Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
24. jan 2010

presne tak...adelka..neodidete..len odrodite..🙂..a co je to splin..po slovensky 😀 😀 😀 😀 😀

diamond_23
25. jan 2010

aj ja tu som este 😀

adelka89
25. jan 2010

diamond. no vidis 🙂 malo se tady ozyvas 🙂
lia depka 😖 a pokracuje to asi i dnes rano, musim se ucit na tu zkousku a vuuubec se mi nechce...

lizatko1009
25. jan 2010

adelka moja zlata ja mam dnes skusky v skole uz mam vsetko teraz som doma a o 1 idem este napisat uctovnictvo tak drz prsty. a ako bolo na plese?

adelka89
25. jan 2010

lizatko budu na tebe myslet 🙂
ples byl super,ale uz jsme se s manzelem rozhodli ze staci 🙂 unavuje nas to 🙂
no nic jdu na tu pedagogiku ☹

diamond_23
25. jan 2010

no aj viem ze malo 😀 musim sa drahemu venovat tak neni cas a teraz bude este menej ale sem tam si pridem precitat co tu je nove 😅

lizatko1009
25. jan 2010

adelka dobre si drzala lebo uz mam v skole vsetko pokruzkovane, si si aj zatancovala? chodis na vysku, alebo strednu?

lia23
25. jan 2010

diamond...prepaaac:Dze somt a zabudla..musis sem chodit castejsie: 😀 😀 😀 😀

lizatko..nezavidim ti uuuucto..bleee....neznasam hoo..ja ho mam tiez na obchodnej ..:no to je taka protiven hnusnaaa 😀 😀 😀

adelka a z coho zee??z ucenia??ci z niecoho ineho???depka je teda pekna svina..hmmto velmi dobre poznam..ale musis jej dat velmi rychlo najavo kto je tu pan 🙂 🙂 🙂

adelka89
25. jan 2010

lizatko nene na plese jsem netancovala, zacinaji mi poslicci,tak nechci riskovat 🙂
chodim na VŠ a gratuluju k uspechu ve skole 🙂

simusska
25. jan 2010

boze to ucto...ja som tiez chodila na obchodnu a dalo mi poriadne zabrat...ale uz je konecne pokoj🙂

lia23
25. jan 2010

simuska....tka to ti nezavidim...:Dja mam teraz z uca v 3.roc. 4:Dna yvsvedceni:Dabsolutne tomu nechapem:D:D:ale tak co uz:Dprezijem:D

lizatko1009
25. jan 2010

lia aj tz si v 3 rocniku? lebo aj ja som 😀
adelka dobre si dryala prsty vsetko som spravila 😎

lizatko1009
25. jan 2010

a uz by mohla prist gerci 😅

adelka89
25. jan 2010

lizatko 🙂
gerci a valri taky... ani se neozyvaji holky nase, snad se maji dobre a jsou vsechny zdrave 🙂 kajiq snad taky 🙂

lizatko1009
25. jan 2010

adelka to ktoreho bolo ked gerci a valri porodili?

simusska
25. jan 2010

lia...nic si z toho nerob...ja som mala tiez ale az v 4. rocniku v 3 sa to este dalo az potom to bola riadna makacka a nakoniec to tak dopadlo aj na mature ...ale myslim si ze som si toho dost zapamätla....ucto je krute ale zide sa...

adelka89
25. jan 2010

lizatko: gerci 20. ledna myslim a valri nekdy 18? nevim presne

simusska
25. jan 2010

adelka tak valri by uz asi aj pomaly mala byt doma....ale asi teraz ani sama nevie kde jej hlava stoji je ubolena a nevie sa nabazit babätka....vôbec sa jej necudujem ze nepise🙂

adelka89
25. jan 2010

simi no nevim, po cisari pousti domu az po delsi dobe...
ja uz se taky na maleho strasne moc tesim, simi ty uz to mas za par,co? uz jsi pripravena? Sbalena?

lizatko1009
25. jan 2010

adelka tak valri by uz mala byt pdoma pocitam ze zajtra pride a aj gerci, jeeej nova foto 😉 a ja som v tejto chvili najnestastnejsi clovek na svete 😢

simusska
25. jan 2010

adelka...tak da sa povedat ze uz mam vsetko...kocik,,postielka uz stoji v izbe, veci nakupene a aj taska zbalena len pre malinku som este veci nepobalila ale tak to manzel vie ze co tak ked to on da do tasky lebo na kope to uz mam
hm a ja som ani nevedela ze valri isla cisarskym...

adelka89
26. jan 2010

lizatko proc nenestastnejsi clovek na svete? Co se stalo? ☹
Simi co vsechno mas sbaleno, vsude se pise neco jineho 🙂

simusska
26. jan 2010

adelka tak ja ked som bola na cviceni tak ta pani nam dala taky papierik ze co...ona pracuje u nas v nemocnici..
2 - 3 ks nocne kosele( v predu rozopínatelne)
zupan
hygienicke potreby
papierove vreckovky
3 sietkovane nohavicky (vzdusne)
2 bal. vlozky porodnicke ale ja mam len tie klasicke lydie
toaletny papier
2 ks jednorazove podlozky
tehotenska podprsenka
mast na osetrenie bradaviek (multi mam)
a podla potreby: tampony na prsne bradavky, prsne klobuciky, odsavacka na prsniky, 1 - 2 ks tkane plienky, spray aloe vera na osetrenie hradze ale ja mam z toho v taske len tie tkane plienky ostatne dam manzelovi na papier ze to ma kupit ked mi bude treba
balzam na pery
a pre malicke:
vatove stetocky
umyvacia emulzia
hrabencek
jednorazove plienky tak 7 - 8 na den
pripadne cumlik
a veci pre dietatko v den odchodu z nemocnice

simusska
26. jan 2010

a este som zabudal ze mam v taske aj 2 pary ponozkiek, osusku , uterak, prezuvky obycajne a aj zabky do sprchy...

adelka89
26. jan 2010

dekuju Simi 🙂
ja budu balit asi az v breznu, snad to bude stacit 🙂 neco uz mam sepsane tak by to manzel v pripade predcasneho porodu zvladl sam 🙂
jo a nekde jsem cetla ze je potrteba vzit i oddaci list a rodny list??? 😕

simusska
26. jan 2010

doklady: obciansky preukaz, preukaz zdravotnej poistovne, tehotensky preukaz, sobasny list, potvrdenie o priprave blizkej osoby? a porodny plan...?

simusska
26. jan 2010

tak ja som sa zlakla tak som sa radsej zbalila...strasne mi tvrdlo brusko a lekar vravel ze s uz otvaram a nariadil mi kludovy rezim ale ono sa to zastavilo a ja v pohode pokracujem dalej...no co uz aspon som zbalena🙂

babullka1
26. jan 2010

Simuska...my sme si mali doniest tych jednorazovych podloziek do porodnice az 4-5ks...na kazdy den jednu cistu...inak vyborny je aj balzam na pery....aspon u nas z izby sme ho mali pri porode vsetky 😵 ....pri kontra...dost vyschnu pery 😉 Adelka....new foto 😵 pekne 😵

babullka1
26. jan 2010

Vidim ze Simus ma ten balzam v zozname-fakt odporucam 😉

simusska
26. jan 2010

babulka a este som pocula ze okrem balzamu moze byz aj ustny spray = vada+citronova stava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre