Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
8. jún 2010

moj zas zohnal nejaku hracku do 3 mesiacov, som zvedava co je to za zazrak 😀 povedal ze ty sa zameraj na oblecenie, ja na hracky. takze tak je to u nas 🙂

pepsyna
8. jún 2010

my sme hracky este nekupovali-podla mna je tomu malikemu babu este jedno-nejako to asi moc nevnima..mozno len nejake farebne plysaky alebo tak...

tara39
8. jún 2010

no ved take malinke este ani nevidia poriadne, len do malej vzdialenosti...ale nech sa tesi chlapec 🙂 co s nim

pepsyna
8. jún 2010

no ved jasne a to by este len bolo,keby cakame chlapcov 😀 ozaj aj si kupujete kolotoce nad postielku?ja by som to velmi chcela,len neviem ci to nie su vyhodene peniaze..

pepsyna
8. jún 2010

no dievcata idem ja na panelak,tak sa drzkajte tu papa 😵

zuzanockamt
8. jún 2010

ja kolotoc kupovat nebudem a na zaciatok ani hracky ... mam 9-mesacneho synovca a najlepsie hracky su take, co ani hrackami nie su - ovladac od TV, noviny, casopisy, sestrine sminky a vsetky mozne kable 😀

tara39
8. jún 2010

myslim priatela 😀 no daj ty pokoj s chlapcom, lebo bude nosit ruzove vecicky 😕

tara39
8. jún 2010

aj ja uz idem baby, zas tu zaspavam. tak zatial sa drzkajte 😉

mon777
8. jún 2010

@mam4 ja mám B5 a dosť to pomáha 🙂 On soboty sa mi to relatívne ukšudnilo, len ma teraz nechutne svrbí a netuším, čo si zajtra oblečiem do školy, aby mi to ten chrbát nedráždilo 😒 Ale ďakujem za radu 🙂

misss
8. jún 2010

Ahojte babusky..ako sa tu mame???dneska sa už asi debetky nedockam, ale aspon si trosku popisem.. 😀 😀
@tara39 ten kočík mame aj my..my mame zeleno-šedy...a je uplne super..nemenila by som.. 😀 ..inak ako sa mas??brusko rastie??

@pepsyna ja som mala na sale svoju nocnu koselu..a tych vloziek si kup velaaa..najlepsie su tie Lydie..ine co som mala poporodne, tak boli otrasne..si predstav, že budeš krvacat cca 6 tyzdnov..to spotrebujes dost vloziek.. ☹ ..a bavlnene plienky určite aspon 3-5..ja som ich využila..a aj odsavacku si určite vezmi..a samozrejme doklady 😀..krem na bradavky - ja som mala homeopatikum Cicaderma a som nadmieru spokojna..nemala som jedinu prasklinku a ostatne baby plakali pri kojeni, ale to je tiez individualne...ked ma este nieco napadne, tak napisem.. 😀
inak v porodnici by ti mali dat zoznam, lebo kazda nemocnica vyzaduje ine..napr. ja som si mala vziat aj misku, pohar a pribor..
A kde budes/by si chcela rodit??neviem, ci si to uz kukala, ale nasla som takuto stranku..
http://www.pronatal.sk/zoznam_porodnic.htm
http://www.pronatal.sk/banovce.htm
si skus kuknut, alebo si tam najdi porodnicu..

zuzanockamt
8. jún 2010

@misss ale tie lydie maju lepiaci pasik, nie? ... a do porodnice treba bez lepiaceho pasika, takze len tie porodnicke ... a doma uz budem pouzivat tie, na ktore som zvyknuta pocas MS ... a to krvacanie nie je take silne pocas celych 6 tyzdnov, nie?

norikk
8. jún 2010

ahojte,tak sa hlasim po dlhej dobe....mali sm tu potopy,vypadol net...tak som prezivala abstaky bez neho...vcera som bola v poradni,asi to bude chlapcek 🙂 ...ale menim doktora....vobec ma neposlal na testy ci nemam cukrovku....a podla priznakov mam mozno....ale nejdem prehanat...

zuzanockamt
8. jún 2010

@norikk ake mas priznaky?

zuzanockamt
8. jún 2010

inak test na glukozu sa robi do 28 tt

norikk
8. jún 2010

ta mozno si len namyslam,ale male je o tyzden väčšie a ja nejako rapidne priberam,...uz som pribrala 10 kg

norikk
8. jún 2010

@zuzanockamt ano robi, ale ja mam ist do poradne az v 29 tt

zuzanockamt
8. jún 2010

@norikk nas je tiez o cca tyzden väcsi ... to je bezne a u nas v septembrovkach su baby co pribrali 10 - 12 kg ... ja mam zatial + 6 kg ... ak si bola skor chudsia pred tehu, tak zarucene teraz viac priberies ... mam to odpozorovane ... ja som mala vzdy tych 5 kg navyse, tazke vela nepriberiem

zuzanockamt
8. jún 2010

no a nespytala si sa ho na tie testy?

norikk
8. jún 2010

tak pravdu povediac, mala som 4kg podvahu,taze mi to cele skresluje .....len ma chytil strach dnes....lebo ja mam hroznu chut do jedla,furt len jem....vsetko a sladke a ak vidim nieco sladke a sa premaham ze nesmiem,ta som jak pitbull nervozna 😀

misss
8. jún 2010

@zuzanockamt nikto nehovori, ze si tu vložku mas nalepit.. 😀 ..ja som si po porode zvykla tie vlozky nelepit, ale tie Lydie boli presne z toho isteho materialu ako tie v porodnici..a dobre som sa citila..a lepiaci pasik som mala aj na poporodnych..a nie..to krvacanie sa meni a nemusi trvat celych 6 tyzdnov..ja som krvacala 7 tyzdnov potom mi to na 3-4 dni skoncilo a este som par dni spinila ..postupne ako sa cistis, tak sa meni farba..postupne bledne, az je to ruzovy a neskor biely vytok.. 😖
@norikk a v pohode??moc ste boli zatopení??

norikk
8. jún 2010

nepytala ...nenapadlo mi to...to len dnes,ked zapli net,som si citala 25. tt ...(citam kazdy tyzden,co sa deje v aktualnom tyzdni) ,tak som sa docitala,ze to sa robi uz teras....

norikk
8. jún 2010

@misss my konkretne nie,ale sestra hej...teras byvaju prechodne s dvomi malymi detmi (3a5 rocni) u nas...ale niezeby som skakala 3 m od radosti....si vravim,ze moje take nebude 😀 ....rozmaznane a nepocuva to.... 😖

zuzanockamt
8. jún 2010

@misss ja som si kupila tie porodnicke ... dufam, ze to s nimi prezijem, neznasam take klasicke vlozky ... ale mam kupene aj tie jednorazove nohavicky

misss
9. jún 2010

@zuzanockamt inak v porodnici sme museli byt naholo, len s vlozkou..bez nohaviciek..tie jednorazove som pouzila len na navstevy a po ceste domov..doma som bola tiez bez nohaviciek..aspon ta pokozka dychala a netlacila som sa nohavickami...najprv z rozpravania som nechapala, ze ako to bude, ked budem mat vlozku len tak..ved to mi vypadne, ale uplne v pohode som s tak aj spala a ani raz som tu vlozku nestratila.. 🙂 ..kupila som si 5 a pouzila som asi 2.. 😖

zuzanockamt
9. jún 2010

@misss u nas sa mozu pouzivat tie jednorazove aj v porodnici, len ked sa pride lekar pozriet, tak vtedy len tak bez, len s vlozkou ... no ja bez nohaviciek isto chodit nebudem ... nech si vravia, co chcu 😝

mam4
9. jún 2010

@pepsyna necitam vsetko lebo nestiham len k tym prsnym vlozkam - aj mne sa raz stalo ze sa mi k nej "prilepila" bradavka od zaschnuteho mlieka a odvtedy som stale mastila takou zltou mastickou na bradavky co nevadi ani babetku (nemusis umyvat staci utriet) k plienke sa mi tiez "lepili" tu som pouzivala len vynimocne (nepohodlne-bolo v nej horuco) ... a vlozky som mala klasicke poporodne a bez nohaviciek mala som stehna ako king-kong takze mi to tam drzalo 😀 a pri kazdom pouziti WC som sa umyla na bidetke (snad maju v kazdej porodnici-perfektna vecicka, raz chcem aj doma take 🙂 )
hlavne sa po porode setri, nesed ak nemusis a ziadna "gimnastika" lebo niektore mamicky co su akcnejsie sa obcas potrhaju 😒 mne manzel doniesol aj vankusik na sedenie lebo ja som citlivka a okrem nastrihu som sa aj potrhala 😖

mam4
9. jún 2010

@zuzanockamt s tymi hrackami mas uplnu pravdu 😀 ale my sme aj tak nikdy nevedeli odolat ked sme sli okolo hrackarstva a strasne vela podostaval od rodiny a znamych takze teraz ma plnu detsku izbu a vsetko len rozhadzuje a nici 😠 takze ja sa chystam aspon polovicu zbalit a odlozit ...

mam4
9. jún 2010

@mon777 B5 to nepoznam ?? ale mna spalilo asi len 2x v zivote a mama mi to vtedy natierala smotanou 🙂 ale to som este bola decko 🙂 teraz si uz davam pozor lebo mam hrozny strach z rakoviny a starnutia koze ( hlavne ked vidim solarkove kamosky co v 20-ke vyzeraju na 30 !! ) 🤐

mam4
9. jún 2010

@pepsyna a cierny kocik schvalujem 😉 aj my mame a po prvom "farebnom" konecne nemam problem doladit malemu oblecenie ku kociku 😀 my mame uz treti kocik lebo na kazdom mi nieco vadi 😒 pre mna asi idealny neexistuje 😠 prvy ma stval koli kolieskam (neboli otacacie) druhy sa mi zda malo odpruzeny a treti mame len taky maly golfacik a ten sa mi zda nizky a ma maly kosik ... najradsej by som vsetky predala a kupila zase iny 🙂 asi sa uz doma prilis nudim ked tolko vymyslam 😀 ale zas poznam maicky co mali aj 20 kocikov a stale vymienali len tak zo zabavky 😀

trdielko149
9. jún 2010

ahojte konecne sa hlasim z domu boli sme ved u svokry zachranovat co sa dalo kotolna,pivnice,sachta vsade voda 😒
ale uz je dobre,svieti nam slniecko dnes sme boli s malou plavat 😀
pripajam sa do diskusie tie porodnicke vlozky som mala aj ja,dobra vec ale keby idem opat do porodnice kupim si normalne,ja som nosila nohavicky,mne bez nich bolo otrasne,ja to musim mat jednoducho,len pred vizitou som sa z nich vyzliekla a nechala si len vlozku,a nemala som nocnu koselu ja to nenosim a ja ustupky nerobim koli lekarom mala som pyzamo odopinacie vpredu na kojenie vzdy som si dala dole gate pred vizitou a ostala v tricku a hotovo .. 🙂 aj ja ved menim kocik uz je aj tu na modrom kociku dala som dole z ceny povodne som chcela za 250-270 ale uz ma to suri musime kupit autosedacku a sportovy kocik tak ho davam za 210 eur ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre