Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

maja177
28. jún 2009

andrea, samozrejme ze budem racej sama, ako tu mat niekoho, kto bude pomne len ziapat a prepijat moju matersku 😉 a sama nie som, byvam s mamou, takze mam skym kecat 🙂

katarinka123
28. jún 2009

ananlena ja som neúovedala ze lutujem ze mam malich,ja len ze aj ked daju zabrat tak by som ich za nic na svete nevymenila

baramborka
autor
28. jún 2009

BABY..DNES RANO ASI Z TYCHSTRESOV ZACALA SOM KRVACAT..ALE ABSOLUTNE UZ KED SOM SA ZOBUDILA BOLA PODOMNOU KALUZ . A TERAZ TO UZ PRESLO NEKRVACAM A NIC PROSTE.
PODLA VAS TO JE POTRAT ? 😢

babulka123
28. jún 2009

baramborka.. chod lk lekarovi..
teraz hned.. nech sa pozrie.. nemusi to byt potrat, vraj to byva sprevadzane krcami.. ale pre istotu chod..

a hlavne som vam chcela napisat ze vam veeeeeelmi drzim palce.. ste silne.. drzte sa..

baramborka
autor
28. jún 2009

babulka ok ...idem ...ale moze to byt ze som tak velmi krvacala a nemusi to byt potrat ??
ja som uplne mimo z toho

maja177
28. jún 2009

baramborka nekecaj a bez k dokimu, ked tam nieje tak bez na pohotovost, rychlo 😖

ja som to mala na zaciatku tiez, a doktor povedal ze no este ze si prisla...

baramborka
autor
28. jún 2009

ale maja velmi si krvacala ?? ako na krami....?

maja177
28. jún 2009

hej velmi, este si doma? uz si mala byt tam...potom si budes hlavu buchat... 🤐

ferinka
28. jún 2009

Ahoj holky,všem "mladým" maminám držím palečky 😉 ,ono totiž není mladý jako mladý 😅
Kolikrát není ženská ve svých 35 schopná se tak dobře postarat o miminko jako jiná v 18,je to v každé z nás a věk v tom nehraje roli 😉
Manželova sestřenice otěhotněla v 15 a malou Nikolku měla v čerstvých 16 😅
Je to výborná mamka,holka je jedna z nejslušnějších ve vesnici,výborně se učí a ve svých 13 letech holky vypadaj jako ségry,moooooc jim to sluší a mají nádherný vztah 😵

evaviki
28. jún 2009

Baramborka, ja som na zaciatku tehu krvacala, najprv len trochu, ale hospitalizovali ma, no a v nemocke na zachode sa zo mna doslova valila krv.. A malinky ma pol roka .-) Sice som cele tehu prelezala kvoli tomu, ze som mala stale bolesti a Sebino sa narodil o 6 tyzdnov skor. Ale je tul 🙂 Drzim palecky a utekaj do nemocnice, daju ti lieky na podporu tehotenstva a na zastavenoie krvacania..

maja177
28. jún 2009

baramborka, asi si uz sla, tak potom daj vediet ako si dopadla. drzim ti aj malinkemu palceky moc moc 🙂

tinika
28. jún 2009

Kocky kým vás dočítam, ked príroda zariadila, ze baby mozu byt tehotné uz v 14 alebo skor tak to tak asi ma byt a nech to nikto neriesi, ze taka je etika bla bla ze az v 20 alebo kedy

dacey
28. jún 2009

nefungujeMImedzerník,OSPRAVEDLŇUJEMsa... 😀 voŠTVRTOKsiIDEMdaťVYBRAŤdanu,antikoncepciu.takDRŽTEpalce,nechSOMčímSKôRmedziVAMI..
baramborka,nebojNIČ,všetkoBUDEvPORIADKU 😉

maja177
28. jún 2009

dacey, drzim straaaasne palceky aby sa vam to podarilo cim skor 🙂

baramborka sa neozyva....

tinka, to iste tvrdim aj ja...kde je to napisane ze je toskoro?

mimkao
28. jún 2009

Ahoj Baramborka, ja som sa prišla pozrieť, ako sa ti darí, a tu také smutné zvesti. ☹ Dúfam, že to s bábom dobre dopadne. Daj vedieť, ak sa ti bude dať. Držím palce. 😉

dacey
28. jún 2009

majka,ďakujem...dúfam,žeDAVKObudeMAŤbráškaČÍMskôr,užSAmocNUDÍ,mámTAKÝpocit 😀 čiJAsaMOCnudím? 😀

maja177
28. jún 2009

dacey, co mas s medzernikom? :D

ja som neska pozerala postielku a hovorim ze, zobereme zlty baldachin, aj to hniezdecko aj vsetko nech je zlte, lebo mali potom este ruzove, a ja cakam dievcatko, a hovorim ze no sak to bude aj pre druhe keby bol nahodou chlapec... sa vsetci zacali smiat ze este jedno nemam a uz pre druhe planujem postielku 😅

kata.jan
28. jún 2009

Ahoj já jsem sice nerodila v nácti, ale otěhotněla jsem. Bylo mi devatenáct, přítel mě přemlouval ať ho dám pryč, ale já naštěstí poslechla mojí rodinu, která za mnou stála. Porodila jsem ve dvaceti, přítel se smířil s mimčem a teď je unešený a nedal by ho ani za nic. Moje kamarádka otěhotněla v šestnácti a rodila v sedmnácti -selhala antikoncepce a moje teta rodila měsíc před 18- tinami. Všechna mimča byla neplánovaná, ale dělají radost všem

lucia19
29. jún 2009

ahojte ja som cakala mimco v 18tich narodil sa mi chlapcek Alex 23.februara 09 den po termine teraz ma 4 mesiace a nevymenila by som ho za nic babatko je nieco naaadherne co zenu v zivote moze postretnut

ditka1
29. jún 2009

baramborka...no ako si dopadla?dufam,ze to nebolo to na co myslim 😔 v ktorom si tyzdni?nepises v pase.
ja ked som cakala drobceka tak som tiez krvacala ale nie tak silno zeby kaluz bola,ale som 2x bola v nemocke s tym,prvy krat v 6tt a druhy krat v 10tt,potom som musela lezat do 16tt nech sa zahniezdni poriadne a uz potom bolo ok.Muzi si ani nevedia predstavit co vsetko my zeny musime pretrpiet,kolko usilia a pevnej vole musime v sebe mat,stresovat sa to je to najhorsie co mozeme urobit ked cakame babo.
ja mam chvalabohu skveleho manzela,kazdej by som takeho dopriala,len ma mrzi,ze ako sa zachoval ten baramborkin ze sa trapi kvoli tomu a babatko to citi velmi...prajem ti baramborka nech to dobre dopadne 😔

dacey
29. jún 2009

majka, doma mám klávesnicu s nízkymi tlačidlami, kvôli práci a malý mi medzerník proste urval, tak nemôžem nič poriadne robiť a hlavne písať. ditka, baramborka mala tuším v profile 7, či 11 tt... neozýva sa odvčera... ☹
majka, ja mám doma dve autosedačky, malému chceme kúpiť už veľkú, že tie dve predám, no keď tak špekulujem nad druhým, asi ani jednu nepredám 😀 som zvedavá, čo mi povie doky vo štvrtok. dúfam, že prvé muchlovanie sa a počajeeme 😀 😀 len aby pri odstraňovaní DANY sa nič nestalo 😕

maja177
29. jún 2009

baramborka bola v siedmom tt... bud ju nechali v nemocnici alebo... ☹

dufam aj ja ze sa vam to podari tak nech sa muzicek riadne snazi 😀 pozdravujem malinkeho, ked je taky sikovny a medzernik vytrhol 😀

dacey
30. jún 2009

malý je šikovný niekedy viac, ako by som si priala 😀 no kým je zdravý, pracem po ňom s láskou 😀
snažilkovanie sa odkladá majka. muž si rozbieha podnik, takže sme si stanovili minimálny finančný strop na účte a keď sa dosiahne, hor sa do snažilkovania sa. 😠 no nechávam si v profile "snž". veď nejde iba o samotné počatie, ale aj o prípravu na tehu 🙂 no zhodnotili sme, že do januára "strop" dosiahneme, takže mám pol roka na prípravu 😀 potom ma už nič nezastaví 😝
baramborka... skôr ju nechali v nemocke na pozorovaní... myslím, že by nám už napísala, keby mala prístup ku pc.
nepripúšťame nič iné 😉

bershka
30. jún 2009

inak baby, pre mna by bolo v období "násť" tehu nočná mora, ale musím uznať, že keby som vtedy mala dieťa, určite by som bola odolnejšia na všetko. min. by som mala oveľa viac energie

dacey
30. jún 2009

určite je to aj o trpezlivosti. vidím to na sebe. som trpezlivejšia, ako moja mamka, ktorá ma mala ako 41-ročná 😉

evulinkab
30. jún 2009

Holky, já sice nemám náct, ale když jsem otěhotněla, bylo mi 22roku.Porodila jsem, když mi bylo čerstvě 23 a ted mám už krásného pulročního chlapečka.Těhotenství jsem neplánovala, s přítelem jsme se znali 2měsíce 😕 😅 , když jsem přišla s tím, že jsem těhu, posílal mě na potrat a o dítěti nechtěl ani slyšet.Stála jsem si za svým, že zustanu prostě svobodná máma.No když viděl, že se mnou nehne, tak se s tím nějak smířil, jak mi začalo rust bříško, tak se začal těšit, když se malý narodil, doslova si ho zamiloval.A ted je to nejen moje, ale i jeho nejvěší láska.Dopadlo to dobře.Tímhle jsem vám jen chtěla říct, že je dobré vědět, že dítě je dar a že je jedno, v kolika letech přijde.Ať je vám -náct nebo -cet, tak poslechněte své srdíčko.Já ho poslechla, věděla jsem, že to své mimi budu milovat nadevše a dobře jsem udělala, když jsem se nenechala zlomit a mimčo si nechala.Tak držím pěsti.

maja177
30. jún 2009

ja sa tesim neuveritelne na moj pokladik, stale jej spievam, rozpravam co ma trapi, hladkam si brucho... uz teraz som na nej totalne zavisla. Len sa bojim, aby sa jej nieco nestalo, kedze som bola psychicky tyrana, a aj som, aj ked s tym hajzlom uz nezijem, no stale neda pokoj a ja som stale len v jednom strese... potom mi stoho tvrdne brucho, skracuje sa krcok a problemy kolom dokola. no neda sa to nejedovat sa a netrapit sa, to pochopi len kto to zazije. 😔 ale svojho babenka sa nevzdam, aj keby som zato mala obetovat moj zivot. a je mi jedno ci mam 19 alebo 40 aj tak je to len cislo, nic ine. niektore zeny su v 20-tich take vyspele, ze pedesiatnicky sa mozu so svojim rozumom skovat do dieri... neukazujem na seba, mozno v nutri som este dieta, ale mam uz co to za sebou a viem si vazit zivot, a hlavne dobrych ludi okolo mna 🙂 a som strasne hakliva na to, ked namna ukazuju, lebo mam len 19. 🙄 ale to sa uz asi nezmeni, vzdy sa najdu neprajnici...

ale my to urcite stastne dotiahneme do konca, dacey uspesne na novy rok splodi babo a budeme najstastnejsie maminky na svete 🙂

baramborka
autor
30. jún 2009

ahojte baby..tak som tu
BOHUZIAL..o babo som prisla....je to sice velmi smutne a poviem vam ze som tak v riti ako nikdy.
nebola som ani v nemocnici ani som nelezala len mi povedali ze to bol spontanny potrat a nemuseli ma ani
cistit. ale bola som vcera na kontronom sone a videl tam nieco..ale to uz su asi iba zvysky mojho zmysla zivota...:(
a nemohla som sem prist pozerat sa ake ste stastne a uvedomit si ze ja uz medzi vas nepatrim a ze ja som o svoho anjelika prisla..dnes som sa odhohlala....
ale jedno vam hcem povedat...moj drahy priatel ma nechal..den pred tym ako som zacala krvacat..
vynadal mi aka som k*rva a podobne a ja som len nechapavo pocuvala a pozerala....neskutocne som s atrapila celuo noc som plakala.zrazu som o to malinke prisla
je to sok jeho to ani netrapi je mu to jedno hajzel..ale ja mu nic zle neprajem aj napriek vsetkemu lebo zivot mu to 100 nasobne vrati....rasto ferov je hajzel co vam poviem nikdy na neho nenatrafte baby :(
kazdopadne SOM RADA ZE SOM VAM ZALOZILA TUTO MIESTOST KDE SI MOZETE VYMENIT SKUSENOSTI RADY ZIVOTNE PRIBEHY...

baramborka
autor
30. jún 2009

snazim sa zacat novy zivot....ODZNOVA,
aj ked to je tazke ale verim ze este buidem mat vela deticiek s muzom ktory ma skutocne bude milovat.
mam teeraz pracu a caka ma dost povinnosti cize sa snazim hlavu vetrat a celkom sa z toho pomaly dostanem snad
ale kazdopadne baby BUDTE STASTNE CO CAKATE POD SRDICECKOM AJ KEBY CO BOLO..
JA SOM SI ESTE TEN OSUDNY VECER POVEDALA NEBOJ ANJELIK NEDAM SI TA AJ KED TVOJ SPROSTY OTEC TA NECHCE JA TA BUDEM VYCHOVAVAT.... a zrazu...
s muzom je krasne ale aj ked ste bez neho vo vas rastie nieco co vam ho nahradi lebo nikoho nebudete tak milovat ako svoje dieta to uz viem..
takze holky ja uz koncim v tejto " partii" nastrocne tehulky..........ale budem sa asem na vas pozerat a sem tam napisem ako sa mate...
DRZTE SA...A HLAVNE VELA STASTIA PRI PORODOCH A CELOM ZIVOTE S MALINKYM aby boli zdravy od hlavicky az k pate:D
vasa baramborka.
ak budete chciet osobne napsiat pokec .sk- barca13

tinika
1. júl 2009

Baramborka je mi to velmi luto, asi to takto malo byt, hoci ja take nechapem, ze ked niekto chce babo pride o neho a niekto nechce a moze mat. Co uz, zivot je taký, prajem ti hlavne vela síl, aby si sa s tým dokázala vyrovnat a ber to ako znamenie osudu, ze ten nebol pre teba pravý a ty si nájdes lepsieho, takého ktorý si ta zaslúži. Papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre