Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
1. máj 2010

nataly..jooj mojaa....skoda...ale neboj sa urcite este podrastie 🙂 🙂 a iasnkei..akos a mas??uz lepsei??musis teaz ela papkat 🙂 🙂

misss
1. máj 2010

Ahojte, je tu niekto??
Ako sa mate??Bruška posluchaju??
Boooze Natalie...ty si strasne chudunka, ale neboj ono tam určite je a určite vyrastie...asi je len dobre ulozene,.. 🙂

tara39
1. máj 2010

dobre ranko uz tu niekto je?
natalie ak je babo v poriadku tak je dobre, ja som mala vzdy tucnejsie brucho ale uz zacinam prekypovat pomaly tak neviem, ty mas este o mesiac viac...len vela papaj a nestresuj sa
ja som bola v poradni a babo je v poriadku, len ma zaskocilo ze kazdy vravi ze je ZATIAL vsetko v poriadku comu celkom nerozumiem, ako keby nieco nemalo byt alebo co

lia23
1. máj 2010

hmm tara..ahioj zlatino..urcite je setko v poriadku...oni to urcite nemyslia zleee...bud rada ze hovoria ze zatial..ako keby mali nedajbozepvedat ze nie je...urcite je zdravucke..kedy das foto dake?? 🙂 🙂 🙂

misss...ahoj mojaa..ako sa mas??? 🙂

tara39
1. máj 2010

ahoj lia, ano v poriadku, na ultrazvuku zlate, rucicka za hlavickou, sa mu asi dobre oddychuje 🙂 doktorka mi ukazovala ze prsty nohy a tak ale ja som sa v tom nejak nevedela vyznat 😒 akurat hlavicku rucicku a chrbatik som spoznala 🙂 nemam fotku moja za tri tyzdne idem znova tak idem pytat. ale rastie pekne, minule som si dala ruku na brucho tak sa prevalovalo, aj koplo obcas 🙂 ale unavena som stale

lia23
1. máj 2010

uz citis pohyby??? 🙂 🙂 🙂 jooj tesim sa s tebou 😉 😉 😉 🙂

tara39
1. máj 2010

ano ale vacsinou len rano ked lezim 🙂

lia23
1. máj 2010

a uz su to poriadne kopanceky??alebos a to ete len rozbieha??? 🙂 🙂

tara39
1. máj 2010

vies co v bruchu to este necitim len ked si dam ruku na brucho tak vtedy, minule som spala na boku a ked som si lahla na chrbat som mala taku hrcku na bruchu lebo bolo na jednej strane 🙂 tak to bolo pekne vidno. ale v noci sa mi snivalo ze som teraz porodila ☹ nejak ma desi ten predcasny

lia23
1. máj 2010

tara..neboj..enmas sa coho bat...len nestresuj..urcite sa narodi tak ako maa...eet sa nechysta ist vonka: 😉 😉 😉

tara39
1. máj 2010

dufam, doktorka vravela ze ma bude kontrolovat ci sa neotvaram aby som nepotratila alebo neporodila predcasne...no ale vies, raz za tri tyzdne...a taky sen blby ze sa mi zmestilo do ruky a ze som ho do deky zabalila ale normalne zilo

lia23
1. máj 2010

hmm sprosta..ta iba strasii...neboj sa urcite otmu nejako nedavaj doraz...to sa ti rucite nestane..pokial nespadnes laebo nieco..tak preoc by sa ti o malo stat...neboj nestresuj sa..a zabudni nato o ti poveldal.a. 🙂

tara39
1. máj 2010

minule som aj niekde citala ze sa jeden chlapcek narodil v 4. mesiaci ☹ ale prezil 😕 no musi este aspon tie 3 mesiace minimalne vydrzat. moja idem ja povysavat, ak sa mi este bude dat tak dobehnem, papa zatial

zuzanockamt
1. máj 2010

tara ... tak to na prvorodicku citis velmi zavcasu pohyby ... ja este nic a uz som 21 tt ... a predcasneho sa neboj ... pokial nemas predcasne kontrakcie, tak sa neotvaras a neskracuje sa ti krcok ... ja mam krcok trosku skrateny, ale nastastie zvrety a lekarka to berie v pohode ... teraz som sicee na PN, ale uz len tyzden a potom sup do prace ... aj ked neviem ako sa tam dopravim, ked bez WC nevydrzim ani pol hodinu 😅

lia23
1. máj 2010

tara..oki moja bezaj...ale pomlicky si vyavaj.. 🙂 setri sa..

tara39
1. máj 2010

zuzi ano ale vravim ze len tak rano ked lezim a dam si ruku na brucho 🙂 este nic? to by si uz mala...ja tiez kazdu chvilu na WC, ale strasne vela pijem co som predtym skoro vobec tak preto 😅 a ty co nove?

zuzanockamt
1. máj 2010

tara ... no uz by som mala, ale kedze mam placentu umiestnenu na prednej stene, tak ona to asi tlmi, preto necitim ... aj moja sestra zacala citit az v 22 tt, aj to len minimalne a vsetko bolo v poho ... tak snad je aj v mojom pripade vsetko OK ... ja som pila vzdy vela vody ... nove nic ... len ma obcas este to podbrusko hneva, obcas zaboli, ale tak snad sa tam nic zle nedeje

tara39
1. máj 2010

jaj tak asi to bude tym...moja triedna je v 22.tt a ze ju uz picha do mechura 😀 a brusko ma teda riadne uz, som zvedava ci aj ja budem taka za mesiac...zle urcite nie 😉

zuzanockamt
1. máj 2010

tak ja mam brucho dost male na to, ze uz som vlastne na konci 5-teho mesiaca ... ale to nevadi, aspon mi nezavadzia

natalie_tmk
1. máj 2010

Ahojte 🙂

Tara ako sa mas? Mas este vzdy zaracha? 😒

tara39
1. máj 2010

ahoj natalie ano

natalie_tmk
1. máj 2010

A dokedy este?

mon777
1. máj 2010

Ahojte, baby 🙂 To dalo roboty vás dočítať až dokonca 🙂
Nat ... neboj, ešte určite priberieš kopu kíl a budeš sa s ostatnými predbehovať o to, ktorá máte väčšie bruško 😉
Lia ... ani my dvaja sa babulku nebránime a stále dúfam, že to príde a čiaročky budú dve 😅
Misss ... zúbky á teda riadne veliké už. Za chvíľočku ťa celú spapká 😀

A ozaj, predčasom som sem písala, že by som si "mohla požičať" miminko od kamarátky. Tak mám zlú správu. Malá Janka (7 mesiacov má) ja v nemocnici v NR s vážnym otrasom mozgu a hrozí, že neprežije. Kamarátka (jej najstaršia sestra) je v koncoch a obe dúfame, že všetko dobre dopadne, ale stále je tu to ... "Čo ak??" ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

misinn
1. máj 2010

mon, nahodou som sa zacitala...co sa stalo tej malinkej?

lia23
1. máj 2010

mon...ahoj moja...takto sme dve...a dufam ze sa nam to raz podari.. 🙂 🙂 chudakto..co sa stalo tomu dievcatku?? ☹ ☹

mon777
1. máj 2010

Takže..:Monika (tá moja kamoška...zhodou okolností sa voláme rovnako 🙂 ) má 8 súrodencov a rodičov alkoholikov. O deti sa stará prakticky len ona, takže sú všetky ako divosi a nie ľudia. Jolana (14) chcela vo štvrtok vziať Janku na prechádzku, dala ju do buginy, ale nezapla ju a ako šla s ňou (trubka) dolu schodmi, tak jej malá vypadla a padla rovno hlavičku na schody. Vraj niečo okolo minúty vôbec nedýchala a teraz je v ohrození života. 😢 😢 😢

mon777
1. máj 2010

Liuš, neboj, mimčá budú a potom sa budeme spolu vytešovať, ako malé 😀 😀

misinn
1. máj 2010

tak to je sila...boze to musia mat teraz tazke..

lia23
1. máj 2010

hmm tak to ano mon... 😀 😀 😀 kamoske sa narodilo babo uz konecne..tak minule som bola za nou...tak malicka je takak krasnucka...jojo om ju sla spapat 😀 😀 😀 a dneska znova za nou idem 😉 😉 sa tesim ako mala 😉 😉 ..a chudatko Janka...dufa ze sa vyleici...a ze sa to obrati len na dobree...a obdivujem tvoju kamosku...jooj ☹ ☹ zivot vie byt fakt niekedy velka svinaa...a aby sa cloveku nahodou nemalilo..takmu este prida starsoti..akokeby toho uz nemala dost.. ☹ ☹ ☹

mon777
1. máj 2010

No asi tak. Ale ak mám povedať to, čo si o tom myslím, tak ma asi všetky zahlušíte a znenávidíte 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre