Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
23. jún 2010

@pepsyna polyp ?? to znie tak strasidelene 😲 dufam ze vsetko bude ok a aj to odide s tou placentou ... a pupocnikovu krv si davate zamrazit ??
ten stary ?? myslim ze delti panda, taky klasicky co vidiet na kazdom rohu 🙂 ale farebne sa mi strasne pacil a na nanozniku mal odtlacok pandej labky a tym ma dostal 😵 no okrem toho ze pruzi a je priestranny tak je velmi neprakticky, teraz pouzivame bebe confort high trek, a na rychlovky do mesta golfac ...a ten neo je len do mesta ? alebo ma aj nejake pruzenie do prirody ?? aj ked s tymi malymi kolieskami asi nie, no teraz na niektorych kocikoch sa daju vymenit kolieska za "terenne" 🙂 nova doba 🙂

moniciak
23. jún 2010

ach jaj dufam ze mne sa take stresy vyhnu🙂

mam4
23. jún 2010

inak poculi ste o tom ze PC a mobil skodia babu aj ked je v brusku ?? ja som to dnes niekde citala na konikovi, no a teda ja som cele tehotenstvo mala PC na bruchu a maly je zdravy 🙂 ale si pamatam ako ma sprdla sestricka pri odchode z porodnice ze mam mobil pri malom 😒
co vy na to ??

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 znie to vseliak,ale je to v podstate neskodne-len to tam proste je...ten bebe confort sa mi teiz paci velmi 😵 ten je aj do terenu ako stvoreny...to by si mala fajn,keby dokupis len korbicku-aj ked su dost drahe..ale mozno cez bazarik by sa dala aj lacnejsie zohnat 😕 no do prirody si to neviem predstavit-tie predne kolieska sice nie su az take male ale asi by som sa bala s nimi ist do nejakeho vacsieho terenu..tie zadne som dokupila nafukovacie-s tymi by problem nebol ale tie predne..no neviem...inak my byvame na dedine,takze bude musiet zvladnut aj nejake tie nerovnosti na chodnikoch a tak.. 🙂

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 doteraz to nebolo dokazane ziadnym vyskumom-je pravda,ze aj mobil a PC robia nejake vlny alebo co(neviem to presne pomenovat 😅 ) a tie zevraj pomalinky skodia..ale doteraz sa nedokazalo,ze kolko toho je skodlive alebo co...ved ja tiez vsade mobil so sebou nosim a cele dni za PC presedim..

pepsyna
23. jún 2010

@moniciak drzim palce-aby si mala bezproblemove tehu 😵 ja som si ani nemyslela kolko vseliakych komplikacii sa moze vyskytnut..najvacsi problem mi robia tie injekcie co si musim pichat-keby aspon tak nestipali-to mam asi za to,ze som tym trapila aj ja pacientov v nemocnici 😅

moniciak
23. jún 2010

@pepsyna COZE???!!!JAKE INJEKCIE???!!! 😕

pepsyna
23. jún 2010

@moniciak mam zvysenu zrazanlivost krvi,tak mi hematologicka dala take injekcie-clexane sa to vola..to je vlastne na riedenie krvi aby nevznikla tromboza alebo tak...ma sa to pichat do brucha ale mne to kazala do stehna pichat...len stipu ako slak 😠

zuzanockamt
23. jún 2010

@moniciak to sa netyka vsetkych tehu tie injekcie 😝 ... takze kluuuuud 😀

mam4
23. jún 2010

@pepsyna naozaj ?? lebo ten sa paci malokomu 😀 a tiez som si myslela ze bude super do terenu ale sklamal ma 😒 este tak na polne cesty, zahradu a podobne ale v lese sa s nim islo velmi zle, museli sme ist opatrne lebo mal zlu stabilitu aj to pruzenie je o nicom 😖 no ale v meste je perfektny, lahucko sa ovlada, a na rucke sa da zaaretovat predne koleso takze ked idem na obrubniky alebo do autobusu tak nemusim obchadzat kocit a aretovat na kolecku ako u inych kocikov ... ale tak kazdy kocik ma vyhody aj nevyhody, ziaden nie je idealny, aspon pre mna, ja by som mala mat 20, na kazdu prilezitost ako kabelku 😀 a co robi tvoj priatel, ak to nie je tajomstvo ??
a si ma potesila, ze su to zase len nejake dohady, ved teraz zijeme v takom elektromagnetickom svete ze koneeec 🙂 aj ked som uz pocula aj take ze s elktrikou prisla aj rakovina 😅 no ktovie co je na tom pravdy ...
a tie injekcie si kde pichas ?? ty si bola sestricka ? jemine, ja by som radsej smetiarku robila ako toto !! 😝

mam4
23. jún 2010

@mam4 to so zrazanlivostou ma aj moj maznel, zdedil to po jeho mame a mozno aj nas andrejko to ma 😖 este mu nerobili testy 😖

mam4
23. jún 2010

he he dobra som ze sama sebe odpovedam 😀
ale chcela som tebe @pepsyna 😀

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 to mas teda pravdu-ziadny nie je dokonaly-kazdy je dobry na nieco ine 🙂 ja si myslim,ze do lesa su najlepsie tie klasicke tazsie koicky s velkymi nafukovacimi a hlavne odpruzenymi kolesami 😉 ale tak ja sa do lesa nechystam kocikovat a keby aj hej tak si poziciam od tety taky starsi co tak fajn peruje 😀 ..moj priatel robi v takej firme kde sa vyrabaju izolacie-neviem to ale presne popisat-proste vyrabaju izolacie z takej jemnej sklenej vaty a to je nemecka firma-tam sa to vyvaza no a ten nemec-ich sef vymyslel taku hlupost,ze sa zamestnanci budu raz za cas vymienat-teda,ze napr ako moj priatel teraz isiel na 3 tyzdne do nemecka aj s dalsimi 6 ludmi a z nemecka zase doslo tolko ludi sem-asi chce utuzovat medzinarodne vztahy 😀 ale dostanu za to o 1000 eur viac k vyplate,takze sa to oplati 😎

pepsyna
23. jún 2010

@pepsyna a tiez si picha injekcie alebo berie len lieky?

pepsyna
23. jún 2010

@mam4 no dobre tak aj ja som si odpovedala 😀

mam4
23. jún 2010

@pepsyna hehe, asi sme uz unavene 😀
on si nepicha, nic neberie ale svokra mala problemy, musi brat lieky, tie co ty si pichas tak ona tabletky a prsli jej na to len teraz, pred 2 rokmi lebo jej bolo na odpadnutie, zle, si myslela ze psychika z roboty a potom jej povedali ze ma "zlu" krv a hned robili testy aj detom a moj muz so sestrou to maju a brat ee, tak este uvidime pri nasich detoch 😖

mam4
23. jún 2010

@pepsyna a to musi byt celkom fajn, ja mam rada zmeny, ja by som brala taku pracu ale teraz ti musi velmi chybat ked uz mas tesne pred velkym dnom D 😉

mon777
24. jún 2010

@moniciak čo si?? Keby im to poviem, tak by to bol môj posledný športový výkon v živote 😀 Len nech sa nechajú prekvapiť, kedy im vnúčatko príde 😀 😀 😀 A asi je dobre, že to nebude teraz 😒

mon777
24. jún 2010

@ mam4 ....ty píšeš sama sebe?? 😀 😀 😀

mam4 – @mam4 to so zrazanlivostou ma aj moj maznel, zdedil to po jeho mame a mozno aj nas andrejko to ma este mu nerobili testy

Lebo pozerám, čítam a dumám, že čo mi tu nesedí 😀 A potom kukám a kukám a vykukala som toto 😀

moniciak
24. jún 2010

@mon777 to teda mas pravdu ved my sa to s vladkom chystame o tyzden povedat rodicom a mam nenormalne stresy 😉

mam4
24. jún 2010

@mon777 hej pisem :D lebo namiesto odpovedz pod pepsynim menom som klikla pod svoje 😀

trdielko149
24. jún 2010

@moniciak ziadne stresy ved babatko je uzasne a krasne 🙂 no my sme to povedali rodicom az v 14 t.t.nic na mne nastastie nevidelo tak sa dalo byt ticho,mne lekar povedal najskor som velmi chudokrvna a mam nabeh na leukemiu a musim byt "sledovana" cize kazde 3 mesiace sa musim trepat do Nitry na vysledky takze nechceli sme nic zakriknut (no kamaratke som to musela povedat chichi) a potom v marci sme isli kuk bytiky a svokra sa narovinu spytala ze ci som tehu a tak no svokra ano som 🙂 skoro ju slak trafil a drahemu riadne vynadala lebo ved ani zdaleka nie som "vysnivana"nevesta aku by si predstavovala ale co uz ... musi zit s vedomim ze som to prave ja 😀 😀
dnes mala dojst kamoska ku nam urobit mi nieco s vlaskami ale vydrbala sa na mna no co uz ... tak pojdem do kadernictva asi ...
dnes mame poradnu 🙂 tak sa tesim,po 2 mesiacoch nemam sajnu kolko Emmka ma kil a taak ..
inak uz stojiiiii ale len chvilonku a bojim sa ju pustit ,aj sa sama udrzi ked sa drzi niecoho ale taky strach je vo mne pustit ju,este nema tie nozky take silne ..

pepsyna
24. jún 2010

@mam4 no veru teraz by som ho aj najviac potrebovala-predsalen uz idu na mna take obavy z porodu a nemam sa ani ku komu pritulit a tak..no ale nic ine mi nezostava ako vydrzat 😖 na druhej strane peniazky sa zidu...dufam,ze po case bude aj na novu postel 😀
@moniciak nemaj stresy-ja som mala hrozny strach to povedat nasim-hlavne mojmu otcovi...ja truba som to najskor povedala babke(maminej mame),lebo som to nemohla vydrzat,ale povedala som jej,ze nech nic nehovori,ze to nasim povieme sami po prvom sone...no jasne-ta sa hned dotrepala k nam a povedala nasim-ked som bola v BA..no koniec-oco bol strasne nahnevany-hlavne koli tomu ze som mu to nepovedal sama...aj take slova padli,aby som si to dala zobrat a ze som si znicila zivot a ze nemam ziadnu pomoc z jeho strany cakat...mame bolo luto,ze som si mohla este uzit trochu a ist aj na vysku..veru som sa naplakala vela...ale postupom casu sa unormalnili a uz je to v pohode-vsetci sa uz nevedia dockat-a aj pomoci sme sa od nasich dockali,kedze zacali prerabat babkin dom,aby tam mohli ist byvat a byt nechaju nam... 😀 ale ja verim,ze mas v pohode rodicov a zoberu tuto novinku s radostou a budu sa tesit 😉

@trdielko149 aj ja sa chystam kadernicke uz neviem kolko a stale sa nemozem dokopat-chcelo by to nejaky novy zostrih 😀 boze baby,ved vy uz mate hotovych behunov malych doma.zachvilu budete za nimi lietat 😀

mon777
24. jún 2010

@moniciak držím ti palčeky 😉
@mam4 stáva sa 😀

trdielko149
24. jún 2010

Emmka ma 8100 g 🙂

pepsyna
24. jún 2010

@trdielko149 to je super-mala krasne rastie a hlavne,ze je zdrava,len tak dalej 😵

mon777
24. jún 2010

@trdielko149 ... tak ti závidím, že riešiš takéto veci 😖 Inak ja som myslela, že ste v byte kratšie😀 A prečo by si nemala byť vysnívaná??

lia23
24. jún 2010

ahojte kocky..no konene som tu...od pondeloka sme boli v tatrach..takze som to mala prvu polku tyzdnna spotrovu..no druha polka tyzdna bude uz relaxacnaa:DStuuurovo🙂...som akoze totalne znicena..bolia ma kosti..klby..hrdlo..mama nadchu...prievan..ci zapal ci co v ociach 😀 😀 😀 takze podla toho aj vyzeram 😀 a covy mojee??ako sa amte,?

mam..ako som tak precitala cosi..si tehu coo? 🙂 🙂 🙂 moja.a..gratulujem tii...a uz je to isteee 🙂 🙂 🙂 som tka ststan....🙂

mon..moja nerob si z toho nic..pocuj ja som to mala toto iste ked som bola tehu...kramy som dostala...teda spinenie"...a po dvoch dnoch prestalo...a to som dostall take kramy p o vyvolavacke..a o tyzden som dostala kramy znovu...takze kto vie..monzo si aj tehu..aelbo si bola..skus zbehnut za dr..ale tka prajem ti velmi ay si bola..ked tak velmi po malickomntuzis..a to su normalen rakmy...ci len spinneie?? 🙂 🙂

mon777
24. jún 2010

@lia23 ja ich už nemám 😖

mon777
24. jún 2010

Baby, dá sa HAK kúpiť aj bez receptu?? Nechce sa mi na gyndu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre