2010

Asi ma prepustia najskor az v pondelok 😢 Zasa som schudla a vaha nechce ist hore ☹

misss
23. apr 2010

chudatko..co tam s tebou robia..nedavaju ti papat? 😉

A kvoli comu ta vlastne drzia..kvoli comu tam si??

natalie_tmk
23. apr 2010

Praveze davaju. Aj normalne, aj infuziou a ma to na mna opacny ucinok 😖 Vcera som mala ledva 51kil, dnes uz len 50 ☹ Mam problemy nejake s krvou, a casto zvraciam 😒

misss
23. apr 2010

jaaaaj..tak potom je asi lepsie, ked si tam..nahodou sa to zvrtne a nech sa nieco nestane tebe ani babatku,.. ☹

natalie_tmk
23. apr 2010

Ale cele toto prostredie... nenavidim nemocnice 😢 A oni aj tak nevedia zistit, co mi je... robili mi uz treti rozbor krvi 😢

mam4
23. apr 2010

natalie - vydrrrrrrrrrz !! nemocnice maju radi len dochodcovia lebo doma sa nudia ;) ale ty tam nie si len tak bezdovodne, pekne oddychuj, spi. za par mesiacov uz spat nebudes 😎 😎 ved ak mas pristup k internetu a casopisom tak to sa da zvladnut, pred 30 rokmi bol len jeden automat na mince 🙂) nech ti niekto donesie knihu o materstve a "udrzbe" babetka aspon vyuzijes cas uzitocne 😵 😝

mam4
23. apr 2010

inak sorry ze sa tu pletiem ale rada "vas citam" 😀

misss
23. apr 2010

natalie a nemas tam normalne "spolubyvajuce"??lebo ja ked som tam lezala, tak som schytala na izbu zahoracku a ked som odchadzala, tak som vypravala aj ja ako zahoracka..8o)))

Keby som nemala maleho, tak by som Natalie prisla za tebou... 😢 😢 ..

natalie_tmk
23. apr 2010

mam4 kludne sa plet 😀 Mam mobil, aj casopisy, ale LEN LEZIM. Ani pohnut sa nemozem. Vecer som mala uzasne "milu" sestricku, ktora ked prisla do izby, povedala mi: "Ach, vyzerate hrozne" a odisla 😖
A misss nerob si starosti 🙂 chodi za mnou Corinne, aj Kattka chcela, ale zatial nemala kam dat malu. Ale som s vami TU, tak je vsetko v pohode 😉
Len ma hrozne bol brucho a zaludok 😢 Priserne sa bojim o babo 😢 😢 😢

zuzu4444
23. apr 2010

miss....dufam ze nemas nic proti zahorackam, aj ja k nim patrim

natalie_tmk
23. apr 2010

A nie, na izbe som uplne sama, a je tu len jedna postel, tak mi sem ani nikoho nedaju... ☹

misss
23. apr 2010

Zuzu, jasne ze nie..super sme si padli..furt sme kecali a blbli..preto som sa tak rychlo nechala stiahnut na vypravianie... 😀 😀 ..ona bola tušim zo Studienky.. 😀

zuzu4444
23. apr 2010

miss....sak to ja len tak

mam4
23. apr 2010

skoda ze na izbe nikoho nemas, ked bude dobra smena setriciek albo lekarov sa skus popytat na zmenu izby, ze ti je smutno. mozno by ti vysli v ustrety... a blbe poznamky si nevsimaj, podla mna su vsetky maminy aj tie buduce pekne 😉 skus nemysliet na to ze sa bojis, viem ze to je strasne tazke ale viac ti pomoze ak budes mysliet na babo ze mu je dobre a ze ho lubis ( aj moja kamoska zo zaciatku tehu dost schudla, vyzerala "lepsie" ako pred otehotnenim 🙂 a teraz ma krasnu 2 rocnu zdravu dcerku a to cele tehotenstvo fajcila ako duha a 2x bola hospitalizovana a aj zasit ju muesli )
psychika robi vela, musis sa pozbierat, aj ja som bola v 5.mesiaci v nemocke, moja lekarka ma vystrasila na smrt, 2 dni som tam prerevala kym neprisiel na smenu jeden super lekar ktory mi vsetko vysvetlil,ukludnil a o par dni ma pustili

natalie_tmk
23. apr 2010

Tak sa na to skusim opytat. 😒 Na tu sestricku kaslem, ale ked ti pridu 4 lekari do izby a 3 sesticky... pozru na tvoje vysledky a vidis im v tvarach, ze je to zle 😢 Hovorili, ze pod 50kil nemozem v ziadnom priprade ist, a teraz mam ledva 50kil po trojitej porcii jedla ☹ A meriam 173cm

mam4
23. apr 2010

niektori lekari a sestricky su na prd, vobec neberu pacientov ako ludi len ako pracu ... zvracias casto ?? ostane v tebe aspon nejake jedlo ?? mozno ti robi zle ta nemocnicna strava... ale pokial ti davaju infuzky tak tvoje telo ma potrebne ziviny a babo tiez, cerpa z tvojho tela, neboj to male je velmi sebecke urcite na teba neberie ohlad a ma vsetko co potrebuje z tvojho tela. aj ked lekari lamentuju, urcite mas dost zasob vsetkeho co tvoje male potrebuje a tebe sa coskoro polepsi, asi si len tvoj etelo nevei zvyknut na toho maleho cloviecika a trva mu to dlhsie ale ja som si ista ze coskoro sa zacnes zagulacovat !!

misss
23. apr 2010

Natalie, to je taka ta mala izbicka hned vedla jedalne??oproti vsetkym ostatnym?? 😀 😀
booze..ja som mala presne opacny problem..ja som nesmela ist nad 100 a nez som prisla k porodu, tak som mala 105.. 😀 😀
len ked furt zvracias, tak je tazke nechudnut...chudatko..niektore mate strasne komplikacie pocas tehu... ☹ ☹

Zuzu.. 😀 😀

mam4
23. apr 2010

ak aj nepiberies ako je to v tabulkach nevadi, nikto nie je dokonaly. mam kopu kamosiek co maju deti, u kazdej to bolo ine. a nie na jednej ani nebolo vidiet ze je tehotna. nemas nejake fotky tvojej mamy alebo babky ked boli tehotne ?? mozno to mas geneticke. ak si bola chuda aj predtym a tazko priberala tak je to jasne ....

zuzu4444
23. apr 2010

miss............ 😉 😉 😉

natalie_tmk
23. apr 2010

Ja som uz raz v zivote mala poruchu prijmania potravy, ale odvtedy bolo vsetko v pohode, mala som tak do 55kil. Po case som trosku schudla, a v tehu som mala najviac 54kil. Zvraciam po nejakom väcsom jedle... väcsinou mi daju infuziu, a ked dokvapka, donesu mi obrovsku porciu. A ked to dojem, behom 15min. mi pride zle a vsetko ide von. 😒
Mama a babka maju chudu postavu, ale tehu na nich bolo vidno dost 😢

misss- ano, myslim, ze to je ona, poznas?? 😀

misss
23. apr 2010

poznam, ale nelezala som tam..ja som bola oproti.. 😀 😀

natalie_tmk
23. apr 2010

Super 😀 Dufam, ze ma prelozia 😒 Vecer sa spytam... Najradsej by som sla do inej nemocnice ☹ A uplne najradej domov 😢

mam4
23. apr 2010

natalie ak vracias len po "velkom" jedle tak radsej jedz male porcie ale casto aj kazdu hodinu napriklad, nenechaj sa od doktorov nutit vsetko zjest... pod tou poruchou myslis bulimiu alebo anorexiu ?? doktori o tom vedia ?? mozno preto to teraz tak dramatizuju... a ty mas pocit ze by to teraz bolo take ako ked si mala ten problem ??

natalie_tmk
23. apr 2010

lenze sestricka stoji nado mnou a nuti ma to zjest. Ja mam pocit, ze moje telo nezvlada tak vela - aj vyzivu cez infuzku + este aj normalnu stravu... ale ked som to povedala, hned ma zmietli, ze nech sa do toho nestaram, vraj vedia, co maju robit 😖
Napisem ti IP, ok?

mam4
23. apr 2010

oki natalie, chapem ze ked na teba robia natlak tak je tazke im oponovat ( mam tiez velmi hnusny zazitok z nemocnice ) ale aj tak mozes odmietnut, napchat to do teba nemozu aspon za skusku to stoji, ved ak si si ista ze ti je po tej velkej pricii zle a po inom jedle nie tak s aim postav ....

natalie_tmk
23. apr 2010

Tak dnes vecer, ked sa na to nebudem citit, rozhodne odmietnem 😉 Snad to do mna nenapchaju nasilim 😀

corinne_99
23. apr 2010

Natalie, mohla by som ta prist pozriet? 😒 Zajtra, pozajtra, pondelok? Pondelok mozem ist potom s tebou domov, ak chces 😉 Len zavolaj/ napis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre