Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
23. apr 2010

neboj natalie, nadseni nebudu, mozno budu aj kricat, zazerat, presviedcat alebo ti daju podpisat taky papier ze odmietas liecbu ale ak si si ista ze nechces a robi ti to zle tak nepovol.
ja som odmietla pri porode nejaky "postup" na urychlenie lebo som sa neotvarala a to bol cirkus na celom poschodi ale nakoniec sa ma ujal inyu lekar, tamten debil uz ma len ohovaral pred inymi pacientkami a vsetky sestricky sa ma pytali : to ste vy, co odmietla liecbu ? ale nelutujem !! aj ked je pravda ze nakoniec mi aj tak museli vyvolavat, ale aspon som svojmu telu dala sancu, nech si urobi poriadok samo ... 😉

natalie_tmk
23. apr 2010

Cori, mozes aj zajtra, pozajtra aj pondelok 😀 A mozes ist so mnou domov, len nechcem, aby si kvoli mne vynechavala skolu 😠

mam4 - tak uvidim, ako to prijmu dnes vecer. Si sa na mna pride pozriet este aj primar, ze preco robim cirkus 😀 Ale budem si stat za svojim. Hlavne, ked som uz na to upozornovala, ale oni to nebrali na vedomie 😔

lia23
23. apr 2010

zuzu...no tak to sme napodobne..aj enivem ani ci mavam ovulku..a t mas kolko rokov???

miss..ale je mozne aby boli silnee???ci to asi ee coo? ☹ ☹

mam4
23. apr 2010

natalie a volala si svojmu gyn ?? mal by sa vyjadrit ak k nemu chodis dlhsie... ja by som sa kazdeho lekara z vizity pytala na nazor, ci je naozaj take potrebne do teba pchat velku porciu ak ju aj tak vyzvracias, ci nie je lepsie jest v malych davkach ako je to aj odporucane podla zdravej vyzivy. stale ich otravuj a bombarduj otazkami, su tam od toho aby ti pomohli !! tak bud nech s tebou nieco robia aby ti naozaj pomohli alebo nech idu do ...

natalie_tmk
23. apr 2010

Nevolala som, ale maju kartu od neho. Pytali sa na, kto je moj dr., povedala som a vedia uz vsetko z mojej karty, takze mu volali asi oni... Dnes vecer zacinam s bombardovanim. Mam pravo sa dat prelozit aj do inej nemocnice, nie?

leniii
23. apr 2010

natalie_tmk - co prosim te blbnes? Proc bys odmitala lecbu a nechavala se prekladat do jine nemocnice? Jestlize jsi uz jednou trpela poruchou prijmu potravy, tak jsi podle me na spravném miste a to v nemocnici, kdyz ted v tehotenstvi po kazdem vetsim jidle zvracis. Nenapadlo te, ze to cely muze byt proste psychicky? Jsi non stop ve stresu a pri takovych prilezitostech se tyto veci vraci raz dva.Asi jsi tomu jidlu moc nedala, kdyz jsi zkolabovala ve skole, ne?! to, ze se snazi do tebe neco pod tlakem natlacit je sice blby,ale zkusenosti jim asi radi svoje a jelikoz miminko potrebuje denni davku vitaminu a zivin, tak co cekas? Zkus se s nimi domluvit, ze to za vecer proste snis, ale ze na to potrebujes delsi cas, protoze jinak to v sobe neudrzis a vyzvracis to. V zadnym pripade, ale neodmitej lecbu. A hlavne odmitat lecbu a plne rozhodovat o svem zdravotnim stavu muzes až od 18-ti, tak opatrne, aby na tebe nezavolali socialku.. Začni papat, at muzes jit s bříškem domu!

zuzanockamt
23. apr 2010

leni ... mas pravdu ... zodpovedny za seba je clovek az v 18-tich, ci sa to niekomu paci alebo nepaci
natalie ... a rodicia su informovani o tvojom stave? ... lebo podla mna by mali byt

certica22
23. apr 2010

Ahooj tehulky.. už pari dni si čitam toto forum ..a vam tak trošku zavidim že budete mamičkami ..jaaj chcela by som aj ja ale tak asik ešte j trošku času..ale cchcela by som sa spýtať ma vaš nazor ..lebo nema mi nikto poradiť...proste 10:4 som mala poslednu MS...asi niekedy 12 sme spali s priateľom a stala sa nám malička nehoda niečo zostalo aj vo mne ..a opakovalo sa to aj neikedy 15...a vtedy som mala asi DVa dni Pred OVu ..lebo niekedy 17 som mala všetky priznaky ovu aj vytok taky ako vždy...a ccela by som vedieť.. či by som mohla mať už aj teraz nejake priznanky? cely tyžden ma nejako boli v podbrušku raz na jednej raz na druhej strane su to take slabe bolesti sem tam ma picha..ale od posledneho vykendu asi do pondelka som vôbec nemala chuť na jedlo.jedla som už nasilim .....v pondelok som bola strašne unavena..myslela som že v škole umriem kym skonči škola.... bola som taka unavena..ako keby som celu noc žurovala..a pritom som šla spať tak ako chodim vždy..hlava ma bolela cely den ešte ....a cely týžden som nejaka unavena čo umne nie je zvykom nikdy sa mi nestalo že by som cez deň zaspala a teraz musim zaspať aspon na hodinku lebo ptm som llen unavena...a zase teraz toľko papam asi dobehujem ten vykend... moje nalady o tych ani nevravim taka maličkosť ma dokaže vytočiť.. aj priateľ šiel na vykend preč....a tak som to preživala ako keby šiel niekam na mesiac.....proste som dosť podraždena ako pred MS ale na MS je dosť skoro ...aj dnes poobede som zaspala...a najradšej by som spala už aj teraz taka som unavena..o tom ako ma boli chrbat ked vstanem rano ani nevravim jakeby som neviem čo robila v noci taka stávam dolamana..aj cely tyždeň mam vetry 😅 ach jaaj nechapem to moje spravanie čo sa to deje..ale je nejake nezvyčajne.... čo si myslite otom??a na test je ešte určite skoro .. myslite že je nejaka šanca že priznaky by sa boli dostavili tak skoro 🙂kuujem za odpoveď 🙂 a držte sa .

certica22
23. apr 2010

a ešte zmena teplot..raz mi je tak strašne tepplo a inokedy mi je zase strašna zima.. ☹

zuzanockamt
23. apr 2010

certica ... no neviem, ale podla mna je na priznaky este velmi skoro ... ja som nemala zo zaciatku vobec ziadne

eveluska
23. apr 2010

certica - no ja docela mela takovyhle priznaky, ale az tak kolem doby, co bych mela dostat MS ... ale nevedla jsem ze jsem tehu, tak jsem myslela, ze mam desny PMS a nejakou chripku 😅 udelej si test a budes vedet 🙂 ale nech ho dlouho, ja si delala test asi 20 dni po ovu, kolem doby ocekavany MS a byl negativni a to mel pry ukazat carku uz 5-8dni po otehu... 😀

certica22
23. apr 2010

no jo tak mi neostáva teraz nič iného len čakať.. či dôjde MS..alebo čas kedy budem môcť robiť test..len kto to do vtedy vydrži ☹ to čAkanie je asi najhoršie :(..ale musiim vydržať 🙂

zuzanockamt
23. apr 2010

ja som robila test 10 DPO a nic a 12 DPO uz boli //

certica22
23. apr 2010

mno ale u každeho je to asi inak ..niekomu ukaže už aj tyžden po ovu a niekedy ani tyždeń meškajuce..počkam ešte taký tyžden a keď sa neobjavia PMS priznaky tak spravim testik

zuzanockamt
23. apr 2010

ja som sa este nestretla, aby test ukazal uz tyzden po ovu ... ten desiaty den je taky hranicny ... vtedy by uz mohol test nieco ukazat, ale musi byt velmi citlivy - urcite s citlivostou 10 ... aj to ukaze len slabe ciarky

claudinka
23. apr 2010

ahojte babulky, kebyze chcete, je tu este jedna taka podobna tema 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mlade-maminky-a-ich-deticky-s-pmm-ii/

natalie_tmk
23. apr 2010

zuzanockamt - su informovani, ale je im to jedno...

leniii - dufam, ze do pondelka budem v pohode, len ked im nieco hovorim, oni vbobec nepocuvaju a vzdy si robia podla seba... aj ked im poviem, ze mi nieco robi zle, tak ma zmietnu s tym, ze vedia co robia, nech sa nestaram 😒

eveluska
23. apr 2010

Natalie- nemusíš mu nic říkat, jen ho uvedes jako otce a on se pak muže soudit o otcovství a testy DNA. Myslím, ze jenom vyhrožuje, ze proste nechce zádný "potíže"a nechce platit. V ty nemocnici to nějak prezij, snad se to brzo srovná🙂

misss
24. apr 2010

Ahoj Adka..ako??

natalie_tmk
24. apr 2010

Dobre ranko =)

buducamama
24. apr 2010

Ahojky, ste tu niekto??

natalie_tmk
24. apr 2010

Ja sooom 😀 Tak sporadicky 😀

buducamama
24. apr 2010

Co mas noveho?? Este si v nemocnici vsak? 😒

natalie_tmk
24. apr 2010

Ano, este vzdy 😒 A pisem len jednou rukou, lebo v druhej mam infuziu, tak za pripadne preklepy a dlhsie trvanie odpovede, sa ospravedlnujem 😀

buducamama
24. apr 2010

Juj tak to tam nejako vydrz. Ja som bola v nemocnici este ako 14rocna, najprv som mala z toho hrozu, ale potom ked som nasla kamosky tak som ani odist stade nechcela 🙂 Tvoj pripad to asi nebude 😀 No ja som teraz sama doma, priatel isiel na brigadu pomahat, ale stihla som povysavat, oprat, pes mi tu pochoduje a nudi sa. No co uz, som na PN, ale tusim stale cosi robim..

natalie_tmk
24. apr 2010

Ani ty sa nezvladas nudit? 😀 Ja musim byt stale v pohybe, a byt cimsi zamestnana, takze toto je pre mna utrpenie 😖 A kamosky tu iste nehrozia 🙄 😀

buducamama
24. apr 2010

Tak tak, nenudim sa 😀 A hlavne ked som sama doma neobsedim. Ked je priatel doma tak spolu pozerame DVD alebo sa flakame po vonku, ale teraz cez PN sa snazim flakat len vecer ked je mensia pravdepodobnost kontroly 😎 Teraz mi nejak nevolnosti presli tento tyzden, az mi je to divne. Dufam, ze srdiecko uz malemu bije, minuly tyzden este nebilo, tak mam trochu strach 😖

natalie_tmk
24. apr 2010

Nemas hodiny, kedy mozes ist von? Pocas PNky 🙂
A co bolo malickemu, ze mu nebilo?? 😨

mon777
24. apr 2010

Konečne som dočítala tie tri strany 😀
Natali..je mi hrozne ľúto, že ťa tam tak dopujú jedlom. Najlepšie by bolo asi zmeniť tú nemocnicu, lebo sa tam zcvokneš. Inak to nevidím.

natalie_tmk
24. apr 2010

mon, jedni ma presviedcaju, nech to vydrzim a druhi nech odtial rychlo zdrhnem 😀 Ale povedala som si, ze aspon do pondelka vydrzim 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre