Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
22. máj 2010

ahojte babyy...boze ja som prisla pred asi dvomi hodinami z tej lanovej drahy a som taka rozbita..unavena a vsetko cos a da...ze az 😀 😀 😀 😀 to teda dalo zabrat 😀 😀 😀 a vy ako sa mi mate,? 😉 😉 😉

zuzu4444
22. máj 2010

ahoj lia..........ake to bolo?

lia23
22. máj 2010

ahoj...fakt super to bolo..ael ruky ma tak starsne bolia 😀 ma sa to prejst za 45 minut..no ja som tam bola aj s priatelom a sestrou a neterou asi 3 hodiny 😀 😀 😀 ako supa to bolaaa 😀 😀

zuzu4444
22. máj 2010

a to co presne je?

lia23
22. máj 2010

to mas take ze v lese mas uviazane lana..a vsetliake prekazdy a tak..to vylezies si ako keby na stroma chodis po tych lanach...no a si upevnena na lane ak by sa ti smyklo abo daco..no a leziess 😉 😉 😉

zuzu4444
22. máj 2010

fiiiiha....to vyzera super 🙂

lia23
22. máj 2010

nojo..ale je to strasne namahave a tazke..bolai ma strasn ruky...nohy ...sekto 😀 😀 😀 chce s ami spat 😀 😀 😀myslela som ze to nie je az take zlozite..ael mylila som sa a miestmi som chcela skoncit 😀 😀 😀

zuzu4444
22. máj 2010

to ti verim ze je namahave a tazke! a tak mas aspon zazitok nie je?

mam4
22. máj 2010

aj ja este pridam k tomu baleniu na siroko 🙂
na slovensku (aj inych krajinach, anglicko tam nepatri 😉 ) maju deti geneticku preddispoziciu zleho "usadenia" klbikov (krivych noh), preto sa odporuca balit "nasiroko" aby sa tie klbiky usadili tak ako maju, pretoze deticky este maju klbiky volne a pruzne. ale dnes uz mame take moderne "vymozenosti" ako je napr. ultrazvuk 😎 a ak babu tie klbiky prezrie dobry lekar, vie vylucit nejaku odchylku. ak je vsetko ok tak dalej nemusite babo trapit s tymi plienkami, ale stale su lekari ktori odporucaju balit do 6. mesiaca.
nas maly sa narodil v lete, takze sme balili len na noc, obcas aj cez den. a aj ked ortoped vravel ze je vsetko ok, aj tak kazal preventivne nosit ortopedicke do pol roka, no my sme ho vobec neposluchali 🙂 krpcovi v tom bolo nepohodlne, nemohol si kopkat nozickami a hrozne sa mu v tom potila ritka 😠

takze nech si kazdy vyberie 😵

plienky nie su draha zalezitost, lepsie je mat v zasobe ako potom behat s malinkym babom po obchodoch a same uvidite co vam a vasmu babu vyhovuje ... 😉

zuzanockamt
22. máj 2010

do pol roka je prilis dlho, ved uz 4-msacne sa zacina obracat a s tymi plienkami mu to ide horsie

lizatko1009
22. máj 2010

mam u nas ortoped odporucal do 8mesiaca aj ked uz v 3 mesiaci mal dobre a od vtedy sme uz nemuseli balit a zakaz choditka.

pepsyna
23. máj 2010

dievcata som v soku 😲 rano sa zobudim a priatel sa ma pyta, ze co to mam na tricku ake flaky...tak sa pozrem a mne normalne tecie mlieko-teda taka zlta tekutina, neviem ci je to uz mlieko...to moze byt uz tak skoro?? 😕 inak ja sa s tym balenim na siroko nebudem tiez dlho zaoberat-ked nam povedia, ze klbiky su ok, tak koncim 😉 a my cakame v lete, tak aby sa zbytocne neparila pod tolkymi plienkami...

trdielko149
23. máj 2010

pepsyna my sme balili 3 mesiace potom ortopedka ultrazvukom kontrolovala povedala ze ok 🙂 ked sme mali v 6.tyzdni kontrolu tak tiez to bolo ok ale ze preventivne balte... no sice bol oktober ale malej sa velmi parila ritka v tom tak len na noc som davala a obcas cez den 🙂 choditko uz mame doma ale budem ju do toho davat az ked sa postavi,mam znamu jej syncek ledva v 6.mesiaci zacal sediet a sup ho do choditka!teraz ma rok a poriadne nevie chudatko chodit stale len na spicky sa dava tak ako sa v tom naucil ... takze tak a este k tomu mliecku to je dobre moja ze sa ti robi mliecko uz aspon budes mat 🙂

pepsyna
23. máj 2010

trdielko aj ja mam kamosku, co davala do choditka a jej maly mal problemy s tym, ze sa daval na spicky...ono sa tom choditku vlastne len odraza-nechodi, takze niekedy je to viac na skodu ako na uzitok.. 🙂 no ved ja som rada mliecku, len som myslela, ze to sa bude tvorit az tesne pred porodom...a hlavne som netusila, ze bude zlte 😅

misss
23. máj 2010

pepsyna, aj mne strasne islo mllieko..som musela nosit tie tamponiky..inak to este nie je mlieko, ale vola sa to mledzivo, alebo kolostrum..to je nieco ako predmlieko 😀 😀 ..
som k tomu aj niečo nasla.. http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=587631 😉

lizatko1009
23. máj 2010

pepsyna to je v pohode, len to nieje mlieko, ale kolostrum 😅 to po porode, je este lesie ako mlieko to ti bude musiet vytahat a potom sa dostavi aj mlieko, mne sa to zacalo tvorit uz od 4 mesiaca.

norikk
23. máj 2010

ahojte,zabralo mi moc casu,kym som precitala vsetko,co som nestihla...mozem sa vyjadrit k starsim temam?? tak co sa tyka epi,ja to idem tiez skusit bez, 1. je to drahe,2. idem sa hrat na hrdinku 😀 ...sak po porode vam napisem,jak to nakoniec dopadlo 3. stacilo mi,co napisala simusska,ake mala problemy pri porode,tak to nechcem zazit aj ja, radsej bez epi, ako s epi a pripadnymi komplikaciami....inak o tom ochrnuti som ani nevedela....
plienky uz dajake mam, este po sestrach,ale newem kolko, zatial mam len 1 vrece a 5 tasiek veciciek...ale zacnem to ratat a zoskupovat,az ked sa prestahujem a zariadime si s priatelom spalnu a vsetko ostatne,ked to poperiem, a budem mohla vsekto poukladat na svoje miesto...a chcem sa vas spytat,ake mate zavinovacky/resp. perinky??? vsade v blogoch,alebo na nete vidim,ze teras uz su take modernejsie zavinovacky, a my mame doma len tie klasicke biele,co maju cipku...ziadne take farebne so zvieratkami,usami a tak...ako som videla....su tie biele perinky moderne??? 😅
a co sa tyka oblecenia do porodnice,tak z toho mam stres ☹ ...vela veci nemam, tak ak sa vam chce,mozete napisat skutocny zoznam,co treba a co vam nebolo treba 😀
a blahozelam tari ku dievcatku a zaroven zavidim ☹ to som tu jedina,kto nevie,co caka...uz ma to stve....fakt,cely moj doktor zastaraly,uz sa tesim,ked pojdem k novej doktorke...ale to bude tak o 2-4 tyzdne 😢
a inak,k tomu kolostru,len poznamka: nema sa to vytlacat!!! 😎

lizatko1009
23. máj 2010

norikk som zvedava aka budes hrdinka 😀 kolko u vas stoji epi? tak ja som mala, len tie zavinovacky tie "modernejsie" mame ich 6 a na krstiny sme mali satenovu perinku za 30€ a raz sme ju vyuzili. a v zavinovacke spi doteraz aj ked ma vonku nohy, ale je mu tam dobre. ale naj zavinovacky su s kokosovou doskou, jednak je dobra na chrbticu a aj dobre sa s nou manipuluje, babo by malo byt bud v perinke, alebo v zavinovacke nie vlacit ho len tak po rukach ako maca a ty budes mat bejby ked bude teplo, odporucam zavinovacky v perinke mu bude horuco, aj ked len tak do kocika a na nu polozis bejby. a do porodnice ti stacia plienky tie najmensie, vlhcene obrusky, masticku na zadok, platnene plienky aj podbradnik, take male babo casto grca. a oblecenie, perinku mu daju v porodnici, ja som uz v nemocke balila aj na siroko, predavaju uz take moderne tie gatky na suchy zips na tie plienky mas vseliake velkosti stoji to 1,50€ a v den odchodu potrebujes nejake body velkost 56 kosielku, dupacky, a nejaky svetrik na vrch, ciapocku podla toho ako bude vonku, potom tu zavinovacku a do tej prenosnej tasky, ja by som take male nedala hned pokrutit do autosedacky. hlavne potrebujes vela kosielok tie za den prezlecies aj 3x.

lia23
23. máj 2010

norik..kde mas fotocky bruska? 😉 😉 sup sem s nimi 🙂 🙂 🙂 🙂

norikk
23. máj 2010

na mna prisla depka ☹ priatel odcestoval domov,taze ja zas len uvazujem nad vsetkym,co ma trapi az sa ide z toho clovek zblaznit ☹
lizatko ta epi asi tak kolo 50-100 €,nepametam presne,ale ja idem rodit na Oravu,ale pocula som len same dobre ohlasy aj od priatela,ze to tam maju vstko vynovene,moderne,tak sa nebojim
a liaaa ☹ ja sa tu budem bat pridat uz len fotky nasho malinkeho/malinkej,ked sa tu tak kradne,a nie este aj moje brucho,ked tu chodia ktovie aki uchyli...a mne to ani priatel nedovoli....ani fotky z uTZ nemam ....uz ma to preslo...vtedy som si odftoila ten 10 tt co mam v albume,lebo to konecne bolo malinke vidiet na tom utz....dovtedy som sa z doktora nevedela vysomarit,ci tam daco vidi....a som akoby "nemala"dokaz,ze som tehotna...ten jeho utz je biedny,tlaciaren mu nefunguje a s mobilom sa mi to uz fotit nechce....uvidim,ako to bude u novej doktorky,ale na oravu idem az asi 3.6. a aj to len v sobotu.. 😒 ale asi tam ostanem dlhsie newem....

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... a kam na oravu budes chodit k dokine? ... v DK je jeden uzasny lekar a ma v ambulancii dokonca aj 3D ... a rodit budes kde? ... ja by som bez foto zo sona ani neodisla ... hned pytam ... z prveho mi ani nechcel dat, ze tam aj tak nic nie je, ale som sa nenechala odbit a foto bola 🙂 ... a co sa tyka brusiek, tak MM to tiez nema rad, ze to u davam, ale mne je to jdeno, je to moje brucho, no po urcitych veciach co sa udiali na MK uz dam foto len do sukromnej temy a album mam nezverejneny

norikk
23. máj 2010

ako som pisala,mam kopu veci po sestrach,niektore su tam aj novsie,ba nove,raz pouzite...a pekne,ale mam obavy,ze budu nemoderne ☹ .... ked vam napisem,kolko maju moje netere a synovcovia,tak pochopite, pred kolkymi rokmi sa nosili....tak len tak,pre zaujimavost, netere: 16,15,12,3 a synovcovia 12 a 5 😀 ale aj ta najmladsia bola odchovana v tych veciach...sestry,co uz maju starsie deti,ani netusia,ze nejake take zavinovacky existuju a potom im vysvetlite ze to chcem.......
preto som raz ako som pisala,ze konik moze skodit,myslela som tym toto,ze tu najdem tolko veci,o ktorych by som ani nemala tusenia....a ked tu teras pozeram vybavicky atd....vsetko chcem aj ja.....ale keby som to nevidela, tak som spokojna s tym co mam
..inak,vsetci od mamy, po sestry po mne doma hukaju,ze veciciky ani vybava sa nema kupovat dopredu,ze to priasa nestastie...raz sme sa na tom pochytili,lebo som sa hadala,ze chcem vediet,co to bude,aby som mohla dievcatku,aspon jedne saticky pre radost kupit....ne oni museli spustit,ze to sa nekupuje, a ze sa mam nechat prekvapit...a ze to pholavie sa este neda urcit....no vravim,zastarele sposoby, ako je zastaraly moj doktor....
ja si vsekto ohladom tehu hladam na nete.... z mojich troch sestier sa aktivne stretava s netom len jedna, ostatne maju problem zapnut PC::..takze chapete?? kustik moc sa tu rozpisujem asi co???? 😔

norikk
23. máj 2010

zuzanocka,uz som si zistila od mamiciek tu na MK,aki doktori tam su....DK je pre mna kus daleko zas...vraj v TS maju dobru doktorku,tak tam sa chystam,vraj ze ma aj najmodernejsie vybavenie, a ze 3D robi vlastnym pacientkam zadarmo, (tak to sa mi trocha nezda,ale sak uvidime a kym sa k nej dostanem,tak uz sa mi 3D ani nebude dat zrobit....)
a to si dobre vymyslela,s tym sukromnym albumom....

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... tak mas to teda dost divoke, co sa tyka tej rodiny ... moji rodicia uz maju obaja po 60-ke, ale teda nazory maju uplne ine 😕 😅 ... ja uz vybavu v podstate mam ... este sa nieco dokupi a v juli/auguste uz aj premiestnime kocik a postielku s komodou k nam do bytu

zuzanockamt
23. máj 2010

no na 3D je najlepsie ist okolo toho 25 - 26 tyzdna ... vtedy ma este babo dost miesta ... my ideme na buducu sobotu ... tesim sa, som zvedava ako sa maly zmenil od posledneho sona

estterka
23. máj 2010

mozem potvrdit,z toho co zuzka pise,ma uz naozaj vsetko 😉

norikk
23. máj 2010

ale ak mam povedat pravdu, mne sa 3D nepaci 😅 ... ja viem som asi detinska,ale tak moje vlastne by sa mi pacilo....(dufam 😀) to je ako s babatkami...priznajte aj vy,ze nie vsetky deti su nadherne,ale kazdemu je to vlastne najkrajsie na svete 😀

norikk
23. máj 2010

ak som trepla blbost,prepacte 😔 ale fakt je to moj nazor

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... ja chcem mat pamiatku aj na babo, kym bolo v brusku, viac deti pravdepodobne mat nebudem, tak si uzijem aspon toto 🙂
esterka ... 😀 ... ty pises ako keby si bola u mna 😀 ... ale zacinam nejako stresovat, ze ci mi to bude dost, ale to ma vzdy moja mama stopne, ze ked to stacilo brankovi, ze urcite bude aj mne 😀

zuzanockamt
23. máj 2010

a na 3D aspon mam istotu, ze naozaj nema nejaku vadu ... nie vsetko totiz vidno na 2D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre