Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

1katka1
13. jún 2011

No máš pravdu, babky sa nemýlia 😉 ja som chcela chlapca a mám🙂 priatel chcel dievča, tak možno nabudúce , no po 30-tke :D 100 ludí? WAW vy ste obrovská rodina,tak nech vám to všetko vyjde 🙂

hajanka
13. jún 2011

@hoota my sme prave kupili satku, elasticku Liliputi pre sestrinu skoro 3-mesacnu dcerku a je to fakt uzasna vec, neboli z toho chrbat (ako ked nosime malu na rukach), mas volne ruky, nikde to netlaci ani netaha.... Malej sa v nej od zaciatku pacilo, krasne si lezkala, fajne to s nou hojdalo ked som sa s nou prechadzala a ona nakoniec zaspala, ani nepipla. A to je dost placliva inak 🙂 treba si to vediet aj dobre uviazat, aby sa tam babetku pacilo. Ja som myslela ze s tym budeme maturovat 2 tyzdne a ja som si to spravne na 1x uviazala 🙂 az som neverila. A to ze babetko zlenivie, to je hlupost 🙂 ako moze babetko v satke zleniviet? Ved to akoby bolo mamke na ruckach a take som este v zivote nepocula, ze by babetko z toho zlenivelo.
Ale pocula som aj nazory, ze sa tam babetku nepacilo, neboli to konkretne nazory, ze preco a ako... ale mohlo to byt len zo zleho uviazania, alebo to bolo babetko co sa nerado nosi 🙂 (osobne take nepoznam). Ak mas moznost, skus na bazarikoch pohladat, raz tu jedna mamicka predavala Liliputy za dobru cenu.
Ja len lutujem ze take nieco tu nebolo ked som mala ja syna pred 7 rokmi 🙂

hoota
13. jún 2011

@1katka1 no vy uz mate vacsie babo, nas krpec ma len mesiac a pol, sa bojim ze ho privalim v posteli 😅
no ja som bola tiez prekvapena ake je to drahe,no neska uz asi lacne nie je nic, my pouzivame aj tie novodobe latkove plienky a do toho som tiez uz vrazila aspon 300eur, ale nelutujem to, dost som sa na to namotala 🙂
ja som uvazovala, ze budem tiez korculovat s kocikom, ale potom som zistila, ze uz nemam korcule, lebo moje stare mi rozkusal pes a na nove momentalne nemam peniaze. a co je ten cyklovozik? o tom som zas ja este nepocula. my chceme satku aby sme mohli ist aj s malym na prechadzku do lesa a tak, moj manzel je milovnik prirody a uz sa chcel vytrepat do lesa s kocikom, tak to som mu zatrhla, preto teraz riesime nejaky sposob nosenia.
@dajenka11 a odkedy planujete svadbu? my sme to vsetko tak narychlo "zbuchali" :D ze som tehotna vedela len najblizsia rodina, kamarati vobec, takze ked som rozoslala pozvanky na svadbu, tak si vacsina ludi myslela, ze si robime srandu 😀 najprv sme chceli pozvat len rodinu a par najblizsich priatelov, no nakoniec sme to troska prepiskli, ze sa pomaly ani nezmestili do saly 😀 nechceli sme ani nejaku velku hostinu, planovali sme len s rodinou sa ist najest, no moj otec sa napokon rozhodol zaplatit jedlo a pitie aj pre vsetkych nasich kamaratov.
a chystate sa aj niekam na svadobnu cestu? my sme dostali od mojej mamy ako darcek pobyt v strasne krasnom hoteli v tatrach, bolo to super, len sme boli tak lenivi, ze sa nam pomaly ani nechcelo vyjst z izby 😀

hoota
13. jún 2011

@hajanka mne sesternica odporuca satku didymos, ona ju ma a je s nou spokojna, ale urcite su aj ine dobre.
mne sa to tiez velmi pozdava, mozem mat babo pri sebe ale nemusim ho drzat, niekedy je to neprijemne, uz ma ruky bolia a to ma maly este len mesiac a pol, tak ked si predstavim, ze bude cim dalej tym tazsi...
pocula som, ze vela babatiek najprv place a su nespokojne v satke, ale vraj si musia zvyknut, predsa len je to aj pre nich nieco nove a potom sa im to obvykle zapaci. tak som zvedava ako bude reagovat nas milacik, dufam, ze bude spokojny.
inak to moze pouzivat aj manzel tu satku nie? lebo on by ho chcel bravat na prechadzky do lesa a tak, no rozmyslala som ci to nebude divne na chlapovi 😀

1katka1
13. jún 2011

@hoota :D náš s nami spáva od šiesteho mesiaca. Aj ja som nad látkovkami rozmýšlala, ale napokon som to vzdala 🙂
Cyklovozík :D vyzerá to ako kárička , je to malinké, dieťa tam môže ležať alebo sedieť, dá sa to napojiť aj na bicykel a má to aj rukoväť.Určite si to už videla, teda asi :D a môžu tam byť aj psi.Aj ja tak isto aj priatel, chodievame buď k nám na hrádzu, alebo do lesa tiež a do parku , tak skoro stále sme v prírode🙂a všade len kočík teperíme :D. My mávame kočík vo vnútri v dome a máme osem schodov a to je strašné, kým ho dáme do vnútra , trvá to večnosť.Tak aj to stále hovorím priatelovi, že keby máme ten cyklov. nemuseli by sme sa trápiť s ťažkým kočom :D

hajanka
13. jún 2011

@hoota didimos je pekna a kvalitna satka, ale je pevna a pre viazacky zaciatocnicky a male babetka sa odporucaju elasticke satky, tie sa skor a lahsie naucis viazat a tym ze su elasticke sa tebe aj malickemu babetku lepsie prisposobia. Elasticku si viazes na doraz, na telo a potom do nej vlozis babetko, satka sa natiahne podla potreby a velkosti babetka 🙂 pevnu satku viazes naraz a spolu s babetkom, pretoze nie je elasticka, nevies ako silno ju budes musiet dotiahnut aby bolo uviazana spravne, pevne, ale netlacila.
Jasne ze moze satkovat aj manzel! 🙂

hajanka
13. jún 2011

pardon, Didymos s ypsilonom 🙂

dajenka11
14. jún 2011

@hoota vies co jak som zistiola ze som tehotna, tak potom ze sa vezmeme, lebo na dedine byvame aby babky nerozpravali, ze mame babatko a nie sme svoji, to hlavne svokra chcela svadbu teraz... ale tak mi by sme sa vzali tak ci tak. taze tak od maja vybavujeme veci 😀 ale sa uz tesim velmi 😉

dajenka11
14. jún 2011

@1katka1 dakujeme pekne, no to sme mamka ma este 3 surodencov otec 2 a z druhej strany ich je spusta, cize to vacsinou z priatelovej strany ludia 🙂

hajanka
14. jún 2011

@dajenka11 hlavne si tu svadbu uzi, nech je podla tvojich predstav! 🙂 a davaj pozor na babenko 🙂
Ja som sa tiez vydavala ako tehu 🙂 no teraz na to spominam tak matne 🙂 moc som si to ani neuzila, lebo mi nebolo najlepsie 🙂 ani zatrsat a zabavit som si poriadne nemohla :( ale neva... hlavne ze bol drobec v poriadku 🙂

dajenka11
15. jún 2011

@hajanka dakujem pekne, ja verim tomu, ze si ju uzijem aj uz s manzelom a s drobcom... ved mu uz teraz rozpravam, ze sa nam to krati a ze tam bude super a potancujeme so vsetkymi a zatial sa to aj drobcovi paci 😀 😀 😀

hoota
15. jún 2011

@1katka1 mne tie latkovky celkom vyhovuju, no niekedy dam aj pampersku. jasne uz asi viem co je ten cyklovozik 😀 no my byvame na druhom poschodi a vytah mame na medziposchodi,takze ja si toho nosenia kocika tiez uzijem, chodim na dva krat najprv vanicka, potom podvozok. no neska som sa konecne prinutila ist kupit to vajicko, lebo sme mali len taku hroznu staru autosedacku a v tej som ho odmietla vozit, no teraz uz sa moze babatko veselo vozit v aute, takze ked sa s nim potrebujem niekam presunut, dam ho pekne len do vajicka a ide sa 🙂

hoota
15. jún 2011

@dajenka11 mna praveze rodicia dost odhovarali, ze naco sa chcem vydavat, ze ved to netreba unahlit atd. no ja som chcela..jednoducho mat ten pocit, ze sme uz naozaj rodina. a budete mat svadbu v kostole ci len na urade?

hoota
15. jún 2011

@hajanka aha, to som ani nevedela, no popravde som si tie satky ani nejako dopodrobna neprestudovala, asi sa vyberiem do obchodu a tam si ich popozeram a necham si poradit. a nazivo si ich budem moct aj "ochytat" , tak uvidim, ktora ma oslovi 🙂

mukiii007
15. jún 2011

Kočky, tak sa pridám aj ja. Mala som 18 keď som ostala tehotná. Bola som v 4. ročníku na OA. Jééééžiš Mária, ako som sa ja bála o tom niekomu povedať. Ale tak moja mamina to zobrala úplne v pohode, takže som vôbec nestresovala. V škole to bol úplný chaos. Akože pol školy na mňa čumelo ako keby som mala na čele napísané centrofixou, že TEHOTNÁ! Akože čumeli na mňa ako keby v živote nevideli tehuľku. :D Ale tak som mala na saláme. Mala som 3 maturity - písomnú, praktickú a ústnu. Na prvé dve som išla ešte s brušinkom, na ústnu už sama. Dodnes neľutujem nič, moju Liu by som za nič na svete nevymenila!!! A nezáleží na tom koľko má kto rokov! Ako náhle si prvýkrát chytí svoje mimi, má pocit, že tých mimi má už 10! 🙂
Thumbs up, baby! 🙂

dajenka11
16. jún 2011

@hoota v kostole 😉 u nas boli take navrhy zo strany svokrovcov, ze sa mame vziat len tak poticgucky na urade a tak dalej... ale ja som povedala, ze ked uz svadba tak to chcem mat so vsetkym 😉 a sa uz strasne tesim, akurat vcera sme vybavili dj a este kameraman a mame vsetko 🙂 a inak ako?? Misko pocuva?? zvladas vsetko??

hoota
16. jún 2011

@dajenka11 aj nasi mali take komentare, ze tak sme sa mali zobrat iba s dvoma svedkami a nerobit z toho halo. no povedala som, ze je to nasa svadba,tak si ju zariadime ako nam bude vyhovovat. nasim sa nepacilo, ze je to cele moc narychlo, ze nic nebolo vopred pripravene. u nas v rodine sa robia svadby a rozne oslavy vo velkom style no ja som po nejakej supersvadbe netuzila, tak sa s tym museli zmierit 😅 vy si tiez zariadte podla svojho gusta, ved je to vas den 😉
inak sa mame dobre, misko bol posledne dni nejaky nervozny, ale pocula som ze 6.tyzden je taky, ze deti chcu viacej papat atd. takze mozno to bolo tym. ale v noci pekne spinkal, dnes dokonca aj rano. manzel si nenastavuje budik, lebo krpec nas vzdy zobudi, no neska misko rano ani nepipol,tak moj mily zaspal do prace 😀
celkom sa to da zvladat, su narocnejsie dni aj dni kedy neni jediny problem 🙂 teraz sa velmi tesim, ze som konecne zacala soferovat, lebo otec mi dal ako svadobny dar auto ale ja som sa bala jazdit takze stalo pol roka u nho v garazi 😀 no teraz som sa odhodlala, lebo s tym kocikom sa vsade trepat peso, nedajboze autobusom je fakt neprakticke.
a vy ako? ako sa citis, nebyva ti zle? az teraz pozeram kedy mas vlastne termin, no budete mat paradny vianocny darcek 🙂 uz vyberate aj meno? my sme sa vobec nevedeli dohodnut 😀

hoota
16. jún 2011

@mukiii007 viem si predstavit, ja som sice otehotnela az po maturite, ale ked sme potom raz sli s byvalimi spoluziakmi pozret na strednu, tiez mal kazdy na mne prilepene oci, povedala som si, ze len nech cumia, ja sa nemam za co hanbit, hanbila by som sa skor, kebyze si to dietatko nenecham. jasne, ze na mna obcas prisiel strach, ze co bude dalej, ake to bude, co ak to nezvladnem a pod., ale tiez vobec nelutujem 🙂 na veku skutocne nezalezi, dobra mamina predsa lubi svoje babatko ci uz ma 19 alebo 30 🙂

dajenka11
16. jún 2011

@hoota no tak to mate doma radost 😵 ja sa uz tiez tesim velmi, len nech vsetko dobre dopadne 🙂 a mena ked bude chlapcek bude Sebastian a ked bude dievca tak Sara Zoe 😉 no to bude paradny a este ja mam 20.12. narodky tak som zvedava, mozno budeme naraz oslavovat 😀 😀 😀 a zle mi nebolo, prvytrimester vobec, ale teraz zacalo byt, aj vraciam, boze jak ja nenavidim vracanie 😠 😠 a inak pohodka, sa tesim lebo vies robim v restauracii casnicku a koncim uz teraz v juni, lebo to by bolo velmi vela aj neskor robit a aj nebezpecne, pretoze tie tazke taniere a tak.... tak mi este ostavaju 2 tyzdne a finito 😎 😎

mukiii007
16. jún 2011

@hoota Čistá pravda! 🙂

graceful9
17. jún 2011

ahojte baby, strašne dlho som tu nebola,,,bola som na sone, mám aj foto, niekedy ho sem snáď aj vycapím 🙂 mimi má 10 cm,,,,malý drobec 🙂 teším sa na neho, ja keď netuším, ako to zvládnem,,,v škole mi nechce riaditeľ povoliť individuálny študijný plán :(( a 30. júla sa idem vydávať,,,29. júna ma ešte čaká súd, aby mi to povolili ale myslím, že s tým problém nebude,,,,,ale ja mám problém a to veľký,,,,je mi to také blbé sem písať, ale mám pocit, že aj tak som na všetko sama,,,,,priateľ chcel svadbu, ja nie,,,,teda, jasné, že raz hej, aj teraz, veď ho ľúbim, ale nemám na to peniaze,,,,maminka si vybavovala pôžičku, ale nepovolili jej ju,,,,a teraz, nech počítame ako počítame, menej ako 2000 eur to nebude,,,,a má to celé platiť jeho rodina,,,a mne to ako nemá byť trápne, mám to brať normálne, že sa vydávam chudobná ako kostolná myš,,,,,ja už som zúfalá, neviem, ako to mám riešiť :(( priateľ na svadbe trvá, vraj to je v poho, že to oni zaplatia,,,,ale ako poznám jeho sestru, neverím, že nerozšíri, že to platili len oni,,,,a to bude strašná hanba,,,,on si myslí, že sa to nestane a že mi nikto toto nikdy nevykričí, ale o tom pochybujem,,,,ja sa asi zbláznim :((

graceful9
17. jún 2011

@1katka1 a ako si to zvládala? školu si mala dokončenú? a kde bývate? 🙂

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ita78
17. jún 2011

@graceful9 Nuž moja,rodinu si nikto nevyberá.Viem o čom hovorím,lebo moja svokra,aj švagriná sa so mnou vôbec nebavia...,ale to by bolo o inom. Ak máš byť za zlú,tak aj budeš,hoci by si im plnila všetko,čo im na očiach uvidíš.Priateľ svadbu chce,tak žiadny problém.Moja,nerieš,budeš len viac a viac nešťastná,smutná,a ty by si sa mala tešiť a tešiť!!!!! Ideš sa vydávať,čakáš bábo!!! Veď to je skvelé! Pomysli na tie ženy,čo možno majú na konte tisíce,ale v postielke nič...,nemôžu otehotnieť,nemajú priatela ako ty... Musíš sa pripraviť na to,že vždy bude nejaký problém a vždy sa nájde niekto,ako tvoja nastávajúca švagrinká,čo bude klebetiť,šíriť "overené" informácie... Ale jedna pravda,pokial neide o život,neide o nič.No nech len rozpráva a rozpráva,pousmej sa nad tým.Ona ešte nevie do čoho môže ona "padnúť"...,a ver či nie,každému sa raz všetko vráti,či je to dobré alebo zlé.A priatel určite vedel z akých finančných pomerov pochádzaš,takže to by malo byť OK.Naozaj moja,ja viem,možno sa ti to zdá byť teraz ako hrozný problém,ale prídu aj oveľa strašnejšie krivdy.Aleeeeeeeee... 🙂 , po všetkom vyjde slniečko a všetko bude OK.Naozaj. 😉

1katka1
17. jún 2011

@hoota ja teraz tiež rozmýšlam nad autosedačkou, musíme kúpiť od 9 kg. Lebo malému je vajíčko už malé, trčia mu z toho nohy a absolutne tam nechce sedieť :D tak mu musím milión hračiek nosiť do auta , aby vydržal cestu a ležal pripútaný , najnovšie mu púšťam cd detské pesničky a tak zaspí🙂 ale už ani hračky ho nebavia, stále vymýšla , len to najhoršie robí. Začal štvornožkovať, tak teraz všetko zo zeme dvíha, keď sme vonku šklbe trávu a chce ju jesť :Dtakže hračky u neho nula bodov.Ty máš vodičák? Mňa drahý stále posiela, nech už idem konečne , ale nemal by mať ani kto malého, keď by som chodila na jazdy a tak...Tak možno na budúce 🙂)

1katka1
17. jún 2011

@graceful9
Ahoj 🙂 prečo ti nechce dať individuálny :(? neboj sa , keď budeš mať malinké určite to zvládneš 🙂 ja som sa tak strášne a v pohode som všetko zvládla 🙂
My máme s tou svadbou podobný problém, aj keď sa o tom nebavíme, ani na to nemyslíme, že by sme sa vzali. Keď som otehotnela, každý sa ma pýtal, kedy bude svadba, lenže my sme na to nemali peniaze a nechcela som aby to platil niekto iný za nás, teda naši rodičia. A určite by to bola veľká svadba, lebo je nás jak hadov :D a rodina by sa urazila, že čo sme ich nepozvali na svadbu.Ale my sa lúbime aj bez svadby 🙂 určite sa chcem niekedy vydávať, ale teraz určite nie.
A nechaj jeho sestru tak , nevšímaj si ju, bude to len váš krásny deň aj s bábätkom 🙂tak prajem veľa šťastia a síl

hoota
17. jún 2011

@1katka1 nasmu milacikovi sa vajicko nastastie celkom zapacilo a je to fakt superprakticke ked idem na nakup, ja mam velky kufor na aute takze podvozok z kocika pekne supnem do kufra, potom len pricvaknem vajicko a ficime do obchodu, teda dnes sme mali premieru 😀 nas misko je este malicky takze zatial mu staci napapat, prebalit, pritulit sa, hracky este riesit nemusime.
chce jest travu? 😀 to je zlatee, no asi si s nim uzijete.
ja mam vodicak uz skoro dva roky, otec chcel aby som si ho urobila hned jak som mala 18. no potom som vobec nejazdila, nejako sa mi do toho nechcelo. ako svadobny dar mi potom otec kupil auto, no pol roka stalo v garazi kym som sa odhodlala zacat soferovat 😀 a este stale to nie je ono, radsej som ked ide niekto so mnou, este som taka neista, hlavne ked mam v aute maleho. ale zacalo ma to aj celkom bavit.
ved a priatel by vasho maleho nemohol strazit kym by si mala jazdu? ved tie jazdy sa daju celkom naplanovat ze ako ti to vyhovuje. ja som to dost natahovala, robila som tu autoskolu asi pol roka 😀

hoota
17. jún 2011

@graceful9 ahoj, a to chystate nejaku vacsiu svadbu? ja som nechcela pytat peniaze na svadbu od nasich ani od jeho rodicov, mali sme svadbu na radnici a neplanovali sme ani velku hostinu, no moj otec sa napokon rozhodol zaplatit jedlo a pitie pre vsetkych nasich kamaratov a manzelov otec zas zaplatil rodinnu veceru. najdrahsia polozka boli asi moje saty 😀 ale inak sa da svadba vyriesit aj celkom lacno si myslim, zalezi len na vas ako si to zariadite 🙂

kozorozec27
18. jún 2011

Ahojte dievcata, konikujem sice uz viac ako rok a len teraz som objavila tuto skupinku. 🙂 🙂 vidim, ze nie len ja som mala babo taka mlada, ale je tu viac dievcat, comu som rada,lebo snad si budem moct s niektorymi aj popisat.takze, dufam,ze sa k vam mozem pridat. 😉 😉

ela2710
18. jún 2011

@graceful9 ahojky, a mas ukoncenu 10-rocnu povinnu skolsku dochadzku? a robi tvoja skola individualne studium? ak ano, mas nan pravo a proti rozhodnutiu riaditela by som sa odvolala, ved ako m as chodit do skoly a starat sa o tvoje malicke??? no mna vzali na idividualne este pol roka pred otehotnenim, ale to je uz o inom...a to nemam na skole ziadne protekcie, proste nasa skola to povoluje a je to vlastne denne studium, len forma je individualna...ine by bolo keby si chcela externe - tam by ta prijat nemuseli.
A co sa tyka svadby chapem ta, presne pre toto sa ja vydavat este nechcem, ja nechcem od nikoho peniaze, neuraz sa, ale od priatelovych rodicov by som nevzala ani cent, lebo kazdy kto ti v zivote nieco zaplati, alebo pozicia, to raz moze vyuzit a nepekne ta pred niekym ,,zhodit" 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre