Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

emka21
13. feb 2010

jaaaj a este..myslim ze to ci si vydata alebo nie, na to vplyv nemaaa..

bombulka200
13. feb 2010

aha tak soooory som si zle prečítala TARA 😀 preto mi to nešlo do hlavy hehe

lizatko1009
13. feb 2010

norikk mas pravo na porodne, najprv pojdes na socialku nahlasit s papierom co ti daju budes potrebovat asi 4x prekopirovany rodny list drobca. a niesom vydata, ale spolu zijeme nechcela som este 😉

myshelus
13. feb 2010

Ja už nemám dávno násť 😅

norikk
13. feb 2010

a kolkacka si bola, ked si porodila lizatko?? studovali ste tu niekto individualne studijum?? ja o nom uvazujem.....uvazujem,ze sa prestahujem ku priatelovi, a ten byva 150 km daleko 😔

suzanka144
13. feb 2010

Ahojte dievcence 🙂 mozem sa k vam pridat sice uz nemam nast ale ked sa mi maly narodil tak som este chvilku mala 😉 maly sa mi narodil ked som mala 19 a s polrocnym som oslavila svoje 20te narodky.. otehotnela som hned po maturitach teda super nacasovane 😉 .. s priatelom sme boli vtedy 3roky je starsi o 7rokov odomna a v septembri 08 sme mali svdbu a maly sa narodil vo februari 09.. chodim externe na vysku uz druhy rok zatial sa to da zvladnut maly je nastastie dobre dietatko.. chcem este vyjadrit podporu mladsim maminkam a obdivujem ich ako to zvladaju ja by som asi strdnu nezvladla s babatkom.. ale je to taky zazrak a dar ze rozhondne netrba zvazovat ci si ho necht alebo nie ak je podpora od rodiny a priatela vsetko sa da zvladnut a to dietako vam to potom vsetko raz vrati ked povie 1x mama usmeje sa na vas to su neskutocne zazitky za ktore to idetatko stoji za vsetky trapenia 😉

simusska
13. feb 2010

suzanka my mame tolko toho spolocneho...aj ja som otehotnela hned po maturach a s priatelom sme boli tiez tri roky no nie je starsi je taky stary ako ja...a ja my sme chceli svadbu v septembri ale tak vtedy sa mi vydavala sestra tak sme mali v oktobria termin mam v marci...jej skoro to iste🙂

kajiq
13. feb 2010

mmyska ahooj, no mam 16 😀 dikes dikes 😵 😵 my sa mame vyborne a čo ty a detičky? 🙂

kajiq
13. feb 2010

Lia odkedy mu davam espumisan tak už je lepšie, asi ho len bolelo bruško, ale neviem z čoho ked nič take nejem..no chystam sa k doktorke s nim 😵

lizatko1009
13. feb 2010

norik maly sa narodil v auguste to som mala 18 a v septembri som mala 19 a teraz mam individualne studium, ale nie take ze musim prist na polrok zo vsetkeho preskusat, ale normalne ked je nejaka pisomka tak idem do skoly ju napisat aby som mala znamky, ja som napisana aj v klasifikacnom zazname akurat sa mi hodiny nepocitaju a tak je to lepsie.

simusska
13. feb 2010

norikk a este dostanes aj priplatok k prispevku a to vtedy ak sa babo dozije 28 dni a je prve....ten priplatok bol okolo 5 000 teraz neviem presne na eura kolko to je....a to dostanes aj ked si studentka a nikdy si nepracovala

lizatko1009
13. feb 2010

to dostane 25 tisic naraz to nieje priplatok to uz je to porodne s rodicovskym dohromady.

baby citajte co jedna napisala v teme stokke, musim sa zasmiat, ze niekto ma riedku polievku a niekto brilianty 😀 nechapu asi, ze vacsina mamiciek radsej da na pohodlie babtka ako na toto 😀

norikk
13. feb 2010

no tak to nebude az take zle...a lizatko, teras studujes ktory rocnik?? ak mas skolu v okolo bydliska,tak to mas fajn, ja to budem mat 150 km daleko, tak to ostava len na tie komisionalky :D ...ale dajak to skusim zvladnut aj tak, ako to robis ty...a este sa chcem spytat, donosila si babetko normalne?? ci si rodila skor?? mam teras babu v rocniku a ta rodila teras v siedmom mesiaci.....mala si ty nejake komplikacie s tehotenstvom, kvoli veku??

bombulka200
13. feb 2010

SUZANKA A SIMUSKA... ja som otehotnela pol roka po maturitách a malá sa narodila 11.8 to som mala 19rokov a 22.8 som dovršila 20rokov a tiež sme boli s priatelom teraz už manželom 3roky spolu tento rok už budu 4 😎

suzanka144
13. feb 2010

bombulka a simuska tak sme teda vsetky tri rovnake 😀 myslim ze ked ma nikto pratnera tak ako my 3roky tak babatko ked pride je to take normalne u nas este viac ten vztah utuzilo a je vdaka malemu pestrejsi a vsetci traja sa velmi lubime 🙂 a navyse sme stihli aj odmaturovat co je super lebo neviem si predstvait maturitus babom je toho celkom dost aj bez toho 😅 my sme spolu uz vyse 4roky a manzelia sme rok a pol, byvame vo vlastnom byte tak sa starame o vsetko samy ale je to super nikto nam do nicoho nehovori 😀

Simuska a ty mas kolko 19nast teraz?? ozaj drzim palce pri porode, pozeram ze sa ti termin uz blizi 😉 nech ti to rychlo ubehne a bez kmpikacii 😵

Bombulka mas krasnu malicku je na spapanie 😀 no zlatucka 😵

lizatko1009
13. feb 2010

norikk tak to mas zle ked mas tak daleko skolu, ja byvam na sidlisku a v meste mam skolu. teraz mam 3ti rocnik. hlavne sa treba ucitelom vtierat do zadku, mne z vela predmetov aj dopisali znamku 😀 ale ked dobry ucitel. narodil sa nam v 37tt, to bolo urcite aj tym, ze kazdy den som sa tolko nachodila do skoly uz tehotna a v lete bolo horuco a mala som vysoky tlak a v 7 mesiaci som uz bola skratena na 1cm, ale porod prebehol ukazkovo aj maly bol ukazkovy, vsetko bez problemov, ty si na intraku? alebo ako?

bombulka nas je o 3 dni starsi 😉

bombulka200
13. feb 2010

SUZANKA no ja som tiež rada že máme maličkuu 😵 a dakujeme 🙂 teraz je veeeelmi zlá sliny su snád všade a ručky celý den v puse ale zub ešte žiadny 😠

norikk
13. feb 2010

nene momentalne doma....len moj priatel byva 150 km daleko....uz takto fungujeme viac ako 1 a pol roka...a uvazujeme o tom,ze sa nastahujem k nemu, ale dostudovat chcem svoju skolu tu, takze preto....a mne tiez vychadza treti trimester na leto...ach jaj...a tento rocnik musim dostudovat....prvy trimester nemam moc narocny,aspon nezvraciam, a druhy trimester by nemal byt tazky nie??

juliq101
13. feb 2010

Ahojte konečne som si našla čas aj na Vás je tu niekto? 😕

lizatko1009
13. feb 2010

norikk poradim ti tam sa nestahuj, mama ti lepsie pomoze, nech sa on pristahuje, alebo si zoberte byt do podnajmu, ale zo zaciatku lepsie pri mame, kolko mas ty a tvoj pritel? ved jasne dostudovat musis, by si bola sprosta keby si si nespravila skolu bez skoly a vysokej si v dnesnej dobe nic, ja planujem este dat vysku externe a ked sa podari tak aj nejaku pracu. a druhy trimester je najlepsi. ja som tiez ani raz nevracala. akurat som si fajne priberala, mama s prace vzdy mi priniesla cokoladku a ja som celu sama spraskala 😉

norikk
13. feb 2010

uz si newem kolka, co mi to vravi.... priatel je taky stary ako ja, ale rozhoduje sa uz o vyske.... a ja tiez chcem,aby siel na tu vysku..... snad nam Panbozko pomoze....a ja som zatial pribrala tak kilo :D.... a schudla si to potom v pohode??

lizatko1009
13. feb 2010

norikk a ty mas kolo? cosiiii do nich ani nepachni, nevies este co sa moze stat, vsetko je mozne, vies chalani nemaju este rozum, ani moj niekedy nema a to ma 23r. a svadbu planujete, alebo az neskor?

lizatko1009
13. feb 2010

a pribrala som nehoraznych 22kg z 50-tich po porode hned islo dole 7kg a teraz mam tak 59kg, ale chcem schudnut znova na 50.

bombulka200
14. feb 2010

NORRIK v tom má LIZATKO pravdu že chlapi nemaju rozum 😀 ani nikdy nebudu mať hahaha ... ja som pribrala tiež nejakých 17 kíl 😠 a ťažko to ide dole

lia23
14. feb 2010

kajiiiq..malicky je uplne nadherny...🙂 🙂 🙂 ste urcite stastny rodicia..🙂a bracek sa ma ako??? 🙂 🙂 🙂 🙂

suzanka144
14. feb 2010

Bombulka nam prvy zubok vysiel az dva dni pred 10mes a potom v pirebehu ani nie dvoch mesicov ma 6.. a slintal poriadne od 3mes nam dr vravela ze mu pojdu asi skoro zubky a vysli neskoro.. ale zase sme ani nevedeli ako povychadzali nebol dako mrzuty aj v noci pekne spinkal.. teraz ma zase obdobie ze na vsetko krici tak mame veselo 🙂 ale da sa on je dobry vie sa pekne aj sam prehrat ja si zatial mozem porobit co potrebujem.. a fakt aj u mna kila po porode idu dost tazko dole a to som uz rok po porode a stale niesom vo svojej forme dufam ze sa este niekedy do nej vratim.. no pred letom chcem zacat chodit do posilky tak hadam bude vysledok a teraz chcem zacat aspon doma trosku cvicit ale neviem sa k tomu dokopat 😅

adelka89
14. feb 2010

ahoj holky, zase nestiham docitat. Zdravim nove tvare 🙂
vcera me hodne bolelo brisko, ale ustalilo se to...

lia23
14. feb 2010

adelka..ahoj..dufam ze si ty a aj Lukasko v poriadku..enbola si s tym na pohotovosti..??

adelka89
14. feb 2010

lia jsme stale 2v1 🙂 na pohotovossti jsem nebyla, musim stale lezet a ve ctvrtek na kontrolu do poradny, kdyby se cipek nelepsil,tak nastupuju do nemocnice ☹

lia23
14. feb 2010

hehe tak je suepr ze ste este pokope...este tak vydrzte par tyzdnov...tak ja ti drzim palceky...aby vse dobre dopdlo 🙂 🙂 nepsutime ta do nemocnice 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre