Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mon777
2. jún 2010

mam4 u veterinára sme ešte neboli 😀 A tak čo papajú malé mačičky?? Mliečko. Tak ho má 😀 😀 No hej...aj mne došlo, že sa na NIEKOHO PODOBÁ 😎 😀

prsky
2. jún 2010

@mon777 praveze pre malilinke maciatka nie je vhodne mliecko ani mliecne vyrobky (ani pre dospele macky). ak piplete maciatko, kupte bud mliecko urcene pre ne (predavaju v pet shopoch), alebo ak sa vam zda drahe (co aj je), tak kupte normalne v DM mliecko pre dojcata, rozrobte ho s vodou a krmte tym. cica vyzera tak na 3-4 tyzdne, tak o take 2 tyzdne mozete zacat s maskom (premrazene kuracie) a/alebo granulkami

mon777
2. jún 2010

@prsky no isto. rozmaznávať ju?? Starká mačence kŕmila rybami a žili 10 rokov 😀 😀

prsky
2. jún 2010

@mon777 aj taky nazor maju niektori...ale pre macky nie je kravske mlieko vhodne...rybacina ano

zuzanockamt
2. jún 2010

no to je pravda, ze pre macky je kravske mlieko nevhodne ... je to len mytus

mam4
2. jún 2010

@trdielko149 aj moj manzel varil prvy mesiac, kym sme si nenasli rezim. dokonca si prvy tyzden vzal dovolenku aby pomahal 😉 ale cim je maly starsi tym viac veci spravim lebo sa uz pohra sam, aj nakrmi tazke uz len obliekanie a chodenie na zachod 🙂

@pepsyna no asi nepotesim ale 90% babetiek maju rovnaky rezim ako posledne tyzdne v brusku 😎 ale moze byt ze po porode sa drobcekovi vsetko pomeni a v noci bude pekne spinkat. moj prve mesiace sa budil len 2-3 krat az v 4. mesiaci sa zacal budit kazde 2 hodiny az kazdu polhodinu 😠 lebo rychlo rastol a moje mlieko mu rychlo vytravilo. no postupne sa to dalo doporiadku aj ked ja som bola psychicky aj fyzicky velmi vycerpana. no proste kojenie ma vyhody aj nevyhody 😉

mam4
2. jún 2010

@mon777 ano ryby su perfektne, tie miluju vsetky macky lebo maso je ich prirodzena potrava 😉 ale kravske mlieko fakt nie, ani stenatam. kravske pre teliatka 🙂 ked uz, tak aspon prevarene. naozaj to moze urobit viac skody ako sa zda. ja by som radsej volila zbytky z kuchyne - masko. alebo nejake granulky namocene vo vode. pozri jej brusko ci nema tvrde alebo "zdute".a za veterinarom cim skor !! hlavne ak je najdena. macky su najcastejsim nositelom besnoty !!

trdielko149
2. jún 2010

@mam4 to ano to aj mne pomahal prve tyzdne ale teraz ked ma 8 mesiacov ... jej maly ma akurat dnes 1 rocik ...
pri tych mackach co sa tu pise moja komunikacia viazne ja macky z celej duse neznasam ... poznam jednu tetu co potratila 4 deticky lebo jej zistili z macky toxoplazmozu (chovala ich a mala ich asi 8) ... narodilo sa jej az po vylieceni piate dietatko vytuzene,cely cas musela byt v nemocnici ... takze tak... chudatko ... to len tak na okraj 😉

domyyy
2. jún 2010

Monn malé je zlaté 😵 😵 😵 😵 😵 aj ja chceeem 😅

inak ahojte kočky 😉 dlhšie som tu nebola 😝 😅

misss
3. jún 2010

Ahojte babulky..ako sa tu mate??včera ste sa nejako rozbehli... 😀 😀 ..
Včera sme behali trosku po obchodoch, boli sme kupovat haciky na zasuvky, lebo Tomino mi už strasne lasuje a vsetko vytahuje..
Trošku sme maleho aj pofotili.. 😀 😀 a kupili sme aj šerblik, tak sme ho hned po prichode otestovali a našťastie sa Tominkovi páčil, ale som zvedava dokedy.. 😉 😉 Ale aký je na nom dôležitý s tými ručičkami na kolienkach , že???

@trdielko149..a teraz, ked som tu, tak tu asi sama aj zostanem.. 😀 😀

Inak s tým zaspavanim sme to mali tiež divoke..najprv nechcel spinkavat cez den..potom spinkaval pekne cez den, bez uspavania..dala som ho do postielky a krasne sam zaspal a večer des..ani bohovi zaspat..do polnoci som s nim bývala hore..potom otočka..cez den jedine v kočiku a večer pohodaaaa..potom saze otocka..v kočíku rev, v postielke rev..zaspava mi na rukach pri mlieku..ešte ho ani nedopije a zaspi..potom ho len uložím a pohodaaa..už aj prespí celu noc..KONEČNE...už aj ja som sa dočkala.. 😀 😀

mam4
3. jún 2010

@misss , jeee ako zlato sa rozvaluje na tom gauci 🙂 a aj sedi na nocniku ?? to sa vam ako podarilo ?? nas zacal len nedavno chodit ale nepyta sa len ked je holy tak uteka na nocnik pisat ale to aj vsetko dokola ocika 😀
aj u nas bolo zaspavanie vseliake a menilo sa to ale uz to je celkom v pohode, klop-klop ...

trdielko149
3. jún 2010

@misss a nie je to nejako skoro na nocnik?my ani nemame kupeny lebo je to zbytocne kupovat, dieta az ked ma 1,5 roka sa mu spoja nervy v hlavicke ktore ovladaju ten pocit ze sa nam da cikat,kakat a dovtedy je to len a len nahoda ze sa dieta do toho vycika,vykaka..ja v lete malu naucim kvoknut si a spravit "potocik" a az na jej 1,narodeniny dostane taky ten nocnik co podla mna "vrieska" ... 🙂 🙂 tvoj Tomasko o mesiac mladsi od Emmky len teraz som si to vsimla 🙂 🙂
mimochodom baby ja som si vymazala albumy aj tu aj na mojasvadba.sk lebo kamaratke nejaka pi*a ukradla fotky synceka!ale to bolo na facebooku ..lenze bohviekde su teraz jeho fotky a chudatko sa boji (je to ako vo filme) ze ho ukradnu na organy alebo tak ale som jej povedala ze sme na Slovensku a v realite takze tak na FB mam davno blokovane albumy len pre priatelov ale tu nie je ziadna taka ochrana ... nechcem vas plasit !!

mam4
3. jún 2010

@trdielko149 !! same horory, s mackami s organmy 😒 nestraaaas 😉
ja milujem macky, od mala s nimi rastiem a nikdy som nemala toxoplazmozu ani sestry. sesternica ma skoncenu veterinu a potvrdila mi len to co aj uz iny veterinari ze s toxoplazmozou je to len nafuknuta bublina, pravdepodobnost nakazy sa pohybuje okolo 3%. ovela viac ludi sa nakazi hlistami a podobnymi cudzoapsnikmi a take hlisty su u deti velmi nebezpecne lebo v tele cloveka sa spravaju inak ako u zvierat. zarodky sa mozu dostat do oka, mozgu, pluc a narobit sarapaty ked sa to vcas neodhali. ja som koli tomu ako sibnuta, teda koli malemu, lebo vsade vidim bacili, roztoce a vsetko mozne cim sa moze nakazit ale treba to brat s rezervou aj ja sa snazim 🙂 ved aj my mame doma 2 psov a 2 kocurov 😀 ved aj vedci uz dokazali ze ovela viac alergikov je v meste ako na dedine, pretoze deti prichadzaju od mala do kontaktu so zvieratami, travami, "spinou" a tak si buduju imunitu 😉
a s tymi fotkami asi mas pravdu, ja som akurat vcera pridavala ale asi tiez vymazem... clovek nikdy nevie aky uchyl sa tu premava po konikovi 😠

misss
3. jún 2010

@mam4 dakujeme.. 😀
@trdielko149 sme vyskušali a pokažde, ked som ho tam sadla, tak sa vycikal..ved uvidime ako sa mu bude pacit..kamoskyna mala mala v januari rok a už sa jej krasne pýtala..aspon si na neho pomaly zvykne.. 😀

pepsyna
3. jún 2010

@mam4 no tak to aby som sa pripravila na nocne v stavanie..ked mne sa ani teraz nechce vstavat ked musim ist cikat 😅
inak k tym mackam-ja ich tiez nemusim ale suseda, co byva v garsonke nad nami ma 12 maciek!!!a to je teda neskutocny smrad, ked otvori dvere alebo okno...ona zbiera kazdu poulicnu macku a potom sa to vsetko zlieza okolo bytovky-fuj 😒

mam4
3. jún 2010

@misss , ak uz teraz nema problem posediet na nocniku aj vycikat tak to sa rychlo nauci pytat sam lebo zisti ze mu je prijemnejsie bez plienocky 😉 aj mojej sesternici deti zacali tak od 7-8 mesiacov na nocnik ... nas plakal ked sme ho tam posadili, on je hrozne aktivny takze pre neho je utrpenie sediet 😝 ale ked mu museli koli zapalu pretahovat predkozku tak vtedy bol bez plienky a cikal len do nocnika a odvtedy ho obcas dam ak ma naladu ale v lete uz chcem plienky zahodit definitivne !!

@pepsyna tak to je iny pripad ta tvoja suseda, to je asi nejaka psychicky narusena zena 😕 macky inak nesmrdia, len ak su zanedbane, zrejme im necisti piesok ale aj tak 12 maciek v garsonke ?? nase su vonku, nekupali sme ich nikdy a vobec nesmrdia, za to nase psiky poriadne a to ich kupeme 🙂 lebo macky su velmi cistotne, stale sa umyvaju a pritom neznasaju vodu 🙂 a moja segra ma v byte 2 macky a tie doslova vonaju 🙂 dokonca lespie ako niektori ludia 🙂 ale tie su take panske "znackove", ani nikdy neboli vonku...

misss
3. jún 2010

@mam4, páci sa mu na nom..je to pre neho novinka.. 😀 😀 ..ja som vraj sedela na nočniku ako 4-mesacna..ale vtedy bola ina doba...ja nerobim kopec veci, co robila moja babka, alebo mamina.. 😖 ..kamoška zacala davat malu tiez tak nejako, ked jej zacala sedkat..ved ked vie sediet a aj sa na nom udrzi, tak preco nie...nie?? 😀 😀 Len sa to musime obaja naučiť používať, aby nam to nešlo všade okolo.. 😀 😀
@pepsyna, to si zvyknes..ja som tiez neznasala to nocne vstavanie, kym som bola tehotna...ale zozaciatku mi to voooobec nevadilo.. nebudes sa ho vediet nabazit, ked ho uz budes mat konecne pri sebe..
Inak vecicky uz oprate?? 😀 😀

A mačky....fuuuuj..mačiatka su milucke, ale velke macky nemam rada..pocas tehu mi tu jedna od susedov behala kazdu chvilu po balkone..tak som sa jej niekolko krat zlakla..som sa bala, aby mi nahodou nepraskla voda... 😖

ani_sama_neviem
3. jún 2010

Cafteee dlho som tu nebola jak sa mate? 🙂)

kutlicka
3. jún 2010

Ahoooooj ani_sama_neviem, ale som dobra, co??? Otvorim si detektivnu kancelariu 😀

misss
3. jún 2010

Stretla sa tu rodina?? 😀 😀

trdielko149
3. jún 2010

co?nechaaapem 😅

kutlicka
3. jún 2010

Hej, mama s dcerou 😀

ani_sama_neviem
3. jún 2010

trdielko149 a misss ano to je moja mama ta kutlicka :DDD sranda nie? :DDDDDDDDD

zuzanockamt
3. jún 2010

no to teda hej 😅 ... uz tu bolo kadeco 🤐

ani_sama_neviem
3. jún 2010

zuzanockamt no vidis to :PP eheheh

kutlicka
3. jún 2010

Neda mi, musim na daco reagovat. Citala som si tvoje prispevky par stran dozadu a mrzi ma, ze si ma vykreslila ako asocialnu harpyju, ktora ti odmietla pomahat. Vies dobre, ze keby to bolo na mne, tak byvas so mnou, a vies, ze byvam s Igorom u tej starej nechutnej katolickej bosorky, ktora nam robi zo zivota peklo v jednej 12 metrovej kobke. Fakt mi az do revu teraz prislo, ja to uz kaslem vsetko, proste som najhorsia na svete, a to fakt neviem, co som urobila. Ved zijem nenapadne v kute ako taka smradlava seda mys. Mrzi ma to. Myslis, ze mne sa takto lahko zije s neschopnym muzom a jeho diktatorskou matkou? Keby som mala teraz dajaky byt alebo domcek, v momente tam beriem Teba aj Mareka. Uz no comment, mam na vsetkych uz svoj nazor.

zuzanockamt
3. jún 2010

no neviem ci som ja divna alebo je to OK si takto riesit rodinne vztahy 😕 ... mam pocit, ze sa nam historia opakuje ... alebo uz mam paranoju 🤐 🤐 🤐

ani_sama_neviem
3. jún 2010

kutlicka a preo to pises sem? no peken teraz vsetci tu bud mat mienu jak neivem co pod na inter. postu. a vobec si to tma nepochopila co som pisala kriste vymaz prosim ten prispevok co si tu napisala fakt jeot nemiestne to sem pisat jejda zas si daco nepohpila napis mi inter postu ok????

zuzanockamt- no neries to pls ok? ja osm nevedela ze mi sem napise na sklo ......

kutlicka
3. jún 2010

Ako sa to vymazava? A nic v zlom, ale prosim, pochop, ze ma to nas....lo.

mam4
3. jún 2010

@misss ani mne zo zaciatku nevadilo vstavanie, dokonca som raz o 3 rano po kojeni zacala upratovat 🙂 ale postupne mi ubudala energia 😒 a doteraz mam pocit ze mam vybite baterky, az na obcasne navaly ked lietam ako raketa 😀

@kutlicka hmmm, rodinne nedorozumenia .... dufam ze sa vsetko vyriesi ... a tvoja dcera to urcite nemyslela zle, len je asi v strese z toho co ju caka a tak... teraz musite drzat pri sebe !! rodina je rodina !!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre