Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
27. dec 2009

valrri s toho si nič nerob aj mne puchnu labky a veru..sem tam mam aj ja riadne papuče s nich 😵 ale nestrachuj to je ževraj takto na konci normal... 🙂

Adelka...moja to nič že si schudla ..aj ja som skakala s vahou hore dole..a teraz sa to ani nepohne..a furt cosi do seba tlačim ...dokopy som pribrala 11kg...ale cisto len do bruška,,,a trošku viacej mi ritula narastla...ale inak som sa nikde inde nezvečila...a jasne prsia...tie mam teraz riadne...jak moja babka🙂 😀

Jani...jj som rada že nakoniec sa to na dobre obratilo...a neboj žiadna s nas to nema lahke ci už pred ...počas alebo po otehotneni....ale každa to zvladne..ved sme buduce mamičky a budeme sa starat nielen o seba ale aj o drobcekov a vecsina s nas aj o svoje polovičky..lebo ten moj je niekdy ako babo a musim sa tiež onho troska postarat ,,,ale potom mi výčita že som sekera 😀 😀 😀 vsak aj mam byt po kom 😠 😠

adelka89
27. dec 2009

valria nas malicky je jeste drobek proti vasi princezne,ale i tak umi delat s briskem divy a presne jak rikas, pusobi na nej gravitace, takze se schouli vzdycky na ten bok, na kterem spim 🙂 dneska mam zpivat na koncerte a uz mam docela problemy s dychanim, tak jsem zvedava, jak to zvladneme 🙂
Uz se moc tesim na pristi Vanoce, fakt moc 🙂

jankaat.
27. dec 2009

gerci mas pravdu vo vsetkom.. a to ze sa "musite" starat aj o svoje polovicky vam mozem asi len tisko zavidiet...

adelka na akom koncerte spievas? 😕

jankaat.
27. dec 2009

inac otazocka: aj vas tak boleli na zaciatku prsia?? 😖

holcicka12
27. dec 2009

Kočky silno Vám tehulkám držím palce ste veľmi silne baby stojte si za svojim nech sa deje čokoľvek..
Určite nie ste prvé ani posledné (mladunke,tehuky,mamičky) je to krásne mať skoro bábätko aj ja plánujem 😉 🙂

gerci90
27. dec 2009

jani...pozri...ak sa k tebe tvoj priatel nevrati..tak aj ked je to smutne a boli to...raz sa najde clovek ktorý bude pomahat nielen tebe ale j tvojmu drobcovi a bude vas milovat oboch....a potom sa aj ti budes moct starat o polovicku...a možno ta postretne ovela lepsi clovek ako si mala doposial....
inak on vie že si tehu????a prsia ano boleli..može to byt aj tým že ti rastu,,,,a plnia sa...treba ich masirovat a natierat aby si nemala strie .....neboj vsetko dobre dopadne ..ja tomu verim.... 😢

jankaat.
27. dec 2009

gerci chlapi boli aj budu- a teraz akosi ani na ncih nemyslim.. mysli len na to male..
a expriatel vie ze som tehu...

gerci90
27. dec 2009

prestne tak...sustred sa hlavne na maličke...a na svoju rod,,,a nato co mas a nie nato co si stratila.... 🤐 a co on nato že si tehu?ň

valria321
27. dec 2009

gerci90 baby furt rozoberate chlapov ved to sme my tehotne všetka pozornosť sa ma upriamiť na nas no nieeeee sa musime rozmaznavať same ked chlapi niekedy zabudaju takže ja idem papaaaať urobiť kakavko a hodiť sa pod perinku a divať rozpravky xi opakujte po mne 🙂))a jankaat. a ty len hlavne šup šup a maminke to povedz a netrap sa už ☹

diamond_23
27. dec 2009

jankaat ja mam tiez trosku zamotany pribeh co sa chlapvo tyka ..ked budes chcet napisem ti otom postu 😀 😝

mirkaa11
27. dec 2009

Ahojte baby, pridávam sa k vám. Konečne som sa zaregistrovala tak môžem napísať. Tiež sa mi narodil prvý synček, keď som mala 19 rokov. Bolo ťažké sa s tým zmieriť, hlavne keď som videla svoje kamarátky ako si užívajú život a ja som sedela doma s bruchom. Ale keď sa už malý narodil všetko sa zmenilo a zistila som, že aj s ním môžem čokoľvek robiť a kamkoľvek ísť a tak sme si užívali život spolu. A vidíte za chvíľu sa nám narodí tretie bábätko a to budem mať len 24 rokov. Priznávam, že tretie sme už s manželom nechceli ale popri dvoch vychováme aj tretie a keď už budú samostatní, my ešte stále budeme mladí nie??? 😉

lucia19
27. dec 2009

ahojte pridavam sa kvam mne sa syncek narodil v 19tich ale nemenila by som za nic na svete je to vsetko co mam 😉

stupidq6
27. dec 2009

Ahojte aj ja som mala prvé dvojky v 18 tich mesiac pred mojou 19 tkou .
Prežili sme si s manželom toho strašne veľa - rodičia z oboch strán nas odhovárali (ste mladý,môžte si ešte užívať,škola...atď) no my sme sa nedali,nepočúvali sme tie reči spolu s mužom sme to dotiahli až do konca rodičia si všetko uvedomili až keď boli Nikolka s Jakubkom na svete..teraz sú nám veľmi vďační.Výšku som si dokončila pri Nikolke a Kubkovi keď mali 2 roky začala som po nociach študovať bolo to veľmi ťažke obdobie ale zvládli sme to 🙂 K dvojkam sme onedlho asi keď mali (6-7) sme zatúžili po bábätku no nedarilo sa nám dlhé roky sme sa trápily až kým som znovu neotehotnela a opäť dvojky to bolo štastia 🙂 Nikolka a Jakubko mi od začiatku veľmi pomáhaju dievčatka maju podelene každý jednu navzájom sa miluju.Chodia spolu vonku,pekne sa hrajú,bláznia,tešia aj plaču je to úžasne vidieť svoje deti ako sa tešia 🙂 Nikol a Jakub sú už veľký pubertiaci ( diskotéky,chalani,baby) a tak no tak máme doma veselo.Teraz sme sa v novembri presťahovali z Turčianských Teplíc do Žiliny tak si hladaju nových kamarátov a tak 🙂 Keď som otehotnela s najmladším decka sa hnevali..hnevali sa až donedávna až kým nepochopili,že ja a ocko sme po bábätku túžili a keď videli ako veľmi nás trápy,že sa netešia začali sa tešiť s nami 🙂 Vôbec nemám s nimi problémy poslúchnu na slovo veľmi mi pomáhaju nikdy som neľutovala som veľmi štastná,že mám takú úžasnú,veľkú rodinku 🙂

gerci90,valria321
pozerám,že patríte k Januárčatkam ako aj ja 🙂
Ja mám teraz obavy...do 35tt som čakala dievčatko...v tom 35tt mi dr povedal,že naše dievčatko je chlapček...a teraz každý nám hovorí,že to bude určite dievčatko ja neviem čo si myslieť čo robiť 😅 Celá moja výbavička je modrá,zelená,hnedá atď 😅

baramborka
autor
27. dec 2009

jankaa ja som na tom bola presne ako ty...mala som priatela kt. mal 29 , dom pracu auto ..okrem ineho samozrejme milovala som ho ...a ako nahle som mu povedala ze som tehotna / boli sme spol 2 roky a to sme si spolu planovali zivot/
nechal ma...
NAMIESTO TOHO aby som sa setrila amyslela na moj najvacsi poklad kt .som nosila pod srdcom som sa stresovala plakala a .... stratila som to co mi bolo najcennejsie ....

sice to malo asi byt lebo teraz mam toho najuzasnejsieho muza akeho mozem sme spolu 5mesiacov a som s nim strasne stastna..... ale dlho mi trvalo kym som sa ako tak postavila..
TYM CHCEM POVEDAT netrap sa pre muza... je pravda " ani s chlapom ani bez neho "...ale poviem ti ak mas mat spravneho muza tak budes mat laska si ta najde a ak ta budde mat rad bude ta lubit aj s babom.
a co ty vies? mozno sa vrati k tebbe tvoj priatel.. ten moj asi tazko kedze ma uz pol roka podvadzal s jednou zenskou .. a koli nej nas nechal 😢

TAKZE HLAVU HORE 🙂 USMEV....a chyt si brusko..tam je tvoj zivot a tvoja buducnost... na muza sa vyser.. :D

zabenka21
28. dec 2009

jankat,ak mozem,poviem ti len tolko,ze na chlapa sa vykasli! nezacni ale nahodou v zlosti vymyslat ze ho nenapises do rodneho listu a podobne. ked vedel urobit,nech aj pekne plati! a poriadne ho vyzmykaj!!! lebo hrdost je jedna vec,ale z tej neprezijes a malicke potrebuje peniaze.
mna taketo vzdy rozcerti,lebo kamoska mala nieco podobne ako ty,mala 17 ked otehotnela a jej ex ju zmlatil ako psa a to chuda v tom afekte a zlosti sla na potrat... nie, takeho co zdrhne od vlastneho babatka nepotrebujes! ak by sa aj vratit chcel,byt tebou dam mu to vyzrat! lebo TY mas na to,aby si mala chlapa co ta bude milovat =) lebo TY si ta silna co ma pod srdcom anjelika a chce ho mat aj keby bola sama.a TY si zasulzis obdiv a byt milovana.
Prepacte ze sa sem motam,ale mna to vzdy rozcerti ked si spomeniem ako kamoska trpela koli nezodpovednemu hlupakovi ☹

kormelia11
28. dec 2009

dlhsie som tu nebola tak som vas prisla pozriet ako sa mi tu mate?
jankaat. ako sa mas?a co mas noveho? 🙂

ach dievcata ako sa tu s vami rozplyvam 🙂 ako sa tesite na svoje deticky 🙂 ako by som sa chcela aj ja k vam pridat a tiez uz planovat hoc viem ze by to bolo velmi tazke a ze ludia by na mna bokom pozerali ale tak tuzim po babatku ☹

adelka89
28. dec 2009

ahoj holky, vitam tady vsechno nove maminky a tehulky 🙂
jani holky maji pravdu, pecuj o sebe, raduj se z fazolky, kterou mas v brisku a hlavne se nenechej stresovat. Strasne se mi libilo jak to napsala valria 🙂

"urobiť kakavko a hodiť sa pod perinku a divať rozpravky xi opakujte po mne"
tak rada bych to udelala, ale cekaji me do 14 dnu 3 zkousky a jeste jsem se neucila ani na jednu,tak jdu mrknout aspon na psychologii a pak udelam asi neco podobneho 🙂

dneska rano me musel manzel odvest na porodni do nemocnice, poslala nas tam doktorka ☹ do pul hodiny mne brisko ztvrdlo 4x a to beru magnesko 6x denne, coz je maximum ☹ nastesti se neotviram, cipek je jen na spicku prstu,ale jinak drzi, tak to rikal doktor, tak snad to bude vsechno i nadale dobre a malicky zustane v brisku do nejdele.

gerci90
28. dec 2009

Stupidq6....juj ti si s teplic...aj ja som s Teplic...no momentalne žijem s mm v MT,,,ale to teda je ...a kde budes rodit??v MT ci v ZA???inak mame rovnako termin... 😅

Walri...ako draha sa ty dneska vodi???ete nic??mne sa mala hmýri v brusku furt...juuj dufam že take sidielko bude s nej aj po porode,...... 😀 tak si teda užijeme,..

Adelka,,,nebojkaj drobcek si pekne výcka v brusku...dokým nepride ten spravný cas..hlavne sa držkaj,nestresuj sa a odychuj!!!!

a vsetky ostatne NEW maminky a tehulky vítam medzi nami🙂) 😵

valria321
28. dec 2009

gerci90 moja draha ja som bola na odposluchu srdiečka a na poradni a stale nič mala som take mierne kontrakcie tak neviem doki povedal že už sa v brušku čosi deje ako som prišla od dokiho som spala už cem mať malu pri sebe povedal že ak sa nič nebude dieť do terminu tak na termin ma šupnu do nemocky a budu vyvolavať ale že to boli viacej ak ked žena rodi sponntane takže tak a mne to je už jedno akakolvek bolesť ja to vydržim pre bublinku vše🙂)))a nove maminky čakatelky držim prstiky aby ste všetko hravo zvladali🙂)

valria321
28. dec 2009

a stupidq je uplne jedno čo čakaš a aku maš vybavičku hlavne že budeš drobca lubiť🙂)a ešte hlavnešie že drobec bude zdravučky oblečenie sa predsa dokupi hocikedy

jankaat.
29. dec 2009

ahotje ja len na rychlo kym nemam rodicov doma.. s priatelom sme sa ako tak uzmierili.. aj napriek tomu ze si to moji rodicia nezelali..len to je taky vztah na ceste k rozpadu taky polorozpadnuty ale snad sa to udobri...

lia23
29. dec 2009

jankaa..myslis ze si spravila dobre??

jankaat.
29. dec 2009

lia neviem netusim uvidim casom.. mozno sa stane zazrak a bude to lepsie ako predtym..

lia23
29. dec 2009

jani..tak to ti prajem uz len vsetkodobre..aby ti to vydrzalo s priatelom..aby babo bolo zdravucke..a nci mu enchybalo🙂

jankaat.
29. dec 2009

lia dakujem🙂 uz len aby sa moji rodicia zmierili s tym ze budeme spolu..a potom aj s tym ze budu starymi rodicimi a snad bude vsetko dobre:-

lia23
29. dec 2009

hmm ak si ty stastna...tak to je najhlavnejsie..potom bude aj babo🙂 a urcite aj tvoji rodicia...ja yb som sa postavila urcite rodicom..tak ako to spravila gerci...ved predsa si pomaly dospela...a urcite vies co je pre teba najlepsie 🙂 🙂 a tak isto aj pre babo..teraz je uz len najhlavnesjie..aby si bola v klude..nerozculovala sa..lebo tym skodis nei len sebe..ale aj babu... 🙂 🙂

gerci90
29. dec 2009

Lia...dakujem za pochopenie...a ty nepatris ku nam ku tehulkam???

Jani,,,ci si sprawila dobre alebo nie uvidis casom,,ale aspon ,mas aku taku podporu....a este stale to vasi newedia?jani ,,ja ta nechcem surit,,,ale dni utekaju a tebe utekaju aj tt...tak už by si to asi mala oznamit vasim...lebo neskor už može byt neskoro...

a wy babenky?ako sa mate?ja som bola dnes na poradne a pov,mi gynda že možem porodit o dva týždne ale aj do hodiny...tak uvidieme..ale tak dufam že do týždna porodiiim... 😖

lia23
29. dec 2009

Gerci...citala som to tu...a mala si to strasne tazke..no obdivujem ta zato ze si sa postavila rodicom..ja by som bola na pochybach ci robim dobre no s mojou povahou by som spravila presne to iste..tiz by som si nedala zobrat babo..

a bohuzial nepatrim k vam...no patrila osm...v juni som potratila.. ☹ ☹ .ale strasne by som cchela babetenko...je to malicke krasne stvorenie a enpochopim tie zeny ktore si ho daju zobrat...zavidim vam zen pocit ze citite malicke miminka v brusku..no zaroven vam aj prajem aby ste s amali dobre a aby miminka boli zdravucke🙂

gerci90
29. dec 2009

LIA weru..aj ja som bola na pochýbach ale teraz to apsolutne nelutujem

adelka89
29. dec 2009

Jani, je to pro tebe ted tezke, ale mozna by to rodice uz meli vedet. I ty potrebujes klid a podporu. Jeste nejsi tak daleko, ale ver mi, bude ti lip. Drzim pesticky,at dopadne vsechno dobre i ve vztahu. Snad dostane tatinek rozum.
Ja jsem dneska mela holky strasnou noc, stale jsem mela pred ocima to miminko,ktere jsem vcera videla na te fotce (u jedne pani v albu tady na konikovi mrtve miminko) je mi z toho fakt strasne smutno a nemuzu ani kvuli tomu spat, dneska mam stale takovou depresi nebo co to je porad bych jen plakala ach jo 😔 nejspis je to i tema hormonama. Moc se vam omlouvam, ze vam to sem pisu, potrebovala jsem se nekde vypovidat. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre