Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
20. feb 2010

prepac ze som sa pytala asi o tom nechces velmi rozpravat...tak urcite budes stale rozmyslat ale casom to bude lepsie...uvidis...a coskoro sa vam podari dalsie...aj ked ja som to nezazila ani nechcem... 😔

jankaat.
20. feb 2010

tara nevadi... a to dufam ze sa nam podari dalsie...a dufam ze uz tohto leta..

zuzka1008
20. feb 2010

baby stresy kvoli rodičom ani nikomu inemu nemaju zmysel, len to može zbytočne ubližiť babatku
nasi sa to dozvedeli nahodou, a rozdychavali to ťažko, ale ja som povedala, že to zvladnem...
hlavne žiadne stresy ! 🙂 ved pride babo 🙂

myshelus
20. feb 2010

Ahojte ďakujeme za gratulácie 😵

Pôrod bol super veľmi rýchli ani neviem ako to všetko prebehlo na sále som bola cca 2 hodiny 😵
Rebeka bola malinka tak len tak rýchlo zo mňa vykĺzla ani neviem ako 😅 Čakala som,že to bude bolestivejšie a náročnejšie no nie bolo to úžasne krásny pocit 😵 😵
Narodila sa skôr v 37 + 4 😉

jankaat.
20. feb 2010

myshel tak super porod potom 😉 este raz gratulujem🙂

lia23
20. feb 2010

jankaa...ja viem ze to je tazke..ja som od potratu 9 mesiacov..a stale ma to mrzi..trapi...a horsie je ked vidim nikede babo..snazim sa nato nemysliet...je to strasne ekd zene zomrie babetko...myslim ze to ziadna nerozdfycha...myslimz e sa to neda...stale to boli..keby som nepotratila tak som uz mohla mat babetko pri sebe...terza dakedy by som rodila..je mi fakt dost blbo ked si nato spomeniem..ale zijem..musim zit..a tak sito j ty..bude to tazke..ej to takze..dost si si vytrpela...chapem..ale musiem bojovat sme predsa zeny.. 😉 😉

myshelus.....gratulujem ti k malickej 😉 😉 ty mas dkolko vlasne rokov? 😉

lizatko1009
20. feb 2010

myshelus az taka malinka nebola, nam sa narodil presne v 37tt a mal 2950kg a 47cm a tie baba budu v buducnosti vacsie ako tie co sa narodili 4 kg, aj sestricka v porodnici hovorila, ze niekedy sa rodili mensie deti, mne sa ani take velke babatka nepacia, ale zato, ze je v predstihu narodeny je vo vyvoji je v popredi, sam si sadne aj postavi, peruje na nohach a nemal ani 4 m a pretacal sa na brucho a spat, bolo vsetko v poriadku?

corinne_99
20. feb 2010

Chvilku tu nie som, a uz citam romany od vas 😀 Ale niee, ved ja sa tesim 😉

Ja som rozmyslala, ze to v skole poviem riaditelovi pred velkonocnymi prazdninami. A po tom aj spoluziakom/ spoluziackam.
Doma si asi vezmem na pomoc brata a sestru, aby stali pri mne a nedovlili ocovi, aby ma zabil 😒

tara39
20. feb 2010

ty si uz v kolkom? 4.-tom mesiaci? no asi uz nacase, to by si nemala ani cvicit, nic...ja by som to najradsej nevravela nikomu lenze do konca roka budem v 5.-6.-tom mesiaci co uz bude vidiet...myslim aspon v skole nevravet...lebo ked si predstavim ako budu o mne hovorit a pod. tak naozaj by som to radsej nehovorila...a v ktorom si to rocniku?

tara39
20. feb 2010

zuzka ty mas kolko rokov?

corinne_99
20. feb 2010

Ja som v 14 tyzdni. Buduci tyzden bude moj 15ty. Som v tretom rocniku na gympli 😉

U nas doma je dost... tazka situacia. Zle rodinne pomery - hlavne voci mne. Preto chodim do skoly cez cele Slovensko a byvam na intraku a nie doma s rodinou.

Ja si obliekam take volnejsie veci, aj predtym som mala skor taky styl. Zatial to na mne az tak nevidno, tak snad nejako vydrzim do tych velkonocnych prazdnin. 🙂

tara39
20. feb 2010

to mas v pohode ja v prvom

corinne_99
20. feb 2010

ja mam termin nejako na jul, a potom dufam nebudem musiet prerusit skolu, ale mimco dam do jasli a ja budem maturovat.

tara39
20. feb 2010

do jasli? no ja by som radsej prerusila ☹ asi by som nedokazala take male dat do jasli, aj ked v maturitnom rocniku to je tazsie...nemozes mat individualny studij. plan?

corinne_99
20. feb 2010

tara rozmyslala som aj nad tym, hlavne sa musim rozhodnut, ci budem v KE, alebo v BA.
Jasle su posledna moznost, a vo stvrtom rocniku nie som dlho v skole, nejake tri hodiny denne.
Uvidim, ako to prijme moja rodina, ak dobre, tak by mi pomohli oni...
Ked, tak si vybavim individualny st. plan 😉 Hocico, co bude pre male najlepsie 🙂

lia23
20. feb 2010

babulky..enbojte zvladnete to...ja mam na skole jednu spoluziacku..co je v vo vedlajsej triede..a ta celych 9 mesiacov tajila ze je tehulka..zevraj o tom envedeli ani rodicia..v skoel kazdemu povedlla zee to len tak pribrala..nomen sa hend neico nezdalo...mala take ine brusko ak ked by pribrala..neivem rozpoznala som to na nej..a kazdy tvrdil ze nie sak nema brucho take...a ja ze ano maa...ja to vidim an nej..a mal som pravdu...ale to ja len tak bokom🙂vy to len pekne pvoedzte..a nebdueete sa stresovat a trapit ze co ak to raz zsita...tak co potom..ennmozte to donekonecna cajit..pravdupovedaci..aj som tak isto reagovala...ekd som boal tehulka..ze nepveoim to nasm dovtedcy pokial to uz namne nebude vidno a tak...ale nakoneci babo si to rozmyslelo a odislo...o vy dovolit koli stresom nemozte.. 😉 😉 😉

tara39
20. feb 2010

fuha to mi je luto 😔 len v 16 je to dost skoro, na mna ani nie, ja sa tesim, ale tak vseobecne...a hlavne na nasich...viem ze to bude super ked sa babo narodi ale dovtedy to bude blbe

simusska
20. feb 2010

tara...ja som bola tehotna najprv v 18 a to som doma neskutocne tajila a aj v skole a mozno aj preto som to male potratila bolo to cez leto pred maturitnym rocnikom a potom sa to moj oco dozvedela nekustocne na mna krical....ze preco som mu to nevravela ze male mohlo zit keby bolo o mna lepsi postarane rok na to som otehotnela zas s tym istym priatelom mala som uz po skole a aj on a hned som to vravela doma oco bol najprv nervozny ved jasna vec ale to len take hovoril ze som si mohla este uzivat a nie od 19 mat deti a vydavat sa...ale tak teraz sa uz neskutocne moc tesi na prve vnuca a aby sa nevravelo tak my sme mali svadbu v oktobri moja sestra 25 rocna v mesiac pred nami a potom nas dobehla aj v babätku a terat je v 15 tyzdni a moj tato bude naraz dvojnasobny dedko...

corinne_99
20. feb 2010

simusska ja mam tiez pred maturitnym, tak ma nestras ☹

simusska
20. feb 2010

tu neslo ani tak o tie matury ale tak jasne ze sa ti bude lepsi maturovat ked budes v klude a vsetci uz budu vediet ze si v tom...najmä ti doma

corinne_99
20. feb 2010

Tak to uz budem mat po tom, v lete by som mala porodit. Pockam tak do 5teho mesiaca a potom to poviem doma.

tara39
20. feb 2010

viem ze robim blbost ale ja to proste nedokazem...ale velmi sa ani nestresujem, snazim sa aby sa babo malo co najlepsie a aby mu nic nechybalo, ale ked sa mu nieco nepaci hned vie dat najavo 🙂 v 18 si predsa len uz mozes viac dovolit. ale babo urcite nechcem stratit. to je posledne co by som chcela a co by mi chybalo...ked uz viem ze vo mne rastie 😵 drobcek malicky. a neviete niekto kolko ma babo mm v priblizne 5.-6.-tom tyzdni? lebo na nete sa pise raz tak a raz tak 😔 ale uz by som chcela aby sa narodilo 😵

corinne_99
20. feb 2010

tara a co by si si viac priala? Chlapceka, ci dievcatko? Teda viem, ze je podstatne, aby bolo zdrave, ale preda len 😀

tara39
20. feb 2010

vies co u mna sa to dost meni, ale ja mam taky dojem ze to bude dievcatko 😵 tak s tym uz aj ratam a chcem dievcatko 😵 a ty co? 😵 inak bola si uz u gynekologa?

lia23
20. feb 2010

tara....corinne...nehnevajte sa..no robite uplnu hlupost...ze to odma nepoviete..s tym nic envyriesite...tara..nehcem tebe ani corin prikazovat co mate a co nemate..to veite vy najlepsie...ale myslim ze to co zmyslate urcobit je uplna hlupost..viem ze sa bojis..co ti nato povedia..ale ver tomu ze takto ublizujes sebe..ale najme malickemu..mozno si to ani neuvedomujes.a.el je to tak...tak im to co anjskor povedz..🙂neboj sa oni to zvladnu..

tara39
20. feb 2010

viem ale urcite to dlho uz tajit nebudem. a keby som aj chcela neutajim to, pre maminou aspon urcite nie 🙂

corinne_99
20. feb 2010

Jj, ja som uz bola.
Ja som mala priznaky - meskali mi kramy (a predtym som mala vzdy presne na den), zvracala som, citila som cez den unavu ale v noci nespavost a podobne. Bolest v podbrusku. Tak som sla ku gynekologovi a ten mi to potvrdil. Ale ja som tam sla uz s tym, ze o tom viem - akoby nejaka predtucha, proste som si uz bola ista.

Ja som sa nad tym raz zamyslela, co by som viac chcela. A pri kazdom pohlavi mam nejake pre a malinke proti 😀 Priatel by si zelal dievcatko a ja mam silny pocit, ze to bude dievca.
Pri dalsej kontrole poviem lekarovi, aby to zistil - su uz rozne vysetrenia z krvi, 3D/4D ultrazvuk a podobne.

corinne_99
20. feb 2010

lia ja viem 😒 O tyzden idem domov do KE, tak im to poviem, prave som sa rozhodla. Nebudem to uz viac odkladat, mas pravdu ☹

lizatko1009
20. feb 2010

tara ved v jasliach si zvykne aj na nieco ine, a deti maju radi deti, ja verim tomu, ze mojmu sa bude v jasliach pacit, nech je v kolektive od mala a ja mozes cim skor zmaturovat, ja by som asi skolu neprerusila a maturitny sa neda spravit individulane. a ja maleho dam do jasli, len na pol dna.

lia23
20. feb 2010

no vidis..povedz to mamine..mamina ti mozno vynada..ale urcite ta podrzi aj pred otcom🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre