Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

trdielko149
9. jún 2010

nezlaknite sa ma prosiiiim 🙂 takto plavame ako ryba vo vode ...

estterka
9. jún 2010

uzasna fotka🙂

pepsyna
9. jún 2010

@misss ja budem rodit v trencine-robi mi tam kamoska na porodnej sale-uz som si to bola aj omrknut a je to tam velmi pekne..a ten zoznam mi raz doniesla, ked sme boli na pizzu,len mi ho zabudla dat 😀 ale vo vacsine porodnic,to maju skoro rovnake(mozno na par veci) mala by som si ist pohladat nejaku tasku,do ktorej to vsetko pomesti,aby som nesla s obrovskou cestovkou 😅
@trdielko149 ja tiez nocne kosele nenosim,ale myslim,ze v takych teplach,v akych budem rodit mi bude nocna kosela pohodlnejsia...nebudem sa musiet ,,parit" v pyzame a rana aspon bude mat nejaky ten vzduch..
inak snazila som sa teda odfotit s bruskom ale nejako sa do tej fotky cela nezmestim, ked sa fotim sama 😀 takze aspon brusko som odfotila-dufam ze mi ho nikto neukradne 😕

mam4
9. jún 2010

@trdielko149 a to ste v normalnom bazene alebo na nejakom plavani pre deticky ?? ja by som s malym tiez chcela ist k vode, najskor do madarska lebo je tam vraj lacnejsie ako u nas tak asi na andrejkove narodky vypadneme na vikend ...
a tvojej malej si dala len plavky alebo aj tie plienky na plavanie ?? ja toto neveim ako vyriesit lebo jasne ze doma mu dam len slipy ale na kupalisku by asi nemal cikat do vody a on sa este nepyta 😒

pepsyna
9. jún 2010

@mam4 moja kamaratka zije v anglicku a ma 5-mesacnu dcerku..ked boli pred 2 tyzdnami na slovensku uplne v pohode zobrali malu so sebou na plavaren-do normalneho velkeho bazena-tam sa nejako nepiplu s tymi detickami ako tu u nas 🙂

mam4
9. jún 2010

a takto "plave" moj drobec 🙂
grimasa samozrejme musi byt 🙂

mam4
9. jún 2010

@pepsyna ano v anglicku je vsetko naopak 🙂 za 4 mesiace co som tam zila som videla dost 🙂 ved ja ked osm chodila v zimnej bunde nababusena tak mamicky v pohode nechali deti v 3/4 nohaviciach a niektore aj bez ponoziek a pubertacky z diskoteky v satickach a balerinkach a este sa na zastavke oblievali vodou 😲
ja by som asi male babo do tej chlorovanej vody nedala ... v 3 mesiacoch sme zacali s malym plavanie pre deti ale ta pani chodila k nam domov a ked sme v 6. mesiacoch mali prejst na plavaren tak som odmietla, proste mi nesla do hlavy ta predstava cholru a kopu cudzich ludi v jednej vode s mojim dietatom 😝 asi som az prehnane uzskostliva podla niektorych ale co uz ... no teraz v pohode, maly je uz vacsi a odolnejsi takze to uz neberiem tak tragicky 😉

pepsyna
9. jún 2010

ja si tiez myslim,ze ta chlorova voda nie je bohvieco pre male deti...ja by som chcela tiez chodit plavat s malou,ked bude mat tie 4 mesiace ale citala som,ze na taketo plavanie pre babatka sa v bazene nepouziva chlor-urcite tam nieco na dezinfekciu musia dat ale nie moc...a take kurzy plavania babatiek sa nerobia v tych plaveckych bazenoch ale v tych mensich pre deti-toho by som sa ja nebala 🙂

mam4
9. jún 2010

@pepsyna ano jasne ze to su ine bazeny ... ale napr ked som sa rozpravala s tou pani co robi to plavanie s babetkami tak sama vravela ze vystriedala asi 3 take bazeny/centra lebo sa jej nepozdavala hygiena 😖 a vravela mi ze ak mam nejaky gyn problem tak ani nemozem ist plavat s malym no lenze niekedy zena ani nevie ze ma problem, nemusi mat priznaky a potom hoooops 😒 ale je to kazdeho vec, niektori ludia su odolnejsi, aj babetka. ja chytim nieco, staci ze na mna kychnu 🙂

pepsyna
9. jún 2010

no to je pravda-ved ani ja som nemala ziadne priznaky a co vselico mi vyslo v tych vysledkoch 😒 a to som sa ani nikde kupat nebola...ale zase na druhej strane,keby sa pozerame len na to,kde vsade su rozne bakterie,tak by sme nemohli nikam chodit 🙂

mam4
9. jún 2010

@pepsyna len na takej kuchynskej linke kolko toho musi byt 😝 cela zologicka 😀 jasne ze to treb abrat s rezervou, ja som si takymi vecami nikdy hlavu nelamala ale odkedy sa narodil maly tak vsade vidim tei bacile a chorby ako sibnuta 😕 aj ked by som to chela brat s rezervou tak neviem 😒 ale postupne to zo mna odpadava, ved kopu veci mi uz nevadi tak ako na zaciatku ...

mon777
9. jún 2010

@mam4 to je obyčajný pantenol s vitamínom B5😀 Keď to vytlačíš, vyzerá to ako...no ehm...hmm...výplň chlapčenského ľudskéto tela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 muhaha 😀 😀
Ale fakt to pomáha 😎 Naozaj odporúčam 😉
A čo sa týka toho spálenia sa...ja sa spálim, aj keď sa natriem 5cm vrstvov F50, takže to mám jedno 😀 😀

mon777
9. jún 2010

@trdielko149 to ste u nás v LV na plavárni?? Zlaté ste tam😀

mon777
9. jún 2010

Asi nie, čo?? Lebo tá tmavá voda sa mi nejako nepozdáva 🙂

lia23
9. jún 2010

zuzanocka...no tak ja mavam starsne otrasne cykly..brala om duphaston...cize som 4 mesiace mala krasny cykly....do toho 29 DC..mna uz fakt ta ovu starsne ...s prepacenim seriee 😠 😠 😠 😠 uz som z toho na nervy..dneska som bola na gynde...a poveda mi z e mama strasne nizucku sliznicu..a nasadil mi znova duphaston... 😠 😠 😠

mam..no tak to ani nehovorim aka som stastnma...teda aky mse sntastni..to je nieco uzanse..ked ho mame znova domka...vestice sa mozno sekli....kto vie..ci ho fak tniekto nemal a ho nedoniesol vonkaaa...enivem..no jedna sestrina kamoska je tiez jasnovidnaa..a paovedalala ze ona vidi len po garaze ktore su pri ans velmi blizko..tak ze len tam mame hladat..no jedno co mi je strasne take zaujimavee...jedna macka od rana ako s nas Kubik stratil...tak macka mraucala...az do noci..do 12..potom som zaspala...ked sme ho boli este hladat vecer....tak my sme sa jej uzzufalo pytali ze no kde je nas kubko....a ona pred nami utekala..tak mi to prislo take ze ci nam nahoodu cestu neukazovala.a cely den bola na tej istej streche..a sa nepohlaa.....pride to mozno take neuveritelne.-..ale ktohovie...ptoom ked sme ho nasli ten den...tak uz nemraucala.aaa

mam4
9. jún 2010

@mon777 aha 😀 no tak to rovno manzela poprosim a nemusim kupovat 😀 😀 😀
ty mas asi velmi citlivu a svetlu pokozku ked ta tak spali ale vazne aj s faktorom 50 ?? cosiiiii 😲

mam4
9. jún 2010

@lia23 a preco mas vlastne problemy s tymi cyklami a sliznicou ?? to len tak z nicoho nic ?? nejaky dovod to musi mat, mozno treba odtranit najprv ten 😨 ...
hmmm tak znie to zaujimavo ale noooo tak ja na take veci velmi neverim, aj ked nic nie je nemozne 🙂 su aj vedecky dokazane vseliake zahady ved mame o tom aj knizku a ked som to citala ani som neverila ze je nieco take mozne ...

pepsyna
9. jún 2010

no baby toto teplo je hrozneee-prave som doumyvala dlazky a pachtim ako keby som zabehla maraton 😝 mon aj ja pouzivam pantenol v lete-aj ked sa nespalim, ale po opalovani aspon trochu vyzivim pokozku...aj ked ja osobne sa moc neopalujem-nepacia sa mi take moc opalene tela-uz to nie je ani esteticke a v dnesnej dobe,ked je slnko take skodlive je to aj nebezpecne-radsej budem mat bielu ale zdravu kozu akoby som mala vyzerat ako starena o par rokov..aj ja si musim kupit nejake opalovacie mlieka,aj ked v takom teple neviem ci nezostanem len doma sediet v klimatizovanej izbe 😀

pepsyna
9. jún 2010

@lia23 a este stale sa snazis o babo alebo ta to uz preslo?

mam4
9. jún 2010

@pepsyna prosim ta neoplauj sa !! 🙂 ja som to v teho nevydrzala a flaky mi potom mizli rok !! ja mam inak rovnaky nazor, menej je viac 😉 stale vyjdem na slonko len na chvilku a a bud sa natriem alebo nastriekam niecim na opalovanie, je mi jedno ci 4 ci 12 ale ochrana musi byt aspon nejaka, inak mam od prirody tmavsiu pokozku (okrem noh 🙂 ) takze ma chyta rychlo a nespalim sa ale v tehotenstve sa mi narobili hnede flaky a potom nie a nie zmiznut 😖 k tomu mi stmavla koza pod pazuchami, v "intimnych" partiach a ta ciara na bruchu, fuj vyzeralo to otrasne 🙄

lia23
9. jún 2010

mam...no tak to ja enivem...doki mi poveal ze je viac nez stopercentne...ze mam anovulacne cykly...endokrinologiu mam v poriadku.a.j ekd choim na stitnu..ael ze ju mam ok...teda endokrin.profil...enivme co sa s tym deje...a co sa tka tych veci..aj tiez nato neverim..no sestra sa takymto veciam venuje..ona robi aj "cistenie"neivem to vysvetlit..SRT no..sa to vola..a ona mi aj hovorila ze ked cistila Kubka..tak ze porposila tych anjelikov..j nascih aj jeho..aby mu tie zvierata vonak pomohli sa dostat k nam...a ako vidime tak sa dostal...tak ktohovie...rano aj vravela ze sa jej snivalo ze ho drzala na rukach...ze prosila tych hore..aby jej dali kubka do sna..a ze ci je zdravy a tak..a ze dostalal odpoved ze je... 🙂 🙂 tka sme radi ze ho mame spert..a taky je vystrachanyy...chudacik malcikyyy

pepsyna..no ja sa v kutiku duse snazim..mdlim sa aby to vyslo..no pred priatleom to uz nespominam...sice nemysim nato uz tak intenzivne..mozno preto ze mam aj kopu roboty v skole..a achodim aj do kauflandu brigadovat...ale prestalal som to spominat..bo tak ako sme sa pohadali koli tomus a uz enchcem pohadat..ale ja stale chcem moc babetinko..a je to fakt hrozne ked si predstavim ze takto pred rokov ...13.6.2009 sme s priatelom pocali babetko...a ekd vidim tie teulky...no strasne to je...luto mi to je..ael tak zijem dalej..a v kutiku duse cakam ze to konecne tento razv yslo ☹ ☹

pepsyna
9. jún 2010

@mam4 nebudem sa neboj,ja len na prevenciu tie opalovacie mlieka-ked pojdem von aby som neocervenela alebo ako ty pises neoflakatela 🙂

@lia23 to je dobre,ze uz na to tolko nemyslis-neboj babo vie kedy ma prist 😉 ja viem,ze toho prveho ti je luto-aj mne by bolo hrozne ale mozno to tak malo byt-vies priroda to tak zariadila,lebo by mozno nebolo zdrave alebo tak...a uz viete kam pojdete na dovolenku??ja by som tak rada niekam vypadla-ale teraz,ked som jak velryba sa ledva hybem a s malickym babom sa na dovolenku tiez neda ist 😒

mam4
9. jún 2010

@lia23 a co je to ta endokrinologia ?? a na nete si po tom nepatrala alebo u inych lekarov si sa nepytala co moze byt vo veci ?? aj ked no, niekdy ani sami doktori nevedia co sa deje ... a tvoja segra ked robi take veci tak ona ti nevie pomoct ?? ci ona nevie ze chces babo ?? ja zas verim len v to ze ked niekto niecomu veri tak mu to pomoze 🙂 ale musi fakt verit az za hrob !! 🙂

lia23
9. jún 2010

pepsyna...ano ams pravdu...ono vie kedy ma prist...a ked si to zoberem z toho hladiska...ze mohlo byt ochrnute...tak radsej ze odislo..mozno to znie blbo...ale nechcela by som mat postihnute babo 😢 takze ak malo byt nejake sposkodene..bolo by to trapenie nie len pre nas ako rodicou..ale aj pre neho..a na dovolenku ideme do sturova 26.6...za dake 2,5 tyzdna..takze sa tesime .a jj ..v.ed neboj...potom si uzijete dovolenie a dovolenie 😀 😀 😀

mam4
9. jún 2010

@pepsyna hmmmm dovolenka, hned by som sla 🙂 my by sme chceli na andrejkove narodky ist na vikend do madarska na kupaliska ... ale normalna dovolenka nehrozi 😒 no co raz sa snad dozijem aj mora a plaze 😎

mam4
9. jún 2010

@lia23 ano presne tak, radsej nemat babo ako postihnute... ja by som sa nevedala pozerat ako moje dieta "trpi" nejakou chorobou a ze mu nemozem pomoct 😔

lia23
9. jún 2010

mam..no endokrinologia je stitna zlaza..a tak🙂s nou mam problemy...no su v normee...takze to je fajn..jj myslim ze ani on nevie co mi poriadne je...a sestra...aj vie ez chcem babo...vravela som jej to...no mi nadala ze nech ne som sprosta:Dmat takto skoro babo 😀 😀 😀 a jj aj moja sestra tomu veri ze ked niecomu moc veris a chces to tak si to mylsienkami privolas...ale na toto aj moc neverim..rpetoze ja fakt moc chcem babo..a ako viis...nic moc 😀 😀 😀

pepsyna
9. jún 2010

@lia23 tak vam bude supeer-dufam,ze sa vam vydari pocasie 😉
@mam4 ooo ako by som sa teraz hodila na lehatko pod slnecnik niekde na plazi a ovieval by ma taky jemny vanok a v ruke nieco dobre studene na pitie-ach asi by som sa mala ist oplachnut 😀

lia23
9. jún 2010

pepsyna..to verim aj aj a modlim sa kazdy den aby bolo krasen pocasie...a snad nam bdue dobre.....a ze sa nerozieme:D 😀

zuzanockamt
9. jún 2010

@lia23 len na babo treba dvoch, takze to by musel aj tvoj priatel chciet, nielen ty 😉 ... ale raz to pride ... u chlapov je to doooooost oneskorene 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre