Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mon777
7. júl 2010

@afrika hlboko sa ospravedlňujem...a to naozaj. Len ma moniciak dostala do bodu varu, tak som sa neovládla. Prepáč mi to.

@moniciak ja by som si nikdy nenechala dieťa, ak by som ho nechcela. Myslieť si, že je to viac, ako keď si ho urobiš...je to tvoj názor a ja ti ho brať nebudem. Len si myslím, že dieťa by mali mať ľudia, čo ho chcú a nie ľudia, čo si myslia, že "nejako bude".

Ale už sa naozaj nehádajme. Tešme sa na deťúrence a kašlime na to. Ja idem off, lebo idem so psom do lesa. Majte sa.

moniciak
7. júl 2010

tak uz len posledna vec...vy si myslite ze plnohodnotnou matkou so stastnym dietatom je len zena ktora ho chcela???

mon777
7. júl 2010

@moniciak podľa mňa je dobrá mama tá, ktorá bábo chce. Už nezáleží na tom, či si ho naplánovala, alebo prišlo "zrazu". Každopádne je podľa mňa dôležité, aby sa naň tešila už odo dňa, keď zistila, že je tehotná. Správna mama by podľa mňa nikdy neuvažovala nad tým, čo všetko stratí, keď bude mať dieťa, ale tešila by sa na to, že získa to, čo by bez malého nemala. Toť môj názor. A už sa odmietam vyjadrovať na túto tému. Povedali sme si svoje s život ide ďalej. 😉

zuzanockamt
7. júl 2010

... ste sa tu ale rozkokosili 😝 ...

mon777
7. júl 2010

@zuzanockamt kúsok. Ale už som sa bola prejsť, tak som kľudná 😀 Len ma trochu naštvalo, že sa tu o Lii začalo hovoriť, akoby tu ani nebola. Ale už sa na tú tému nebudem baviť. Povedala som si svoje, Afrike som sa ospravedlnila (a dúfam, že sa nehnevá...a ak, tak ju chápem). Kašlem už na to. Len som sa už nemohla na to pozerať. 😀

afrika
7. júl 2010

mon nehnevám 😉 . jasné, že nie. není na čo.

estterka
7. júl 2010

ahojte baby🙂 ja si tiez nemyslim,ze ked pride dieta,clovek nieco strati..tiez nie som najstarsia a zopar ludi to zobralo zo zaciatku tazko,kam sme sa ponahlali atd..ale ked sme sa rozpravali o tom s MM,vzdy sme dospeli k nazoru,ze aj s dietatom mozme robit vsetko to co chceme..cestovat,dostudovat mozem raz ked sa rozhodnem,mozme vsetko,nic sa nekonci,len budeme mat o jednu radost doma viac 😉

mon777
7. júl 2010

@afrika Naozaj ma to mrzí. Len ma proste naštvalo, že 17 ročné dievča, čo čaká bábo sa stará do toho, či ho takmer 19 ročné chce alebo nie. Ako...je pravda, že by Lia nemala svojho priateľa do toho nútiť, no môj názor sa nemení. Nikto jej nemôže vziať to, po čom túži. A ja nevidím nič zlé na tom, že sa snaží ako len vie, aby pochopil, ako veľmi by ho chcela mať. Viem, že aj on ho musí chcieť a že na to treba dvoch, no treba sa na to pozrieť aj z tej stránky, že jej dáva márne nádeje. Ale o tom sa nechce baviť. A bez prítomnosti Lii samotnej už vôbec nie. 🙂

mon777
7. júl 2010

@estterka to je podľa mňa správny prístup 🙂 Tešiť sa z malého uzlíčku a nie horekovať, že sa nemôžem ožrať na diske 😀 (tým samozrejme nechcem povedať, že sú disky len o tom, ale v dnešnej dobe mládeži o nič iné nejde....česť výnimkám 🙂 )

estterka
7. júl 2010

@mon777 a kto povedal,ze zena co ma dieta nemoze ist von vecer?

mon777
7. júl 2010

@estterka to nie je dôležité. Podstatné je, že som to nebola ja 😀 Inak sa máš ako?? Všetko v pohode??

estterka
7. júl 2010

@mon777 ale dobre sa mam celkom,dufam,ze mala vydrzi cim najdlhsie vnutri(nech sa neponahla na svet) a tak🙂 a ty?prazdniny uz mate,ze?

mon777
7. júl 2010

@estterka Hej 😀 Už sú v plnom prúde, len JA som stále bez roboty 😠 😠 Teraz po obede sadám na bus a odchádzam do LV hľadať, tak mi drž palce 🙂

estterka
7. júl 2010

@mon777 no drzim palce,aby este niekde bolo nieco volne🙂 a kam sa pojdes vsade pytat?

mon777
7. júl 2010

@estterka Všade, kde ma len napadne 😀 Ale najradšej by som robila v potrebách pre psíky 😀 😀 Ale o tom fleku môžem len snívať 😀

moniciak
7. júl 2010

@mon777 je mi jedno ci sa k tomu este budes vyjadrovat alebo nie ale podla mna nesudim ludi ja ale ty a okrem toho preco by som vzdy vsetko mala vidiet len pozitivne??? nie som utopista a vzdy si treba vsetko zvazit zo vsetkych stran. a ked uz tak dobre vies co je dobra matka tak sa nou stan a uvidime ako ti to pojde a ci sa vobec tvoji rodicia budu pozerat na to co tym ziskas...a oni asi maju viac skusenosti nez ty nie???len pre info

matka24
7. júl 2010

vidim ze tu sa rozoberaju "vážne" veci tak to tu necham tak a idem niekam de sa da aj nieco uzitocne docitat

lulu19
7. júl 2010

ahojte baby nokonecne som vas docitala fuha vy ste tu malidusno 🙂
no ked sa mozem ja vyjadrit tak moj nazor je tak ako lia na 19 ja mam 22 mon na 18tara na 16 a spolok tak vsetky tuzime po dietatku rovnako velmi a nezalezi na veku samozejme je tazsie ked ho ma zena skor ako tara (nemyslim to zle tara)ale napriklad tara moze byt lepsou matkou ako napriklad ja a ona ma 16 a ja 22 .
aj my by sme velmi chceli a moj priatel bol presne aky ako tvoj lia ja som po babatku tuzila uz si od 19 ako ty a priatel nechcel hoc je odoma starsi o5 rokou mohla som u pisat sms rozpravali sme sa plakala som a nakoniec som si povedala pockam skoncila som skolu maturovala som a hned po skole som si nasla pracu potom som zisltila ze budem mat lepsie vyhodi ked si odrobim tych 270 dni .a moz piatel sa sam rozhodol ze by sme mohli skusat a hoc sme aj skusali takk zatial nic je pravdda ze sa nam do cesty ypostavilo vela prekazok moja choroba mala som cysty potom mi byvalo zle a nakoniec som chytila nejaky velky zapal a nejaky bacic na mater ak sme dlhodobo skor 3 mesiace brali obaja antib .takze len na zaver lia klamala by som ta keby ti napisem ze za tu dlhu dobu by som drahemu nepovedala nenapisal ze chcem babatko napisala a hadam 1000 sms tak preto ta chcapem a viem co to je tuzba po dieTATKU A my teraz ked ozme tak sa nam nedari stae nie som tehotna .ale jedno som sa pri tomnto boji naucila chce to TRPEZLIVOST oboch a hlavne nemysliet nato stale (hoc viem ze sa to eda)takze na zaver hoc na zena 16 alebo 22 alebo 30 ked sa na to citi a vie docoho ide tak jej len drzim pace a uz vobec by som ju nelutovala a ved skola ci uz stredna alebo vyska sa da urobit aj pri dietatku .
monn mrzi ma ze sa nam nepodarilo stretnut ale skubujem ze zajtra si najdem cas a naozzaj a budem rada ked prides

paaaaaaaaaaaaaaa lucka

lulu19
7. júl 2010

prepacte ze som sa tak rozpisala

moniciak
7. júl 2010

@lulu19 lucka ja nemam nic proti tomu ze chcete dieta len som chcela vediet preco ho chce taka mlada baba a nikto tu nema pravo mi povedat ze si nezasluzim svoje dieta lebo vidim aj druhu stranku veci a nie len jake to bude zlatucke a neviem co ale vidim aj to ze budeme zit z ruky do ust z gympla si najdem asi taku robotu ze podme na jahody a priatel zaraba minimalnu...a OKREM TOHO kazdej z vas zelam to vytuzene babatko a to som napisala aj lii aj vsetkym

zuzanockamt
7. júl 2010

@moniciak ked to tak vnimas a babo si nechcela, bolo treba sa vopred zamysliet nad vhodnou antikoncepciou a brat pohlavny zivot zodpovedne ... dnes je vela moznosti a ked raz viem, ze fakt nechcem, tak nieco pre to aj spravim 😉 ... ale nemoralizujem

moniciak
7. júl 2010

@zuzanockamt sama som povedala ze je to moja vina ze som v tom mala som si dat pozor to je jasne ale to este neznamena ze budem zla matka alebo ze moje dieta bude nestastne alebo ze si ho nezasluzim ci co...len som povedala ze sa mi teraz zmeni zivot a este sa na to necitim...no nie som zver aby som si v bruchu nechala zabit svoje dieta...a co sa tyka lie viem ze ste tu vsetci kamaratky a neviem co este ale nepovedala som nic co by ju malo urazit len som chcela vediet preco to tak chce a podla mna ze ked niekto zije tym aby mal dieta schvalne sa nepodari...ja som sa len snazila poukazat na to ze dieta nie je to hlavne co mlade baby potrebuju a bude to tazke najme pre nich

slniecko77
7. júl 2010

ahoj Zuzi, neda sa mi nepripojit...
..urcite mas pravdu, ze moniciak mala pouvazovat nad pouzitim vhodnej antikoncepcie (po vojne je kazdy general), ale z mojho pohladu vidi situaciu omnoho realnejsie ako napriklad Lia..mne sa zda nezrela na dieta (prepac Lia, nechcem aby to vyznelo kruto), vyplakavat si dieta, zavesit sa rodicom na krk..vsak nas zivte ved sme vase deti je nezodpovedne, urcite je velmi dolezita laska k dietatu, ale v zivote si nedovolim tvrdit, ze moniciak svoje dieta nebude milovat (ako podaktori v diskusii), ale dolezite su aj financie..vsak Zuzi vies o com pisem
Lia..neskusala si o tom pokecat s nejakym psychologom? mozno by ti to trosku pomohlo, minimalne pohlad z ineho uhla pohladu..si krasne mlade dievca co ma este zivot pred sebou

moniciak
7. júl 2010

@zuzanockamt a mat dieta este naschval s niekym kto ho nechce podla mna nie je ta najlepsia volba

slniecko77
7. júl 2010

..nikto nemoze druhemu upriet pravo na jeho rozhodnutie, nech je akekolvek, ale kazdy z nas si za to musi niest aj nasledky
..a spoliehat sa na stat, alebo na rodicov je trosku nezodpovedne..opat moj pohlad..kazdy je sam zodpovedny za svoje stastie

afrika
7. júl 2010

slniecko 🙂

moniciak
7. júl 2010

@slniecko77 konecne niekto kto realne pochopil o com tocim ja sa neodvazim posudzovat ci je niekto zrely nadieta ci nie ale mam dojem ze lia nevidi nic ine len dieta...ziadne perspektivy do zivota len dieta...ved v zivote je tolko veci ktore by som napr. ja chcela stihnut pred materstvom a uz sa neda. a co ma mrzi je to ze ja som vyrastla v usporiadanej rodine mamka ocko vo vlastnom byte po svadbe a kym sa my s priatelom dostaneme na taku uroven male bude uz davno rozpravat...a takto som si to jednoducho nepredstavovala a nezelam to ani lii tak neviem preco sa prave o TOTO tak snazi

slniecko77
7. júl 2010

moniciak drzim paste, ked ste sa rozhodli, tak treba zacat bojovat 😉 podla toho ako pises mi prides zrelsia, treba si stanovit realne ciele a urcite sa ti podari mnoho veci uskutocnit, aj ked to bude zlozitejsie..som rada, ze si to uvedomujes..dieta nie je len prekrasna hracka, ktoru pekne oblecieme a s ktorou sa mozeme ukazovat..je to obrovska zodpovednost vychovat z neho cloveka..nic narocnejsie neexistuje

moniciak
7. júl 2010

@slniecko77 dakujem ti len neviem preco sa tu na mna vsetci tak urazili 🙄

slniecko77
7. júl 2010

lebo pozeras na svet inymi ocami a dovolila si si mat iny nazor 😉 niektorym ludom chyba tolerancia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre