Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

olifcek
16. máj 2010

preco chcete v 17 a 18babo? preco nie o trosku neskor?

zuzanockamt
16. máj 2010

lia ... nechcem byt zla, ale ak budes na neho takto tlacit, tak sa moze stat velmi rychlo, ze budes zhanat noveho tatinka ... a tvoj drahy pojde za niekym, kto nema v hlave len jednu myslienku - ako spravit decko co najrychlejsie ... boze baby, keby ste vedeli o com je ten zivot naozaj, babo je mile zlate, ale treba aj z niecoho zit

leniii
16. máj 2010

Lia.. Tvuj přístup je fakt špatný. Takhle ho jen dotlačíš k nějaké jiné slečně, která bude v jeho očích lepší už jen proto, že nechce mít ted akutne dítě. Věř mi. Já si taky myslela, jak baječný nemáme s přítelem vztah a pak mi před měsícem ze dne na den oznámil, že se zamiloval a odešel. Po 6-ti letech. A já si myslela, že se vezmeme a máme hezky vztah. A hlavně - nebylo by hezký čekat dítě a mít vedle sebe partnera, ktery se ze srdce těší a při každém pohledu na něj neuvidíš, jak si tim vsim neni vubec jisty a jak by nejraději utekl?

Jinak jsem teda taky dost zklamana celou Natalia situaci.. To si z vas jako celou tu dobu delala srandu? A co to, jak byla v nemocnici a někdo z konika za ní měl chodit i na navštevy? Nepamatuju si ted, kdo to byl.. Natalia - měla bys přijít a aspon trosku vysvetlit situaci a i kdyby se melo ukazet, ze lzes, tak se omluvit.

lia23
16. máj 2010

ja viem baby..som ejdna velka hlupanaa.. 😢 😢 😢

mon777
16. máj 2010

To nie si. To určite nie 😠 😠 Len neuvažuješ racionálne.
Ja som bola včera tak naštvaná, keď mi hento otec zapotil, že som bola naozaj rozhodnutá odísť. Ale rozmýšľala som. Rozmýšľala som a prišla som na kopu vecí. Dnes ďakujem "Bohu", že včera lialo a že mi to otec zahlásil večer, keď už nechodia autobusy. Inak by som sem dnes už nepísala. Nemala by som asi odkiaľ. Ale večer, ako som dumala nad spústou vecí, prišla som na to, že to nie je len tak...chytiť sa a odísť. Zuzi mi pomohla pochopiť aj to, že to nie je len tak...žiť z jedného platu. Aj keď som mala včera na to kopu argumentov, ako by sa to dalo, ale to som mala nervy. Vtedy ma napadne čokoľvek 🙂 A rozmýšľala som aj nad tým, čo sme si my dve písali v IP. Ako mu môžeš vyčítať tie soboty?? Pozri...je takmer samostatný (to takmer preto, lebo si hovorila, že je ešte u rodičov) a jednoducho MUSÍ zarábať. A to, že "on si služby nevyberie" ... to dobre poznám. Môj otec tiež tak chodí do roboty...odchádza o 16:30 a vracia sa veľakrát tak, že o 8:00 ešte nie je doma. A robí každý deň...v hintakom čase. A mamina mu NIKDY nevyčítala, že je tam tak dlho, pretože vie, že musí. A ten tvoj drahý tiež MUSÍ. Inak by nemal ani to málo peňazí, čo má. Na tvojom mieste by som bola rada, že vôbec pracuje. A to bábo...no tak ho teraz ešte nechce. A čo si myslíš??? Jasne, že to robí teraz kvôli TEBE a nie kvôli VÁM. Keď ho bude chcieť aj on, nie len ty...vtedy to bude kvôli VÁM. Ale tým, že mu ho budeš stále plieskať o hlavu si tehotenstvo akurát oddiališ. Ako...neber ma v zlom a nechcem ťa nejako uraziť alebo čo, ale uvažuj. Ja som na to naozaj prišla až včera a je mi to aj dosť trápne, že som doteraz uvažovala ako trubka 😅 Možno nechce dieťa preto, že nemá svoj byt, poriadnu prácu a ty aspoň maturu. Prestaň mu to stále nutíť, zmaturuj, nájdi si prácu aj ty a uvidíš, že časom zmení názor. Do vzťahu treba aj KUS trpezlivosti. Nie len CHCEM a CHCEM 😉 viem...mne sa to hovorí, ale ja som nad tým včera fakt silno uvažovala 😎 😀

lia23
16. máj 2010

mon...teraz sa citim ako dieta ktoremu matka naplieska na zadok ☹ 😢

mon777
16. máj 2010

A to s tým čakaním...dá sa to. Ver mi. Potom je to o to krajšie, keď ste spolu. Dobre viem, čo hovorím, lebo my dvaja to máme také, aké to máme...a NIKDY mu nevyhodím na oči, že sme spolu len občas. Dnes je to presne 9 mesiacov a 12 dní, čo sme spolu a videli sme sa asi tak 120 dní. A 9 mesiacov má pritom okolo 270. Sme spolu a sme šťastní. Je pravda, že sú tie lúčenia stále horšie a horšie a že teraz, ako nastúpi do práce sa budeme menej vidieť ako sme sa videli doteraz, ale jednoducho mu to nemôžem vyčítať ak by som ako veľmi chcela (čo vôbec nechcem), pretože ak sa chceme osamostatniť, musíme prijať nejaké tie časové obmedzenia (v zmysle jeho robota...moja škola...jeho rodina...moja rodina atď.). Tým chcem povedať, že má všetko svoje odpodstatnenie. Aj to, že sa my dvaja alebo aj vy dvaja málo vídame má svoj dôvod. Teraz ťa to hnevá, ale počkaj, keď si kúpite byt z toho, čo si ušetríte z peňazí, ktoré tvrdo zarába.

mon777
16. máj 2010

Liuš...to je v pohode. Naozaj ti nechcem rozkazovať a ukazovať ti aká si sprostá alebo čo. Lebo NIE SI!!! Ja som len rozmýšľala a dospela som k tomuto, tak som dúfala, že ti to pomôže. Ako...mne sa to hovorí...ja viem...ale tak no... 😀 😀

lia23
16. máj 2010

😢 😢 😢 😢

mon777
16. máj 2010

Nepláááááááááč...to som fakt nechcela dosiahnuť...aby si bola smutná. Ja som ti len chcela dajako pomôcť pochopiť veci, ktoré som pochopila ja včera. Alebo to bolo už dnes?? 😀 😀 😀 Neviem koľko bolo hodín 😀 😀

lia23
16. máj 2010

mon...pripadam si teraz ako jedna velka rkava..pica a neivem co setko...sory za vyraz...mas pravdu a ako vidim velmi dom sa sekla..mas pravdu ze mu nemozem zakazovat choit do roboty..ale mne tu ide o tu sobotu..chcem tak vlemi velka ked s nim chcem byt??sak nech robi..ma nato ostatnych 6 dni.. 😢 😢 😢 som hlupa ked chcem babo??ja zato nemozem ze tak po babetku tuzim..mozno som chora a mala by som sa dat liecit..a mozno to babo hcem mat preto lebo som o jedno prisla..mozno keby sa to stalo nedajboze tebe..mozno by si sa citila rovnako...ja som rad aze ma robotu.....lenze tu je prolem ten...ze je skola..robota...futbal..a potom ked mu ostane aspon trosku casu..tak pride za mnou vies..som na tom poslednom mieste..mozno to vyzera sebecky..no ja to tak citim.. 😢 😢 😢

mon777
16. máj 2010

Nie si chorá, keď chceš bábo. Ja ho chcem tiež. Obe sme mladé a ... ako to povedať... neskúsené (po tej rodinnej stránke - dúfam, že si ma pochopila🙂). Chápem, že po ňom túžiš a máš pravdu...keby som ja prišla o jedno, druhé by som chcela ešte viac. Ale pozri...čo ak by prišiel o robotu, keby im povie, že chce voľné soboty? Môj otec si tiež nemôže dovoliť vyskakovať. Je rád, že je rád a že má úbohých 450€ mesačne (a to robí cca 14 hodín denne...od 1. do 31. tak si to zrátaj, lebo mne sa nechce 😀 ). To, že radšej ide na futbal ako za tebou si s ním vydiskutuj, ale zvyšok mu naozaj nemáš prečo vyčítať. Robota, škola...vieš si predstaviť, aké to musí mať ťažké?? Učiť sa a popri tom pracovať??

zuzanockamt
16. máj 2010

mon ... mas moj velky obdiv a to nepisem len tak, na to, ze mas len 17 si fakt rozumovo uplne inde ako tie ostatne mlade kocky, co poznam ... a lia to iste ... neviem, cim to je, ale ja som teda ten rozum v 17-tich nemala 😅 😀 ... teraz mam sice o 10 rokov viac ako vy, ale keby ste mali pracu a skolu za sebou, tak sme na jednej urovni 😅
lia ... a ty nesmut, ja ta velmi chapem, kvoli tomu istemu co ty som sa tolko naplakala, nazurila, nahadala s MM ... tvoj drahy to nakoniec pochopi, ale naozaj necakaj, ze to bude o tyzden alebo o mesiac

lizatko1009
16. máj 2010

Lia sory za vyraz, ale si hlupa ked chces taka mlada babo, uzivaj si zivot, mozno ani s tym tvojim nebudes, si mlada, ludia sa schadzaju a rozchadzaju a nie hned uz na bejby myslis, dokonc si kolu, pozeraj na tie veci na ktore by si v tvojom veku mala, mas ine povinnosti nie starat sa o babo a babo pride v tedy ked budes nato pripravena aj financne samozrejme a priatela do toho netlac, zdupka ked budes tak na neho tlacit, kolko ma on rokov? mozno este aj on sam je este dieta, chalani dospievaju neskor a potrebuje si este uzit zivot a nie hned dieta, dieta je na cely zivot.

mon777
16. máj 2010

Zuzi, ďakujem, ja som vždy tvrdila, že som asi preskočila svoj vek 😎 😎 😎 Ale ne 🙂
Veľmi si mi aj ty pomohla včera, za čo ti naozaj véééľmi, ale véééľmi ďakujem.

A Liuš, Zuzi má pravdu. On zistí, že budete obaja šťastnejší, keď budete mať rodinku. Len počkaj...možno naozaj chce ten spoločný byt a tvoju školu úspešne dokončenú 😉 My chceme to isté 😉 No...sem-tam máme aj my dvaja chuť na bábo a hrozne nás škrie, že už nemám strednú za sebou, ale ako som už povedala...VŠETKO MÁ SVOJ DVôVOD.

zuzanockamt
16. máj 2010

lizatko ... MM dospel az teraz ... a to ma 35 😝

lia23
16. máj 2010

mon..asi sme sa nepochopili..ja mu nevycitam ze ma robotu...alebo skolu..to som naozaj rada..preoňtzoe najst robotu v dnesnje dobe je fakt tazke..ja tu hovorim o tom ze vzdy som bola na tom posledom mieste..a niekedy mam fakt pocit ze s nami do buducnosti nepocita...co sa tyka toho mimca..naco mi potom sluboval ze na dovolenke...??vedel ze mat o velmi mrzi ez neche babo teraz...ale aj tak mi to sluboval..povedz..naoc???nacom mi robil zbytocne nadeje??? 😢 mal mi narovinu povedat ze ho nechce...mali sem pouzivat kondom...nie on mi povie ze ako bude tak bude.. a ked pride tak mi co povie??posle ma na potrat??lebo nebudeme mat byt??peniaze??albo co???vies..ja to babo chcem ako naplat koli tomu ze som prisla o to prve..lenze on to nechape...ja chapem ze on to mysli dobre..ze chce pre nas len dobre....ale preco chce odomna aby sm ho ja pochpila..ked ani on mna neive pochopit???nech mi narovinu povie ze sa na dieta neciti... 😢 😢 😢

zuzka bojim sa ze nepochopi...a bojim sa aj toho ze sa rozideme..prave koli tomu ze nnho tak nalieham.. 😢

lizatko1009
16. máj 2010

zuzanockamt 😀 moj ex nedospel ani teraz, chodi jak deco sa opijat s kamosmi 😔

lizatko1009
16. máj 2010

lia opytaj sa ho co on chce, mozno to povedal len preto, aby mal s tym pokoj, alebo to mysli vazne. kolko ma on rokov? najdi si nejaky konicek.

zuzanockamt
16. máj 2010

lia ... aj ja som sa bala rozchodu ... a to sme mali za sebou 5 rokov vztahu a 2 roky manzelstva, ale prave kvoli dietatu, respektive kvoli postoju MM k dietatu som zvazovala rozvod a bola som uz k nemu velmi naklonena ... no vydrzali sme to ... a MM zmenil nazor len tak sam od seba ... jasne, ze sa do toho nehrnul, ale uz aspon hystericky nehladal kondom pred kazdym sexom ako predtym ... mali sme dokonca aj obdobie, ked sa sexu radsej vyhybal, lebo sa bal, ze sa cosi stane ... a potom prislo obdobie, ked prestal sledovat, ci uz mam alebo nemam plodne dni ... no a babo prislo po 17-tich mesiacoch

lia23
16. máj 2010

lizatko...priatel ma 21

zuzka...moj sa nastastie sexu nevyhyba..a ani nehlada kondom...chodime bez neho...ale ked sa tak boji..tak preco nepouziva kondom???tomu enchapem..preco sa neustale ja musim prisposobovat jemu??preco sa konecne nemoze on mne?? 😢 😢 😢

lizatko1009
16. máj 2010

lia tak potom na ziadne bejby nemysli on je este len velke dieta, nechcem aby si potom trpela, tak uvazuj triezvo.

mon777
16. máj 2010

Lizatko...ona nie je hlúpa. Len jednoducho nemyslí tak, ako by mala. Ani jedna z nás nie je hlúpa!!

Lia...viem, ako si to myslela. Neboj 😉 Ale o tom, že máš pocit, že ťa dáva na POSLEDNÉ miesto by si sa s ním mala porozprávať. Mimino mu do toho nepleť. Len mu proste povedz, že mám pocit, akoby ťa odkladal preč (alebo dačo v tom zmysle). Ak by ste sa nedajboh rozišli, tak to bude pre teba naozaj ťažké, ale tak .... ak na to budeš myslieť, tak sa to stane 😠 Tak na to okamžite prestaň myslieť. 😠 😠 😠

Zuzi ... môj dospel už v 17 😀 Keď bol donútený okolnosťami 😀

estterka
16. máj 2010

ahojte baby..mon som rada,ze uz ti je lepsie po vcerajsku a pozrela si sa na to s triezvou hlavou🙂
lia,na jednej strane pises,ze sa bojis,ze ho stratis,lebo na nho tlacis a na druhej strane na nho tlacis..s chlapmi je tazko obcas(vacsinou),ale mozno na tvojom mieste by som bola aj rada,ked si to ten tvoj uvedomuje,ze este sa na to neciti,byt rodicom..lebo to znamena aj to,ze o tom rozmyslal urcite vela..nechaj ho vydychnut trochu.. 😉

lia23
16. máj 2010

mam pocit ako keby neuvazoval nad nasou spolocnou buducnostou..aj ked mi x krat povedal ze chce byt so mnou ...no nic zatila tomu nenasvedcuje.keby bola pravda to ze ma lubi..tak by mu bolo jedno ze mame spolu babo..a halvne v akom veku...viem ze mu "NECHCE ZNICIT ZIVOT".....ale ked ho chcem ja tak nie je o com nie? 😢

mon777
16. máj 2010

Lizatko ma teraz pravdu. Ak je to TAK, tak naozaj začni uvažovať. Pozri...teraz si asi budem protirečiť s posledným príspevkom, ale moja sesterka chodila so svojím chalanom (neviem ako dlho), chceli sa vziať. Už boli dokonca aj zasnúbení a nakoniec si povedali, že svadba nebude. Stani je tehotná (v auguste rodíme🙂), bez bytu, bez muža...čo si pomohla?? A zasa druhá sesterka (z 2. kolena) mala chalana 5 rokov a rozišli sa. Teraz má krásny vzťah (už asi 2. rok) a uvažujú nad svadbou 🙂

Hmm...zabudla som, čo som tým všetkým chcela povedať 😀 😀

mon777
16. máj 2010

Ach áno...chcela som tým povedať, že aj zlé veci majú niečo dobré v sebe. A chcela som tým povedať aj to, že nechcem, aby si dopadla ako naša Stani 😀

lia23
16. máj 2010

mon.o tom som sa s nim uz rozpravala velmi vela krat...no vzdy sa vykrutil z toho ..nejakou vyhovorkou..

esterka...tuzba po babetku je silnejsia ako ja..enche sa snazim akokolvek.. ☹ neciti sa byt rodicom..tak nehc mi to povie...co si nezasluzim jednu uprimnu odpvoed?? 😢

mon777
16. máj 2010

baby...ešte prádem 😉

zuzanockamt
16. máj 2010

moja sestra sa zoznamila v lete 2008 s jej terajsim (ex)priatelom ... v septembri 2009 sa uz narodil malusik ... jej priatel strasne chcel male, planovali si buducnost ... on pracoval a pracuje vo svedsku a teraz su na vojnovej nohe, na maleho posiela malo peniazkov, respektive ziadne a pravdepodobne je ten vztah uz minulostou ... takze radsej treba vsetko poriadne zvazit a nehrnut sa do nicoho, len preto, ze obaja alebo jeden z nich nieco velmi chce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre