Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzanockamt
14. jún 2010

no ja by som sa ako tehu so svadbou vobec nestresovala ... urcite by som to odlozila na neskor ... aj MM som pred svadbou povedala, ze ak by som bola tehu, tak sa nevydavam nasilu ... ale my sme uz boli spolu 3 roky asi a byvali sme spolu rok a pol, takze to bolo o nieco inom 😉

norikk
14. jún 2010

ja prezivam teras tolko stresov, ze svadba je tiez stres,ale ten co mi prinasa radost...ale napr, co mi robia v skole....furt drbu do mna a nechcu mi dat uz pokoj, aby som nemusela chodit do skoly....spoluziacka si ide na tyzden a pol na dovolenku, prave v case,ked sa pisu vsetky pisomky....ale ona neni zla, ale ja ked chcem ist na marodku, uz po mne triedna huka, ci som bola za vsetkymi ucitelmi a bla bla....a ja fakt nemam potrebu to pocuvat.....doma ma pravidelne rozculuje mama,lebo stresuje so vsetkym...a zevraj si mam uzivat tehu...v poslednom case kazdy den kvoli daomu placem

zuzanockamt
14. jún 2010

no ja mam tiez mierne stresy, ale uz som si zvykla, ze vsetko nakoniec dopadne tak ako ma, takze to nechavam tak ... nejako bolo a nejako aj bude 🙂

trdielko149
14. jún 2010

@norikk jeziiiiiiisss babatko je prednejsie nez nejaky trapny papier ktory si idete zaobstarat koli rodicom a pokoju a kludu neviem koho vsetkeho..vy dvaja sa citite vobec na to ze si poviete "prisaham v dobrom aj v zlom na cely zvysok zivota" ... to nie su len frazy a slova.. to je prisaha na dalsich mozno aj 70 rokov zlatko...ano teraz si povies ze ved aj tak bdueme rodicia tak je to jedno ale jedno to nie je ... je rozdiel byt slobodna a byt mama a byt manzelka a mama ... ja som slobodna a vidim tie rozdiely na kamaratke ktora sa vydavala v 5.mesiaci tehu koli dietatku a pokoju v rodine ...vobec nie su stastni a povedala mi ze aj ked jej to bude luto ak sa ich situacia nezmeni co sa tyka ich vztahu rozvedu sa a ona ostane s malinkou sama a za rozvod sa platia nemale sumy pravnikom a sudu ..rozchod je lahsi nez rozvod dobre si to premysli ste pripraveni byt spolu cely zivot?teraz mi napises ano sme ... som zvedava co bude o par rokov
my sa ideme vziat o rok az ..mame vyskusane spolocne byvanie bez babatka,aj s babatkom,chodili sme spolu,pozname sa vyse 6 rokov boli sme velmi dobri kamarati,pozname svoje rodiny navzajom,kazde ich povahy,mame dokoncene skoly,on ma staly prijem,vieme do coho ideme ked sa vezmeme...

trdielko149
14. jún 2010

ja tu nebudem kazat norikk ale premyslaj o tom rozhodnuti ... sama pises ze mozno svadbu zrusis mas na to 3 tyzdne mas cas ..ostat spolu mozte samozrejme ... nic v zlom ..
a este jedna vec ja som tu este ani nenatrafila s holymi ceckami na nejaku s bruskom 🙂 ja som mala na mysli fotku s bruskom bud v tricku alebo len vyhrnute tricko 🙂 🙂

trdielko149
14. jún 2010

ozaj co je s klaudiou?aj tej konci skolky rok asi zarezava v skole 😉

norikk
14. jún 2010

@trdielko149 uz minule som pisala, ze my by sme sa vzali,aj keby som nebola tehu...to babatko sme splodili preto,lebo chceme byt spolu po zvysok zivota.....keby nebolo male,tak sa takto veci nehybu.....doteras sme sa s piriatelom vydavali raz do mesiaca,kedze byvame od seba daleko...ale odkedy som tehu,sme spolu kazdy tyzden...a nechodime spolu pol roka,ze hups,stala sa nehoda....ja viem dobre co robim, a viem aky je zmysel manzelstva,preto si mojho beriem, lebo chcem s nim stravit zvysok zivota....sak sme sa mohli vziat aj na matrike, ale ja som stala za tym ze chcem svadbu v kostole....v matrike daju papier....ale vkostole my povieme slub,ktory uz nik nezmaze........a neberieme sa ani kvoli rodine,kebyze nechceme svadbu,tak neni...mama mi kolko krat navrhovala,aby som ostala slobodna.....

norikk
14. jún 2010

a tie nezhody v rodine.....mam 3 sestry.....s dvomi uz mame nastrbeny vztah,....jedna sa uz s mamou "nerodinuje" , dalsia nasrala mna.....uvidim,ako to pojde dalej, a dnes ked pojdem ku priatelovi,naseriem ja mamu....

trdielko149
14. jún 2010

@norikk dobre 🙂
nepoznate niekoho kto je z okolia Levic a kupil by kocik?

zuzanockamt
14. jún 2010

@norikk no raz do mesiaca sa stretavat je dost malo 😒 ... a ako dlho ste uz spolu?

pepsyna
14. jún 2010

@mam4 nebola som na kupku ale na zahrade v bazene som sa trochu vyclapotala 😀 na kupko by som sa bala ist-vies vela ludi a ked som teraz taka nachylna na vsetko 😒 ale mne to staci-aj ked po mne mama s frajerom potom nahukali,ze ci to nemozem vydrzat,ze ci potrebujem este poprechladat teraz na konci...aj vcera bolo tak krasne,tak som vyvalena na zahrade citala knizku a oddychovala 🙂
a co ste robili cez vikend vy kocky?
inak my sme sa tiez nebrali,koli babu-aj ked rodina naliehala,tak sme sa nedali ovplyvnit....jasne sme si s priatelom vysvetlili,ze svadba bude,ked budeme mat lepsie vyriesene financie(lebo nechcem len taku halabala svadbu narychlo) a ked bude malinka vacsia,aby sme ju tam mohli mat a hlavne nech nie som tehu aby som sa aj mohla poriadne zabavit....lenze ja viem ako to je tazko vysvetlovat rodicom-my sme sa tiez napocuvali z kazdej strany,ze preco sa nechceme zobrat,ze ako to bude vyzerat...lenze to su tie staromodne zaostale nazory tej starsej generacie,ktora hlavne mysli na to, co si myslia ostatni ako by mala mat svoj nazor 😎 ale zase nemam ani nic proti tym,co sa chcu zobrat aj v tehu-ked to tak citia preco nie...ale tiez by som si rozmyslela ci to naozaj robim zo svojej vole a presvedcenia 🙂

pepsyna
14. jún 2010

@norikk tak vam teda drzim palce,aby ste boli stastni 😵 a nech vam to vydrzi 😉

misss
14. jún 2010

Ahojte..@norikk NO STRESS..to všetko zvladnete..musis sa pokusit brat to vsetko s nadhladom..este chvilu a mas pokoj od skoly..
Pridavam aj nejake foto, ako Tomasko stoji v ohradke..šikovníček.. 😀 😀 za chrbtom ma vankuše, nech padne na makkucke.. 😢 😀 😝

pepsyna
14. jún 2010

@misss ahooj..boze perfektny je-sikovny zlaty chlapec 😵 aj ja uz chceeeeem 😀 aj ste zohnali daco proti tym komarom?

misss
14. jún 2010

ahoj @pepsyna jasne, zohnali sme..isli sme tam kupit repelent a odisli sme aj s autosedackou.. 😀 😀 a ty/vy ako?? 😀

trdielko149
14. jún 2010

nam v lekarni dala krem indulona pre deticky proti komarom a inemu hmyzu ze nic sprejove-ako repelent pre takto mrňave deticky nie je ..nasa emmka tak nestoji pekne ako tvoj @misss 😖
aj to raz priiide 🙂

pepsyna
14. jún 2010

tak to ste dobre nakupili 🙂 my fajn celkom-uz mam aj tasku do porodnice zbalenu konecne komplet 🙂 este si dnes vyvarim flasky a cumliky a uz len cakam 😀 a aky ste mali vikend?

misss
14. jún 2010

@trdielko149 ja som sa aj čudovala, že tak dlho vydrzi stat..ved len v nedelu sa postavil prvykrat sam..jasne, že to pride..kazde dnieta ide svojim tempom.. 😀
my sme kupili toto. http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2512... .v lekarni mi nevedeli dat nic..vraj ani indulona nie je pre babatka.. 😖

@pepsyna to je fajn..ja som si tasku niekolko krat vybalila a zabalila, nez som isla do porodnice.. 😀 ..hlavne, ked som uz mala pobalenu tasku a v 38tt ma zobrali do nemocky kvoly tlaku.. 😝

pepsyna
14. jún 2010

no ja som to tam ledva pomestila 😀 plienocky budem musiet odniest zvlast-tie som tam uz nenapratala 😀 a vecicky pre malu som zbalila zvlast a to mi marek donesie,ked pre nas pride 🙂 baby idem si pichnut tu hnusobu-som z toho na nervy-stipe to jak slak 😢

misss
14. jún 2010

@pepsyna, ani ja som sa nenapratala do jednej tasky.. 😀 ja som mala este jednu velku igelitku.. 😀

zuzanockamt
14. jún 2010

ja sa zbalim do kufra, budem to mat praktickejsie 🙂

norikk
14. jún 2010

prave som bola zaniest oznamenia sestram....jedna povedala,ze pride len na obrad.... ☹ .....pozvala som jendu kamosku a ta tiez,ze pride len na obrad...taze fakt super ☹ ...... ja uz nevladzem ☹

zuzanockamt
14. jún 2010

ber to pozitivne, aspon usetris na hostine ... kolko chcete mat ludi?

pepsyna
14. jún 2010

@zuzanockamt ten kufor napadol aj mna,ale zase tepcit sa s kufrom si myslim,ze tiez nie je vyhra 😀 aj ked urcite sa tam zmesti viac veci ako do tasky,ale ved to je v podstate jedno...

@norikk nestresuj sa koli tomu,ako zuzka povedala aspon usetris 😉 hlavne klud-nenechaj si pokazit den

norikk
14. jún 2010

keby bol aspon priatel pri mne...ale on si musi tiez kopu veci vybavit doma ☹

zuzanockamt
14. jún 2010

@pepsyna mne sa zda kufor praktickejsi, ma kolieska, pekne sa da premiestnovat, nemusim to vlacit v ruke a mam prehlad vo veciach ... vela tehuliek to takto riesi ... ja mam taky stredne velky kufor, takze to bude v pohode

pepsyna
14. jún 2010

dievcata to co aky novy dizajn??ved som z toho vyvedena z miery 😀

pepsyna
14. jún 2010

@zuzanockamt asi mas pravdu ale ja uz mam pekne pobalene v taske a dufam,ze to nebudem musiet prebalit-dalo mi to tolk namahy 😀

trdielko149
14. jún 2010

ej to co tu vidim?novy dizajn konika?kde je odpovedz ? emmke ide zub ma 39.2 ☹ uz jej to vsak kleslo dala som jej zabaly kleslo na 38.7. 😖 nic moc ale aspon nieco je z toho velmi unavena a uz zase spinka ..len sa napapkala dala som jej zabal-4x som ju prebalila,ma aj hnacku 😠
moje male krasne zlate ... fnuuuukk
norika tvoja vlastna sestra ti nejde na svadbu?nepytam sa radsej dalej asi komplikovane rodinne vztahy mate ...
nevadi vykasli sa na to caka ta tvoj najkrajsi den v zivote ked povies svojmu milacikovi svoje ano a on to povie tebe,nenechaj si to pokazit,v brusku mas novy zivot ktory potrebuje stastnych rodicov,vyrovnanych a pripravenych ochranovat ho,lubit,starat sa on ... 🙂 mat babatko,krasne,nevinne,krahke,bezbranne je to najnadhernejsie na svete a ty to mas tak si to uzivaj!

lizatko1009
14. jún 2010

ahojte 😉 co mate noveho? nikto neporodil neoteotnel? 😀
trdielko to mi je luto, dala si aj sirup? mastila si aj dasna? nas uby nekakaju nam idu bez teplot ani nejake nereaguje, ze mu idu vcera som pozrela a dalsi prerezany.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre