Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

csina
8. júl 2009

Baramborka, naozaj je to veľmi smutné. Ako som to čítala, spomenula som si na moju priateľku z detstva, teda nie len z detstva ale najmä naj kamošku "násť" čias. Otehotnela v 16. s chlapcom, ktorého síce veľmi ľúbila, ale poznali sa naozaj krátko. Bol ešte mladší od nej, žil v adoptívnej rodine a celý čas sa dušoval, ako sa o ňu a bábätko postará, že on vie, aké je to nemať rodičov. Chcela ísť na potrat i keď jej to rvalo srdce. Bola najstaršia z 5 súrodencov a vedela celkom presne, čo to obnáša a netrúfala si. Nechcela dieťa len porodiť a čakať kto sa postará, ani nemal kto, asi tušila, aký bude finiš. Chlapca to držalo asi do pol roka, čo sa Vaneska narodila a.....zdupkal. Vraj sa necíti na to byť rodičom, chcel doštudovať a žiť.... Pochodila s malinkou rôzne domy pre osamelé matky, robila, čo mohla a čo vládala... Keď som ju z času na čas videla, ako sa snaží, priznám sa, bolo mi jej aj ľúto aj som ju obdivovala, ja by som to nezvládla. Z tých mála peňazí, ktoré jej prislúchali, ledva vyžila. Bola veľmi statočná. S chalanom sa súdi dodnes o alimenty. Vaneska má teraz 8 či 9 rokov. Raz sa mi zverila, že malú nadovšetko miluje, viac ako svoj život, ale ak by si to mala šancu vtedy ešte premyslieť, nechcela by jej dať takýto život strádania, chcela by jej dať viac, všetko.... Viem, že moje slová budú možno nepekné, ale ver mi prosím, že to nemyslím zle. Osud niekedy býva milosrdný, aj keď nám to v danú chvíľu trhá srdce. Zdvihni hlavu a kráčaj v ústrety človeku, ktorý si ťa zaslúži a založte si kompletnú milujúcu rodinu pre vaše šťastné dieťatko. Raz sa ohliadneš, keď budeš mať vedľa seba milujúceho manžela a skvelého otca krásnych detí, bude ti ľúto, čo sa stalo, ale vychutnáš si plnohodnotne lásku tvojej rodinky. Zo srdca ti to želám a držím palce.

baramborka
autor
8. júl 2009

biancarv --- zlatinko neplac..je to krute a ver mi ze ja uz som za vedro slz preplakala...
je to bolest aku nikomu nikdy nepraje,m..ale ako uz bolo spomenute vidim v tom aj prve pozitiva...
zacala som si neak uvedomovat moju mladost....a aj to ze som si ako mensia povedala ze chcem mat krasnu rodinu muza a deti,.,,ale necchem aby sa mi ta vizia pokazila a budem sa ju snazit dodrzat :D
dakujem ti krasne ....za postu a vela zdravia patkovi :D

majka0106
10. júl 2009

ahoj baramborka. cely tvoj pribeh som si precitala aj so slzami a je mi velmi ale fakt velmi luto co sa ti stalo 😢 ale zivot je taky a musime ho brat taky aky je.prajem ti do zivota aby si nasla toho praveho ktory ti uz nic taketo neurobi a coskoro aby si pocula detstky krik z izby 😉

majka0106
10. júl 2009

baby vam vsetkym prajem tie male stvorenia aby boli zdrave a urcite to zvladnete lebo s laskou sa da vsetko 😉

gerci90
14. júl 2009

je to važne strasne co sa za taku kratku dobu može vsetko zmenit...aj ja som skoro o mojho drobca prisla ked som dostala silný asmatický zachvat a to len koli neviliecenej silnej chripke ktoru som dostala a každý lekar odomna daval ruky prec a nechcel mi dat anibiotika ani nic,,,,takže ako mi teplota a kasel neustupoval dosala som taku silnu infekciu že som skoncila na plucnom 10 dni....antibiotika,inhalacie..a pod---- ☹ teraz je to už o nieco lepsie aj ked stale kaslem..ale en strach o malicke ----sa neda opisat...je tažke ked nemožete dýchat a nieo este aj zato male...chcem sa este vas opýat na ten narok od stau co dostanem ak vobec nieco dostanem..skolu si nestihnem už ukoncit tak si dam odklad na rok,,nestiham sa to naucit vse za mesiac a este k tomu moje zdravie a stres mi teraz moc nepomože....jedna baba pisala že ten poplatok 25.000 dostanem len ak sa vidaam,,to je daka blbost nie???jaaj bože porazi ma s tých penazi,,,,ale hlavne nech sme zdravucke aj s nasimi malinkými chrusikmi🙂

majka0106
14. júl 2009

gerci prajem skore uzdravenie a prajem ti-vam aby ste bolu staaaaale zdravucky 😉

maja177
14. júl 2009

gerci, budes mat narok na 158 eur mesacne od statu, ako rodicovsky prispevok, ale ten sa ide vybavovat az 28 dni po doziti babenka, vtedy sa podava ziadost, a oni maju dalsich 60 dni na schvalenie, cize asi o tri mesiace ti vyplatia prvykrat, no vyplacaju to aj spätne, cize za tie tri mesiace co presli ti vyplatia tiez. neviem ci si slobodna matka, ja som, bola som sa na to pytat, a mas pravo pytat od statu este nejaky prispevok, kedze si na dieta sama a 158 eur nie je ani zdaleka zivotne minimum takze budu doplacat nieco do toho zivotneho minima. tak mi povedali na urade, len o to treba ziadat, oni ti o tom dobrovolne nepovedia. ale citala som, ze od januara ide rodicovsky prispevok hore, na hranicu zivotneho minima, co je uz 295 eur, tak si myslim, ze celkom slusne. na matersku ani nic nemas narok, kedze si nezamestnana, a nikdy si nepracovala, nema ti ju kto vyplacat a okrem toho, tvoja matka je povinna sa zo zakona starat o teba do 25.teho roku tvojho zivota a je im jedno za co... a ten prispevok 25000 na to maju narok vsetky do jednej, ale to sa dava tiez ziadost o vyplatenie prispevku pri narodeni dietata az na 28 den zivota babenka, tak ktovie kedy to vobec vyplatia... asi tolko co viem ja a co mam pozistovane 🙂 ja to nebudem mat najlahsie, kedze som na babo sama, chlapa nemam, tak tie prve tri mesiace, ked mi este nebudu platit ten prispevok tak neviem zaco budem kupovat vsetky potrebne veci... ale to nas mudry a sikovny stat nezaujima 😠

a drzim ti palceky aby vam to dobre dopadlo 😉

romaroma
14. júl 2009

ahojte. ja mám 21 rokov, som síce vydatá, ale ešte študentka VŠ. nemám nárok teda na materskú, ale mám nárok prídavku sama na seba, ako na dieťa, teda že som študentka do 26 rokov, čo je byvalych asi 500Sk mesačne, potom takisto keď sa moje dieťa narodí, môžem žiadať o rodičovský príspevok, čo je nejako tých 158 eur (to, že vedia dať niečo navyše, keďže to nie je životné minimum, o tom veru neviem, dokonca ani neviem, že sa má príspevok zvyšovať, veď by toho boli plné noviny predsa) a takisto prídavok na moje dieťa, no a tiež jednorázový príspevok pri narodení dieťaťa, čo som si myslela, že je 20tis, ako čítam, je to o 5tis. viac, čo ma celkom teší. 🙂
takže ale aj tak žiadna sláva, moc dobre to teda nie je vymyslené.

gerci90
14. júl 2009

veru tak žiadna slava ale tak som rada že aj ked som si nestihla ukoncit vzdelanie...a viac menej mam tým padom ukoncenu povinu šk,dochadzku,,,bože aka hamba skoda 4 rokov .l...ale zaleži mi na miminku a preto sa už nejdem dalej stresovat skolou vsak raz ju urcite dokoncim,,,ale som rada aspon cosi mi sa prispeje....bola som zufala...a teraz si nemam nic výbavovat na uPSVaR????dakujem vam za odpovede...držkaje sa...

maja177
14. júl 2009

romaroma, v novinach to bolo, ze bude vyssi prispevok, este som si ich kvoly tomu kupovala 😉 teraz v septembri ma ist hore o par korun, a v januari na uroven zivotneho minima 🙂

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-s...

gerci90
14. júl 2009

inac maji ako sa mi mas???malicka ako???ty si už dos hodne pred porodom že???je mi luo že nebudes mat pri sebe oporu chlapa...vies aj ked ja nemam tej opori na rozdavanie,,mam ju vlastne jedine od otcka nasho mimi,,,,a nedokažem si ani len pomýsliet co bz bolo keby som nemala lasku...ja ani moje babo...obdivujem ta...milovala sí ho velmi????

romaroma
14. júl 2009

hí, v pravde?? 🙂 no to je veľmi fajn, lebo mama, že veď to by bol humbuk, lebo to zvýšenie prídavkov, to sú tam také smiešne tie zvýšenia, tak to zaregistrovali, no zvýšenie na pomaly 9tisíc to by bolo moc fajn. sa mám tešiť? 🙂

maja177
14. júl 2009

gerci, asi kazda zena, ktora si vezme do hlavy, ze chce babo s chlapom, tak ho asi miluje...tazko sa mi o tom hovori, stale mam v pocitaci jeho fotky, stale si ich pozeram a stale nechapem ze mi spravil to co spravil...neviem sa zbavit spomienok, aj ked ho nenavidim, stale ho mam v srdci... predstava, ze by sa mna a malinkej dotykal iny chlap sa mi hnusi... no ja dufam v tom 38 tt to bude, nechce sa mi cakat do 40 😀 ja mam nastasie pri sebe super kamaratky, ktore vzdy pomozu, aj teraz ma podrzali, pomohli mi oprasit kolena a vstat, a mam aj najsuper mamu na svete... 🙂 keby nebolo jej, neviem ci by som tu este bola...asi ak..

romaroma, no ja dufam, ze to zvysia, lebo 160 eur nebudem mat ani len na plienky, nie to este na mliecko, keby nedajboze nekojim a podobne veci 😉

gerci90
14. júl 2009

je fak užasne že mas aspon maminu a kamaratky a mas o najhlavnejsie svoju malu princeznicku ..ktora bude mat u najstatocnejsiu maminu na svete a može být na teba hrda....a co sa tyka toho chalana...viem si predstavit co pre teba znamena už len pretože si si o babo nechala...ale on je potom hajzel ktorý si nezasluži osobu ako si ty...asi a poom nikdy nemiloval skuocne ked a dokazal v akejto situacii nechat...a nielen teba ale aj polovicu so seba...svoje druhe ja----svoje baby....nie netrap sa prenho nezasluži si ta ani teba aniTVOJE babo...podotýkam tvoje....ale neboj pan boh je spravodlivý a nenecha teba a tvoju dcerku tak,,,,aj na vas asa usmeje stastie..vsetko zle je na nieco dobre predca-- ☹

maja177
14. júl 2009

on tvrdi, ze to jeho dieta nieje...najskor sa nan tesil, bozkaval mi brucho, rozpraval sa s malinkou, a ona na jeho hlas zakazdym reagovala kopancekmi a potom zrazu je ze to parchant a nie je jeho...presne, ja sa uz netrapim kvoly nemu, lebo viem, ze tym trpi aj malinka... a nie som ani prva, ani poslenda, co bude sama s malinkou. mna tiez vychovala mama bez otca, a som tu a myslim, ze nie som o nic menej, mam normalny hlavu (teda obcas nie 😀 ) nikdy mi nic nechybalo, a hlavne, vzdy som citila, ze ma mama lubi... 🙂 a tym, ze budem nad tym vsetkym len fnukat to bude len horsie, ja uz o tom nehovorim, neriesim to, zivot ide dalej 😉

gerci90
14. júl 2009

aaa tak o ma bý spravne,,,luovanim nikdy nic neziskas.......aa ako sa bude malinka volat?? 😔

maja177
14. júl 2009

Natalka 😉

gerci90
14. júl 2009

noo kraasne........ 🙂 🙂 🙂 aa kebyže to mal byt chlapcek??

maja177
14. júl 2009

chlapcek neviem...najskor sme mysleli, ze to bude chlapec, tak sme chceli Jakubka...ale stoho uz zislo, tak neviem asi Patrik...alebo Lukas...ale som za slovenske mena, neviem preco, ale tie zahranicne nech si davaju tam 😀 a tebe sa ake pacia?

gerci90
14. júl 2009

mi o mame jednoznacne,,moj jakubko a ja sme narovnako povedali ADAMKO,,,,a dievca EMKaa......a už o meniť asi nebudeme....to nam vyhovuje a nebudem rozmyslat a vymyslat zbytocne..
😲

maja177
14. júl 2009

jej to su krasne mena tiez som rozmyslala nad emkou, ale mne sa paci ked su tam dve M neviem preco 😀 je to take kratke meno a neda sa jej ani skaredo povedat... 🙂 pekny vyber, a adamko je tiez pekne, ale nemam na jedneho adama dobre spomienky, tak to by som nedavala, ale inac sa mi to meno paci 😀

gerci90
14. júl 2009

jaaaaj dufam že to nieje ten adam,,otec tv.baba----a asi aj ja si dam dve m...🙂))

maja177
14. júl 2009

nie, nie je to on 😀 on ma ine meno... 😉

gerci90
14. júl 2009

už som sa zlakla🙂

chymenitta33
14. júl 2009

Ahojte "nástročné" ak by ste mali chuť môžte chodiť kuk aj do mamičky s PMM🙂))príliš mladé maminky...rady Vás uvítame 🙂 A držkám všetkým palčeky nech si užijete tehu a nech máte krásne zdravučké drobátka 🙂

majka0106
15. júl 2009

nastrocne akosi tato tema upada nie? 😠 zmente to sup sup 😀

gerci90
15. júl 2009

veru veru aj ja si vsimam....asi niesme moc zaujmavee....ale aj tak najradcej by som už porodila a mala drobca prisebe 😨

majka0106
15. júl 2009

gerci to ti verim

gerci90
15. júl 2009

aa tý prečo maji nepatriš k nam tehulkam????? 😎

maja177
15. júl 2009

chymenitta, neviem kde to mam hladat 😀 😀

jaj baby, no dnes som bola na ultrazvuku, malinka sa ma k svetu, bola strasne krasna, spulila pery, akoby posielala pusinky 😀 potom si pchala palcek na nohe do pusu, potom vsetky prsty na nozicke si tam strcila 😀 😀 podla doktora co mi robil UZV som len v 31+3 tt ale podla sona je malinka velka na 34-35 tt, takze je tam tri az stryri tyzdne rozdiel. ma 42 cm 2200 gramov a vraj, mozem cakat, ze do septembra bude mat aj pet kilov, bude to mega babo 😀 takze budem mat co robit 🙂 ale tesim sa, ze jej je dobre v brusku, idem vytvorit album az sa mi to podari a hodim sem aj nejake foto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre